Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18]

#91
YAAAAAAAAY...de 3 ori happy!
misto capitolul, desi cam scurt(azi am navoie de chestii lungi). nu conteaza prea mult pentru ca oricum, a fost mai tare decat cel din urma, avand in vedere ca are mai multa actiune.si nu am vazut greseli, so...
sarmanul julian...si tantalaul de kaoru care inca nu vrea sa priceapa ca lucifer il iubeste cu adevarat. oare cat ii mai ia pana sa nu se mai comporte cum face acum, si sa redevina kaoru cel vechi?
mi-a placut la final, cand i-a zis lui shooter(mereu rad la numele lui, dar nu stiu de ce) ca ia "ce ii apartine"...bestiala faza si foarte tipica pt el.
astept next-ul, care o sa vina repede,nu?
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#92
E magnific noul capitol 8 Imi place macar ca Julian tine la el si nu se arata asa de nepasator. Biata lui mama... 2 ce dracu` 21 Bietu` Kaoru2 Vreau ca el si Lu sa se impace. Si Shooter, daca vrea una in gura ii dau eu. Faza cu '' cainele '' m-ar fi durut si pe mine, dar pe el! Macar nu s-a infuriat si l-a lasat acolo, ci la dus la infirmierie. Abia astept impacarea 15 si sa si-o ia rau Shooter ! 47

Spor la scris, iubita hug
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#93
Ti-am zic ca imi cer scuze ca nu am putut da comment si aici. Se vede ca ai pus capitolul de ceva vreme iar special pentru tine mi-am amanat invatatul pentru teza de maine la romana ca sa iti las un comment cu o parere banala, neimportanta de a mea.

cuivntele - cuvintele
Mi se pare mie sau ai ceva cu acest cuvant? 21

improspata - improspata
puternica, space si nu venea din partea niciunuia dintre jucatori.

Cam astea au fost greselile observate in acest capitol senzual, pardon, excelent. Cred ca incurc termenii. Poate ma gandeam la Julian. 21 Cine stie.
Imi place sa vad ca in fata celor doi ( cutare si cutare ca am o lene enorma sa imi aduc aminte numele lui Shin si Julian ) este atat de sentimentalist si alte banalitati, pe cand in fata lui ( shoother sau cum s-o mai scrie si celorlalti " caini " pociti, corcituri de mana a treia ) incerca sa para dur si la fel ca ceilalti: tupeist, indepedent/rebel, bla bla bla.
Nu a fost nici scurt dar nici prea lung, asa cum tu ai grija sa nu fie. *smile*
Descriere a fost si totul a decurs lin ( mai nou fac commenturile gigantice, doar pentru tine, pentru tinee danseez!! *laughs* ).

-Ce mama dracu' crezi ca faci, Lucifer? se rastise Shooter, in timp ce se ridica de jos.
-Iau ce imi apartine! venise prompt raspunsul gardianului.
Geniale replici! Dar pe mine niciodata nu ma ia pe sus chiar daca el imi apatine. Sa il bati bine la popo pana nu vin eu acolo sa il castrez si sa il dau cu capu' de pereti, stiu ca imi dai voie. 5

Bafta, oamano! Si ureaza-mi succes, firar caciula ta cu mot, la teza de maine ca altfel te sparg. 21 Sau si mai bine, il sparg pe Gackt ca asa suferi mai mult. 19
Deja abarez, ca intotdeauna, prea mult.
Acum te las, bucurate. :bye:
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#94
Hello!
Nu stiu daca am mai comentat la ficul tau.Daca nu,comentez acum.
Iti spun sincer ca ficul asta e minunat.Kaoru e tipicul baiatului cuminte,linistit,etc...Julian e intr-ul fel protectorul lui,Shin e,ei bine,minunat si amuzant.Restul personajelo...nu le tin minte pe toate care au aparut in fic Zuppy02Anyway,Shooter asta e un bou cu B mare.Cum sa-i faca asta lui Kaoru?Ei,las' ca vede el!
Acum sa ma apuc de cap. asta:
Hmm...Kaoru e cam agresiv cu Lucifer.Saracul a suferit o pierdere imensa si totusi,chiar daca Kaoru s-a comportat asa cu el,Lucifer e dulce si intelegator.
''-Ce mama dracu' crezi ca faci, Lucifer? se rastise Shooter, in timp ce se ridica de jos.
-Iau ce imi apartine! venise prompt raspunsul gardianului.''
Uuu,ce posesiv.De asta il iubesc eu pe el.Si,ma rog,de ce riposteaza Kaoru cand si lui ii convine sa mearga cu Lucifer ''undeva''?
Astept urmatorul capitol.
Kuss!

#95
[color=#1E90FF]:study: Esti Super....Intr-o zi cautam ficuri sa citesc ceva ca nu aveam ce face si am dat si peste al tau21Eu citesc ficuri ,dar nu am dat pana akm de acest site si nu ma-m putut abtine ....mi-am facut cont si am revenit sa las un com : esti Cool deci actiune,drama,iubire...iar kaoru? un dragutz:X Din"vina"ta mi-am facut cont aiciSmile si sunt noua dar oricum esti super tare:X m-am indragostit de ficul asta:love:
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#96
Iubesc ficul,este cel mai tare.Am citit multe,iar acesta face parte din cele mai bune.
Nu regret ca-l citesc,din contra ma bucur la maxim.Inainte sa spunem ca eram contra yaoi sau yuri dar acum nu ma deranjeaza absolut deloc.Faci o treaba excelenta.
Astept next-ul.Haaaaaaaaaaaaaaaaaai mai repede ca mor.

#97
mai tu chiar vrei sa mor aiciZuppy03:nh::blood:pune repede next ca nu mai am rabdare.:stress: deci esti geniala pur si simplu nu am cuvinte dar te rog pune next:stress::go::cry::pls::pls::pls:ocum tinio tot asa in continuare
[Imagine: chibi_5534.gif]
hairote juniper, chibi-ul lui
[Imagine: 267221.jpg]Chiar daca lume iti spune sa nu privesti in urma nu o sa ii asculti insemnand sa lasi un prieten in urma,NU-I ASA [Imagine: 316209.jpg]O sa fii intotdeauna ALATURI DE EL desi asta ar insemna sa te scufunzi in intuneric ALATURI DE EL.

#98
Capitolul XVII

Julian ma purtase pe umar pana la infirmerie, insa, spre uimirea mea, nu era nimeni acolo, doar niste paturi goale.
-Ce naiba ai, Julian? Iti spun pentru a zecea oara sa ma lasi jos!
Nu era ca si cum m-ar fi ascultat, ci m-a pus jos pe primul pat, deoarece asa voise el, nu pentru ca asa am cerut eu.
-Shooter? Dadaca? Caine?! Baiatule, o apuci pe drumuri urate, spuse el, stand in picioare inaintea mea, cu bratele incrucisate la piept.
M-am ridicat si eu in picioare, incruntandu-ma.
-Nu e treaba ta!
Acesta, cu o singura mana ma impinse, obligandu-ma sa cad din nou pe suprafata alba a patului.
-Stai jos! rostise el pe un ton aspru, de parca ma aflam acolo ca elev in banca unei scoli.
-Nu ma poti obliga! am sarit eu, la fel de taios.
-Kaoru, nu imi pune nervii la incercare, te rog! rostise acesta, in timp ce isi freca nervos fruntea cu doua degete, parca incercand sa se calmeze.
-Nu vreau sa iti pun niciun nerv la incercare, dar chiar am o vaga impresie ca nu e treaba ta! Ba chiar din contra, este numai treaba mea ceea ce aleg sa fac.
I-a zvacnit un muschi al obrazului atunci cand a strans puternic din dinti, pe urma privirea lui m-a fulgerat, parca vrand sa ma inghete. Am inghitit cu greu, si mi-am ferit ochii de ai sai.
-S ce vrei sa faci? Sa te futi cu toti pe la colturi?! Alt motiv pentru care ai umbla cu ala, nu vad, ca sa fiu sincer!
Mi-am simtit inima grabindu-si ritmul batailor cand parca tot sangele mi s-a urcat la cap, si m-am incruntat din cauza nervilor care mi i-au provocat acele cateva cuvinte. Cand am deschis gura pentru a-l ataca, acesta imi taiase replica chiar inainte de a o incepe.
-De ce stai in preajma lui? Nu ti-a ajuns ce ai patit, sau mai ai nevoie de inca o demonstratie? Daca e a doua varianta, atunci spune-mi dracului, sa nu mor prost!
-Am motivele mele! Nu vad de ce te-ar preocupa...
-Poftim?! Nu vezi?! Vrei sa iti desenez, sau sa iti spun o poveste? Sau la naiba... ce-ar fi sa iti scriu un scenariu intreg?! "Cainele" asta isi face griji pentru tine, Kaoru! Vreau sa stiu ce naiba ai de gand! Stii foarte bine ca nu ma joc!
Mi-am coborat privirea in pamant si am oftat lung. Nici macar nu stiam de ce imi mentineam acea imagine injositoare inaintea lui, cand stiam ca el nu merita asa ceva. Ma durea faptul ca el a ajuns la acea concluzie cu privire la mine si acel barbat... Voiam cu totul altceva! Si totusi, nervii lui nu au facut altceva decat sa ii sporeasca pe ai mei. Mi-am acoperit chipul cu palma dreapta, inchizandu-mi ochii.
La fel ca in multe alte zile, ajunsesem sa ma intreb "De ce mi se intampla mie toate astea" ?
Poate ca eram eu prost si nu voiam sa vad, insa stiam ca Julian era ingrijorat din pricina mea, motiv pentru care isi eliberase toti nervii pe mine, care eram principalul vinovat.
Se parea ca nervii gardianului s-au intins la maxim in asteptarea raspunsului meu, si a injurat printre dinti, indreptandu-se apoi spre usa infirmeriei.
-El a fost... El m-a violat, am rostit eu, strangand din ochi din cauza amintirilor neplacute.
Julian s-a intors cu o expresie socata, apropiindu-se de mine.
-Atunci de ce stai cu el?! Acum chiar ca nu mi se pare logic! spuse acesta pe un ton ridicat.
Tacusem pentru cateva minute, pana cand tacerea devenise apasatoare, si amandoi ajunsesem sa ne agitam din acel motiv. Intr-un moment in care Julian se saturase de asteptat, s-a incruntat apoi a strans din dinti.
-Vorbeste odata, la dracu'! strigase acesta, lovind puternic cu pumnul in biroul din dreapta sa, indemnandu-ma sa tresar speriat.
-Daca nu te calmezi, nu am ce sa vorbesc cu tine! Am strigat si eu la randul meu, ridicandu-ma in picioare.
Acesta stranse din nou din dinti, apoi apucase de spatarul scaunului cu roti de langa pat, tragandu-l in partea sa drepata, si trantindu-se pe el, facand ca arcurile acestuia sa se coboare sub greutatea corpului sau.
-Ascult, rostise acesta, incrucisandu-si bratele la piept, asteptand ca vorbele sa imi alunece pe buze.
Am oftat, si m-am asezat din nou pe pat, coborandu-mi privirea spre podea. Imi tineam mainile asezate intre coapsele mele, si corpul usor aplecat inainte.
-El si cu ceilalti doi prieteni ai sai: Ken si Jocker... Nu umblu cu Shooter din dragul de a-i fi prieten. Vreau sa ma razbun pentru ce mi-a facut, am rostit eu incet, incercand sa imi alung zadarnic amintirile groaznice.
-Razbunare?... Kaoru, asta nu este un film. Aici nu iti merg lucrurile asa cum vrei tu! La prima greseala in locul asta, poti fi transat si impachetat. Nu te poti juca asa cu cretinu' ala. De ce nu mi-ai spus ca el a fost?
-Voiam sa imi rezolv singur problemele...
-Dar nu poti asa! Kaoru, sa devii jucaria lor, nu e o solutie! Iar tu nu esti asa! Trebuia sa-mi fi spus! zise acesta ridicand tonul, dupa care incercase sa se calmeze, inchizandu-si ochii si masandu-si fruntea. Am sa-i omor! continuase el, ridicandu-si privirea spre tavanul alb.
-Julian! Nu vreau sa faci nimic... Adica nu stiu. Uneori asa as vrea pur si simplu sa uit ce mi-au facut, dar alteori mi-as dori sa ii vad murind in chinuri. Sincer sa fiu, habar nu am ce trebuie sa fac...Cateodata imi e frica de propria mea persoana...
M-am ridicat in picioare, deoarece ma simteam absolut inconfortabil pe patul acela al infirmeriei, tare ca piatra.
-Nu te-ai lovit cand ai cazut? ma intrebase gardianul pe un ton bland, privindu-ma din cap pana-n picioare. Initial credeam ca medicul era aici, dar cand am intrat mi-am amintit ca astazi nu poate veni, ca are o problema in familie. Dar in fine, daca te doare ceva, spune-mi, adauga acesta, oprindu-si privirea in ochii mei.
-Nu am nimic... vreau doar sa imi cer scuze fata de tine. Stiu ca iti pasa, dar voaim sa par altfel in fata celorlalti. Imi pare rau.
Imi simtisem obrajii infierbantandu-se odata ce am rostit acele cuvinte, si parca incepusem sa imi aud bataile grabite ale inimii. Imi era jena fata de el, deoarece stiam ca nu merita nicio rautate din partea mea, si totusi nu m-am putut abtine sa nu scot al iveala "puscariasul" din mine de fata cu ceilalti.
Julian se ridicase si el in picioare, apoi a facut doar un pas spre mine, intinzandu-si mana dreapta spre mine. Palma lui imi acoperise obrazul stang si il mangaiase bland, schitand un mic zambet in coltul gurii.
-Vreau sa stiu daca ai incredere in mine, rostise el, serios.
Dupa ce-mi auzise raspunsul afirmativ, isi apropiase chipul de al meu, lipindu-si pentru un scurt timp buzele de ale mele. Din nou simtisem cum sangele mi s-a adunat in obraji, ritmul inimii marindu-se in acelasi timp, apoi un fior mi-a strabatut intreg trupul, indemnandu-ma sa tremur scurt.
Trecuse atat de mult timp de cand buzele lui nu si-au mai gasit loc pe ale mele, incat as fi crezut ca le-am uitat gustul, insa acea atingere scurta ma infiorase teribil de tare...
-Ancheta asupra cazului tau a fost deschisa din nou. Niste prieteni de ai tai au venit sa ceara asta, spunand ca cineva are dovezi clare ca nu ai comis crima, rostise el, facandu-ma sa cobor cu picioarele pe pamant si sa raman perplex odata ce vorbele sale au fost intelese de mintea mea.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#99
Ha...is prima.Ce bine imi pare!!!
Revenind...aba asteptam sa pui cap asta...este superb.Imi place atat de mult cum reactioneaza Julien...e un scumpel si il iubeste pe Kaoru atat de mult :X :X.
Era si timpul sa se redeschida cazul...ce naiba doar pustiul nu a facut nimic.
In fine...greseli nu am vazut,dar nici nu am cautat.Ma bucur ca ai postat mai repede ca de obicei si normal,nici nu mai trebuie sa-ti spun,abia astept nextul.Poop

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Waaaa105 Superb capitolul. Frumoasa impacare intre cei doi, e de-a dreptul magnific.
Ma bucur ca bietu Kaoru si-a deschis sufletul in fata lui Julian8 Si el... O da! El isi arata sentimentele fata de Kaoru asa de usor. Vrea Lucifer sa fie un bad boy, da` cu dragostea nu se joaca15.
Mi-a placut si ca s-au sarutat, intr-un sfarsit. De cand asteptam momentul asta. Aaaai, sunt in extaz 21 ! Scuze, scuze, nu mai aberez.
Cat despre ancheta, bine ca au redeschis-o, Kaoru chiar nu merita sa stea la bulau, nu e vinovat cu nimic2. Dar ce noroc a avut sa il intalneasca pe Lucifer... Si ghinionul cu Shooter si mu... Prietenii lui4. Eh, asta e, dragoste fara suferinta nu se poate!

Abia astept sa vad cum vor decurge lucrurile 8
Spor la scris si nu ne lasa sa asteptam pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.158 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.827 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.990 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.869 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.879 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.375 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.194 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.898 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.905 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.764 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)