Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

Complotul

In timp ce Shuichi isi plangea de mila,stiind a romancierul sta in acelasi hotel cu el,Yuki se indrepta spre camera sa.Statea la etajul zece,asta insemnand ca se afla "deasupra" cantaretului.Chiar si cand a intrat in camera,avea acelasi zambet malefic pe buze.Pe pat,statea intinsa Sara,care,la vederea acestuia s-a ridicat brusc,incepand sa rada.
-Te-ai intalnit cu el?Intreaba aceasta zambind.
-Mai intrebi?Sigur ca da.Si a avut o reactie de zile mari.Era atat de uimit.Spune scriitorul asezandu-se pe scaun.
-Pai atunci incepe partea a doua a planului "Sa-l facem gelos pe Shuichi."Ai idee unde este?
-Cred ca e tot in fata raului.E foarte suparat pentru ca i-am spus ca esti iubita mea.
-Am o idee.Sa mergem.Spune bruneta luandu-l de mana pe Eiri.
Romancierul s-a conformat si a urmat-o pe fata pana in fata hotelului.Exact cum s-au gandit,solistul se afla pe bancuta asezata in fata cladiri.Cei doi s-au prefacut ca nu il vad,comportandu-se ca doi indragostiti.Shu se prefacea ca numara frunzele,dar defapt,privea cuplul din fata sa.Atunci cand novelistul a saruta-o pe Sara,Shuichi a simtit cum o ia razna.Corpul ii tremura de nervi.Ar fi vrut sa o ia de par pe bruneta,insa el nu il mai iubea pe Yuki,nu?Sau se insela si sentimentele lui erau aceleasi?In cele din urma,s-a ridicat rapid de pe banca,intrand imbufnat in hotel.Cand cantaretula disparut din peisaj,sarutul celor doi a luat sfarsit.
-Cum a fost?Intreaba scriitorul trecandu-si mana prin par.
-Nu pot sa spun decat ca a mers excelent.Daca i-ai fi vazut fata...era in stare sa ma omoare!Si din cate stiu eu,gelozia se naste din iubire.Sa mergem la masa.Imi e cam foame.
Yuki a aprobat din cap,dupa care intra in cladire.Chiar in fata salii de mese,mai bine spus,la bar,se afla cuplul Sakyo,care,serveau cate un pahar de suc.Vazandu-i pe cei doi,Shu nu a ezitat nici un moment sa cocheteze cu sotul sau,punandu-i mana pe picior,urcand din ce in ce mai sus.Daca nu era Sara,Eiri facea o criza de gelozie.Mai ales cand Yuji ii saruta buzele cantaretului.In final,cei doi au intrat in sala de mese,gasind o masa cat mai retrasa.Ei vedeau totul inafara incaperii,isa pe ei,nu ii putea vedea nimeni.Dupa cateva minute,Yuki a observat ca Shuichi s-a ridicat de pe fotoliu,indreptandu-se spre baie.Acesta ii spuse Sarei ca merge in acelasi loc cu solistul,dupa care se ridica de pe scaun.In timp ce baiatul cu parul roz se spala pe maini,a auzit cum usa alba se tranteste cu putere.
-E imposibil!Nu pot sa scap de tine?Vin o saptamana in acest oras sa ma relaxez,si ma intalnesc cu cel mai mare cosmar al meu!
-"Daca nu tace,il sarut".Gandeste novelistul in timp ce asculta propozitiile lungi ale cantaretului.
Dupa catvea secunde in care Shu nu a facut alceva decat sa isi spuna nemultumirile,Eiri l-a apucat cu mana de obraji,unindu-si buzele cu ale sale.Cantaretul a fost atat de uimit,incat statea nemiscat.Cand a simtit limba scriitorului atingand-o pe a sa,a inceput sa o muste usor,provocandu-i romancierului senzatii puternice.Acesta l-a apucat de talie,urcandu-l pe blatul in care erau bagate chiuvetele.Sper uimirea sa,Shu ii deschise nasturii de la camasa,sarutandu-i pectoralii sculpatati.Dar brusc,intalnirea celor doi a fost intrerupta de zgomotul unor pasi ce pareau sa se apropie de incapere.Romancierul s-a ascuns intr-una din toalete,lasandu-l pe Shuichi singur,in fata oglinzii.
-Esti bine?Ai lipsit destul de mult,asa ca am venit dupa tine.Spune Yuji in timp ce isi aranja tricoul.
-Sigur ca da!Sunt bine!Chiar foarte bine.
-Dar ai paru ciufulit si tricoul cam deranjat..sa spun asa.
-Pai cum sa spun...cand am intrat in baie,m-am impiedicat de siret si am cazut cu capu de blat.
-Shuichi,ai papuci.Nu adidashi.
In toaleta,Yuki se abtinea sa nu rada.Minciunile inventate de fostul sau iubit erau atat de complicate,incat pana si el se incurca atunci cand le spunea.In cele din urma,a auzit usa incaperii cum s-a inchis,semn ca cei doi au iesit.Dupa ce si-a aranjat camasa,s-a reintors la masa,unde era asteptat de Sara.
-Ce s-a intamplat?Am vazut ca la ceva timp dupa tine,a intrat si Yuji.Sper ca nu v-ati batut.
-Nu,chiar daca tremuram de nerabdare sa ii arat tipului aluia cine e Yuki Eiri.
-Dar spune-mi,ai facut ceva cu el?sau ati vorbit.
-Glumesti?Ne-am sarutat si,sper uimirea mea,Shuichi s-a grabit sa imi dea camasa jos.
-Poftim?Cand eram eu cu el,era timid...si acum,aproape ca sare pe tine.Cred ca sotul sau l-a invatat destul de multe lucruri.Despre aceea "materie".
-De ce nu poti sa taci?
Yuki a luat din paharul cu wisky un cub de gheata,pe care si l-a asezat in palma.Caldura corpului topea cubul,in timp ce dare de apa se scurgeau pe mana scriitorului,disparand sub camasa.Era hotarat sa il recupereze pe Shuichi.Si era in stare de orice pentru a reusii.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Foarte hot...iubesc genul asta de fic...foarte sexy si totusi romantic.
Sa ramana odata yuki cu shu, ca il vreau eu pe yuji...offf de ce i-a deranjat....
Se puteau intampla atata chestii interesante si atat pe placute.
Mai vreau...de-abia astept capitolul urmator.
It's a game...

O noapte fierbinte


Shuichi si Yuji continuau sa fie la bar,servind doua sucuri reci.Insa solistul nu inceta sa il caute pe Yuki cu privirea.Insa nici acesta nu se lasa mai prejos.Cand vedea ca fostul sau iubit se uita la el,se comporta tandru cu Sara,uneori chiar o saruta,lucru care il facea pe Shu sa o ia razna.Gelozia era in floare.Dupa ce au terminat racoritoarele,cei doi s-au retras,imbratisati.Scriitorul era atat de gelos,incat a trebuit sa o stranga pe bruneta de mana,pentru a se calma.In camera,cantaretul s-a trantit pe patul mare.Era foarte obosit.
-Imi e somn!Spune acesta cascand larg.
-Doar nu vrei sa dormi acum,nu?Aveam de gand sa mergem sa vizitam un muzeu.
-Pai de ce nu ai spus asa!Acum sunt fresh!
Roscatul incepu sa rada,vazand cat de agitat este sotul sau.Intr-un final,cei doi si-au schimbat hainele,dupa care au plecat spre muzeu.Drumul pana acolo a fost foarte interesant,iar vechimea era presarata peste tot.Cand au pasit in cladire,solistul a ramas uimit de marimea acestuia.Erau statui vechi,ba chiar si unele bijuteri ce datau din evul mediu.
-Wow!Asta chiar ca e tare!Spune Shuichi facand ochii mari.
-Intr-adevar.Este cel mai mare muzeu din Osaka.Si te-am adus sa vezi diferite lucruri si poate sa inveti cate ceva de aici.
Cantaretul a aprobat din cap,mentinandu-si zambetul larg pe chip.Yuji l-a dus prin toate incaperile,explicandu-i istoria fiecarui obiect.Shu era uimit de cate lucruri stia sotul sau.Niciodata nu inceta sa il uimeasca.Insa acum era mult prea mult.Dupa doua ore in care cuplul a colindat intreg muzeul,era timpul sa plece acasa.La iesire din cladire,Shu si-a sarutat apasat sotul,dupa care a zambind.Dar dispozitia lui buna nu a durat mult,deoarece chiar la cativa metri in fata lor se aflau Yuki si Sara,ce se tineau de mana.
-"Iar dau de el?Ajung sa cred ca ma urmareste.Dar nu il bag in seama".Gandeste solistul vrand sa para indiferent.
Shuichi nici nu l-a privit.Insa cand au trecut unul pe langa celalalt,scriitorul l-a atins pe picior.Solistul a inceput sa rada,insa pe ascuns.Nu vroia sa afle sotul sau ca fostul lui iubit l-a atins.Si asa se urau destul de mult.In drumul spre hote,Shu a reusit sa adoarma catvea minute.Iar cand s-a trezit,era fresh.Yuji a urcat in camera,lasadu-l pe cantaret langa receptie.Acesta statea pe un fotoliu ci citea o revista.De el s-a apropiat un domn ce i-a adus un pahar de wisky cu gheata.Acesta i-a multumit dand din cap,dupa care s-a reintors la cititul revistei.Nu dupa mult timp,pe usa hotelului a intrat Eiri insotit de bruneta.Acesta s-a uitat lung la solist dupa care a intrebat:
-De cand bea Shuichi bauturi alcoolice?
-Asta ma mir si eu.Wisky cu gheata?Asta chiar ca e o noutate.Sper sa nu ameteasca.
-"Asta ar fi in avantajul meu."Gandeste Yuki trecandu-si degetul peste buze.
Dupa ce au vorbit putin,Sara a iesit din cladire,lasandu-l pe novelist in fata barului.De acolo,el vedea tot ce face Shu.Era deja al patrulea pahar pe care solistul il consuma.
Brusc,s-a ridicat de acolo,tinandu-se de pereti.Era deja foarte tarziu,asa ca holurile hotelului erau pustii.Cand era in lift,Shuichi a apasat din greseala pe butonul ce ducea la etajul zece.Insa era mult prea ametit pentru a-si da seama de acest lucru.Cand ascensorul a ajuns la etajul cu pricina,solistul abea mergea.Cauta camera 502,ins asurpriza.Nu exista acel numar.Brusc,doua brate puternice l-au apucat de talie.
-Stai linistit.Nu iti voi face nici un rau.Doar mergi inainte.
-Yuki?Tu esti?Intreaba acesta curios.
-Da.Vino cu mine.
Scriitorul l-a luat pe Shu in brate,mergand pe holul lung.Cand a ajuns in fata camerei,acesta a intrat,inchizand usa cu piciorul.Si-a trantit fostul iubit pe pat,asezandu-se deasupra lui si tinandu-i mainile intr-o stransoare.
-Cum vrei sa o facem?Lent si dureros sau repede si dureros?Intreaba acesta sarutandu-i gatul.
-Vreau sa ma lasi sa plec.Spune Shu vrand sa para indiferent.
-Ma tem ca aceasta varianta nu exista.Atunci o facem cum imi place mie:lent,pasional,poate si dureros.Vine raspunsul acestuia ce zambea.
Scriitorul a inceput sa il sarute pe cantaret,in timp ce ii dadea tricoul jos.
-Shuichi,vad ca ai mers la sala.
Novelistul ii mangaie pectoralii si abdomenul dupa care incepu sa ii sarute.Dupa aceea,Eiri s-a ridicat,pentru a scapa de hainele ce il impiedica sa faca diverse lucruri.Cand corpul sau era complet gol,s-a ocupat si de pantalonii fostului sua iubit,pe care ii arunca in partea stanga a patului.Trecu-se mult timp de cand trupurile lor nu au mai fost asa apropiate.Yuki ii saruta buzele cantaretului,in timp ce acesta ii mangaia corpul bine cladit.Se simteau atat de bine impreuna.Cand novelistul l-a patruns,Shuichi a tipat de durere.
-Ce s-a intmaplat?Intreaba scriitorul privindu-l in ochi.
-Ma doare!
-Pai nu ar trebui,doar daca...
-Yuki,eu nu am avut relatii cu Yuji.De cand m-am despartit de tine,nu am avut relatii cu nimeni.Spune acesta cu lacrimi in ochi.
Romancierul l-a privit,dupa care i-a cuprins buzele intr-un sarut pasional.Era atat de tandru si atent cu el.Ca si cum ar fi prima oara.Prin gesturile lor,nu s eintelegea decat un singur lucru:cei doi se iubeau mai mult ca niciodata.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Vai NUUUUU! Saracu Shu, nici macar nu se culcase cu Yuji, prostu ala de Yuki nu stia asta. E UN IDIOT! Ok, ma calmez, inspir si respir...etc.etc. Ok, e bine, Yuki e inteligent sa il recucereasca pe Shu, da' daca apeleaza la Sara, e cel mai mare idiot din lume.Putea sa sune la un bordel. Aja. super capitol, are tot tacamu', numa ca poate daca Shu era lucid, nu se intampla asta. Si am o intrebare. Cand dispare Sara ca sa ma lasa in pace si sa fiu calma.
Kiss and ganbate kurasai
[Imagine: sig3a.jpg]



Yumii...Chiar a fost o noapte fierbinte...(ma refer la ei 4...cred21)
Un capitol super-tare!Yu-huu!Sa speram ca urmatorul capitol sa il intreaca...Pai cam atat de zis (ca sa nu lungim povestea cu toate felurile de "felicitari!super-misto"etc pt ca astea deja au fost puse 220
Oricum nu conteazaSmile...Asteptam un capitol nou!Stii asta!

Intalnire surprinzatoare

Dis-de-dimineata,razele soarelui cadeau pe chipul cantaretului,deranjandu-i somnul.Acesta casca larg dupa care deshise ochii.Pentru catvea secunde,a privit socat in jurul sau.Nu intelegea unde este.Hainele sale erau imprastiate pe toata podeaua.Cantaretul avea o durere teribila de cap.Brusc,din baie a iesit Yuki,care tocmai isi facuse dus.Acesta avea un prosop alb infasurat in jurul taliei,si cu un altul isi stergea parul ud si ciufulit.Solistul sarii ca ars din pat,incepand sa tipe.
-Ce caut eu cu tine?Sau ce cauti tu cu mine?
-Shuichi,ai face bine sa iti pui ceva pe tine.Esti gol si stii ca eu o iau razna atunci cand te vad.Raspunde scriitorul stergandu-si picaturile de apa ce i se scurgeau pe pectorali.
Shu s-a uitat in jos.Cand a vazut ca romancierul avea dreptate,a sarit in pat,invelindu-se in cearceaf.Semana foarte mult cu o larva.Ar mai fi vrut sa spuna ceva,insa durerea de cap nu vroia sa ii dea pace.
-Te simti rau,nu?Dupa betia de aseara,nici nu ma asteptam la alceva.In dulapul din dreapta ta sunt niste pastile.Ia una.Spune Eiri luandu-si camasa grena pe el.
Cantaretul se conforma si lua un drajeu dintr-o folie albastra.Stia ca trebuie sa ajunga cat mai repede in camera sa.Cu siguranta Yuji ardea de nervi.Se imbraca rapid,dar cand a vrut sa iasa din incapere,novelistul il apuca de mana,reusind sa ii fure un sarut.Acesta scapa rapid din stransoare,si incepu sa fuga pe holurile lungi ale hotelului.Cand a ajuns in fata camerei 502,a ezitat putin insa in cele din urma a deschis usa.Cu pasi usori,se indrepta spre dormitor.Pe fotoliul alb din piele,statea roscatul care se juca cu verigheta.Cantaretul a inghiti in sec,dupa care a spus:
-Yuji,iarta-ma ca am lipsit,dar...
-Te-ai culcat cu Yuki,nu?Intreaba acesta privindu-si sotul in ochi.
-Nu...adica da.Dar de unde ai aflat.
-V-am vazut aseara intrand in camera lui.
Roscatul se ridica de pe fotoliu,si cu pasi apasati se indrepta spre cantaret.Crezand ca acesta il va lovii,Shu inchise ochii.Insa reactia lui Yuji a fost alta decat ar fi crezut.Acesta il mangaie pe chip,dupa care il imbratisa.
-Stiam ca nu vei rezista prea mult timp.Faptul ca Yuji se afla aici a fost ca o tortura pentru tine.La urma urmei,tot ai fi cedat.
Shuichi se uita in ochii sotului sau,dupa care incepu sa planga.Roscatul se comporta atat de frumos,iar el tocmai il inselase.Se simtea atat de vinovat.Insa perechea acestuia ii sterse lacrimile ce i se scurgeau pe obraji,dupa care il saruta.Ii sopti ceva la ureche.Iar acel lucru ii lumina fata cantaretului.
-Vrei sa mergem prin magazine?
-Sigur ca da.Am nevoie de o sapca noua.Raspunde solistul razand.
Cei doi s-au imbracat in haine mai lejere,dupa care au plecat sa se plimbe prin oras.Cuplul a intrat intr-un magazin plin cu articole vestimantare.In timp ce Shuichi se proba cu diferite bluze si tricouri,Yuji statea pe unul dintre scaune.Vroia sa isi vada iubitul in toata splendoarea sa.In timp ce cantaretul se plimba printre raioane,a vazut un maieu negru,ce ave ape piept un dragon alb.Cand a pus mana pe el,a observat deja ca pe celalalt umar se afla bratul altui baiat.
-Imi cer sc...Yuri?Striga acesta socat.
-Cine es..Shuichi?Raspunde acesta la fel de uimit.
-Inainte sa te intreb ceva,dami voie sa te imbratisez.
Cand solistul a pus bratele pe umerii blondului,acesta a vazut pe degetul sau o verigheta.
-Te-ai insurat cu Yuki,nu?Ah,se pare ca "Domnul Perfect" mi-a luat-o inainte.Mare pacat.
-Sunt casatorit...insa nu cu Eiri.Vino sa ti-l prezint pe sotul meu.
Cei doi se indreptau spre locul unde se afla roscatul.Ajungand in fata sa,cantaretul a vrut sa faca prezentarile.
-Yuji el este Yuri.Yuri el est..Ce se intampla cu voi?Intreaba acesta buimac.
-Ce surpriza sa te vad pe aici.Insa sunt incantat.Spune blondul zambind.
-Placerea e de partea mea,vere.
-Stati putin..cred ca iar am adormit.Yuji,tocmai ai spus vere.Sunteti rude?
-Da.El este fiul unchiului meu.
Shuichi era foarte bulversat.Se parea ca cei doi erau veri.Si colac peste pupaza,Yuri inca era idnragostit de el.Iar acest lucru i se putea citii in privire.Ce ar face roscatul daca ar afla acest lucru?Cantaretul vroia sa para fericit,insa toate aceste coincidente in dadeau peste cap.Putea viata sa ii ofere alte surprize la fel de "placute"?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Foarte super amuzant capitolul, insa yuki mi se pare ca a fost cam... nush... trebuia sa il retina pe Shu15. Da... saracu Shu, s-a culcat cu yuki pentru ca era beat 1521 mu ha ha ha24 No chiar ca sunt coincidente multe, si sper ca yuri nu o sa prea bage15
No astept urmatorul capitol, sper ca yuki sa fie mult mai tandru15 si ca sa dispara fata al caru nume se ia cu adjectivul in engleza ce incepe cu B si se termina cu H adica Sara4
Kiss mult si astept urmatorul capitol
Ja Ne!
[Imagine: sig3a.jpg]



Foarte amuzant capitolul..Cat de calm e Yuji, cred ca eu as fi facut urat, un punct in plus pentru el.
Apare Yuri care cred ca are multe de oferit si aratat in povestea ta, de-abia astept sa vad cum evolueaza. Iubirea lui imi atrase mult atentia.
Lucrurile incep sa fie din ce in ce mai interesante, roscatii astia, cat de frumosi sunt.
It's a game...

Cei trei "Y"


La o terasa destul de populara,asezata chiar in centrul orasului,erau Shuichi impreuna cu sotul sau si varul acestuia.Solistul incerca sa ii inteleaga pe cei doi.Roscatul nu ii povestise niciodata despre Yuri.Ceva se petrecuse intre ei,pentru ca nu se priveau cu drag,ci mai degraba erau nervosi unul pe celalalt.Era imposibil ca lui Shu sa nu i se intample ceva cu totul neprevazut.Prin fata terasei,a trecut Yuki insotit de Sara.Acesta purta o pereche de pantaloni negri,o camasa alba si ochelarii de soare ce ii avea la ochi completau vestimentatia.Ii statea foarte bine,chiar prea bine.Bruneta purta doar o rochie scurta,neagra,cu un decolteu generos si o pereche de sandale albe in picioare.Cine i-ar fi vazut pe strada,cu siguranta ar spune ca sunt cuplul perfect.Iar acest lucru il faceau pe cantaret sa o ia razna.Cu cat incerca sa le atraga atentia celor doi,cu atat era mai vizibil faptul ca incerca sa ascunda pe cineva.
-Shuichi,ce e cu tine?De ceva vreme tot agiti paharu ala cu apa.Intreaba Yuji curios.
-Cine?Eu?Nu ma nimic!"Daca il vede pe Yuki,este in stare sa se ia la cearta cu el.Astia doi sunt ca niste fiare".Gandeste solistul strangand pumnul cu putere.
Insa cantaretul nu aobservat ceva.Timidul blond de o data,il privea acum foarte intens.In ochii lui se putea vedea o stralucire aparte.Se pare ca inca era indragostit de Shu.Si ca viata lui sa fie un adevarat dezastru,in terasa a intrat cuplul.
-Ala nu e Yuki?Intreaba blondul aratand spre el.
-Ce ciudat.Tipu asta apare intodeauna unde este sotul meu.Ma duc sa vorbesc ceva cu el.
Cantaretul a incercat sa il impiedice pe Yuji,insa era prea tarziu.Acesta se indrepta hotarat spre masa romancierului.Ajungand in dreptul acesteia,roscatul a dat cu pumnul in suprafata tare,spunand cu voce tare:
-De ce imi tot urmaresti sotul?Trebuie sa iti bag cuvintele astea pe gat?Este al meu!
-Sakyo,asculta bine ce iti voi spune.Shuichi iti apartine printr-o simpla semnatura.Insa in inima si mintea lui intodeauna am fost eu.Daca stau bine sa ma gandesc,pana si trupul lui e al meu.Mai vrei sa discutam alceva,domnule Sakyo?Intreaba Eiri sarcastic.
Roscatul s-a intors nervos la masa lui,unde l-a luat pe Shuichi de mana.Dupa ce a lasat cativa dolari cat sa acopere consumatia,a iesit din local.Novelistul ii urmarea cu privirea.Baiatul blond care tocmai iesise i se parea cunoscut.Il mai vazuse o data.Dar nu isi putea amintii unde.In fata unui magazin,Shuichi incerca sa isi calmeze sotul nervos.Insa fara rezultat.Acesta parea un vulcan gata sa erupa.
-Yuki Eiri...tipu asta vorbeste ce nu trebuie.Cum a putut sa spuna ca tu esti al lui?Striga acesta sprijinindu-se de geamul gros al unui magazin.
-Linisteste-te vere.Nu trebuie sa iti faci griji.Asa am facut si eu.Spune blondul zambind.
-Poftim?Ce legatura ai tu cu el?Sau mai bine spus,ce legatura ai cu sotul meu?Intreaba roscatul suspicios.
-A..Cine?Eu?Niciuna!Trebuie sa plec!Pa.Spune Yuri fugind.
Yuji l-a privit pe solist intr-un mod ciudat,dupa care l-a luat de mana,indreptandu-se spre hotel.Pe tot drumul,cei doi nu au scos un cuvant.Oricum,nu ar fi avut ce sa isi spuna.Poate ca roscatul vroia sa reproseze ceva,insa stia ca nu este nici locul,nici momentul.Totusi,era vacanta lor si nu vroia s ao strice din pricina unor comentarii rau-voitoare venite din partea scriitorului.Ajungand in fata hotelului,roscatul s-a oprit pentru cateva secunde.
-S-a intamplat ceva?Intreaba solistul ingrijorat.
-Nu,sigur ca nu.Vreau sa raman catvea minute la aer curat.Te rog sa ma astepti in camera.
Shuichi s-a conformat,facandu-se nevazut in incinta cladirii.De obicei,Yuji nu ramanea singur afara.Acesta planuia cu siguranta ceva.Trecuse deja o ora de cand acesta era afara.Din cand in cand,cantaretul mai iesea pe balcon sa vada ce face sotul sau.Brusc,ca prin minute,din stanga si dreapta au aparut Yuki si Yuri.Cei doi s-au apropiat de roscatul ce ii privea rece.
-Stranie coincidenta,nu?Cei trei "Y" s-au intalnit.Spune Yuji zambind.
-Pustiule,pe tine te cunosc de undeva.Dar nu imi amintesc de unde.Spune novelistul privindu-l suspicios.
-Eu sunt varul lui.Am lucrat la compania N-G.Vine raspunsul blondului pe un ton calm.
-Aha.Sakyo stie ca ai fost indragostit de Shuichi?Si poate ca inca mai esti.Spune romancierul afisand un zambet straniu.
-Poftim?Yuri,de ce nu mi-ai spus niciodata?Tu inca imi iubesti sotul?Intreaba roscatul nervos.
-Vere,in razboi si in dragoste totul este permis.Si vreau sa va spun ca sunt gata sa il cuceresc pe Shu.
-Atunci fi gata ca eu sunt in stare de orice pentru a-l recupera.Vine replica novelistului ce parea foarte sigur pe el.
-Va inselati amarnic.Shuichi Sakyo este al meu.Spune Yuji terminand discutia.
Toti cei trei barbati se priveau unul pe celalalt.Trei vanatori,un singur trofeu.Fiecare dintre ei ar fi facut orice sa il obtina pe solist.Ins ala sfarsit,unul singur va putea reusii.Oare cine va fi acesta?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Frumos capitol, se cam bat pentru Shu. Si din nou ma enerveaza sa aud ca apare si Sara al carui nume se ia cu adjectivul in engleza ce incepe cu B si se termina cu H44
Moh, Yuki se arata cam posesiv, si asta e bine...
Smile
Kiss si astept urmatorul capitolpupic
[Imagine: sig3a.jpg]






Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)