Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] The Way We Are [yaoi]

#11
Heeeyaa! pupic Cine ar fi crezut ca ma voi trezi la ora asta, avand impresia ca ai postat nextu? 21 Zici ca mi-a sunat un clopotel ce-mi zicea ca myuu a pus nextu 21
Frumos capitol! I love it ! :X Strify si Yu se completeaza perfect! :X Totusi am impresia ca Strify se comporta putin cam copilaresc 39 . Faza aia tu imi faci ceva, eu ma razbun, e cam copilaroasa, dar se potriveste perfect cu atitudinea lui Yu. ^^
Mi-ar placea ca Strify sa-i faca ceva rau lui Yu, dar sa renunte, vazand ca totusi tine la el :X . Anyway... Sunt fana voastra nr. 1 .
Precum Yu si Strify, tu si Kana-chan va completati perfect. :X Aveti un stil unic de a scrie, unul capitvant.

Cam atat am de zis ! ^^ Acum ma duc la somn pana nu imi suna din nou "alarma mintala" pentru a-mi da de veste ca s-a postat continuarea la un alt fic ce imi place 21 .

Astept cu nerabdare nextu ^^ . Succes la scris, Kana-chan! pupic

:bye:

#12
Ahhh ce final duuulce :X 38.Dar sper ca realizezi ca vreau mai mult.Adica vreau sa faca...sti tu...sa faca treaba aia...adica sex bre 21 (ups...trebuia sa cenzurez? 39 ).In fine...presupun ca va mai dura ceva, asa ca respiram adanc si ne punem pe asteptat.
Incepe sa-mi placa tot mai mult ideea de cuplu intre Yu si Strify...sunt tare curioasa cum vor evolua lucrurile intre ei 39.
Strify e putin cam imatur, dar imi place de el asa.Imi place ca-l enerveaza pe Yu si totodata ca se pune in "pericol" prin comportamentul lui copilaros.O victima sigura 21
Nu te-am prea felicitat in ultimul timp, dar cred ca ar fi cazul sa o fac din nou.Bravo Myuu! (ma simt mandra 15 ).
Succes la scris fetelor...Kaname, grabeste-te ok? 4
Pa pa pupic
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#13
O, nu, sunt ultima, what shame? 2, dar timpul nu e pierdut, cred 4. Wow deci a fost bestial :X, mai ales sarutul ala atat de dulce, si mie imi place ciocolata la nebunie :X, mi-ati facut pofta, nu-i corect.
In fine, ai descris minunabil,formidat extrornial, geniar si multe alte adjective combinate din care reiese placerea mea de a citi acest fic doolce si la propriu si la figurat :X.
Strify e o mare figura, cum a putut sa-i taie blugii preferati?????!!!!!!! E nebuuuun!!!????, dar mi-a placut, a fost super haios 21, iar despre faza cu "cap-de-papadie", no coment, am ras de era sa trezesc toata casa 21.
Acum, descrierea a fost foarte frumoasa si detaliata, se vede ca va pricepeti amandoua si va completati extraordinar. Bravo.
Succes in continuare si spor la scris, sper sa veniti cat puteti de repede cu noul capitol, ard de nerabdare.
Bye and kisu pupic
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#14
*BOOOM* here i am ^_^ New chap 71 hope you like it ^.^


Capitolul 3

Nu stiu cat de nervos ar trebui sa fiu pe faptul ca jeansii mei preferati tocmai au fost facuti praf sau cat de multumit ar trebui sa fiu ca i-am platit-o din nou lui Strify, dar ziua asta este abia la inceput, asa ca nu stiu la ce as putea sa ma astept din partea "papadiei". Momentan suntem in holul hotelului, privind ecranul televizorului imens ce troneaza inaintea catorva fotolii pe care noi suntem asezati, privind filmul preferat al lui Kiro, "Twilight". Nici macar nu stiu ce ii place la o asa poveste, dar sa zicem ca gusturile nu se discuta. Sunt atat de plictisit, incat chiar am observat absenta lui Strify, si a gurii lui care nu se mai opreste din trancanit, asa ca ii intreb curios pe ceilalti unde este anormalul ala.
-A spus ca se duce in apartamentul lui, imi raspunde Romeo fara a-si lua ochii de la ecran.
Ma ridic de pe suprafata moale, indreptandu-ma spre receptie pentru a-mi lua cheia apartamentului, insa cand am ajuns la acolo, domnisoara imi spune ca acea cheie a fost luata deja de Strify, lucru care m-a cam panicat, dar avand in vedere ca nu am altceva foarte important ce sa-mi distruga, ma linistesc. Iau liftu apasand pe butonul ce avea inscriptionat numarul cinci. In scurt timp ajung in apartamentul meu, a carei usa a fost lasata descuiata si ma uit prin jur sa vad ce e in neregula. Intrand in dormitor, o vad zacand pe pat, cu gatul taiat si toata desenata cu markerul negru, pe Hello Kitty. Chiar incep sa rad cu pofta, vazand ca Strify crede ca ma mai intereseaza lucrurile astea. Papusa aia de plus a fost o amintire si atat... ce copil poate fi uneori. Iau papusa in maini si citesc tot ce scrie de jur-imprejurul ei "Asta este doar un detaliu minor! Asteapta-te la ce e mai rau... ziua e lunga!" Ma intreb ce mai are de gand, dar la ce minte are el, nu ar trebui sa ma sperii foarte tare... oricum, cred ca e nevoie sa-mi pun lacat sau alarma la usa. Ies din apartament, cu gandul de a-mi recupera cheia si probabil si pentru a oftica putin "papadia". Intru in apartamentul alaturat, deoarece stiu ca Strify nu-si incuie niciodata usa, si il vad stand pe canapea, privind plictisit la televizor.
-Imi pot primi cheia inapoi? intreb eu, stand sprijinit cu spatele de perete si cu mainile in san.
-Nu, pentru ca n-am eu chef! si ai grija sa nu patesti la fel ca Hello Kitty... Sau stai! reformulez! Acum e "Bye-Bye Kitty"! spune el, ridicandu-se de pe canapea si indreptandu-se spre mine.
-Oh, serios? Si ce ai de gand sa-mi faci? O sa-mi dai cu vreo papadie pe la nas pana devin alergic la polen, sau pui buruiana sa ma decapiteze? intreb eu pe un ton ironic, lucru ce il enerveaza ingrozitor pe Strify. Asculta la mine, iubire! In apartamentul asta, undeva intr-o camera, exista un pat... vrei cumva sa-l rupem? Putin dresaj nu ti-ar strica, replic eu apropiindu-ma de el.
-Ha! Poate tu iti pozitionezi bine replicile, dar nu te poti compara cu mine, nici daca te mai nasti o data! Esti un idiot, Yu, asa ca fii atent!
Dupa faza asta chiar am de gand sa il sperii putin! Trantesc usa apartamentului si ma indrept spre Strify, care deja nu pare foarte incantat ca s-a nascut cu o gura atat de mare. Il prind in brate si merg spre camera, fapt ce il inspaimanta, deoarece incepe sa strige si sa se zbata, lucru ce imi ofera mie satisfactie... insa incerc sa ma abtin din a rade.
-Da-mi drumul! Yu! Ce faci?! urla el speriat si incepand sa se zbata in timpul in care eu il asez pe pat. Ii prind incheieturile intr-o stransoare desupra capului, doar cu mana mea stanga apoi ii raspund intrebarii, care oricum pare a fi pusa aiurea...
-Inafara de faptul ca iti voi da o lectie... nimic altceva!
Obrajii lui prind o culoare rozalie, care se intensifica, atunci cand rup materialul albastru ce-i acopera partea de sus a corpului. El urla si se zbate in continuare, incercand sa se elibereze, dar sa fim seriosi!... chiar sunt de parare ca cineva ar trebui sa-i spuna ca nu ne putem compara puterile... dar ador sa il necajesc.
Trupul incepe sa ii vibreze sub al meu, ceea ce ma indeamna sa continui prin a ma juca cu varful limbii pe unul din sfarcuri, iar el scapa un geamat si capata culoarea sangerie in obraji, iar vazandu-se in situatia asta, intra in panica.
-Yu! Da-mi drumul, sau jur ca te omor cu mainile mele!
Zambesc la auzul acelei tentative de aminintare si intr-un final ii dau drumul, ridicandu-ma de pe pat.
-Sper ca nu credeai ca iti voi face ceva, replic eu incepand sa rad.
Se ridica si el de pe suprafata moale, lasandu-si tricoul rupt sa ii cada pe podea, apoi incepe calvarul meu, deoarece iar isi deschide el gura, vorbind neintrerupt.
-Handicapatule, cretinule, idiotule, retardatule si nenorocitule! Sa nu crezi ca scapi asa usor dupa ce ti-ai batut joc de mine! Ai sa regreti! striga el, dintr-o singura suflare, indreptandu-se in acelasi timp spre mine.
-Ce e? Mai vrei o tura? intreb eu, prinzandu-l de maini, striind ca vrea sa ma loveasca si il trag in bratele mele, lipindu-i trupul de al meu. Sau vrei cumva sa continuam?
-Tu sa continui cu cineva din regnul tau animalic! urla el, incercand sa isi elibereze mainile.
-Imi pare rau, sunt unic in aceasta rasa... dar nu stiu ce sa cred despre o papadie, replic eu, dandu-i drumul incheieturilor si iesind din apartament, desigur, inainte ca el sa apuce o alta vaza care se izbeste de usa, facandu-se bucatele pentru ca tinta a fost mai rapida.
A trecut o ora de cand am plecat din apartamentul lui Strify, iar acum trebuie sa mergem la un alt interviu care va fi transmis in direct in toata tara si nu inteleg de ce am o presimtire rea in legatura cu asta...
Imi iau din dulap un maiou negru mulat pe trup, niste pantaloni de blugi, care sunt de aceeasi culoare, o curea cu niste lanturi agatate de ea si imi aranjez parul cu putin fixativ.
Kiro intra in apartamentul meu, si ma anunta ca ma vor astepta in holul hotelului, asa ca ii spun ca voi cobori imediat, pentru ca simt ca imi lipseste ceva... adica lanturile mele: cel cu lacat si cel cu tepi.
Dupa ce stiu ca sunt pregatit, mai completez doar cu parfum si ies pe usa apartamentului, fara a o incuia...pentru ca nici nu am cu ce! apoi cobor pe scari deoarece nu am de gand sa astept nenorocitul acela de lift care abia urca. Toti cei patru ma asteapta acolo unde mi-a fost spus, dar observ ca Strify nici macar nu isi intoarce privirea pentru a ma vedea, ci doar sta acolo plictisit, cu mainile in san, uitandu-se intr-un cu totul alt loc.
Mi se pare ingrozitor de ciudat sa nu il aud pe Strify luandu-se de vreun obiect vestimentar de-al meu, dar cred ca as putea sa ma obisnuiesc cu aceasta liniste incantatoare. Ne indreptam toti spre limuzina, asezandu-ne ca de obicei: Romeo langa mine, iar ceilalti trei, in fata noastra. Desi cap de papadie este exact in raza mea vizuala, iar eu in a lui, nu imi adreseaza niciun cuvant si nici nu ma priveste,lucru care nu ma deranjeaza, pentru ca macar am parte de liniste.
Spre deosebire de mine, Strify este imbracat numai in alb, purtand un tricou mulat, pantaloni stramti, o jacheta si cureaua lui personalizata (cred ca are peste zece de astfel de curele, pe culori diferite).
Ajungem in fata unei cladiri mari si iesim cu totii din automobil, indreptandu-ne spre intrare, unde suntem asteptati de un barbat inalt, imbracat la costum, care ne conduce pana la locul unde va avea loc filmarea.
Cea care va prezenta intreg interviul este o domnisoara de aproximativ douazeci si cinci de ani, cat Strify la inaltime, cu parul lung de un roscat intens, ce incadreaza un chip dragut, care-mi inspira o oarecare nevinovatie sau inocenta. Ochii albastrii deschisi si trupul slabut o fac sa para mai degraba o copila, insa felul in care vorbeste, o ridica la stadiul de adult.
Cap de papadie a inceput sa zambeasca odata ce Kiro a vorbit cine stie ce cu el, si numai dupa aceea a inceput filmarea. Prezentatoarea sta pe un scaun inalt in partea nostra dreapta, cei trei blonzi pe canapea, iar eu si Romeo pe de-o parte si de alta a canapelei, pe niste scaune asemanatoare cu a prezentatoarei.
Majoritatea intrebarilor sunt despre noul nostru album , la care, evident, numai Strify raspunde, apoi au urmat intrebari despre concertele noastre.
-Si, Strify -incepe roscata- spune-ne cum este sa fii sarutat de catre Yu, continua aceasta, facandu-ma sa zambesc usor in coltul gurii.
-Mda... In primul rand, nici nu cred ca se paote numi "sarut", adica eu unul nu il pot numi asa nici cu rugaciuni. Ar fi acelasi lucru daca as saruta caine, pentru ca asta a fost impresia mea acolo, pe scena si... in concluzie, nu-mi place felul in care saruta, absolut deloc!
Raspunsul lui m-a socat intr-un fel, dar in acelasi timp m-a si amuzat incredibil de mult, facandu-ma sa realizez cat de tare l-am suparat. Sunt pe cale sa izbucnesc in ras, dar ma abtin cu greu, vazandu-l si pe Kiro ca face acelasi lucru, avand in vedere ca el stie foarte bine cum sarut.
-Au! cred ca asta a durut! Yu... ai ceva de spus in apararea ta? ma intreaba ea, zambindu-mi usor.
-Animalele nu vorbesc, intervine Strify, care se aseaza picior peste picior si isi da ochii peste cap.
Avand in vedere faptul ca sunt pe cale sa explodez de la cat de puternic as vrea sa rad, cred ca, daca as mai si deschide gura, nu m-as mai putea abtine, asa ca dau negativ din cap, si ea trece la urmatoarea intrebare.
Dupa inca vreo cinci minute se anunta pauza, iar eu imi intind corpul, luand apoi o prajitura de la fata care a venit sa ne serveasca. Ma ridic de pe scaun, mergand in spatele "papadiei" si ma aplec la urechea lui, stand sprijinit cu coatele de canapea.
-Strify, lasa-ma sa ti-o pun, soptesc eu, doar pentru auzul lui.
-Poftim?! striga el, trasarind si ridicandu-se brusc de pe canapea.
-Prajitura in mana... Ce minte perversa ai! replic eu, prinzandu-i mana si asezandu-i acea chestie prea dulce pentru gustul meu in palma, intorcandu-ma apoi la loc.
Suntem anuntati ca intram din nou in direct, iar noi incepem sa ne foim pana ne gasim pozitia confortabila.
Prima intrebare de dupa pauza mi se pare una oarecum ciudata, deoarece il intreaba pe cap de papadie la ce anume se gandeste in acest moment, iar el raspunde ca este una dintre melodiile noastre, fapt pentru care roscata il roaga sa cante fara muzica o parte din acea melodie , ceea ce Strify face fara probleme...
"You better stop
All your acting out
Before this performance
I take a bow...
You, you, could've had it all
Now you are playing just a fallen star
And you're wondering, how I'm wandering
Through the maze between the heartaches"

Ar trebui sa ma simt ciudat la versurile astea? pentru ca dupa ce termina de cantat, ma priveste pentru cateva secunde, purtandu-se apoi de parca nu as fi prezent"Eh... probabil doar se refera la faptul ca am reusit ce mi-am propus, dar ar trebui sa incetez? Ori interpretez eu gresit sau e doar impresia mea ca imi sunt dedicate versurile alea" Spun eu in intimitatea gandurilor mele, incercand sa deslusesc "misterul".
-Ai pe cineva in minte? intreaba roscata, captandu-mi si mie atentia. Dar el raspunde scurt printr-un "Nu!" hotarat, ceea ce mi se pare ciudat, pentru ca nu aduce nicun fel de argument sau nu trancaneste el ceva de umplutura, dar totusi, trecem cu vederea.
Exact la sfarsitul interviului, cand toti ne ridicam, eu vreau sa merg inspre Romeo, insa cand trec prin fata lui Strify, isi ridica piciorul si imi pune piedica, si se intampla sa cad, din fericire fara sa ma lovesc, lucru care il face pe Strify sa izbucneasca imediat in ras. Idiotul ori a uitat ca inca suntem in direct, ori a vrut sa ma impiedic si sa ma fac de ras in fata oamenilor... dar cred ca e a doua varianta. Filmarea s-a inchiat imediat dupa ce eu m-am ridicat, iar Strify, amatorul de dulciuri ia cutiuta cu prajituri si i-o da lui Kiro, care la randul lui, mi-o da mie, apoi ne intoarcem in limuzina, fiind condusi de domnisoara roscata. In drum spre hotel, toti au mancat din prajiturile pe care eu le tineam in brate si exact cand se terminase, cap de papadie se si decide sa-mi vorbeasca:
-Yu! Mai ai prajituri?
-Mda... vreo doua mai mari si un chec intre ele! vrei cumva sa gusti? raspund eu, razbunandu-ma pentru piedica aia, moment in care Strify scoate limba la mine si isi pune mainile in san.
Dupa cum spuneam, ziua e lunga si inca mai avem un concert de sustinut... sper doar sa ne descurcam la fel de bine ca pana acum...
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#15
Mama mia 24
Astia doi sunt prea culmea, mult prea culmea. Imi place caracterul atat de copilaros al lui Strify, si faptul ca Yu poate sa-l domine in totalitate cand isi propune asta 4 Of, Strify esti un mic dracusor xD, un dracusor care se lasa greu 15 Mi-ar fi placut ca acea scena sa continue pentru ca.....hei, I need some yaoi 24
Okay, deci mie mi se pare ca Strify este atras de Yu si crede ca doar asa poate sa-i capteze atentia xD Dar nici el nu-si da seama ce vrea sa faca. Dar totusi presimt ceva booon de tot in capitolul urmator, nu-i asa Myuu? 15
Deci, mi-a placut la nebunie cap. asta, thank you, Kana-chan! hug
Citat:"-Mda... vreo doua mai mari si un chec intre ele! vrei cumva sa gusti?"
xDDDDDD Genial, pur si simplu genial!!! 24 Ador cand Yu "ii da maxim" lui Strify 4
Abea astept nextul, sa postezi rapid, Myuu 4

*kiss* pupic
*hugs* hug

#16
Mwaaaa 21, am ras cu mana la burta. Nu mai pot. Ficul asta e absolut genial!!! :X. Mi-a placut mult faza piedica sau cu prajiturile de la sfarsit "-Vrei cumva sa gusti?" 24. A fost bestial. Strify face numai prostii, de asta imi place mie de el. Oo si faza din dormitor, chiar mi-a placut, Yu e cel mai tare, l-a speriat de moarte pe "Papadie". Ce sa mai spun in afara de faptul ca mi-a placut la nebunie :X. Plus ca modurile de expunere si apectul capitolelor, cat si lungimea acestora sunt respectabile.
Succes in continuare si sper sa veniti cat de repede puteti cu nextu'
Bye and kisu pupic bye
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#17
za next chap^^...enjoy71

Capitolul 4

In timp ce urc pe scena simt cum inima imi trepideaza din ce in ce mai repede. La cate concerte am avut, am crezut ca m-am obisnuit cu ideea, dar vad ca inca am emotii, insa nu pot spune ca acest lucru ma va impiedica vreodata sa cant, ci doar ma entuziasmeaza. Arunc o privire catre tobele lui Shin asa cum fac intotdeauna cand urc pe scena, asta ma asigura ca totul e pregatit si nu am de ce-mi face griji. Urmeaza sa sustinem un concert nocturn, cam al saselea de cand am inceput sa cantam, asta pentru ca obisnuim sa avem intotdeauna concerte ziua. Cat despre imbracaminte, port o pereche de blugi negrii, stramti in partea de sus, iar pe deasupra o camasa albatra ce se asorteaza cu ochii mei, completata de o cravata neagra. La Yu nici nu ma uit prea bine, se presupune ca suntem certati, deci nu am de ce sa-i dau importanta.
Dupa ce ocup locul pe scena, iau microfonul, salutand multimea de fani care tipa numele noastre sau tot felul de aclamatii cu care deja m-am obisnuit. Eu le fac scurt cu mana, apoi incep sa ma misc lent pentru a intra incet-incet in ritmul melodiei „Depper and deper” care este si prima din concert. Dupa ce se termina melodia si sunt suficient de obisnuit cu scena, ma gandesc ca acum pot sa-mi fac numarul.
Inainte ca Romeo sa dea tonul din clape, ma gandesc sa starnesc un pic publicul asa ca imi indrept privirea catre niste fete din primul rand adresandu-le cateva replici la care mi se raspunde cu tipete isterice „What’s your favourite toy?”. Pot sa jur ca am auzit pe cateva fete spunand „you”, dar e posibil sa fi fost si „Yu”, oricum nu conteaza, nu aveam sa las lucrurile asa, voiam sa-mi pregatesc „terenul”. Uitandu-ma la Kiro, spun in microfon „There’s a lot of things we are playing with...so show me your toyz” apoi incep sa-mi misc umerii in ritmul melodiei. Odata ce se aude prima strofa, ma indrept catre Kiro si incep sa spun versurile, aplecandu-ma usor catre el. Trec prin spatele lui, lipindu-ma putin de el, atat cat sa se vada clar din public, si de unde sta Yu. Ma gandesc cum se simte acum cand ma vede dansand atat de lasciv in apropierea lui Kiro, dar ce vorbesc...ca si cand as vrea sa-l fac gelos sau ceva de genul. Ah...e numai vina lui, cu toate saruturile astea...nu stiu ce l-a apucat dintr-o data.
Imi indepartez gandul de la Yu si continui sa merg de-a lungul scenei in timp ce cant refrenul. Calc apasat pe fiecare pas, lasandu-ma de pe un picior pe altul si miscandu-mi soldurile mai mult decat era necesar. In timp ce tin de curea, imi misc bazinul inainte si inapoi, dupa care, stiind ca urmeaza partea mea preferata din melodie ma intorc care Kiro:

„So just show me your toyz
I want to be your choice
Show me your toyz
Let me enjoy

I will make your wishes come true”

Il prind pe Kiro de gulerul tricoului tragandu-l usor inspre mine si lipindu-mi fruntea de a lui. Una din maini o pun pe pieptul sau, strangandu-i materialul in pumnul stang, apoi il imping usor si ma introc la locul meu pentru finalul melodiei. Aclamatiile nu inceteteaza prea curand, asa ca intervin eu anuntand ca urmeaza urmatoarea melodie ce urma sa fie „Heaven is wrapped in chains”. Dupa un sir de alte cantece, atat de pe noul album cat si de pe cel vechi, am inceput sa cant „ Dysfuntional family”, melodia preferata a lui Yu. In acest timp, il vad pe chitarist cum se apropie de Kiro, iar in momentul in care nu mai e implicat in melodie, ii pune mana dupa umeri si il saruta pentru cateva secunde. Aproape ca nu ma mai pot concentra la versuri din cauza ca nu m-as fi asteptat la asa ceva si cred ca nici basistul nostru. Cat de patetic e crezand ca eu ma voi supara pentru asta. Defapt nici nu-mi pasa ce fac, dupa mine, pot oricand sa si-o si traga, imi e totuna.
Concertul se termina cu un succes total si ne hotaram sa mergem sa mancam ceva la un restaurant fiindca ne este foame dupa o zi atat de agitata. Romeo spune ca stie el un loc in Las Vegas unde se mananca bine, asa ca ne lasam toti pe mana lui. Pentru ca e destul de cald afara si nu avem mult de mers, o luam la pas, sperand sa nu fim opriti de tot felul de fanatici.
In scurt timp ajungem la restaurant si dupa ce comandam cate o pizza, asa cum faceam mereu dupa un concert, ma duc pana la baie sa vad daca mi s-a stricat machiajul. Nu am obiceiul asta, dar pentru ca sunt la intr-un local, dupa un concert destul de obositor, cred ca este cel mai indicat lucru. Mergand pe culoar, observ ca nu prea sunt oameni inauntru, defapt la ce ma asteptam? E deja trecut de doisprezece noaptea, cine ar merge intr-un restaurant la ora asta? Desigur, o turma de animale flamande cu Yu in funte.
Abia ce apuc sa intru in baie ca si aud usa deschizandu-se pentru a doua oara. Ma introc curios si il vad pe Yu cum se indreapta catre mine cu un zambet in coltul gurii deloc mascat. Incerc sa-l ignor si ma intorc catre oglinda, insa in acel moment imi simt mana prinsa, apoi ma impinge catre perete, acolo unde de afla si uscatorul de maini.
- Yu, termina toata tampenia asta, ii spun zmucindu-ma din stransoare. Ai depasit demult stadiul de gluma, nu crezi?
- Si daca nu este o gluma, hm? Imi spune ranjind si apropiindu-si gura de mine si mai mult. Eu incerc sa il indepartez pentru a doua oara, dar oricum o fac degeaba fiindca nu pare sa reactioneze cumva.
Imi apuca barbia, ridicandu-mi fata astfel incat sa-l privesc direct in ochi. El are o privire jucausa, dar stiu ca ochii mei de un albastru spre gri arata precum doua cutite de gheata.
-...Papadia se pregateste sa dea atacul sau mortal de pokemon, spune Yu razand, apoi revine la tonul sau sarcastic. Recunoaste ca ai fost gelos la concert!
- Eu? Intreb mirat de parca nu as fi singurul din baie. Yu, te-ai lovit de lustra sau esti batut in cap din nastere? Stai, nu-mi raspunde, stiu ca e a doua varianta.
In loc sa-mi mai spuna ceva la fel de ironic ca intotdeauna, ma musca puternic de buza de jos fara nicio avertizare, pana cand simt gustul sarat al sangelui. Atunci incerc sa-i dau un genunchi in punctul sensibil, dar se indeparteaza inainte sa apuc sa-mi pun planul in aplicare. Parca mi-ar citi gandurile...
Ma uit in oglinda privindu-mi buza putin umflata si incep sa tip la el furios:
- Cine naiba te crezi sa ma musti in halul asta, hm? Du-te dracu’ de idiot, esti un cretin si jumatate...
As mai fi continuat daca nu as fi fost luat prin suprindere de Yu care-si pune mainile de o parte si de alta in jurul meu, jucandu-se cu catarama de la cureaua pe care o port si lipindu-se de de spatele meu. Las capul in jos fiindca nu-mi place modul in care imi priveste chipul in oglinda, cu niste ochi ce inspira in acelasi timp nervozitate si satisfactie.
- Yu...termina...Ii spun scazand dramatic tonul de mai inainte.
- De ce, buruiana trancanitoare? Si ce-i cu vocea asta? Ti-a mancat vreo specie din regnul meu animalic limba? Spune el, deschizandu-mi cureaua ce face un zgomot care rasuna cu ecou intre petretii imbracati in faianta.
Intr-un moment de neatentie, ma intorc brusc si-l imping departe de mine apoi parasesc baia, inchizandu-mi la loc pantalonii in drum spre iesire. Ma intorc la locul meu si incerc sa ma prefac ca nimic nu s-a intamplat, dar ceilalti observa imediat si il si aud pe Kiro:
- Parca dura doar o secunda...Si ce-i cu parul asta ravasit? Arati mai rau ca inainte sa pleci...
- Lasa parul, uita-te la umflatura de la buza, spune Romeo razand. Shin zambeste si el catre Kiro si par sa se inteleaga doar din priviri.
- Mda..avem ceva probleme cu sobolanii sau mai bine sa zic lipitorile... Raspund eu, dar nu apuc sa termin ca il si aud pe Yu cum ma completeaza in dezavantajul meu.
- Te refereai la mine sau la limba mea cand ai spus lipitoare?
Evident toata lumea izbucneste in ras si asta fac si eu, nu vreau sa-i dau satisfactie lui Yu. Stiu ca daca ma va vedea suparat se va simti bine stiind ca e din vina lui asa ca nu am de gand sa-i dau mai multa importanta ca pana acum. Dupa ce mancam, Shin vrea sa plece fiindca e obosit, iar Romeo se ofera sa mearga cu el pentru a nu-l lasa singur. Cand am vrut sa ma ridic si eu, il aud pe Yu:
- Nu mergem si noi intr-un club sa bem ceva? Kiro este imediat de acord, dar eu ma prefac ca nu am auzit. Hai, Strif, nu te mai prosti atat, parca ai fi un copil de cinci ani cu atitudinea asta de „nu vorbesc cu tine”, a continuat Yu, dandu-si ochii peste cap.
Acum ca ma gandesc si eu mai bine, chiar are dreptate, cand am inceput sa fiu atat de imatur? Ma intorc inspre el si ii fac semn din cap catre iesire pentru a-i da de inteles ca vin si eu cu ei.
Hotaram sa mergem la un club, ce se numeste Liquid. Este unul dintre cele pe langa care am trecut inainte de concert si am vazut ca arata chiar bine. Pana acolo luam masina pentru ca se facuse frig deja si oricum ne trecuse cheful de plimbari nocturne. Astfel, in mai putin de cateva minute suntem in fata localului unde se afla o pancarda pe care sclipeste numele clubului in nuante de rosu si mov.
Yu se ocupa de cumparatul biletelor apoi intram inauntru, indreptandu-ne catre bar. Kiro se opreste la masa unor tipe ce au in jur de douazeci de ani fiecare si incepe sa vorbeasca cu o bruneta care arata destul de bine din toate punctele de vedere. Se pare ca el s-a ales cu ocupatie pentru seara asta, dar eu nu am chef sa agat, cel putin nu inca. Ma asez pe unul din scaunele de la bar si comand o vodka apoi il vad pe Yu care se pune langa mine.
- O tequila! Comanda imediat ce vine la el un barman, apoi se indreapta catre mine: Pariez ca nu poti sa bei nici macar jumatate din cat beau eu. Vezi ca nu vreau sa te duc acasa in spate.
- Ha ha, crezi ca esti amuzant? Vezi ca te iau la baut cat ai clipi, asa ca nu te mai lauda singur. Ii raspund putin iritat.
- Aha..cum zici tu...ti-ai comandat suc de portocale?
- Nu-mi spui tu mie ce sa beau si vezi ca eu abia ce o sa ametesc putin in timp ce tu o sa fi pe jos de mult. Pot sa-ti dovedesc la orice ora din zi sau din noapte.
Yu imi zambeste cu subinteles apoi loveste paharul sau de al meu spunand „Pana la fund”. Dupa schimbul asta de replici, incepem sa vorbim despre urmatorul concert pe care urma sa-l sustinem in timp ce golim pahar dupa pahar. Ajunsesem la al patrulea care se intampla sa mai aiba doar vreo doua guri de whisky si deja incepeam sa vad mai multe cuburi de gheata decat erau in pahar...sau pe aproape. Yu spune ceva care mi se pare foarte amuzant desi nu inteleg fiecare cuvant, insa imi vine sa rad de parca m-ar gadila cineva.
Dupa cateva minute, se apropie de mine si imi cuprinde buzele intr-un sarut, iar eu ii raspund introducandu-mi limba in gura lui si jucandu-ma in timpul asta cu o suvita din parul sau. In momentul in care rupe sarutul, se apropie de urechea mea si imi spune in timp ce isi aseaza mana pe piciorul meu:
- Nu vrei sa continuam intr-un loc mai retras?
La replica asta, raspunsul meu a venit imediat printr-un sarut scurt pe buze alaturi de cateva cuvinte:
- De ce nu?
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#18
Multumim mult Myuu pt. nextA fost foarte tare, mi-a placut mult. Vad ca Strify incepe sa lase garda jos, ceea ce e absolut perfect 4 Are dreptate, Yu chiar se incadreaza intr-un regn animalic xDDD 24 Ar trebui sa-l ia putin mai usor, mai bland 21 My poor little Strify 20Ohoho, prevad ceva hot & spicy in urmatoare parte 15 Doi tipi dezbracati, excitati, beti, pe un pat moale 24 C'mon girls, give us some yaoi 19e, ce, ce???!!! Am citit eu bine? Kiro s-a dus la o bruneta? , va bat daca il faceti hetero 65 . I mean... we all know he's sooo gay 65Da, trecem peste, deci, in concluzie vreau sa spun ca ador fic-ul. E foarte interesant si haios. Voi doua scrieti minunat, bravo! ^_^Va pwp si nextu' cat mai repede pupic

#19
Ah, nu-mi vine sa cred ca nu am lasat comm si la capitolul trecut.Dar nu ma asteptam ca Myuu sa posteze atat de repede...sorry kaname 2
Ambele capitole mi-au placut extrem de mult.Si din cate inteleg, va urma niste yaoi 15? Haaaai, stiti ca asta vrem.
Pana la urma Strify s-a imbatat mai rau decat Yu...si acum ii cedeaza, ce draguut 19.App Myuu esti putin cam sadica nu? Sa ne intarati si apoi sa ne lasi sa suferim inca vre-o saptamana? Acum mintea mea bolnava o sa functioneze si mai greu decat o facea pana acum, fiind ocupata cu tot felul de scenarii...ufff
Nu stiu ce sa va mai zic inafata de grabiti-va, grabiti-va, grabiti-va!
Mult succes si spor la scris.
Pa pa pupic
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#20
Da... scuzati intarzierea xD

Capitolul 5

Plecam amandoi din club, fara sa il mai anuntam pe Kiro si luam un taxi, care ne duce la hotelul nostru. Pe cat de beat e Strify, incepe sa cante tot felul de versuri, pe care nu le inteleg si sta tot timpul agatat de mine. Si eu sunt ametit, desi am baut aceeasi cantitate de alcool, dar stiam ca "Papadia" nu e obisnuita sa bea. Urcam cu liful la etajul 5 si iau din buzunarul lui cele doua chei care le luase cu el, nevrand sa le abandoneze la receptie. Deschid usa apartamentului sau si intru odata cu el, mergand spre camera. De cum ajungem acolo, se tranteste pe pat, iar inainte ca eu sa ma intorc sa plec, isi largeste cravata neagra si isi descheie cativa nasturi ai camasii albastre.
-Mor de cald aici... rosteste el, tragand aer in piept si lasandu-si capul pe spate.
Probabil credeati ca voi face o fapta buna o data in viata si nu voi abuza de el, sau poate nu credeati... Efectiv nu pot rezista!
-Atunci da-mi voie sa te ajut... ii spun eu, asezandu-ma langa el, desfacandu-i de tot cravata si nasturii. De cum ii dezvelesc pieptul, incep sa-i sarut usor pielea calda, iar el geme scurt, indemnandu-ma parca sa continui ce am inceput. Urc cu limba spre gatul lui, trasand o linie umeda, iar el imi prinde maioul negru in pumn, tragandu-ma la nivelul chipului sau, pentru a-mi parcurge buzele cu limba, strecurand-o apoi printre ele si incepand sa se joace. Evident, eu ma alatur sarutului cu o intensitate mai mare, fara a-i da ocazia sa se creada superior in domeniul in care eu detin intreg controlul, iar el isi plimba mainile prin parul meu, strangandu-l uneori in pumni si scotand sunete infundate in incercarile de a respira.
Imi trec mana dreapta peste pieptul sau, coborand apoi spre abdomen si furisand-o in pantaloni. Scapa un alt geamat atunci cand ii ating zona sensibila, si observ ca are chef de "joaca" odata ce ii cuprind in mana organul excitat.
Imi dau maioul negru jos, lasandu-l sa cada pe pat, revenind apoi asupra "papadiei", care incepe sa se cutremure incet sub mine. Imi pare atat de fragil in momentul asta, vazandu-i expresia oarecum confuza si simtindu-i corpul subtire cum tremura cand ma simte desupra lui.
Ii desfac fermoarul blugilor, tragandu-i jos de pe el, cu tot cu boxerii albi ce-i acopera partea intima a corpului, si incep sa ii inspectez trupul cu buzele, oferindu-mi placerea de a-i auzi gemetele de care incep sa devin dependent. Ma dau jos de pe suprafata moale, indepartand ultimele obiecte vestimentare, si intorcandu-ma apoi asupra lui Strify. Ii dau parul de pe frunte si ii sarut scurt buzele, incepand sa-mi misc soldurile, inainte si-napoi, presand amandoua organe intarite intre corpurile noastre ce se incalzesc treptat, privind in acelasi timp chipul a carui obraji au prins o culoare rosiatica. Buzele lui mimeaza niste cuvinte care nu se fac auzite, rostindu-mi la un moment dat numele...
Cu siguranta, toata rabdarea mea e intinsa la maxim, asa ca ii indepartez picioarele, asezandu-ma intre ele. Imi aud din nou numele rostit de el, fiind apoi urmat de un scancet lung, din cauza patrunderii mele lente inauntrul lui, care il face sa isi arcuiasca usor spatele. Ochii sai devin umezi din cauza lacrimilor care in curand isi vor gasi sfarsitul drumului pe buzele mele... Trupul incepe sa ii tremure si mai tare, iar acum culoarea obrajilor lui seamana cu cea a trendafirilor rosii. Ma prinde cu mainile de brate, strangandu-ma puternic si inghitind in sec, in incercarea de a suporta durerea pe care i-o cauzez. Insa de cum incep sa ma misc, scapa un tipat scurt si reuseste sa-mi spuna printre scanete:
-Do.. doare! Yu..!
Cred ca imi pare rau pentru el, dar cand afiseaza privirea de catelus ranit, ma face sa vreau sa continui fara doar si poate!.. si nu, nu sunt sadic! Problema e a lui, pentru ca nu stie sa-si tina acasa expresiile care ma aprind instantaneu.
Ii prind buzele intr-un sarut lung si pasional, moment in care ma adancesc inauntrul lui si imi grabesc miscarile, facandu-l sa scape cateva tipete infundate, iar lacrimile sa i se prelinga din nou pe obrajii inrositi. Mainile lui sunt acum pe spatele meu, zgariindu-mi pielea cu unghile lui scurte, iar ochii ii sunt strans inchisi, lasand picaturile calde sa se scurga printre genele lungi si dese. De cum imi desprind buzele de ale lui, cobor spre gat, sarutand si muscand acele locuri sensibile, fara a-i lasa semne. Ii aud scancetele rasunand in camera si ii simt trupul tremurand fara oprire sub al meu, arcuindu-se uneori, timp in care miscarile mele devin mai rapide. Imi rosteste numele de atat de multe ori, incat ajung sa aud numai vocea lui in minte. Chiar si scancetele lui parca imi provoaca dependenta. Oricat de obisnuit sunt sa ii aud vocea, tot nu pot sa-mi refuz placerea de a-l auzi in astfel de momente, pentru ca, orice sunet ar scoate mi se pare atat de erotic...
Ii simt inima batand cu putere, odata ce imi asez mana pe pieptul lui, dar la fel se intampla si cu mine, inima vrand parca sa ma distruga in graba ei.
Un strat subtire de sudoare ne acopera trupurile amandurora, iar eu simt cum imediat totul se va sfarsi. Chiar daca mi-as fi dorit mult mai mult, stiu ca vor veni si alte zile...
Nu cred ca e corect sa fiu numai eu multumit din asta (luati aminte ca nu sunt un bun samaritean!) asa ca ma opresc din a-i oferi dureri "papadiei" de sub mine, ce pare ca se va rupe la orice bataie a vantului. Prind ambele nostre organe in mana dreapta, incepand sa o misc repede. Nu dureaza prea mult timp, pentru ca ii aud geamatul lung si spatele i se arcuieste, in mometul in care se elibereaza. Mai continui un scurt timp pana cand simt ca urmeaza momentul final si scap un geamat, lasandu-mi apoi trupul sa cada langa al lui Strify, care e lipsit de orice putere. Il privesc, insa si-a inchis ochii, incercand sa doarma, si se cuibareste langa mine ca o pisica ce tocmai a venit obosita acasa dupa o zi lunga de joaca. Astept sa adoarma, apoi ma ridic incet de pe pat, dar nu inainte de a-i fura un ultim sarut pentru propia mea placere. Sterg orice urma lasata de substanta alba si lipicioasa de pe adbomenul lui si de pe pat, luandu-mi apoi hainele si cheia, care mi-a furat-o inainte de interviul din ziua de azi. Ma opresc in fata usii pentru a-l mai privi o singura data cum doarme atat de linistit. Hmm... Cat de diferit pare acum, cand as sta numai langa el ca sa il vad asa, fata de momentele in care e un drac neastamparat, cu gura mare, pe care imi vine sa il oftic non-stop.
Ma asigur ca nu mai e nimeni pe hol, si ma indrept spre apartamentul meu, dar din pacate pentru mine, Kiro ma surprinde in pielea goala, exact cand vreau sa intru in apartamentul meu.
-Yu... gol. Venind din apartamentul lui... Saracul Strify, replica el, afisand o expresie destul de ciudata si privindu-ma cu ochii mari.
-Daca aud ca ai ciripit, stii ce patesti, prietene! spun eu facandu-i cu ochiul fara sa-mi ascund partile goale ale corpului, pentru ca nu imi e deloc rusine.
-Mda... Din pacate pentru tine, eu chiar nu vreau sa mor inca, imi zice el dand negativ din cap si intrand in apartamentul lui.
Ajungand in sfarsit in locul propus, imi arunc hainele pe undeva in camera, apoi ma indrept spre baie cu ideea de a face un dus care sa-mi redea puterile.
Nu pot nicidecum sa-mi iau gandul de la el.
"Trebuie sa recunosc ca a fost extraordinar cat timp l-am dominat in intregime... i-am simtit trupul termurand sub atingerea mea si glasul lui rostindu-mi numele gemand", cuget eu, scuturandu-mi apoi capul pentru a-mi lua gandul de la Strify si revenind cu picioarele pe pamant, mai exact in cada, sub dusul ce-mi aruca picaturi de apa calda pe corp.
Dupa aproape douazeci de minute, ies de la rasfatul cu apa si gel de dus, imi usc parul si ma asez in pat doar intr-o pereche de boxeri, stand cu mainile sub cap si privind tavanul. Ma gandesc ca daca nu-l voi mai face al meu in curand, o iau razna, pentru ca, precum am spus mai devreme... creeaza dependenta. L-am avut o data... jur ca o sa-l mai am si a doua oara!
Imi inchid ochii incercand sa adorm, insa devin invidios pe Strify pentru ca el acum
doarme ca un bebelus, iar eu ma zvarcolesc prin pat ca un idiot, pentru ca ii aud incontinuu vocea si ii simt inca mainile zgariindu-ma pe spate. Sper doar ca maine nu ma voi trezi fara maini si picioare, daca isi aminteste de ce i-am facut.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.387 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.076 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 131.226 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 68.835 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 57.775 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 124.737 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 111.072 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 49.933 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.305 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.455 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)