Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] "Good Boys Never Die" [naruto][+18]

#31
A trecut ceva vreme de cand nu am mai postat aici, dar ma bucur ca am reusit sa scriu urmatorul capitol. 8->
care nu este extrem de "minunat" sa-i spun asa, din pacate a trebuit sa sterg de 100 de ori paginile in care am scris, pana sa ajung aici. :))
Oricum sper totusi sa va placa, cu toate ca nu este extrem de lung sau extrem de detaliat.. --"
Imi cer scuze de intarziere, dar chiar si asa am de gand sa-l duc pana la capat.

*Celalat fic l-am inchis, pentru ca as vrea mai intai sa-l termin pe acesta. Iar dupa aceea am sa vin cu un alt fic, cu o idee buna si un stil nou.*

*Orice fel de tip de critica este permisa, doar sa nu fiti rautaciosi si rai. ):< *





Capitolul VIII
~ Hinata ~






“Tic-tac, tic- tac, tic-tac...”

E noapte, totul este complet invaluit de mantia umbroasa si nocturna a noptii, lasand fasii de lumina ce strapunga cu greu patura deasa de nori, care nu cu mult timp in urma au acoperit de-a intregul cerul, adineauri presarat de stele vioaie gata sa-si lase sclipirile sa pice spre orizont, indeplinindu-ti dorintele ravnite de atata timp... si luna, maiestoasa regina a spatiului nocturne infasurata de strae albe, stralucitoare.
Doar ceasul mai ticaie si imi strabate cu sunetele lui ticaitoare timpanul, tinandu-ma in continuuare treaza. Privesc in jur, e liniste si intuneric, ma cuprinde o stare de amorteala dar ochii nu doresc sa se inchida.
In faţa mea se afla blondul, deja purtat de vise departe undeva intr-o alta lume mult mai frumoasa ca aceasta, cat de multa liniste putea sa fie cand el dormea... ca si un copil mic. Cu gura deschisa, lasand saliva sa pateze materialul asternutului pe care noi dormeam, mainile incrucisate, parca gata pus pe pozitii in caz de atac...
Nu imi puteam lua ochii de la el, nici macar nu ma puteam intoarce, fiindca Kenji ma tinea in pozitia aceasta inconfortabila si nu cuteza sa ma elibereze din stransoare, treptat devenind extrem de enervanta pozitia.
Imi ridic mainile in sus, pentru a ma intinte putin, il prind pe acesta de brat si ii intepartez mainile de pe abdomenul meu. Ma ridic, ii sarut obrazul si plec prin curte.
Tot afara eram, stateam cu totii tolaniti pe jos, acoperiti partial de un cearcaf mai moale. Ii privesc amuzata pe restul, dormeau asa e dusi nu ma mira, toata noapte am stat la taifas si glume, ne-am jucat tot felul de traznai pana cand am ajuns sa facem striptis...
A fost placut, recunosc m-am simtit extrem de multumita si fericita, iar relatia mea cu dragul de Kenji s-a imbunatatit, pentru ca nu a mai incercat sa ma atinga in locuri indecente si interzise. Insa, Naruto a tot continuat sa fie un badaran si un pervers, si un necioplit, pupandu-se atat de pasional cu toate menajerele care ni s-au alaturat la joc, ceilalti, adica echipa lui si prietenele mele il priveau cu desgust cand facea asa, mai ales ca baietii deabia de l-au deslipit de pe acele tinere.
Situatia luase o alta intorsatura, devenea salbatic, pana si pe mine s-a napustit ...era extrem e distrat, se vedea bine asta in ochii lui ori era beat, ori era prost...
Lasan deoparte toate aceste amintiri pe care le dau trecutului, am plimb lin printre frunzele florilor exotice care imi gadila pielea la fiecare pas facut, ma imbat si ma infior de parfumul lor delicat si suav, care imi fura orice alt gand nebun sau prostesc si ma las condusa de ele pana aproape de intrarea de la casa, in faţa de tot, de unde privesc soseaua pustie...
Aud ceva fosnaind in tufisurile de trandafiri pe care ii plantase bunicul langa casa, m-am speriat pentru un moment, dar am vazut ca a iesit doar un iepuras de acolo. Se intampla deseori ca iepurii sau rozatarele, ratoni si alte animale sa intre pe acolo si sa-si faca “cuib”.
Am expirat usurata, iar cand am vrut sa merg spre casa, am fost intampinata de un strain care m-a luat prin surprindere, tragandu-ma de par si punandu-mi ceva la gura. Era drog, ceva care sigur avea sa ma ameteasca, dar am avut noroc ca m-am zbatut pentru libertatea mea si am scapat. Era cat pe aici sa cad, fiind extrem de atrasa de acel tip care tinea in mana un cutit destul de lung, amenintator si infricosator.
Se rastise la mine cu violenta spunandu-mi sa-l urmez daca nu cumva doresc sa-mi curme viata... Am inghitit in sec cand am auzit un asemenea lucru, dar nu sunt o fricoasa asa ca am stat locului si m-am pus pe pozitii de lupta, a ras zgomotos cand m-a vazut asa, cu toate ca inima in mine batea fulgerator de tare si un fior de spaima ma cuprinsese...
Sunt neajutorata asa, dar stiu sa lupt. Daca ma vede ca fug sigur ma urmareste, singura cale este sa-l infunt cu un curaj nemaiintalnit, dar daca reusesc sa ajung pana la Naruto ? Nu merge sigur ma prinde, sigur ma sfasie, sigur ma violeaza si sigur ma face in toate felurile, iar m-am procopsit cu un atacator si toate astea din cauza averii bunicului, ce naiba tot vor de la mine in primul rand ?
La dracu` sa fie cu ei de nemernici... m-am saturat, nu pot sa duc si eu o viata linistita din cauza lor, cat mai au de cand sa continuie cu asta ? nu le-a ajuns ca astazi era sa faca masina scrum un magazine intreg, acum vor sa ma tortureze si pe mine.
Doar cand ma gandesc ma apuca cu lesin, incep sa tremur, nici macar nu sunt imbracata in ceva mai adecvat, pe mine am doar o rochita de noapte putin mai transparenta, lunga pana aproape de genunchi.. si-a ales si tipul asta cand sa ma prinda, in halul asta.
- Esti incapatanata domnisoara Hinata, de ce nu vrei sa vi cu mine, te asteapta printul tau... spune acesta ranjindu-mi ridicand putin mai sus acel cutit.
- Nici in o mie de ani nu a-si veni cu tine, ce print ? vorbesti doar abureli, printul meu se afla aici cu mine, nu am nevoie de altul, ma rastesc eu la el incruntata, pastrand un ton calm. Spunei sefului tau ca nu accept oferta lui si sa se duca dracului, cu tot cu clanul sau...
Nu cred ca aceste vorbe lau incantat pe individ, deja ii vedeam furia cum crestea si isi incrunta chipul, iar in ochii lui se vedea dispretul sau chiar placerea de a rani.
Nici nu am mai stat mult pe ganduri si am alergat cat de repede am putut inspre curte, dar a fost destul de greu, deoarece acesta a aruncat cu acea lama lunga si fatala in mine, ranindu-mi piciorul si imobilizandu-ma la pamant.
Sunt patetica si cand il vad cum se apropie de mine mai rau ma apuca groaza, sigur aici are sa-mi fie sfarsitul crunt, doar daca nu cumva... nu, ar fi stupid si nici macar nu sunt in stare sa fac asta. Pistol nu am, sabie nu am, nici macar o amarata de prastie daca as avea. Se rastoarna pe mine, sprijinindu-se in palme, atintit cu privirea acea plina de ura spre mine, ranjetul nu-i disparea de pe faţa si continua sa se amuze de mine cum incercam sa ma feresc de el.
Nu am habar cat de puternic poate sa fie, sau cat de violent este, dar am constatat-o atunci cand s-a ridicat in picioare si si-a lipit talpa aceea groasa de la bocanc de rana provocata la piciorul meu, apasand cu presiune zgarietura imbibata in sage.
La dracu`... ma durea extrem de tare si nu inceta, radea pe seama mea si pe seama lacrimilor mele care se rostogoleau pe obraji mei infierbantati. M-a ridicat in sus dupa ce a terminat taifasul, prinzandu-ma de brat si ridicandu-ma cu violenta, pana cand ma pus pe picioare.
Era sadic si necrutator, iar eu neajutorata... insa pana la urma nu am mai opus rezistenta, pentru ca mi-a acoperit gura cu ceva si imediat totul s-a intunecat, degeaba m-am zbatut in bratele lui slinoase, caci tot eu am ramas cea care pierde...

Imi deschid pleoapele cu greu, genele lungi si voluminoase fac loc sa se iveasca doi ochi extrem de tulburati si buimaci. Tresar cand vad o sagetica aruncata inspre mine, atunci ma trezesc instant si speriata, nestiind unde ma aflu si ce caut intr-un loc asa de racoros.
- Te-ai trezit “printesa”, credeam ca era necesar sa-ti sarut buzele dulci pentru a te readuce la viata, vocea aceea rasuna din capatul camerei, era destul de intuneric, doar zona unde ma aflam eu era luminata de un bec, saraca de tine... cred ca esti nedumerita, nu ?
Am tacut, nu i-am raspuns absolut nimic, dupa voce puteam spune ca era un tanar, proaspat lider de clan... iar matahalele lui, adica garzile stateau inprejurul meu, analizandu-ma.
- Ce vrei de la mine ? am intrebat eu cu jumatate de gura, vocea imi secadase, eram asa de ragusita, nici nu imi aduc aminte cand am tipat dupa ajutor...
- Aduceti-o la mine, dar sa nu o dezlegati la maini, a poruncit acesta promt si acei oameni m-au ridicat de pe scaun si m-au tarat pana la el, eu opunandu-ma total poruncii lui, nici nu doream sa-i vad chipul scarbos.
Am simtit cum mana lui mi-a atins faţa, mi-a prins intre primele doua degete barbia tragandu-mi chipul aproape de al lui. Ma privea intesn parca dorea sa-mi citeasca gandurile...
Am ezitat sa-l privesc in ochi, de aceea mi-am si intors privirea spre podea, doar ca sa nu imi fac din nou trupul sa tremure de frica. Dar chiar si asa tot am inceput sa ma tem, mainile lui mi-au inconjurat talia prinzandu-ma in brate si tragandu-mi parul pe spate. Am scrancit de durere, era salbatic si al naiba de enervant, ce mi-asi fi dorit sa am o sabie ca sa-l sfantec si sa-i sterg zambetul acela pervers de pe faţa.
A facut semn celorlalti care erau in plus sa plece si sa ne lase singuri, cine stie ce minte diabolica avea si tipul asta, fiind tanar, bine lucrat la corp, avea puterea suprema asupra intregului sau clan, ce putea sa-mi faca mie mai special era: ori sa ma bata pana apareau vanataile si sangele pica din mine, ori sa ma violeze pana tanjeam dupa libertate si lacrimile amare siroiau pe obraji mei, dandu-mi veste ca mi-am pierdut puritatea.
- Deci ce ai de gand sa-mi faci ? il intreb eu continuand sa il strang de camasa lui alba.
- E greu de ales, am pus mana pe cea mai veritabila prada, care esti chiar tu, isi lipise buzele pe gatul meu sarutand pielea. Ia spunemi tu mie, ce mai face bunicul tau ? Hmm...
- Nu e treaba ta ce face bunicul meu, nu imi permit sa-ti spun, mai ales unei jigodi ca tine... nu a fost prea intelept din partea mea, imediat m-a indoit si mai mult pe spate cand ma tras si mai tare de par. Capul imi era lasat pe spate si simteam cum incep sa mi se umezeasca ochi de la lacrimi. Ucide-ma daca vrei, oricum de la mine nu ai sa obiti nici o informatie, pentru ca in primul rand nu stiu foarte multe legate de afacerile lui bunicu`...
- Stiu foarte bine acest lucru, dar tu fiindca esti mai pretioasa decat orice alta avere pe care o are batranul, sigur va veni dupa tine si eu il voi prinde in cursa, dar pana atunci de ce sa nu ma distrez putin cu tine, ranjeste si imi da drumul la par, tragandu-mi capul pana cand fruntile noastre se lipesc una de cealalta. Dupa cum tremuri pot deduce ca inca esti virgina, isi linge buzele si dupa aceea ranjeste din nou.
Ma speria atitudinea lui, baga in mine cei mai temuti fiori posibili, nu ma elibereaza din bratele lui continua sa-mi maigaie spatele si sa ridice de materialul transparent al camasii de noapte pana cand avea sa ma lase goala. Nu suportam cand un barbat dorea doar sa o faca cu o femeie, ca sa o foloseasca doar pentru a-si satisfice placerile trupesti, iar eu nu aveam de gand sa ma ofer lui... trebuie sa ripostez cumva, dar nu am arma, nu am absolut nimic si oricum acesta deja pregatise totul. Sunt legata foarte strans la maini, el are un pistol bine incarcata si eu ma aleg cu nimic.
Acum chiar ma simt vulnerabila, nu pot sa fac nimic in privinta sorti mele, daca ar putea cineva sa ma gaseasca.. Naruto, la dracu si cu el doarme linistit si nu are treaba. La fel si Kenji care sigur se ia in brate acum cu o alta fata... de ce sunt mereu pusa in astfel de situatii.
- Ingandurata ? ma intreaba acesta, scotandu-ma din gandire.
Ce motiv as avea ca sa-i raspund, dar m-a socat atunci cand s-a napustit asupra mea, atingandu-mi buzele cu ale sale, iar apoi sa continuie sa ma sarute violent, introducandu-si si limba in lacasul meu umed, explorand fiecare coltisor.
Am scos cateva sunete infundate, eram tensionata si extrem de nervoasa, insa trupul meu deja ceda nefiind obisnuita cu astfel de lucruri, puteam oricand sa clachez si sa lesin... m-a strabatut un val de caldura, am inceput sa tremur sub el, fiindca eu acum eram dedesubt si el deasupra. Nu este un joc, ci este real totul daca nu actionez am sa devin hrana fiarei... Cineva sa ma salveze !

#32
deki m-ai lasat in plop si plopul e in aer?"
dupa cum fakea tipul ala sigur are de gand sa o violeze.....ah ce incitant ar fi sa vina Naruto pe la jumatatea actiunii si sa-l ciuruiasca pe ala, nesimtitu :die: nare pic de maniere, saracuta fata, speriata, dezgustata si fara aparare
Si Kenji ala cum sa umble cu alta? hm...cata nesimtire..
da sa lasam lucrurile rele deoparte si sa revenim la faza cand dormeau ei..ce dulce....dormea ca un copil mic....dupa parerea mea, Hinatei ii plk oleak de Naruto da...stai ca mi-am adus aminte de o propozitie care include cuvintele:"Naruto" si "menajere":crazy:....imi retrag cuvintele ca Naruto e un dulce mrrrr
imi place, naratiunea e buna, descrierea exceptionala scc la idei pt urm cap :P

anunta-ma bye bye :bye:
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#33
Tu zici ca asta nu-i un capitol bun? Mie mi se pare destul de bun, nu lung dar bun oricum sa revenim la oile noastre:-"
De Naruto si menajere stiam din capitolul anterior, Hinata zice ca nu suporta genul de barbati care doresc doar sa se foloseasca de o femeie dar ii place putin de naruto, mi se pare mie sau naruto chiar genul asta ii?
Nu te-ai grabit ceea ce ma bucura continua tot asa. Descrierea e multa si buna, dialogul aproape ca nu exista dar e indestul cat sa condimenteze povestea, conturezi frumos caracterul personajelor. Dupa cum dormea Naruto eu cred ca era baut:))
Ai suspans:X, chestie care mie nu-mi iese:eto:
Astept nextuul, imi place ca respecti proverbul "Graba strica treaba" deci nextul sa vina doar cand crezi tu de cuviinta
Cam atat, sa ma anunti,bye>:D<
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#34
Am ajuns si eu..nu se putea sa lipsesc;)
Descrierea, ma omori cu zile. Fiecare element e accentuat si nu am ce zice, ma bucur ca nu ai greseli:> Hinata, cine te-a pus sa pleci de langa aia? Stai, pistol ,sabie o.o ma surprinzi mereu, dar ma si omori. Am de comentat ceva: dupa "?" "." "!" a doua propozitie se incepe cu litera mare..
asa..deci blondu ala exact ca in anime a ramas, somnoros si cu ochi dupa fete..daca nu vine sa o salveze pe Hinata intru in poveste si il strang de gat. Eu am impresia ca tot ce face e ca sa o face geloasa pe bruneta (cu fetele) Kenji:> misterios baiat
Astept next.
Muchos besos :*
[Imagine: h8v.gif]
 

#35
In sfarsit ma chinui si eu sa las un comentariu la ficul tau, chiar daca il citesc de la inceput, rusine sa imi fie !

Deci imi place foarte mult ideea, cuplurile naruhina sunt rare si nu toate ideiile sunt grozave . Frumos titlul.. El m`a indemnat sa intru si sa citesc .
Asezarea in pagina este buna. Topica si punctuatie la fel. Greseli de tastare nu prea am vazut. Deci este impecabil.
Descrierea este geniala, imi place cum le conturezi sentimentele, mai ales prin dialog. Naratiunea se impleteste cu toate celelalte moduri de expunere.

Imi place ca Hinata se lasa greu, imi place suspansul si actiunea concentrata. Este foarte frumoasa ideea, creionata cu toate elementele necesare. Imi place!
Astept next`ul !
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥

#36
Merci ca m'ai anuntat si nu este tarziu niciodata!
Deci mi plashe capitolulo asta ca si celelalte.... Hinata, saraca, nu poate face nimic sa nu fie violata dar eu sa fiu sincera, nu ma omorati pentru ce am sa zic acum dar nu mi'ar displace daca ar fi violata de acel necunoscut...
Deci decrierea e oky ;) , actiunea nu a fost chemata de urgenta deci mai sta cu noi, dialogul sec nu e si nici putin. Deci mi plashe si deabia satept sa ma anunti din nou ca ai postat!

#37
Ohoo.. !! :))
Dupa un timp asa de lung, am venit si eu cu nextul, capitolul 9.
Nu este foarte lung.. din pacate, l-am scris acum dar macar am avut destula inspiratie si creativitate sa-l fac frumos, cel puitn asa cred eu, sper totusi sa va placa.. nu detine multa actiune,dar sper sa mearga si sa va fie pe plac. ;;)
Nextul nu stiu cand vine.. dar cred ca in weekend. Si accept orice fel de critica. >:D<
Ma bucur ca-l citit. >:D<



Capitolul IX
~ Naruto ~




Tic-tac, tic-tac, tic-tac...

Chronos, zeu al timpului te joci cu noi precum stapanul cu marionetele.
Si cat de crud este cand ne vedem destinul spulberat in mainile tale stricloase si cum nisipul se scurge asupra trupului nostru, inmormantandu-ne in pantecul destinului.
Tu ne-ai creat in asa fel si ne poti modifica in toate felurile, doar printr-o singura bataie din degete noi, plasmuiri ale creativitati tale, traim intr-o lume a timpului, care nu se mai opreste in loc si continuua fara ezitate, fara frica si totul din cauza ca indiferent de s-ar putea ca undeva intr-un colt moartea sa ne pandeasca...
Aberez deja, sunt un visitor m-as putea declara, de parca peste noapte am devenit un geniu inascut... nu sunt, dar as vrea. Sunt istet atunci cand stiu ca nu am de ce sa stau jos si sa privesc, datoria ma cheama si daca nu actionez, mor...

Este ora opt si jumatate, ceasul in care tocmai m-am trezit si constat ca sunt singurul ramas afara pe terasa. Ciudat, imi dau seama imediat ca nimeni nu mai sta langa mine, iar linistea se asterne in gradina.
Ma ridic alenea si privesc in jurul meu, parca crispat de atata amuteala, incepe sa ma zgarie pe creer si nu mai stau, caci plec din loc spre camera mea de unde vreau sa ma imbrac.
Deschid usa din spate... nici o servitoare nu ma intampina, nici macar prietenii mei sau fetele lui Hinata. Ciudat ? oare ce se petrece ? Pun pasul in prag si iar deduc ceva si mai straniu... cineva a mutat scaunul de la locul lui...
Da, intr-un moment atat de ironic pana si eu as rade de propria-mi gandire stupida, dar las totul balta, nu ma mai framant cu ce s-ar putea intampla, plec din bucatarie si ma indrept spre camera mea mult dorita.
Ajuns acolo, vad ca toate sunt in aceiasi “ordine” ca acum cateva zile in care eu am despachetat bagajele. Fiind din nou ironic, defapt era o dezordine monstruosa, cel putin puteam sa-mi gasesc ceva pe aici si in acelasi timp cool.
Dar stai... din nou constat ceva si mai ciudat... Hinata nu m-a luat la intrebari, nu m-a salutat, nu ma amenintat si nu m-a batut... asta cu adevarat este ciudat.
Raman in boxeri mei rosii si fug in living, iar de acolo multe sunete isi contureaza volumul strident, ce-mi deranjeaza auzul, asa ca intru ca un turbat si strig :
- Ce-i cu zarva asta ? strig eu, amutindu-i pentru catea secunde pe toti.
- Hinata a disparut sefule ...
- Waha, waaa...
- Dar Hanabi ce are ? I-a disparut tutu-ul ? intreb destul de nepasator de situatia agitata in care tocmai ma implicasem si eu.
- Naruto ! striga fetele nervoase de reactia mea.
- Bine, bine, am inteles, am micsorat glasul si cu mainile in sus ca si cum m-asi fi predat, m-am apropiat spre iubitul brunetei care era in aceiasi situatie ca Hanabi, plangea.
- E grav, sincer. A spus printr-o rasuflare Shika in timp ce analiza laptop-ul din faţa lui, sigur incerca sa afle cateva date sau repere de unde sa pornim.
M-am asezat pe canapea langa smiorcaitul de Kenji, ce isi bocea iubita mai rau ca o vaduva fara caine...sincer nu cred ca am mai pomenit asa ceva, insa modul lui de a se manifesta imi dadea de banuit... ceva sigur avea legatura cu el, insa pana la momentul contrar am de gand sa tac si sa urmaresc.
- “Şi baieţii plâng câteodată, nu-i aşa... şi băieţii plâng, nu-i aşa...”, am inceput eu sa fredonez un cantec pe care il auzisem la radioul universal.
- Naruto ?! striga Lee.
- Ce ?! Acum nici sa mai cant nu am voie... ? Oricum ii fredoman lui Kenji la ureche, si il apuc pe saten de umeri si imi lipesc obrazul de al lui, facandu-l sa tresara brusc din suspin. Vreu sa-l imbarbatez, am spus eu amuzat si cu zambetul pe buze.
- Termina, vrem si noi sa ne concentram asupra misiunii de salvare, nu vezi ca nici indicii nu prea avem, tipa Lee, destul de iritat de neseriozitatea mea acuta.
- In ce limba ai cantat ? intreaba Sakura.
- Romana, acum sa nu-mi spui ca nu ai auzit de limba asta... ? intreb eu razand si ea rade la mine, spunand ca s-ar putea sa puna la postul ei de radio intr-o seara melodia. Fiindca artistii acesti romani sunt bestiali, daca au compus un asemenea cantec.
- Sakura, terminate si tu, acum il iei in serios pe prostul asta... nu iti dai seama ca prietena ta este in pericol, cine stie in ce chinuri o trag acum ? sare in sus ca ars Sasuke.
- Dar.. scuze, se face ea mica, la figurat si isi lasa privirea trista in jos.
- Sasuke sunt doua lucruri pe care vreau sa ti le spun: Unu, ar fi faptul ca acum nu tre` sa stam toti ca la inmormantarea pudelului lui Kenji si doi esti un mare dobitoc si nerecunoscator faţa de mine.
Si fara jena am spus toate astea, chiar daca era sa-mi primesc vreo doua in cap de la Choji...care se apropiase si mai mult de mine, ca sa se linisteasca pe canapea.
- De ce sunt tampit ? intreaba brunetul mirat.
- Pai, chiar esti, fiindca tu deobicei stai si analizezi probele si cauti indici, insa eu am vazut din prima totul.
- Cum asa ? Intreaba toti si chiar in momentul acela Shika tresare de fericire ca a gasit locatia brunetei.
M-am ridicat de langa Kenji si l-am batut pe umar cu palma, apoi l-am apucat pe Sasuke de cravata de la camasa, asa de senzual incat sa se enerveze, doar ca eu chiar aveam de gand sa rad, nimic nu ma mai oprea si eram complet constient de situatie. Asa ca l-am tras dupa mine afara si i-am aratat cateva picaturi de sange care pictau pietrisul grii al curtii din faţa.
Sigur era al fetei, iar pe langa, in apropiere am mai obsevat un cutit destul de lung, aveand un taisi ascutit si pe el cand l-am ridicat am vazut un simbol cu un soarece, bine imprimat pe el... imediat mi-am dat seama care este vinovatul in caz.

Clanul Sokii, iar dusmanul meu era chiar capetenia clanului acestuia. Am mai purtat batali cu el, insa de fiecare data cand il prindeam evada precum un soarece din capcana, denumirea clanului lor este perfecta.. chiar sunt bine antrenati.
Am gasit coordonatele unui mic sediu al lor, chiar pe la parcul central al orasului, nu am mai stat caci imediat am fugit val-vartej in camera mea ca sa ma echipez cum trebuie, ne uitand sa-mi iau pistolul de argint cu mine, creat special pentru un erou al dreptati ca mine...
O camasa alba, blugi negrii si pantofi de firma, putin gel in par ca sa-mi stea pe spate si ochelari mei negrii de soare... si soarele care imi batea in faţa ma modela precum James Bond.
Puneai si pariu ca eram originalul, doar in versiunea blonda si japoneza.
Am sarit iute in decapotabila mea neagra si frumoasa precum o puma salbatica, ce avea o viteza uluitoare si am pornit-o pe soseaua incinsa si inflacarate care scotea scantei odata cu trecerea rotilor pe ea.
Misiunea aceasta sigur nu are sa fie un joc usor, eram precum soarecele si pisica, iar momentan noi suntem soarecii. Sa speram ca domnisoara Hinata este inregula, dar la cum face si cum reactioneaza in apropierea unui barbat asa de mafiot ca tipul ala, sigur a ajuns la el in pat.. sa speram ca inca este virgina...

#38
Buna iubire>:D< frumos...chiar ma amuzat putin, mai ales faza cu Kenji si cu pudelu =)) Naruto chiar e destept si stie bine ce face, eu ma gandeam ca isi ia bataie acolo si ce modest e... "erou al dreptati" te pomenesti ca o vrea si o statuie din aur in fata primariei :]] pistol din argint, pantofi de firma, sta bine omu si parca se duce intr-o misiune nu la un bal, dar el doreste asta. Kenji e bad boy, da eu vreau sa-l bata Hinata daca si el are legatura cu rapirea. >:)

Descrierea a fost si ea prezenta, ca mereu mai surprins pentru ca gasesti alte metode, alte expresii si figuri de stil care sa ne capteze. Dialogul chiar mi-a placut si actiunea nu fuge. Sincer nici nu am realizat cand sa terminat capitolul.
Astept next si spor la scris:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#39
Salutii, azi am avut o zi super la scoala, am fost cand zece cand doispe copii in clasa au fost glume si tot felul. Cand am ajuns acasa pe zup si pe ficul tau care apropo m-o uimit:X
Naruto e asa modest si serios, iar Kenji asa puternic si eu nu glumesc deloc:)) Acum sa fiu serioasa cu adevarat, nu ma asteptam ca Naruto sa fie ironic tot capitolul, iar Kenji sa planga. In ficul tau imi place de Sakura, e mai de treaba a ta decat cea din anime. Mi-a placut cantecul de incurajare:]]

Nu ne-ai lamurit prea mult in legatura cu capitolul urmator, suspansul asta nu te mai lasa nu?
Cu suspans sau nu, actiunea este asemanatoare melasei pe care trebuie sa o scoti dintr-o sticla cu gatul ingust. Dialogul nu e mult sau sec. Descrierea nu e chiar ca si cum ai descrie un peisaj sau ceva de genul dar exista si isi face treaba. Faza ca ar vrea sa fie visator, pai nu e prea greu trebuie sa gandesti mult, sa nu fi atent la lumea ce te inconjoara, chiar si sa privesti in gol te ajuta.
Iti urez succes cu capitolul urmator si asteptul nextul, anuntama te rog :o3
Bye :*
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#40
,Buna

Se putea sa nu aterizez si eu pe ici?
Plashe, plashe, plashe mult capitolul si se pare ca Naruto a observat toate indiciile inaintea lu Sasuke? Dragut. Sper ca Hinata e in regula si desi nu m'ar deranja daca ne'ai descrie frumusel in capitolul viitor o scena hentay cu ea si cu acel baiat;) Descriere bifat, actiune bifat, dialog bifat, greseli de tastatura parca erau putine si neimportante. Astept continuarea si sa ma anunti si iti zic un merci ca m'ai anuntat.
Merci!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)