Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Teach me to love

#31
Heeei!>:D<
Gata m-am suparat, nu m-ai anuntat de data asta...[-(
Halal tata si Madara asta, nu-i ajungea ca ii era sclav, propriul copil, sau ca il facea in repetate randuri al sau fara voia lui? Acum mai trebuie sa fie si la alegerea lui, daca poate sa mearga la scoala sau nu?
Imi place cum isi ajuta Sasuke fratele, stie ca Itachi are nevoi ca el sa ii fie in preajma mai mereu si ce sa gandit: sa-l ia cu el la scoala; imi place cum gandeste micutu.:>
Mda era sa uit ce vroiam sa te intreb...: Sakura stia de ce se intampla intre ei doi? Sau ea nu intrase in camera, si doar il anuntase pe Itachi ca Sasuke trebuie sa se duca in camera lui pantru a nu intra in bucluc amandoi?
Multa bafta in continuare la scris, si sper sa nu mai uiti sa ma anunti!;;)

hugzz!

#32
[center]Capitolul 14[/center]

Mormai o injuratura cand aud alarma de la mobil, ce ma anunta ca trebuia sa ma trezesc si sa merg la scoala. Ma ridic din pat, facandu-mi un dus rapid, apoi mi-am luat pe mine uniforma - cred ca a adus-o Sakura cand l-am trimis la culcarica pe Sasuke - alcatuita dintr-o camasa alba, cu cravata neagra. Sacou negru si veste neagra, pantaloni din stofa negrii si pantofi din lac. Fain, n-am ce spune. Imi prind parul intr-o coada de cal si ies din camera cu o mapa in mana, ducandu-ma sa iau micul dejun. In vad fratele in aceeasi uniforma ca si a mea, iar langa el se afla un rucsac nou-nout.
- 'Neata Itachi, spuse Sakura, trezindu-l de-a binelea pe fratemiu, ce imi zambi amuzat. Uite-ti rucsacul si mobilul asta smecher, mai adauga rozalia, punand langa mine un rucsac ca si al baiatului din fata mea si mobilul ce mi l-a cumparat Sasuke.
Iau rapid mobilul si il bag in buzunar, apoi ma comport ca si cand nu s-a intamplat nimic, continand sa mananc, gandindu-ma ce fel de idioti incurabili vor fi colegi mei. Simt cum cineva imi ridica parul de pe ceafa si ma saruta acolo, facandu-ma sa ma intorc brusc, lovindu-mi fratele din greseala cu cotul la coaste. Ma ridic repede, lasand lingura in bolul cu cereale.
- Sasuke, imi pare foarte rau, spun repede, luandu-l in brate si strangandu-l la pieptul meu, iar brunetul ma imbratisa la randul sau, apoi isi ridica capul.
- Te-am prins, sopti, apoi se ridica putin pe varfuri, sarutandu-ma apasat pe buze.
Ii raspund putin, apoi rupt sarutul, ca ar putea cineva sa ne vada, mai ales ca eram in sufragerie. Dandu-si seama de chestia asta, brunetul isi lua rucsacul si imi spuse ca este timpul sa plecam la scoala. Aprob din cap si il urmez, iesind amandoi din casa, ramand masca, cand in fata noastra opri o limuzina neagra, iar soferul ne deschise usa. Urcam in limuzina si il vad pe Izuna, unchiul nostru, alaturi de doua tinere, pe care le cunosteam din pacate. Una dintre ele era Suki - o tipa de saispe ani, cu parul negru si ochi albastri - si Konan - de vasta mea, cu ochii caprui si parul albastru, lasat lung - imbracate in fustite pliate negre, camasa alba si sacou negru, pe trup si funda neagra la gat. Sasuke ma apuca de antebrat, strangandu-ma usor, nestiind la ce sa se astepte, dar i-am zambit calm, dandu-i de inteles ca nu suntem in pericol.

Mergeam alaturi de Konan spre clasa noastra, in timp ce tipa nu stiu ce tot trancanea despre colegii ei. Pe o ureche imi intra si pe cealalta iesea, dar retineam unele aspecte. De exemplu ca le place sa faca misto de noi-veniti si se dau mari si tari, fiindca sunt fii de politiceni si alti oameni importanti din stat. Se mai punea accent pe ce mobil ai, ce cercuri frecventezi si ce masina ai, prosti din astea. Intram in clasa si ridic o spranceana plictisit, fiindca colegii erau pe banci sarind sau facand orice altceva, dar sa nu stea pe podea.
- Zici ca sunt maemute de la zoo, spun pe un ton plictisit, destul de tare sa ma auda albastruia si cam jumate din clasa.
- Itachi, numai spune chesti din astea, murmura fata, fiindca un tip cu parul portocaliu si cu o multime de piersinguri pe fata veni spre mine.
Portocaliul se opri in fata mea si ma masura din cap pana in picioare, apoi ridica pumnul sa ma loveasca, dar l-am prins inainte sa faca contact cu fata mea. Stang usor pumnul, fiindca bratul sau ii tremura, din cauza efortului sa imi atinga fata. Se vedea ca a fost la sala, luand steroizi pentur muschi, dar creier nada.
- Asculta aici domnule morcov in cap. Eu nu sunt ca tine, multi muschii si creier in vacanta. Stai departe de mine, eu nu iti distrug nervi din corp, ma calci pe beculet, te-ai ras. Capis? Il intreb, pe un ton calm si relaxat, parca as vorbi despre un film banal si foarte plicticos.
- Yahiko, lasa-l ca nu este bine sa te pui cu el, mormai un roscat cu ochii strani ca a lui Yahiko, din prima banca.
Domnul Morcov isi retrase pumnul, apoi imi spuse ca am avut noroc cu fratesu vitreg ca astfel ma snopea in bataie. Ma uit plictisit la el, apoi ma duc in fundul clasei, asezandu-ma intr-o bancuta de o persoana, scotandu-mi un caiet si un pix. In clasa intra un profesor cu barba si parul ridicat, ca si cand si-a bagat degetele in priza de dimineata. Acesta se prezenta drept Asuma Sarutobi - asta cand a ajuns la numele meu din catalog - si ma intreba cati ani am si chesti din astea. M-am scos rapid, spunand ca am nouasprezece si atat, restul intrebarilor raspunzand cu da sau nu. Incepu sa ne predea engleza - o stiam ca pe limba mea nativa - in timp ce eu ma gandeam cum erau colegii lui Sasuke. Pentru un pusti de saispe ani nu este usor sa ajungi sa iti faci prieteni, dupa ce o viata intreaga ai luat ore de la profi privati si lucruri asemanatoare.

- Zau Itachi, tu sti engleza ca si cand te-ai nascut in Anglia sau in America, ma lauda Temari, colega din fata mea, care ii s-a pus pata pe mine. Unde ai invatat asa bine? Continua sa ma intrebe, facandu-ma sa oftez usor.
- Conteaza? O intreb usor ironic, bagand capul pe usa de la clasa X-A, uitandu-ma dupa fratemiu.
Il depistez rapid stand cu fundul pe banca si vorbind cu niste colegi de ai sai, iar cand ma vazu, le facu semn din mana si veni spre mine, aproape zburand de fericire. Cand ajunse langa mine, ii soptesc la ureche sa mergem pe acoperis sa mancam, iar tanarul aproba din cap, luandu-si rucsacul, in care aveam mancarea. Abia asteptam sa vad ce mancare pentru scoala ne-a pregatit Sakura...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#33
[center]Capitolul 15[/center]

- Am luat un zece ca ai stiut sa citesc corect in franceza si sa ma prezint, iar profa a spus ca am un accent minunat francez, iar in gandul meu era ceva de genu: Profo, daca ai fi fost rapita si tu si ai fi trait doi ani in Paris, scos doar noaptea si doar cu insotitori, cred ca ai avea si tu accent, imi povesti fratiorul meu cel dulce, in timp ce stateam razamati de zidul casutei ce dadea pe acoperisul scolii.
- Fain dragoste, spun atent sa nu ma vada cineva si ii dau un mic sarut pe buzele acelea apetisante. Eu am fost luat deja in vizorul batausilor, spun calm, ca si cand am discuta despre un meci de fotbal.
Sasuke mari ochii si apoi incepu sa ma bata la cap, ca sa ii promit ca nu ma voi bate in incinta scolii. Oftez usor si ma ridic in picioare, privind cerul usor cenusiu, cea ce imi dadea o idee. Va ploua dupa-masa si cum Sasuke ura tunetele si fulgerele, trebuia sa chiulim, ca sa nu il apuce panica la scoala. Ii spun ideea, iar el se albi la fata, spunandu-mi ca nu este bine sa chiulim din prima zi si bla bla bla. L-am intrerupt printr-un sarut apasat pe buzele acelea moi si dulci ce le avea si ma facea sa tanjesc dupa ele. Ii soptesc in ureche, daca vom merge acasa, poate ne vom distra si mai bine, facandu-l rapid sa imi manance din palma, fiindca aveam de gand sa ne distram doar noi doi, mai ales ca azi toata casa era a noastra.

- Itachi lasa frisca! Striga vesel Sasuke, cand l-am imbratisat pe la spate si am apasat pe tubul de frisca, murdarindu-mi fratele pe fata cu acel produs din smantana, dulce.
Dupa ce aproape am golit tubul cu frisca, brunetul se duse sa se spele pe fata, eu am facut curatene in bucatarie, sa nu ma bata pe urma Sakura cu coata de la mop. In timp ce dadeam cu mopul pe podea, a revenit fratemiu spalat pe fata, iar eu am chicotit usor, cand am vazut ca avea putina frisca in coltul gurii. I-am apucat barbia cu doua degete si ii ling usor coltul guri, apoi ii acaparez buzele intr-un sarut flamand si plin de pasiune si iubire. Limba mea se freca frenetic de a sa, in timp ce degetele sale se agatara de bluza-tricou ce o purtam pe mine. Imi pun mainile pe talie si il impind afara din bucatarie, dirijandu-l spre camera mea, avand grija sa nu ia vreo mobila in cale. Deschid usa de la camera mea si intram, iar eu dau cu piciorul in usa, inchizand-o, apoi il apuc cu mainile de fese, ridicandu-l in sus si trantindu-l pe pat. Incep sa il sarut pe barbie, trasand o linie umeda de-a lungul maxilarului sau fin si usor aspru din cauza turelelor de barbita, dar acest aspect nu ma deranja defel, fiindca am sarutat alti mai barbosi decat el.
Cobor cu saruturile pe pielea gatului, in timp ce il desfaceam la camasa ce o purta pe el in acel moment. Ii apuc intre buze unul dintre sfarcuri, incepand sa il musc usor, sa il rotesc delicat, sa il ling apasat si sa il sug lacom, facandu-l sa geama usor. Imi duc o mana la capsa blugilor sai, deschizand-o, apoi desfacandu-l la curea si tragand in jos fermoarul de la pantaloni. Imi strecor o mana in boxeri si incep sa ii mangai barbatia, care era destul de tare. Cobor cu saruturile si ii trag pantalonii in vine, apoi apas usor capul penisului cu aratatorul, facandu-l sa isi dea capul pe spate si sa dea afara tot aerul din plamani.
- Itachi! Ce faci? Exclama usor speriat, cand imi simti limba pe cap. Inceteaza, nu fa asta..., numai continua ca l-am sarutat usor pe buze, apoi m-am tras jos inapoi.
I-am apucat merbrul in gura, incepand sa il sug si sa fac miscari de sus-jos, in timp ce ma jucam cu testicolele sale. Degetele sale se bagara in parul meu si ma trase usor, cand se elibera in gura mea, semn ca nu fusese supus niciodata la asemenea atingeri de catre nici o persoana de sex opus, dar mai de acelasi sex. Il sarut pe buze, dandu-i sa guste din el insasi. Ne mai sarutam de cateva ori, apoi il trimit la dus, fiindca era tot transpirat. Ii spun sa se barbereasca, ca nu este frumos, ca un baiat de varsta lui sa aibe barbita ce seamana cu un caprior naparlit. Cand auzi, o zbughi la baie, mai ceva ca un avion super-sonic, facandu-ma sa rad usor, apoi m-am dus si eu la baia din camera mea, pentru a face unu scurt dus sa ma apuc de asa-zisele teme.

Stateam amandoi la masa din living si ne faceam temele, in timp ce Sakura aranja portelanul in vitrina din aceea incapere. Era destul de comic sa reinveti la engleza ceva ce ai fost nevoit de mic sa inveti. Ma scarpin cu pixul in cap, gandindu-ma cum o descriau greci din Antichitate pe Afrodita nascuta din spuma marii. Deodata fata mi se lumina, fiindca a trebuit sa invat putin mitologia elena, cand a trebuit sa o elimin pe un senator foarte important pentru tara-peninsula. Numai eu stiu cat m-am chinuit cu prostiile alea de zeitati, dar acum imi folosea mult la engleza.
- Fratioare cum traduc propozitia aceasta la If Clause Type 1? Ma intreba brunetul, cu un mic leocoplast in coltul gurii, aratand ca s-a taiat din greseala.
Intind mana dupa cartea de engleza si citesc propozitia, apoi zambesc usor si ii dau inapoi cartea.
- If I find her address, I will send her an invitation*, ii traduc propozitia, iar tanarul nota imediat.
- Hei! Nu trisati! Striga rozalia pe noi, iar eu chicotesc usor, fiindca ea, nu vroia sa ii fac temele, ca se invete sa le faca singur. O data sa il mai ajuti pe Sasuke, nu iti mai fac de mancare, tinere-domn, continua femeia pe un ton ferm, apoi incepu sa rada in hohote, la fel si noi.
Nu stiam ca sa faci teme este asa de amuzant...

_______________________
*Dacă aş găsi adresa ei, voi trimite o invitaţie ei.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#34
Yay, prima.
Deci, ca de obicei, m-ai lasat masca. Itachi e prea sexy cand spune replicile alea plice de dragoste sau in fazele fierbinti. Iar Sasuke este asa un copil inocent de imi vine sa il pap ca pe o capsunica :X Dulceata de el. Actiunea mi s-a parut putin grabita, sau poate ai pus prea putine intamplari petrecute la scoala :-? Nu sunt sigura inca :)) Doar ca "- Fain dragoste, spun atent sa nu ma vada cineva si ii dau un mic sarut pe buzele acelea apetisante." le intrece pe toate, e cea mai frumoasa faza din intreg capitolul. Imi cer scuze ca nu am comentat si la celalalt, apropo. Dialogul si naratiunea au fost si ele perfecte, deci te felicit.
Astept si urmatorul capitol. Sa ma anunti, da? ;;) Mult succes!
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#35
Fic deschis la cererea autoarei.

spor la postat ( spamming teh shit out of FF )
-

#36
[center] Capitolul 16[/center]

Au trecut trei luni de cand eu cu fratele meu eram la scoala si tata nu a mai aratat nici nu interes fata de mine de orice fel, fiindca gasise pe altcineva sa faca treaba in locul meu, cea ce ma bucura enorm. In tot acest timp, eu l-am antrenat in lupte, sa traga cu pistolul, sa manuiasca katana si cum sa cucereasca oamenii pentru a obtine informatii. Ma bucura faptul ca invata repede, aratand in fiecare moment ca avea stofa de conducator de clan. Madara fiind mandru de el, ne trimise in vacanta de Paste, timp de doua saptamani la cabana noastra de pe muntele Fuji, doar noi doi, fara nimeni prin preajma. Cand auzi, Sasuke sari in sus de bucurie, care se accentua, in momentul cand vazu zapada de pe drumul de acces. Cabana era situata la marginea unei statiuni de schii si era facuta intregime din lemn de brad. Cabana avea doua etaje, iar legatura dintre etajul intai si parter se putea face si prin interior si exterior, veranda la parter, terasa sau balcon si la al doilea etaj era piscina, avand balcon in partea spre padure. Coboram din masina si alergam pana in fata usi, unde ne astepta Maya, o femeie din statiune ce se ocupa cu intretinerea cabanei, dandu-ne drumul inauntru. Dupa ce instructajul imi fusese facut de femeie - mancarea ne-o facem singuri - si bani dati mie, ea pleca, lasandu-ne sa ne caram bagajele in camera noastra.
- Wow! Exclam cand intru in dormitorul nostru.
Peretii de lemn, erau simpli, acoperiti doar de un tablou aflat de-asupra patului, ce se afla intre cele doua ferestre. Aveam computer in camera, oglinda si masa de toaleta si patul era confortabil cu plapuma groasa din puf si cearceafuri albe.
- Marfa! Exclama Sasuke, apoi lasa bagajele si ma impinse spre pat, facandu-ma sa pic pe el. Suntem singuri in casa, deci numai ai nici un motiv sa nu ma faci al tau, imi sopt brunetul pervers in ureche, frecandu-se usor de mine.
- Si sangele de pe cearceafuri? Il intreb, ridicand o spranceana, in timp ce dadeam la o parte plapuma, pentru ca Maya sa nu intre la banuit de ce este patata plapuma.
- Ca te-am lovit din greseala in nas si ti l-am spart? Ma intreba la randul sau, in timp ce isi strecura degetele sub ploverul albastru si maioul negru, incepand sa ma mangaie pe abdomen.
Aprob din cap, apoi il sarut pe buze, spunandu-i ca trebuie sa iau ceva din rucacul meu, iar el sa se descalte de ghete si sosete. Scot din rucsac, o cutie cu crema pentru a aluneca mai usor in interiorul sau, fara sa folosesc prezervativul. Ma descalt si eu si ma pun deasupra lui, incepand sa il sarut cu o foame nebuna dupa buzele sale minunate, in timp ce il desfaceam la camasa groasa ce o purta, dand-o jos si aruncand-o prin camera. Incetul cu incetul ne-am dat jos bluzele ce ne acoperea corpurile, incepand sa ne frecam unul de celalalt ca disperatii. Cobor cu saruturile pe pielea gatului, gustand din prospetimea sa, in timp ce limba facea conturul tatuajului in forma de dragon, din colbat, ce il avea tatuat pe partea dreapta a gatului. Tatuajul era exact ca al meu de pe ceafa, aceeasi culoare, facut acum doua saptamani. Imi amintesc si acum cat de tare l-a durut, incat aproape mi-a zdrobit mie mana, cand l-am tinut sa nu planga. Il aud cum ofteaza de placere, ce ma facu sa cobor mai jos cu buzele, luandu-i un sfarc intre ele, incepand sa il sug lacom, sa il invart jucaus, sa il musc delicat si sa il ling apasat, pana l-am intarit. Ii aplic si celuilalt sfarc acelasi tratament, in timp ce mi-am coborat mana intre picioarele, incepand sa il desfac la pantaloni. Dupa ce ii intaresc ambele sfarcuri, cobor cu buzele, spre bazin, in timp ce trageam de pantaloni in jos. Apas cu degetul aratator capul penisului, apoi ii dau un sarut si imi trec limba peste el, facandu-mi fratele sa se arcuiasca si sa geama adanc, prizindu-mi cu mainile parul. Incep sa ii sug mandria ca pe o acadea, in timp ce ma jucam cu testicolele sale. Sasuke gemea si icnea de placere, arcuindu-si spatele si strangand in pumn cearceaful plin de cute. Cum se elibera in gura mea, il sarut pe buze, dandu-i sa se guste pe el insasi, in timp ce ma desfaceam la pantaloni si ii dadeam jos.
- Ce faci? Ma intreba cu glas ragusit, cand l-am rugat sa se intoarca cu spatele la mine. Ahh, gemu cand am inceput sa ii sarut ceafa si muscandu-l usor de piele, lasand muscaturi rosi, dar vagi.
Am inceput sa ii apas cu limba fiecare vertebra, facandu-mi fratele sa geama din ce in ce mai adanc. Ii ling gaurica micuta si rozalie, facandu-l sa tipe de placere, mai ales cand mi-am bagat putin limba in interior, facand miscari de du-te-vino. Il intorc din nou cu fata spre mine si iau crema de pe noptiera si incep sa il und acolo jos, pentru a nu simtit nici o durere. Pun la loc crema pe noptiera si ii pun picioarele pe umerii mei si imi dau de tot elasticul din par, lasandu-l liber, pentru a nu se ciufuli asa de rau.
- Nu ne protejam? Ma intreba, cand m-am potrivit la intrarea in trupul sau, facandu-ma sa ma sprijin cu mainile de capatul de lemn al patului si imi las capul in jos, iar parul imi veni in fata, ca o perdea neagra.
- Niciodata nu am facut-o neprotejat. N-am nici o boala cu transmitere sexuala, deci imi permit sa o fac neprotejat, ii spun, zambindu-i din suflet, apoi ii trimit o berezea. Relaxeaza-ti bazinul si abdomenul si te va durea mai putin asa, mai adaug, apoi il patrund usor, inaintand cu grija in interiorul sau stramt.
Sasuke se arcui, scotand un sunet nearticulat si apuca cearceaful in pumni, strangandu-l si mai tare, iar la colturile ochilor aparura lacrimi cristaline de durere. Ii iau acele lacrimi pe buzele, in timp ce m-am adancit cu totul in interiorul sau stramt, simtind cum pulsez acolo. Incep sa fac miscari de du-te-vino cu grija sa nu il ranesc, in timp ce ii lingeam pielea infierbantata a gatului. Peste trupurile noastre se asternu un strat fin, sclipitor, lipicios si alunecos de transpiratie, incat parul nostru ni se unse si se uda, datorita eforturilor ce le depuneam impreuna. Simt cum imi vine si il patrund dur, eliberandu-ma in interiorul sau. Imi lipesc fruntea de pieptul sau pentru cateva secunde pentru a-mi reveni, apoi ma dau jos de pe brunet, acoperindu-ne cu plapuma calda si pufoasa. Il trag in bratele mele si il sarut apasat pe buzele acelea apetisante si moi, apoi adormim amandoi obositi, dupa momentul incendiar petrecut alaturi de el...

Cabana
Dormitorul
Tatuajul de pe gatul lui Sasuke si ceafa lui Itachi
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#37
[center]Capitolul 17[/center]

Stateam in cot si imi priveam fratele cum dormea pe bruta cu mana dreapta sub perna si cealalta aflandu-se peste mana mea dreapta, vrand sa fie sigur ca nu plec fara el. Zambesc propector si il sarut dragastos pe fruntea plapanda, apoi imi pun capul pe umarul sau, inchizand ochii. Era asa de placut sa ii aud respiratia sau inima cum bate in ritmul vietii...
- Itachi, esti bine? Aud glasul sau usor speriat, facandu-ma sa imi ridic capul alarmat, privind in jur.
- 'Neata ingerasule, ii soptesc si ii dau un mic sarut de trezire, facandu-l sa zambeasca foarte vesel si bine-dispus. Ce facem azi? Il intreb, trecandu-mi degetele prin parul sau neclaios, unsuros, des si negru ca abanosul.
- Sa facem baie in piscina! Striga si sari din pat, dar in urmatoarea clipa tipa de durere si se lasa sa cada inapoi in pat, in bratele mele.
Ii spun sa o ia mai usor, fiindca o sa-l doara un timp funduletul. Cand auzi, mustaci din nas - am inceput sa rad din suflet, cand i-am vazut gestul - si se imbufna ca un copilas de cinci anisori. Ii dau un sarut pe ceafa si ii spun, daca nu face miscari bruste, ar fi numai bine pentru trupul sau. Aproba din cap si incerca din nou sa se ridice, dar cu mai multa grija. Facu o mica grimasa de durere, dar reusi sa se mentina pe verticala, fara sa mai pice pe jos si sa il aduc cu farasul. Facu cativa pasi si imi ranji, ca a reusit sa ii faca fara sa se tina de mobila sau ceva. Ma ridic din pat si ma duc la el, dandu-i un mic pupic pe tampla, apoi m-am imbracat cu o pereche de pantaloni scurti, negri, din fas. Il astept sa se schimbe si iesim din camera, urcand la etaj si deschidem o usa din lemn. Scot un fluierat de uimire, fiindca intregul etaj era destinat inotului si relaxarii. podeaua era acoperita de gresie cu imitatia petrisului, iar piscina era umplutapana aproape de sus. Un perete intreg era facut numai din fereste, ce ne infatisa o proveliste de vis asupra muntelui acoperit de zapada. Pe balcond am vazut doua scaune din trestie, iar langa geam se aflau trei sezlonguri, iar pe unul m-am intins, punandu-mi mainile sub ceafa si privindu-l pe brunet cu sare in cap in apa.
- Itachi hai in apa. E calda, zici ca este termala, spuse vesel si arunca cativa stropi pe mine.
Ma ridic repede de pe sezlong si sar in cap, apoi ies la suprafata ducandu-ma la el si punandu-mi mainile pe talia sa. Il sarut apasat pe buze, apoi il ridic, arucandu-l peste capul meu in apa. Simt cum sunt apucat de gat si bagat la fund de catre Sasuke, care se razbuna pe mine, ca l-am bagat la fund. Asa se incinse o bataie in piscina, incat am udat totul in jur, fara sa ne pese. Important era sa ne simtim noi doi bine.

- Itachi, ar trebui sa te angajezi la un salon de masaj, imi marturisi fratele meu, in timp ce il masam usor pe spate, fiindca mi se planse ca il dor muschi. Ai facut curs pentru asa ceva? Ma intreba si marai fericit, cand i-am dat un mic sarut pe coloana.
- Nu am pregatire pentru asa ceva, dar cunosc foarte bine corpul uman ca sa pot ucide sau sa paralizez un om, ii spun calm si pun din nou crema pe spatele tau, reincepandu-l sa il masez.
Daca tati ar afla ce am facut eu si Sasuke in dormitor azi-noapte, cred ca ne-ar fi lichidat pe loc, cu cate un glont intre ochi. Oftez si dupa ce am terminat cu masajul, m-am ridicat de pe fundul sau - am stat calare peste curul sau apetisant si dezvirginat de mine - si am plecat in bucatarie pentru a gati ceva bun pentru fratiorul meu, fiindca mai tarziu aveam de gand sa mergem sa ne dam cu sania. Doar de doua ori in viata mea m-am dat cu sania, in rest a trebuit sa ucid oameni, sa frang inimi si sa insel pe toata lumea.

Pic pe spate in zapada dupa ce am dat cu sania intr-un morman de omat. Era asa de moale si de pufoasa, parca ar fi puf de gaina. Nu am putut sa stau mult intins, fiindca Sasuke striga la mine sa ma dau din drumul saniei lui. M-am ferit, rostogolindu-ma intr-o parte si el intra in morman, picand pe jos si razand vesel. L-am ajutat sa se ridice in picioare si am pornit amandoi spre capatul dealului pentru a ne da din nou cu sanile, tinandu-ne de mana.
- Niciodata nu am crezut ca tu poti sa faci oameni sa se simta bine, imi spuse tanarul cand am ajuns in varf si stateam pe jos pentru a ne odihni. De ce tata nu iti da tie conducerea, fiindca tu esti primul sau fiu si de obicei primul-nascut primeste...
- Tata a mai avut un frate mai mare, pe nume Izuna si fiindca mama lui Madara, adica bunica noastra, isi insela sotul cu Izuna, bunicul nostru i-a spus tatei sa isi omoare fratele si el l-a ucis, apoi i-a ordonat in caz ca sotia lui va naste un baiat, acesta sa fie transformat intr-un sclav si cel mic sa mosteneasca toata averea. Acum intelegi de ce eu sunt tratat ca un caine? Imi intreb fratele si acesta aproba tacut si isi lasa capul pe umarul meu, soptindu-mi ca ma iubieste.
Raman usor surprins apoi ii dau un mic sarut pe buze, soptindu-i ca si eu il iubiesc din suflet...

Piscina din cabana
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#38
Bun.. Capitolul a fost excelent. Ai inceput cu descrierea unei dimineti la o cabana superba pot sa zic si m-ai facut sa ma simt acolo inconjurata de muntii de zapada. [splendid]. Itachi este extrem de protector cu fratele sau pe care il iubeste enorm , iar asta este ceea ce conteaza. Imi plac personalitatie celor doi. Unul jucaus si naiv, iar altul foarte matur , iubitor si serios.In concluzie sper sa ma anunti cand postezi data viitoare si multa bafta la scris!
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#39
Craciun fericit

Inainte de toate imi cer scuze daca este mic capitolul, dar inspiratia e de vine. In al doilea rand, dupa acest capitol, voi scrie din punctul de vedere a lui Sasuke pana la sfarsit. Mai ma gandesc daca il fac sau nu drama

[center]Capitolul 18[/center]

- Da-mi si mie struguri! Striga brunetul in timp ce sarea, incercand sa ajunga la ciorchinele de struguri, ce il tineam deasupra capului meu.
- Da-mi ceva in schimb si poate iti dau, spun vesel si cand vreau sa ma plec spre el, pentru a-i gusta buzele, sesizez o umbra ce trecu prin fata usii de la bucatarie.
Ii dau fructul brunetului si ii imping in jos, semn sa se ascunda sub masa si iau din suportul de cutite, un tanto cu manerul negru si romburi rosii. Ma indrept cu precautie spre tocul usii si atunci ma intampina fumul de trabuc cubanez pe care il fuma mereu tata, cand ma astepta in biroul sau, pentru a-mi dat misiuni. Imi strig fratele sa iasa, apoi ma duc in sufragerie, asezandu-ma pe un fotoliu in fata parintului meu, care il uram din suflet.
- V-ati distrat destul, deci este timpul ca sa si invatati, spuse barbatul, iar eu am mijit ochii, in timp ce ma jucam cu arma in mana. Itachi vad ca iti iubesti fratele mai mult decat normal si deja l-ai avut. Tarfa masculina ce esti si cat poti sa fi, dar iti multumesc, fiindca acum pot gusta si eu din dulceata lui Sasuke, dar asta inseamna sa scap de tine, spuse pe un ton bajocoritor, scotand un pistol, atintindu-l spre capul meu.
Apasa pe tragaci, dar eu m-am ferit, simtind doar o mica arsura in sold, aruncand in acelasi timp tanto-ul direct in inima criminalului, ucigandu-l pe loc. Vad cum Madara casca ochii de uimire, apoi acestia isi pierd viata pe veci. Ma ridic cu greu de pe canapea, cu mana la soldul insangerat, ducandu-ma la asa-zisul calau al meu, luandu-i pulsul, care numai exista. Pic in genunchi si incep sa plang si sa rad in acelasi timp, fiind fericit ca am scapat de omul ce mi-a distrus copilaria, puritatea si psihicul, timp de nouasprezece ani de zile.
- Itachi, hai sa facem ceva cu soldul tau, imi aud fratele si mainile sale se aflau pe umeri mei.
Abia cand pronunta despre rana mea, am simtit o durere usturatoare in partea dreapta a bazinului. M-am ridicat cu greu de pe jos si sprijinindu-ma de brunet si strangand din dinti, in timp ce ne indreptam spre baie, pentru a-mi opri sangele si coase rana. M-am bagat in vana si la rugamintile mele, tanarul imi aduse un briceag, o bricheta si trusa de prim-ajutor. Imi spal rana, apoi sub privirile ingrozite ale pustiului, mi-am bagat cele doua briceaguri in rana, incepand sa scotoces dupa glont. Dupa ce l-am gasit si l-am scos afara, am inrosit lama unui briceag, apoi cauterizandu-mi marginile ranii pentru ca riscul de infectare sa fie mai mic. Sasuke era livid la fata si tresari violent, cand am bagat acul in piele pentru a-mi coase rana cu ata medicinala, speciala pentru genul acesta de rani. Mi-am pansat rana, ca in caz de ceva sa nu mor, scuipand sange. Dupa ce ma dezbrac de hainele murdare, de dau cu clor, apoi le dau foc, ducandu-ma in camera, iar din ochii mei curgeau lacrimi amare de tristete. Trebuia sa imi parasesc fratele pentru a-l proteja de nenorocita aia de Kaya.
- Sasuke, ai sa ma urasti toata viata ta pentru asta, dar..., ma opresc, trag aer in piept si ma intorc spre brunet, strangandu-l la piept. Trebuie sa ne despartim un timp. Am sa te tai, ca sa arati ca si cand ne-am luptat pe viata si moarte, din cauza ca eu mi-am ucis tatal. Tu ii vei lua locul si pana scapi de Kaya, eu voi deveni un vanat foarte frumos de capturat printre mafioti. Nu vreau sa fi tarat si tu in asta, ii mai spun si il sarut pentru ultima data pe buze, apoi il trag dupa mine in bucatarie, unde il taie superficial pe antebrat, la gat, la coapsa si o mica taietura pe obraz.
Imi iau geaca pe mine, katana in spate, un pistol cu niste incarcatoare, apoi chem politia, spunand ca a fost o crima la cabana. Imi mai sarut o data fratele si il lovesc de cateva ori, ca sa nu para cam trasa de par, lasandu-l incostient pe jos. Mai sparg unde chesti, apoi ies repede din casa, urcandu-ma pe snow-mobilul lui tata, pornind departe de cabana si de cel care il iubeam mai mult decat viata mea.

Au trecut trei zile de cand mi-am ucis tatal si mi-am parasit fratele, afland ca el este internat la spitalul din statiune. In tot timpul acesta eu am fost nevoit sa omor mai multi oameni trimisi de Kaya, decat am omor eu de-a lungul misiunilor primite. Trag aerul umed dintr-o baie de benzinerie de la marginea orasului Nagasaki si imi priveam noua imagine in oglinda. Mi-am taiat parul foarte scurt si l-am decolorat in alb, apoi l-am vopsit in rosu-aprins, ca sa trec mai usor de unele filtre de politie. Inchid ochii si incep sa plang de ciuda ca nu pot sa fiu langa persoana care o iubeam nespus de mult si mi-as da viata pentru ea in fiecare secunda a vietii mele. Trag cu lacomie aer in piept si incerc sa ma calmez, apoi ies din baie, dreptandu-ma spre motorul care l-am furat acum doua zile. Cand ajung in dreptul motocicletei, aceasta exploda, iar deflagratia ma prinse in plin. Imi simteam cam jumate de fata arzand si corpul strabatut de mii si mii de aschi din motor si de la bomba. Ma lovesc de ceva tare, iar ochii mei mi se inchisera.
Sasuke...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#40
Îintr-un sfârşit m-am decis să mai apar şi pe Zup. Îmi cer scuze că nu am mai dat pe la ficul tău un pic, dar a cam fost nevoie să vină vacanţa ca să îmi fac timp şi de comentat, că de citit am citit. ^_^

Aşa. Deci, mie sincer mi s-a părut cam grăbită acţiunea. (mă refer în special la ultimul capitol) Hai să zicem că dacă puneai puţină descriere, măcar a locurilor dacă nu a sentimentelor, ieşea mai drăguţ. Asta este doar părerea mea. Sentimentele lui Itachi sunt descrise atât de puţin încât mi s-a părut că nici măcar nu există. Decât puţin, pentru 5-10 minute şi atât. La capitolul naraţiune chiar nu am ce comenta, a fost superbă ca întotdeauna.

Păi... cam atât am avut de spus, deci ţin sa îţi urez mult succes şi să ai grijă pe viitor! :-)
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Yakuza' boss in love II - On my own Nywa 56 54.239 08-04-2012, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  [Terminat] Show me love Nywa 52 37.583 11-03-2012, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Nywa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)