Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh]

#1
[center]Nu detinem nici un nume ce va aparea in acest fic[/center]


Capitolul 1


- Kishimoto esti atent? Aud un glas cum ma striga si eu am tresarit, uitandu-ma in jur ca speriat de bombe.
Imi trebui cateva minute sa imi focalizez privirea pe profesoara Wang, ce ne plictisea cu istoria aia idoata, incat te adormea din prima clipa cum intra pe usa, toata clasa intra intr-o stare de somnolenta. Vazand privirea mea de adormit, blonda - s-a decolorat mumia dracului, mai ales ca mai are doua fire de par pe un rand intreg - ofta terminata, fiindca s-a saturat tot sa il sune pe tata si sa ma parasca, ca ii dorm la ora.
- N-ai chef de ora? Ma intreba, iar ochii ei caprui-noroiosi, ii priveau pe ai mei de un verde-inchis.
- Doamna profesoara sunt la mate-info intensiv engleza. Ce imi trebuie mie istorie, daca eu merg pe real si nu dupa cai verzi pe pereti, ii spun ironic si toata clasa izbucni in ras.
- Bine atunci, Kishimoto Itachi, iti iei lucrurile si poti sa pleci acasa fara absenta in catalog, de fapt, pe toti care sunt de aceasi parere, ca si neispravitul asta - pacat ca nu aveam puterea tizului meu, din anime-ul lui tata, ca o puneam de mult la respect - sa plece fara absenta, spuse, iar eu cu mai bine de trei-sfert din clasa, ne-am ridicat in picioare, ne-am strans lucrurile si am iesit din clasa.
Am iesit alaturi de colegi mei, razand si facand glume, chit ca maine o sa ne auzim niste mustruieli de toata frumusetea de la dirig, dar cine isi batea capul cu asta? Stiu eu raspunsul si nu e la fizica, matematica, chimie, biologie sau informatica: nimeni nu isi batea momentan capul cu asta. Asa ca am mers in centru, unde am mancat inghetata, hot-dog sau alune si am inceput sa ne dam - baietii, care erau solo - la tipele bomba ce treceau pe acolo. As putea sa spun ca am un palmares bogat in cuceriri, pe ambele planuri, mai ales ca sunt bisexual, dar nimeni nu stia de acest lucru. Nici tata - nu ca i-ar pasa - fratele meu geaman-siamez, mama sau prieteni mei cei mai buni. Ca eram bi, era secretul meu cel mai mare, care e posibil sa il iau cu mine in mormant. De ce? Fiindca fratele meu era bi si nu vroiam sa creada ca m-am luat dupa el, doar sa ii demonstrez ca eu sunt mai mare si sunt mai tare. Ce idiot, fiindca noi doi, am iesint din mama in acelasi timp, fiindca ea ne-a nascut prin cezariata. De ce? Eram lipiti putin in zona coapsei stangi - la mine - si drepte - la el - si riscam sa murim in interiorul ei sau ea sa moara la nastere.
Mami a invatat foarte repede, ca daca imi ia mie ceva, trebuie sa ii ia si natangului de frate acelasi lucru sau se incinge cu mortal kombat de nu ai treaba. Pana cand Sasuke - fratemiu - nu a implinit sapte ani, nimeni nu ne putea deosebi, mai ales daca eram imbracati si parul facut la fel. Samanam pana la cel mai mic detaliu, incat paream reflexia celuilalt in oglinda. La sapte ani, Sasuke si-a spart tampla intr-o piatra si i-a ramas si acum o mica cicatrice, iar Yuki - mama - sau Masashi - tata - trebuie sa se uite atent la noi si apoi sa pronunte, cine e pedepsit. Cidat nu. Adica nu iti poti deosebi proprii copii, dar si pe profi ii deruteaza, mai ales cand facem franceza impreuna, doamna Chang trebuie sa ia calmante, ca sa se asigure ca nu viseaza...
- Itachi, uita-l pe frate-tu, ma trezi din visare, Kyle si imi indica pe fratemiu sau imaginea mea la indigo, in fata noastra, cum mergea si se mai saruta cu un tip.
- In momente ca astea imi doresc sa fiu orb, mormai usor, aratand ca si cand m-am enervat, dar de fapt eram gelos.
Imi trec degetele prin parul negru, lung pe ceafa, de imi atingea umeri si bretonul era putin lung, dat intr-o parte. Le spun prietenilor mei, ca ma duc acasa si alerg spre Sasuke, care statea fata in fata cu iubitul sau - saptamana asta - si se tineau de mana vorbind, in timp ce asteptau sa se schimbe culoarea si idiotul ala sa plece.
- Sasuke! Ii strig brunetului - iubitul lui fratemiu era saten - in ureche si ii sar putin in spate.
Satenul marii ochii de uimire, apoi se prezenta, ca il cheama RayRay - nu ca m-ar interesa pe mine cum dracu il cheama. Vazand ca nu am chef sa ma prezint, Sasuke ma prezenta el, dar cu jumatate de gura.
- Incantat de cunostinta Itachi si ne mai vedem! Striga tipul, in timp ce trecea strada.
Nu bine pleca, ca tanarul de langa mine, incepu sa imi faca capul calendat mai ceva ca dirigul maine. Macar asa voi avea pregatire pentru prima ora: dirigentie. Pana la urma o lasa balta, fiindca stia ca imi intra pe o ureche si imi iesea pe cealalta, oricat de tare ar fi tipat la mine. Credea ca sunt homofob si cu asta basta, dar adevarul era ca ma durea fix in doza de bere din cosul de gunoi din bucatarie, ce credeau oameni despre mine. Am mers impreuna acasa si eu i-am povestit despre ora de istorie, facandu-mi fratele sa ofteze si apoi imi promise ca nu ii va spune tatei nimic. De asta numai puteam eu.
Dupa un sfert de ora ajungem in fata casei noastre, de fapt vila si intram inauntru. Nu bine intram, ca mama ne intampina si imi spuse mie, sa merg in sufragerie, pentru ca trebuie sa discute cu mine ceva important. Draci! Stiam eu, ca javra aia de profa o s-o sune pe ea si sa ii se planga. Inghit in sec si ma duc in sufrageria spatioasa si modesta, cu exceptia palsmei, D.V.D.-ului si a PlayStation-ului 3. Dupa nici cinci minute aparu si mami, o femeie de treizeci si sapte de ani - ne-a facut la douazeci de ani - cu parul negru, lung pana aproape de fund si ochii de un verde-inchis. Stim de la cine am mostenit ochii.
- Itachi, cu fratele tau nu am probleme si numai cu tine! De ce nu poti sa fi ca el? Incepu sa tipe pe mine.
- Ca sa intrebi tu! Sa sti ca mi-am dat seama ca el este preferatul tau si eu sunt doar o povara pentru tine! Sti ce? Prafete ca nu exist! Ca am murit! Tip, in timp ce aveam in ochi lacrimi.
Vrea sa imi spuna ceva, dar trec pe langa ea, urcandu-ma in camera mea si a lui Sasuke - imparteam aceasi camera din pacate - si ma trantesc pe patul de jos - paturile noastre erau suprapuse si al meu era cel de sus. Imi ingrop fata in perna si incep sa plang si sa urlu de durere, fiindca nu ma iubea in mod egal cu fratemiu. Simt cum el ma mangaie pe par si imi sopteste cuvinte linistitoare in urechi, dar eram prea nervos, pentru a ma calma. Vroiam sa fiu si eu iubit cu adevarat si dorit. E prea mult ce cer?...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#2
Inca un fic minunat din partea voastra.
La inceput am tras aceasi concluzie ca Adina, dar se patre ca m-am inselat.
Imi place si nu am ce comenta la greseli. Nu le-am vazut si nici ca le-am cautat.
Descriere, dialog, actiune... nu mai vorbesc.
Totusi ai dat prea multe explicatii pe care le puteai introduce in text si nu -...- .
Inafara de asta totul mi se pare OK.
Va pwp pe amandoua pentru noul fic si spor la sctis.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

#3
Am aterizat si aici.Ma primiti? 15
Imi place ideea...itachi :X si sasuke :X
Nu e bine...pun cam multe inimioare la ora asta.Va rog scuzati starea mea emotiva;oboseala e de vina.
Imi place idee cu gemeni siamezi....subiect nou si incitant 15
Il inteleg pe Itachi.Cred ca e destul de greu sa ai un frate...e si mai greu daca e geaman.Tot timpul se vor face comparatii si cineva va avea de suferit.
Amandoi sunt bi :X (inca o inimioara) Ma intreb cum va fi cand va afla Sasuke de orientarea sexuala a fratelui sau.Scena fierbinti intre doi gemeni care se numesc Sasuke si Itachi :X (mama lor de inimioare,nush ce am cu ele la ora asta )
Nu ma luati in seama sunt adormita si extrem de curioasa....si visez cu ochii deschisi la scene fierbinti...
Gata ca deja aberez.
Eu va pup si va urez spor la scris.Aveti o imaginatie extrem de bogata.(ma mananca mana sa mai pun o inimioara,dar incerc sa ma abtin).Multe pupe fetelor

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#4
Multumim pentru comentarii, fetelor! hug Ne bucuram enorm ca va place! pupic
Si... next:
Lecturare placuta! ^^



Capitolul 2



Zi de scoala! Da, teribilele zile de scoala! Uram din tot sufletul aceasta institutie facuta sa strice talentele in devenire. De pe la ultimele trei ore m-am carat dracului in oras, cu gagica-mio - noul si cel de saptamana asta, ca ii schimbam rapid - care se numea RayRay. Nu stiu cum, dar cand ma sarutam cu el, pe strada, ducandu-l spre casa, il vad pe Itachi. Incerc, desigur, sa-l ignor, fiindca era cu prietenii sai, insa il simt la un moment dat ca imi sare in spate si imi urla in ureche.
Drace, asta nu e sanatos! Le-am facut lui si lui Ray cunostinta, ca altfel nu se putea, apoi m-am despartit de prietenul meu, luand-o spre casa insotit de frate-mio. Vorbind vrute si nevrute, am ajuns sa ascult ce facuse la istorie. I-am promis ca nu voi spune tatalui nostru despre pataniile sale.
Am ajuns acasa, intr-un sfarsit, mama l-a luat deoparte pe fratele meu, spunandu-i ca are cu el probleme si nu cu mine. Foarte bine, am iesit din camera, insa am ramas la usa, ascultand. Frumoasa noastra mama a inceput sa ii faca o morala usturatoare fratelui meu, insa acesta izbucni, lasand-o fara glas. Vorbele lui m-au ranit chiar si pe mine, intr-un fel. Ma ura? Imi parea rau de tot ceea ce patea el... Am oftat, mergand in camera noastra.
Dupa cateva mintue aparu si Itachi, aruncandu-se in pat. L-am auzit cum plangea, asa ca am venit langa el, incepand sa il mangai pe par si sa ii soptesc lucruri la ureche pentru a se linisti. In zadar incercam, el plangea in continuare. Simteam ca nervii sai sunt intinsi la maxim.
- Vreau sa mor! i-am auzit cuvintele suierand, facandu-ma sa ma doara ingrozitor de tare. Cum sa moara? El, fratele me?! Nu! Categoric nu puteam sa il las sa faca asta!
M-am asezat turceste in pat, iar el mi-a urmat exemplul. Stateam destul de aproape unul de celalalt incat sa ii pot simti respiratia fierbinte pe pielea mea fina. Mainile mele i le tineau pe ale lui, la fel si el pe ale mele. Ochii nostrii de un verde inchis se priveau ficsi acum, iar pe fetele noastre se asternusera doua zambete identice.
- Itachi, mai tii minte? Asa stateam cand eram mici si mergeam cu ai nostrii la munte, cu cortul! Ce ne mai plictiseam! am spus surazand.
Ne uitam asa de atenti incat nici macar nu clipeam. Jocul nostru de cand eram mici, sa il facem pe celalalt sa cedeze, sa i se inchida pleoapele.
Cand s-a linistit, intr-un sfarsit, i-am spus incet:
- Ma ajuti si pe mine cu un exercitiu la matematica?
S-a uitat la ochii mei si apoi mi-a dat parul valvoi de pe chip, adresandu-mi un suras bland.
- Desigur! l-am auzit spunand in timp ce se ridica. S-a indreptat spre sifonier si si-a luat de acolo un maieu din plasa care ii scotea minunatia aia de corp in evidenta, in timp ce eu am luat caietul de mate si l-am asezat pe pat, deschizandu-l la pagina care ne trebuia.
S-a uitat un pic la ceea ce era de facut si a inceput sa rezolve, explicand in acelasi timp, insa cum as fi putut eu sa ma concentrez? Statea langa mine imbracat sumar! OOOh, Sasuke, revino-ti, e frati-to! Dar in momentul acela chiar nu ma gandeam la altceva in afara de el. Arata superb imbracat asa, simteam cum imi sunt trezite '' instinctele''. La dracu`, nu puteam face asa ceva cu fratele meu!
La un moment dat i-am atins coapsa, in apropiere de acel loc dintre picioare, ascuns in pantalonii sai.Drace! Era excitat in ultimul hal! Nu ca eu m-as fi lasat mai prejos, sitmeam cum pantalonii imi sunt al dracului de incomozi! As fi vrut sa sar pe el si sa i-o pun in acel moment, era magnific! Stiam in sinea mea ca ceea ce gandeam era gresit. De mult nu imi mai pasa ca sunt bisexual si ca aventurile cu persoane de acelasi sex sunt interzise, dar mi se rupea de chestia asta. Nici macar nu ma ascundeam de oameni, ci ma ''dezlanuiam'' pe unde ma apuca.
Intr-un sfarsit, fratele meu a cerut la baie, dupa care a iesit. Am ramas holbandu-ma in urma lui, salivand dupa trupul sau. Ce dracu` se intampla, vroiam sa mi-o pun cu frati-mio?! Innebunisem mai mult decat eram in acel moment!
Cand l-am vazut intorcandu-se si inchizand usa, m-am uitat fix in ochii lui si am spus:
- De ce... De ce erai asa excitat?
S-a uitat lung la mine si obrajii sai incepura sa prinda o culoare rosiatica. S-a intors cu spatele la mine, nestiind probabil ce sa mai zica, uitandu-se pe fereastra.
Se intunecase si luna rasarise pe cerul noptii. Am zambit. Putin imi pasa mie de ce era in jur! Bestia din mine cerea sex cu unica persoana ce imi era atat de asemanatoare fizic, si totusi atat de diferita din punct de vedere moral. Spre deosebire de mine, el era heterosexual, plus ca facea destul de multe probleme parintilor mei, pe cand eu eram destul de cuminte. Inca nu aflasera ca sunt bi, dar nici ca imi pasa mie, ce pana mea!
- Hei, am rostit ridicandu-ma de pe pat si indreptandu-ma spre el. Mi-am asezat mainile pe umerii sai, intorcandu-l cu fata la mine. Era la fel de rosu ca si inainte, poate chiar putin mai rosu. De ce erai excitat? l-am intrebat din nou, din ce in ce mai curios.
- Nu conteaza! mi-a spus zambindu-mi. M-am gandit la ceva...
- La ce? l-am intrerupt curios.
'' La noi doi in pat, goi, dupa o partida incendiara de sex! '', mi-am spus in mintea mea, muscandu-mi buza de jos de placere. Era uimitor cum doar niste idei ma excitau in halul asta.
Itachi nu a mai spus nimic, ci s-a dus sa termine exercitiul, apoi am stins lumina, fiind tarziu. Nu am vrut sa ne mai mutam care pe unde ''locuieste'', ci am ramas amandoi in patul de jos. M-am intors cu spatele la el, simtindu-i respiratia fierbinte pe ceafa mea. M-am dat intentionat in spate, lipindu-mi spatele de abdomenul sau. Ii simteam locul dintre picioare presat de fesele mele, stand acolo, ascuns, gata sa rabufneasca, sa ma posede, sa... Ce dracu`, iar deliram?!
Tarziu in noapte, m-am intors cu fata spre el. Era rosu tot, la fel ca si inainte, insa de data asta chiar nu mai avea motiv. Nu dormea, ceea ce ma ingrijora, fiindca el dormea destul de mult. L-am mangaiat usor pe frunte, asezandu-i parul, insa fierbea. Fierbea la propriu! Speriat, m-am ridicat din pat, ducandu-ma spre camera mamei. Am trezit-o si am adus-o in camera noastra, prezentandu-i starea fratelui meu. S-a uitat inrijorata si, dupa ce i-a pus un termometru, a constatat ca are 39 cu 9, o temperatura destul de ridicata.
Am auzit-o pe cea care ne daduse nastere apostrofandu-l ca a stat in ploaie cand trebuia sa vina acasa, insa am oprit-o nervos. Nu era momentul sa ii faca nicio morala, dracului!
Am ramas in picioare, privindu-l serios pe Itachi stand in pat. Eram ingrijorat pentru sanatatea lui...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#5
Oooo, Sasuke cu Itachi... asta nu inseamna incest?
Ba da. Dar daca ne gandim mai bine, ce conteaza daca incep sa se indragosteasca.
Ar fi cateva incoerente. Manu a spus ca Itaci nu vrea ca parintii sa afle ca e bisexual, tocmai pentru ca ar considera ca isi copiaza fratele geaman, iar Gabita a spus ca Sasuke nu a spus inca de orientarea sa sexuala parintilor.
Mama gemenilor e o scorpie. Cum poate face discriminare si cum il poare certa pe Itachi, vazandu-l in starea respectiva. Apropo de boala lui Itachi, sper ca nu e nimic grav.
Felicitari Gabytsswh, pentru capitol!
Manu, astept next-ul.
Va pwp si spor la scris.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

#6
Daaa. Povestea asta este fantastica :perv: !

Inceest. Asa e mai picant (: .Adevarul este ca deja imi imaginez gemenii , asa draguti cum sunt ei. Si tot vorbind de ei, le-ai creat niste personalitati minunate. Nu sunt exagerate, ci asemenea realului, desi m-a deranjat faptul ca Itachi a plans din cauza mamei lui. Oricat de nesuferita e, nu se face asa ceva 21. Mi se pare un semn de slabiciune, dar nu e tocmai rau. Descoperim noi laturi.

Oricum, sper ca febra aceea nu are vre`o consecinta.
PS: Va roog frumos, puteti folosii fratele meu, sau frate`meu si nu frate`meo? Nu stiu, mi se pare ca suna putin urat ):.

Felicitari fetelor pentru stil si imaginatie. Gambate :3!
Daca nu imi place fata ta...
cu siguranta imi place spatele :3!
[Imagine: 9l8v3d.jpg]
Look how I look at you. Ieeeeee! Teoria pupazitului.

#7
Capitolul 3


- Niciodata sa numai imprumuti caiete de la Maya, ii spun lui Sasuke, in timp ce purtam o pijama groasa, in carouri, aratand ca dracu in ea.
Aveam cearcane sub ochi si nasul rosul, de la atata sufrat, iar in picioare aveam ciorapi grosi de lana si sosoni, iar dupa gat aveam un prosop sa imi mai sterg transpiratia de pe fata si frunte. Brunetul se multumi doar sa ridice din umeri si apoi reincepu sa scrie la tema lui de la biologie. Aveam un birou mare pe care il imparteam si aveam doua laptopu-ri, dar al meu avea diferite vite de vie facute cu oja alba a mamei, iar al lui era negru complet.
- Maya nu scrie urat...
- Are scris de doctor, despetule, ca si tine. Hai dicteaza-mi la fizica, mormai si ii arunc caietul in fata, mai putin era si il loveam in cap cu el.
Tanarul ma injura si apoi incepu sa imi dicteze lectia despre "Formula lui Enstein" si alte legi tampite, facandu-si cruci, cand vazu ca o lectie la fizica, la mate-info era pe putin cinci pagini. Mda, stiam ca eram nebun, dar eu stiam cum sa invat pentru a lua note mari, pe trei-patru cuvinte, nu maide douazeci de cuvinte. Dupa fizica, am invatat impreuna la engleza, ca el trebuia sa faca nu stiu ce compunere si cum eu aveam sase ore de engleza pe saptamana, pe cand fratele meu avea doar patru si avea prima limba engleza. Cat timp Sasuke isi scria compunerea pe ciorna, eu m-am dus pana jos in sufragerie sa iau Sims 4 pentru P.S.3 - aveam P.S.3 in camera, fiindca aveam si televizor. M-am intors inapoi si i-am dat jocul brunetului, iar eu i-am luat la puricat tema, fiindca era cam slab la aceasta materie.
- Copiaza asta, spun eu, intizandu-i foaia cu cateva corecturi si apoi ii dau un mic pupic pe frunte, cum obisnuiam sa fac, de cand eram mic si el avea un cosmar.
- Mersi mult Itachi, imi spuse baiatul zambind, cu un zambet identic cu al meu, dar al sau era mai angelic, mai...
Imi scutur putin capul, pretinzand ca mi-a intrat parul in ochi si m-am asezat la consola, incepand sa ma joc pe Sims 4, in timp ce fratemiu isi copea tema corectata. Inca nu imi venea sa cred, ca prezenta lui ma ,excita atat de tare, mai ales ca toata noaptea a avut grija de mine si m-a tinut in brate, ca sa ma simt eu mai bine. Oftez si pun jocul pe pauza, apoi ma duc in patul meu - aveam in camera paturi suprapuse si eu dormeam sus - si ma intorc cu fata spre perete si inchid ochii sa dorm...
Simteam cum cineva tragea de mine, dar pleoapele erau asa de grele, incat credeam sa le aveam din plumb nu alta. Mormai ceva si imi trag patura peste cap, dar cel care vroia sa ma trezeasca, era destul de insistent, asa ca mi-am deschis ochii si m-am uitat adormit, cu pleoapele acoperindu-mi pe jumatate ochii, in sus. Deasupra mea se afla Sasuke si picioarele sale erau de o parte si alta a trupului meu - era imbracat cu o pereche de boxeri ce aratau ca era dotat destul de bine si un maiou largut, adica pijamaua - privindu-ma ingrijorat. Clipesc de cateva ori si apoi ma ridic in fund, avand grija sa nu il lovesc cu capul in mecla - chiar daca cate o data si-o merita pe delin - si plescan de cateva ori, simtindu-mi gatul uscat ca iasca. Il intreb ce s-a intamplat, ma imbratisa strans si incepu sa planga pe umarul meu, spunandu-mi printre suspine, ca a visat ca sunt mort si chesti din astea, s-a trezit si a venit sa ma verifice, daca mai traiesc sau sunt mort. Incep sa rad si ii fac loc langa mine, dandu-i de inteles sa doarma la mine in pat, restul de noapte.
Il iau in brate, iar Sasuke isi ascunse fata la pieptul meu, cuibarindu-se ca un pui de pisica, langa stapanul sau. Il mangaiam pe par, in timp ce ii sopteam cuvinte linistitoare.
- Promite-mi ca o sa fi tot timpul cu mine, imi sopti brunetul, cu glas gatuit de plans.
- Sasuke, nu se stie ce se va intampla, dar iti spun un secret. Cand ti-e dor de mine, uita-te in oglinda si o sa ma vezi...
- Nu-i adevarat! Imi voi vedea propria reflexie! Izbucni tanarul si isi arata chipul brazdat de lacrimi, din ascunzatoare.
Izbucnesc in ras, apoi il pup pe obraz si ii spun ca eu sunt reflexia lui si el a mea. Ofta bucuros, apoi ma intreba, daca as avea vreodata curajul sa ma sarut cu el. Am ramas uimit, apoi i-am spus ca nu, ca ar fi ca si cand m-as saruta cu mine insami. Aproba din cap si se cuibari in bratele mele, adormind si eu imedia dupa el...

Dimineata cum m-am trezit, mama mi-a luat temperatura si mi-a spus ca e 38 cu 9, dar inca ardeam si aveam dificultati sa respir. M-a pus sa ma imbrac si am mers la spital, unde isi avea doctorita cabinetul. Aceasta cand ma vazu, se mira ca nu sunt vanat sau mai stiu eu ce, ca de obicei.
Dupa ce imi facu o mie una de analize, iar intr-un sfarsit veni rezultatele.
- Ce? Strig uimit si nervos in acelasi timp, cand am aflat rezultatul.
- Ai pleomonie si daca nu urmezi tratamentul, poti sa mori, spuse doctorita foarte calma, lasandu-ma masca.
Imi musc buza, in timp ce imi plecam capul invins. Nu vroiam sa mor, nu vroiam sa mor si sa il las pe Sasuke singur. Noi doi, eram doua jumatati ce ne completam, unul pe celalalt si in plus, il iubiesc foarte mult, pentru al lasa. Ii spun mamei ca voi urma tratamentul cu strictete si nu voi comenta. Bruneta izbucni in plans si ma imbratisa strans, apoi imi dadu drumul si mi-a promis ca imi cumpara doua jocuri pentru P.S.3, fiindca farmatia era langa un magazin de jocuri video. Am sarit in sus de bucurie si am iesit din spital, mai voios, decat am intrat...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#8
Ce dulci sunt....Sasuke plange pentru ca a visat urat si Itachi ii supune sa doarma cu el in pat:X...ce mult mi-a placut faza asta...mai ales ca i-a si dat un pupic(recunosc...din partea mea putea sa-i faca si altceva ca nu ma suparam,dar intelegem ca e bolnav si trebuie sa-l menajam )
Nu l-ar saruta?! Mincinosul 21 ehh recunoaste el pana la urma 4
pupici si spor in continuare la scris
app magnific capitol...mi-a placut la nebunie

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#9
Oooo, ce dragut...
Saku e asa dulce. Ma intreb cum va reactiona cand va afla ca fratiorul lui e bolnav. Sau nu va afla? Cred ca a fost foarte dezamagit cand Itachi i-a spus ca nu l-ar saruta. Astia doi sunt draguti in preuna, foarte draguti, dar nu cred ca vor trece la lucruri mai incitante prea curand.
Itachi trebuie sa se faca bine repede. Nu suport ca el sa fie bolnav.
Daca i se intampla ceva mai rau... ih... nu stiu ce fac.
Si cum vine faza ca doctora a fost surprinsa sa nu-l vada vanat. Stiu ca liceeni se mai bat, dar el ajunge si la spital? Imi imaginez ce incaerari trebuie sa fie pe acolo.
Te pwp dulce Manu si pe Gabyta, iar de latine astept next-ul.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

#10
Multumim pentru comuri! hug
Iata nextul! Lecturare placuta ^^


Capitolul 4


Dupa noaptea aceea in care ma speriasem ingrozitor, din cauza ca fratele meu se simtea rau, a reusit sa se calmeze. Imbracat intr-o pijama groasa - probabil era cam a treia schimbata in decursul a cateva ore, fiindca transpira rau, statea in pat, cu nasucul lui rosu si cearcane accentuate. Se sterse de transpiratie, sugerandu-mi sa nu mai iau caietele de la Maya, fiindca scria urat.
Am inceput sa ii dictez Formula lui Einstein si alte cateva legi idioate care m-au facut sa ma crucesc, din cauza ca erau foarte multe. Am invatat impreuna la engleza, apoi el mi-a corectat compunerea la engleza, fiindca eu ma prea pricepeam. A luat Sims 4 sus, apoi mi-a dat ciorna cum trebuia.
Dupa ce mi-a facut-o perfect, mi-a dat-o s-o scriu si eu pe caiet. I-am multumit, dupa care m-am pus pe copiere, in timp ce el incepu sa se joace Sims. La un moment dat s-a oprit si s-a dus in patul sau de la '' etaj '', cum ii ziceam cand eram mici.
Scurt timp dupa asta a adormit. Dupa cam o jumatate de ora m-am dus si eu la culcare, invelindu-ma in plapuma groasa, fiindca eram doar in boxeri si intr-un maieu mai lung pe care il tineam ca pijama. Am adormit si eu in scurt timp, destul de ingrijorat pentru Itachi, care scancea din cand in cand. L-am visat ca era mort, se afla intr-un tron alb dintr-un mausoleu grandios. Ii dusesem un buchet de trandafiri pe care il asezasem pe pieptul sau. I-am sarutat fruntea rece ca gheata si palida, apoi m-am trezit plangand usor. M-am urcat rapid in patul de la etaj, urcandu-ma peste fratele meu astfel incat zonele noastre intime sa se atunga, doar ca nu ma gandeam la asta in acest moment, ci ma gandeam doar la binele lui.
S-a trezit si s-a ridicat in sezut, intrebandu-ma ce e in neregula. L-am luat in brate, punandu-mi capul pe umarul sau si am inceput sa plang, povestindu-i visul. A inceput sa rada, apoi se aseza in pat, facandu-mi semn sa ma asez langa el. M-a luat in brate, iar eu m-am cuibarit la pieptul sau, ascultandu-i bataile inimii. In timp ce ma mangaia, Itachi imi soptea cuvinte linistitoare.
I-am cerut sa imi promita ca va fi mereu langa mine, insa el spuse ca nu stim ce ne rezerva viitorul, ci sa ma privesc in oglinda si el va fi langa mine. Am ripostat, fiindca in oglinda m-as fi vazut pe mine, dar el a spus razand ca sunt reflexia sa si viceversa. Bucuros ca mi-a fost explicat si am primit si un pupic, am intrebat:
- Ai avea curajul sa te saruti cu mine?
Itachi m-a privit curios. Nici eu nu stiam de ce intrebasem asta, dar asa imi venise, sa stiu detaliul asta.
- Ar insemna sa ma sarut cu mine insumi,deci nu, imi spuse el cu zambindu-mi. M-am cuibarit in bratele sale, adormind.

A doua zi de dimineata m-am sculat mai devreme si am plecat la scoala, nu insa inainte sa imi sarut bland pe frunte fratele. M-am imbracat si am taiat-o.

Dupa ce am avut parte de o zi de scoala groaznica, un idiot ma astepta la intrarea din scoala, pe motiv ca de ce ma combinasem eu ce ReyRey, actualul meu iubit. S-a dat cocos pe langa mine pana ce m-am saturat si i-am futut una in gura, spargandu-i nasul. Am inceput mai apoi sa dau cu sete, spargandu-i arcada ochiului stang. Duca-se dracului, sa nu se mai ia de mine! Mi-a dat un pumn in abdomen, iar altul in umar. Daduse destul de tare, stiam ca ma voi invineti, dar nu conta, ce conta era sa dau cat mai tare. Speriat de ploaia de lovituri la care fusese supus, idiotul scoase un briceag. In ultimul moment, m-am ferit, alegandu-ma cu o taietura usoara pe antebratul drept.
M-am carat dracului acasa cand l-am vazut pe proful de serviciu indreptandu-se intr-acolo.
In mai putin de zece minute am intrat pe usa. Itachi se afla in living, jucandu-se la Play Station.
- Salut! am spus scurt, aruncandu-mi ghiozdanul pe canapeaua de langa el, apoi dezbracandu-ma de bluza si ramanand in bustul gol.Aveam o frumoasa vanataie pe umarul drept, iar antebratul inca imi sangera. Itachi a facut ochii mari, oprind jocul si ridicandu-se in fata mea, uitandu-se lung la loviturile mele. Abia acum realizam ca imi curgea sange din coltul gurii, fiindca imi luasem un pumn usor. Am injurat, iar el m-a luat de mana, ducandu-ma in baie si incepand sa-mi ingrijeasca ranile.
- Ce dracului ai facut? ma intreba fratele meu in timp ce se uita la taietura.
- M-am batut cu un cretin, raspund indiferent. Tu ce ai facut la doctor?
- Nimic... Am pneumonie.
Cand am auzit diagnosticul am tresarit. Am inceput sa-l iau la intrebari. Cum sa aiba pneumonie?! Am inceput sa plang usor din cauza starii de panica ce ma cuprinsese. Itachi incerca sa ma calmeze, timp in care se intoarse cu spatele, sa caute o crema. Cand se intoarse, nu stiu cum a reusit, fiindca s-a impiedicat de ceva, cazand peste mine. Buzele ni s-au lipit pentru cateva momente.
Cand m-am dezmeticit si am vrut un sarut adevarat, el s-a indepartat rapid, devenind rosu tot la fata. A iesit din camera, iar eu ramasesem mirat si cu gandul la finetea buzelor sale, dulceata lor si parfumul dulce. Simteam cum inauntrul meu se nastea acea dorinta nepermisa.
Am iesit si eu din camera dupa ce m-am bandajat, indreptandu-ma spre bucatarie, fiindca ma apucase foamea. Spre norocul meu, mama deja pusese masa si se pregatea sa ma cheme si pe mine. M-am pus pe scaun, langa fratele meu, zambind multumit. Parintii ma privira lung, insa nu aveau idee de ce eram eu asa de euforic. In mintea mea inca revedeam sarutul acela scurt...
- Ce ati facut astazi? ma trezi vocea tatei din visare.
- Am luat un mare si frumos opt la matematica, spun cu zambetul pe buze. Am inceput sa palavragesc toate notele si bataia care avusese loc la scoala - nu ma feream niciodata de parinti -, insa motivul nu il comunicasem, doar nu eram nebun! Itachi incepu si el sa ne spuna notele lui, mult mai bune ca ale mele, a lui, cea mai mica fiind noua, pe cand a mea era un sapte la chimie. Ma prinsese si pe mine cu lectia neinvatata, ca doar nu stateam tot timpul cu burta pe carte!
M-am dus mai apoi in camera mea, iar Itachi ma urma rapid, usor sfios. M-am uitat lung la el, discret insa, fara ca el sa observe. Era asa de simpatic si de dulce! Insa nu, sentimentele si dorintele astea nu erau permise, cel putin nu intr-o relatie frateasca.
- Hei, s-a intamplat ceva? l-am intrebat punandu-mi mainile in jurul gatului sau si muscandu-l usor de lobul urechii, cum faceam cand eram micuti.
- Aah, nu, a spus el incercand sa nu se tradeze, insa presimteam ca se intamplase ceva...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 43.449 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.249 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)