Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] "Good Boys Never Die" [naruto][+18]

#1
X Doresc critica legata de: idee, titlu, mod de descriere, de prezentare a actiunii, limbaj, cat si greseli de tastare.
Desclaimer: Nu detin nici un personaj naruto, toate ii apartin lui
Masashi Kishimoto si nu fac profit pe seama lor. X

Meow ~ :3 The beast is hear... >:3
Si revine cu forte noi, cu un fic nou si cu o idee noua.
Acesta este cel de-al doilea fic al meu, naruto chiar, nu ma asteptam.. :]Idea, pai sper sa fie destul de originala..si nu stiu daca ati mai intalnit-o undeva, nu stiu se poate.. dar eu una cred ca este destul de buna si de aceeam am spus sa o postez. ^^

Si va spun de acum, acesta nu este primul capitol, este prologul.. care intr-un fel se leaga umpic de continut.. :]
Stiu ca nu este foarte lung, imi pare rau, insa am avut o mica problema.. si inca ceva, anunt special o sa scriu din ambele perspectiva ale pers. Nu va spun inca cuplul norocos, dar o sa vedeti in al doilea capitol. <3



~ PROLOG ~





“Esti o prada usoara. Caci in jungle nu exista reguli, trebuie sa lupti pentru a supravietui si sa te zbati sa ramai in viata...
Totul la inceput pare un joc, insa incetul cu incetul situatia prinde o alta culoare, un alt sens, care tinde spre fatal, pericolul se instaleaza usor si te cuprinde spaima de a nu muri.
Increderea ti-o pierzi usor . Totul e pustiu si tu ramai singur, nimeni si nimic nu te mai poate ajuta.
Esti prins in capcana si ce faci ? Te ridici si continui, daca nimeni nu te poate salva din acest cosmar infinit, tu esti salvatorul tau. Nimeni inafara de tine nu te mai poate salva, tu devi stapan pe ceea ce esti, incepi sa prinzi curaj si sa te avanti in primejdie, ca si cum totul ar fi o joaca.
La fiecare colt te asteapta cate o provocare, pe care nu o poti refuza, iar asta ar insemna sa-ti dai si ultima rasuflare. Nu ai scapare, nu ai nimic, nu ai pe nimeni care sa-ti intinda mana si sa te scoata din salbaticia asta, nebuna.

Si intr-un final totul se sfarseste, poate. Insa tot trist ramai, pentru ca nu ai cui sa-i impartasesti toate acestea. Te uiti cu privirea goala spre cer, admire ceva, insa nici un raspuns... nici Dumnezeu nu iti mai raspunde. Si te gandesti umpic, la tot ce ai facut, pentru ce te-ai zbatut, pentru ce ti-ai sacrificat viata.
Constatand astfel ca, toate aceste lucruri au fost in zadar. Cu toate ca ai reusit sa supravietuiesti, scopul a fost sec.
Ai prins experienta, insa lumea nu se poate invarti doar in jurul tau, trebuie sa fie cineva specia, acolo in lume, care merita toata aceasta osteneala, aceasta truda...
Dar dragostea e oarba, tu esti orb, pentru ca nu ai incercat sa acorzi nimanui o seansa, ci doar tie...
Nu ai putut simtii cu adevarat acea senzatie de iubire, de a iubi pe cinea cu adevarat, de a te sacrifice pentru a lasa pe cineva sa traiasca.
Doar vorbe, povesti, spuse, ce trec pe langa tine si nu ti se intiparesc in minte, insa crezi ca nebunul la dragoste, insa nu pot sa o ai, sa o simti in brate.
Si poate din cauza aceasta, ajungi la concluzia ca dragostea nu exista, ca sunt doar vobe desarte, ce nu semnifica nimic.
Dar ea cu adevarat exista si te asteapta sa o prinzi in brate, sa o strangi tare la piept, sa te lasi cuprins de farmecul ei ametitor, ce te face sa-ti pierzi mintile...
Insa tu, in schimb, te inchizi in tine si formezi o bariera ce te desparte de lumea inconjuratoare, astfel traind o alta lumea.
Prima lume pe care ai vizitat-o aceea fiind salbaticiia, pericolul si fatalul.
Dar toate sunt in zadar, cu toti avem nevoie de cineva sa ne dezmierde grijile, fricile, tristetile, cat si zbuciumul sufletesc ce ne invadeaza sufletul pustiu.
Esti ca si un fruct, insa fara samnata, ca si un om, fara inima... ce din pacate nu mai poate sa simta absolut nimic, doar ura, doar tristete.

Te macina gandul, cand vezi pe altii ca zambesc fericiti.. te doare sufletul cand te gandesti, ca nu ai pe nimeni acolo, insa te scarbeste faptul ca toate, toti sunt paraziti, ce profita de tine, ce doresc doar a-si satisfice placerile trupesti.
Si tu, care nu ai putut gusta din nectarul dulce al iubirii, te avanti lor, te alaturi lor si incetul, cu incetul prinzi gustul nebun de a-ti satisface placerile, de a te folosii de altii pentru a-ti pofolii setea nebuna de placere trupeasca ce iti curge prin vene si te turbeaza.
Cu asta te hranesti, cu asta traiesti... pana intr-un moment dat.
Cand ti se lumineaza calea, simti cum o caldura inimaginabila, fierbinte, arzatoare ce iti pune inima pe jar, te curpinde. Si vezi in indepartearea luminii pe cineva, ce iti intinde mana si tu ca si nestiutorul incerci sa apuci acea speranta ce incepe sa prinda contur.
Atunci realizezi ca viata are si un alt sens, un alt inteles, ca nu totul se rezuma la tine insuti, ci si la cei din jur care iti incarca energia cu iubirea pe care o poarta in suflet...
Dar nu este de ajuns... nu.
Inca esti in stadiul de nestiinta, continuaand sa profiti de trupurile altora, de increderea altora, doar ca sa iti potolesti poftele si placerile ce te domina.
Inca nu ai reusit sa inveti cu adevarat sa iubesti, sa fi atras din toate ughiurile, toate intelesurile, formele de o persoana care iti poate aduce liniste si pace in suflet, care, cu siguranta te poate linistii, poate sa imblanzeasca fiara nestavilita din tine, ce turba sa se satisfaca si sa scape de toate aceste sentimente infecte ce-i curg prin trup.
Acea persoana speciala, fiindu-ti antidotul, este singura care iti poate arata calea si care simte cu adevarat ce simti si tu... eliberand o alta fiara, care se sacrifice din dragoste pura, din faptul ca iubeste si traieste pentru acel ceva, acel cineva.
Si asa te arunci ca nebunul in lupta doar pentru acea persoana tie draga si speciala...

In viata trebuie sa iubesti pentru a intelege deplin ce inseamna viata si sa simti cu adevarat sentimentul acesta ce iti face inima sa palpaie de extaz si fericire...”

#2
Neaţa'. Am trecut si eu pe aici. Am citit prologul si, presupun ca as avea cate ceva de zis, dintr-o perspectiva subiectiva in mare parte.
In primul rand, o sa incerc sa-mi dau cu parerea despre ce ai cerut tu la inceput. Let's see... Ideea mi se pare a fi Ok si din cate ficuri am citit eu pana acum, destul de originala. Poate ar mai fi ficuri asemanatoare, dar sincer nu stiu. Pentru mine e originala. :) Titlul mi se pare ok spre interesant. Inca nu imi dau seama e deplin la ce se refera, logic. (e doar un prolog). Modul de descirere mi se pare interesant; pentru mine, presupun ca este elementul care m-a facut sa citesc pana la sfarsit. Am vazut si ceva figuri de stil, daca nu ma insel, ce ofera un aspect pozitiv descrierii. ;) Cred ca la descriere stai Ok, deci tine-o cel putin la acest nivel.
Mergand mai departe, am ajuns la greseli de tastare. Cred ca am zarit ceva.
"Esti ca si un fruct, insa fara samnata," Cred ca vroiai s azici "samanta"?
"de a iubi pe cinea cu adevarat," Presupun ca acolo este "cineva".
Ma rog, swunt niste greseli omenesti. :)) Am mai vazut cateva, dar nu le gases acum. Ce sa-i faci?
Recapituland. Din viziunea mea, merita sa continui ficul si, as putea spune ca sunt nerabdator sa citesc mai departe. Cu toate ca ce ai scris mi s-a parut un pic stufos, adica ideea mi se pare destul de complexa (si cu toate acestea destul de greu de descris si alea, alea), te-ai descurcat ok, cred:-?.
Amn, succes in a concepe o idee solida si logica in continuare, in a structura o actiune interesanta si placuta, dar si succes in a gasi inspiratia necesara pentru a duce ficul asta la un nivel atat de bun pe cat a fost si asta. :)

#3
Buna din nou. Datorita faptului ca mi-a fost sters comul anterior, nu am renuntat si am venit din nou
Acu am fost mult mai atenta si sper sa nu te superi iubire. Let's see: voi incepe cu inceputul, adica titlu: e interesant, dar vom vedea si daca e adevarat:P Nu-mi inchipui ce idei malefice ai tu. Atrage si atentia, si daca inceputul nu are ceva suspans si mister atunci nu e bine, in schimb tu le ai pe ambele. Titlu te atrage, iar prologul te captiveaza rezulta ca e bine. De aici iajung la prolog care e ok si plin de descriere, ceea ce ador asta. Modul in care ai descris lumea "salbaticiie" si mai erau devine si mai interesant si mai frumos.
Ca sa nu mai spun ca ai imbinat totul cu dragostea si ai stat bine si acolo. Ai descris o parte a dragostei, ce acu este pus un accent foarte mare si pare a fi super importanta, placerea trupeasca si nebunia aceia...deci ai accentuat foarte mine. imi place ca imbini modurile de expunere(naratiune si descriere) vom vedea pe parcurs cum vei sta cu dialogul si sper sa nu pui caruta de dialog.
Asezarea in pagina e draguta si usor de citit. Acum am sa mentionez doar cateva greseli ce mi-au sarit in ochi:
"o alta lumea."- o alta lume
"samnata"-samanta
"ca zambesc fericiti."- fericiti nu-si are locul, e pleonasm parca, am uitat cum se numea.Eu zic ca nu suna bine si corect ar fi: ce zambesc sau ce radiaza de fericire.
"formele de o persoana"- corect ar fi:formele unei persoane
"nestavilit"- nu-i cumva nestabilita, eu asa cred.

Inainte de a posta iti sugerezi sa mai verifici inca o data capitolul. Inca ceva, ai pus niste virgule aiurea pe alocuri, nu le vedeam rostu. Sper sa o tii tot asa si sa te axezi mult pe sentimente.
Voi continua sa citesc. Ai vrut critica, am ciritcat cat am putut. Infara greselilor, e ok. Adica orcine mai face greseli ca e cam obositor sa stai atata in faca monitorului si mai scapi. Sper ca nu te-am suparat:D
Astept next si te rog sa ma anunti. Spor la scris si bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#4
Nextul.. revin cu edit [ps. sunt la scoala]
Edit: Un nou capitol, e destul de lung.. ^^;, pai ce sa fac am avut ideei asa ca a trebuit sa le insir pe foaie.
Sper ca este destula naratiune, destula descriere si un dialog bun si nu exagerat. :3
Aici in primul capitol este Naruto, care povesteste din perspectiva lui.
Urmatorul capitol va fi din perspectiva celauilat personaj, aceea fiind Hinata si asa aflati ca cuplul ce va aparea aici va fi naruhina, dar am sa scriu si de restul personajelor, insa tot din perspectivele celor doi protaganisti. :]


Capitolul I
~ Naruto ~





Ce noapte, surda si linistita.
Tlbur apa doar aruncand cu o pietricica, un lucru asa de mic, insa in de ajuns de puternic sa sparga o tacere funerala.
Nu sunt singur, simt dusmanul apropiindu-se si mai mult de mine, nu simt teama, nici dezorientare. Locul il am intiparit in minte, stiu exact unde sa ma duc si stiu exact ce am sa fac, cu doar doi pasi in faţa ma indrept si imi arcuiesc trupul spre usile glisante din spatele meu, ce apartineau unui dojo si scot fulgerator pistolul din jacheta si trag un singur glont.
Tinta o nimeresc si misiunea mi-o inchei, nu a durat mult, nu a fost necesar de mai mult de un glont si deja distractia a luat sfarsit, credeam ca totul a fost programat pentru o misiune extrema, dar se pare ca m-am inselat amarnic.
Si pe papilele gustative, simt un gust amar ce imi pateaza saliva, facandu-ma usor sa scutur din cap si parul blond, care acum cateva ore statea tepos ridicat in sus, se ravaseste pe fruntea mea.
A fost doar un antrenament, in camera digitala de misiuni, totul trucat si controlat virtual de catre echipa. Insa misiunea nu a luat sfarsit. Mi s-a transmis in casca ca mai aveam de revendicat ceva, ceva ce era prins ca ostatic si nu orice creatura, aceea fiind o femela tanara si cu forme apetisante ce imi crestea pofta nebuna de a o avea.
Un ranjet pervers si-a facut aparitia pe chipul meu prafuit, iar limba mi-am trecut-o pe buze, umezindu-le. Cu pasi inceti si linistit dar, destul de naravasi am continuat spre intrarea in dojo, de unde aveam sa-mi i-au premiul mult ravnit.
Auzeam rasetele celorlalti prin casca, sigur de mine radeau si stiau foarte bine unde aveam sa ajung. Nu i-am bagat in seama, din contra m-am alaturat si eu lor, dar intr-un final cand am ajuns in faţa unei usii mari, rasul s-a facut tacut si linistea a cuprins intreg spatiul virtual.
Usile le-am trantit de pereti ca si un nebun, facandu-mi aparitia in sala.
Privirea mea albastra a dedectat imediat tinta, insa ceva ma opera sa intru, nu sunt prost, stiu foarte bine ca baietii au pus capcane si sunt sigur ca toti raufacatorii virtuali au sa ma atace din toate partile.
Dar nu mai stau mult pe ganduri si intru, navalind spre tinta, de aici isi fac aparitia tot felul de indivizi, care mai pe care mai ciudati, ii trantesc aproape pe toti la pamant, pe unii doar prin violenta reusesc, iar pe altii doar folosindu-ma de arma.
Dar ca deobicei trebuie sa fie si cineva care sa ameninte cu moarte pe victima, ca sa ma indulceasca putin. In zadar inima imi este de fier, nu dau ascultare la cel ce tine un pistol pe ceafa tinereu frumoase si ma rastesc la el.
- Si crezi ca am sa cedez fiindca tu o ameninti pe papusa cu pistolul, putin imi pasa, trage tragaciul, sa vad cat curaj ai, spun eu ranjind si imi aplec privirea spre sol, asteptand raspunsul magic. Iar in acelasi timp ma indrept spre ei.
Individul virtual, preseaza de pielea fina a domnitei pistolul, facand-o sa scrancene de frica si incepe sa se rasteasca la mine.
- Nu te misca, ori altfel... nu apuca sa spuna foarte multe, nici nu-si termina propozitia, caci eu deja ma aflu in faţa lui tinand pistolul pe fruntea acestuia, socadul, cat si pe el dar si pe tanara, ce se uita uimita la mine cu ochii ei negrii si stralucitori, luminati de neoane.
- Esti incet, trag de tragaci si acesta dispare din peisaj, totul revine la normal, sala isi recapata forma si misunea i-a sfarsit.
Bruneta imi cade in brate, speriata si ma strange tare de tot, apucandu-mi materialul camasii albe pe care il purtam si imi sopteste cateva vorbe suave si destul de atragatoare.
Eu zambesc si o apuc de talie cu mana dreapta si cu cea stanga ii cuprind barbia intre degetul mare si cel aratator al mainii stangi. O privesc pret de cateva secunde si ii fac cu ochiu, indeajuns sa o farmec si sa o ametesc cu privirea mea cristalina de un albastru senin si radiant, ce o lasa fara glas.
Dupa ce ii dau drumul si o las sa ma priveasca cum parasesc sala de antrenament, eu ma indrept spre echipa mea pentru a discuta cateva lucrui importante, legate si de ceea ce s-a intamplat in acest moment.
Shikamaru imrepuna cu Lee, ma intampina cu un zambet larg pe chip, dau mana cu amandoi si le zambesc larg, tanara apetisanta isi face si ea aparitia in camera de control si ce mai domnisoara, iti fura privirea si mintea.
Choji intra in vorba cu ea, rugand-o sa il urmeze pentru ai prepara un ceai, saraca fata sigur era speriata dupa cate indurase.
Mai intai sa fie rapita si apoi sa fie martora la un act periculos jucat de mine in timpul antrenamentelor.
Merita o rasplata si asta aveam sa-i ofer, insa dupa ce totul se domolea si admosfera prindea un alt gust, unul mai dulce, mai senzual. Caci numai asa puteam sa o cuceresc intr-o secunda, doar nu aveam sa sar pe ea ca si animalul.
Prada se ameteste si dupa aceea se devoreaza treptat, deja prin minte mi se derula scena fierbinte dintre ea si eu.
- Naruto !Lasa visarea fi atent la mine, imi atrage atentia Shikamaru aratandu-mi ceva pe monitorul calculatorului. Se pare ca te-ai mai perfectionat in ultima vreme, nivelul de energie nu a mai scazut drastic, se pare ca ai ajuns la un nivel stabil, ma informeaza acesta.
Fiindca in timpul antrenamentelor virtuale, ei imi analizeaza fiecare particica a trupului sa vada daca energia ramane stabina, daca ritmul cardiac se accelereaza sau nu si tot felul de lucruri care tin de fizionomia mea, cat si starea de spirit si modul in care subconstientul meu functioneaza in timpul misiunilor extreme.
Privirea mi-o indrept spre Sasuke ce intra pe usa si ma saluta, tinand in mana o plasa plina de dulciuri si multa bere, sigur aveam sa facem chef in seara asta.
Si in momentul acela imi aduc aminte de ceva, imi dau o palma peste frunte, toti se uita la mine, eu incep sa rad si ma indrept fulgerator spre cealalalta camera unde se afla tanara superba.
Intru in fuga in camera si o observ ca statea asezata comod pe canapeaua rosie, ma apropii repede de ea si ma asez in faţa ei, blocand orice alt contact vizual cu Choji si o privesc serios in ochii.
Imi rezem palmele de tapiteria rosie din piele a canapelei si continui contactul vizual cu frumoasa printesa, ce acum se uita ametita in ochii mei.
Stiam ca o inebunesc, o priveam asa de profund si adanc incat sigur ii luam mintile de la orice altceva. Tipic mie, nu pot sta nici o clipa fara sa nu farmec cu sarmul meu izbitor fetele.
- Inger, ma adresez eu ei, lasand-o usor uimita cat si incantata de complimentul adresat, ai dori sa ni te alaturi la perecere ? vine seful, fetele, sunt si baietii, cat si eu, ai vrea? intreb din nou insistand, insa nu ma precipitez, vorbesc calm si cu grije sa nu o bag pe saraca fata in sperieti sau sa o fac sa se rusineze de mine.
Nici un sunet, doar privirile noastre parca isi soptesc vorbe, ii apuc mana si i-o sarut, acesta tresare, parca trezita din transa, insa aruncata intralta.
- Ai dorii ?o mai intreb inca odata, ii simteam pulsul cum ii creste, sangele fierband in interiorul ei, iar inima parca mai avea umpic si urla un “da” catre mine. Stiam ca ma doreste, puteam sa vad lucru acesta, doar uitandu-ma in ochii ei abisali, puteam vedea o flacara ce ardea pentru mine.
De aceea mi-am intensificat privirea, marindu-mi umpic pleaoapele, privind-o si mai mult, dar nu insistent, nu doream sa o sperii.
- Mi-ar face placere domnule Uzumaki, sper..
- Sss..., ii ating buzele catifelate cu degetul aratator, in semn sa nu mai scoata nici un cuvant pe gura, ii zambesc bland si o ridic de pe canapea.
Choji deja era disparut din camera, ne lasase singuri, imi stia mai bine ca oricine comportamentul si cand venea vorba de fete, toti se faceau disparuti, sa nu ma intrerupa din cuceriri.
- Ma scuzati, ii aud glasul cum ma scoate din gandire, ce inocent din partea ei.
Ii mai arunc un zambet si o conduc spre o alta camera unde poate sa se schimbe in liniste, in ceva mai adecvat unei petreceri mici, insa in de ajuns de zgomotoase.

Lumea incepe sa soseasca, seful, domnul Jiraya, in varsta de patru zeci si opt de ani isi face aparitia insotit de doua femei, extrem de atragatoare. Norocusul, nici pana la varsta asta nu este casatori asa ca poate sa isi faca de cap.
Nu pot nega faptul ca arata foarte bine si stie cum sa se comporte cu o doamna, reuseste sa le cucereasca pe toate, pe langa acest lucru el a fost mentorul meu in “arta cuceririlor”.
Destul de ciudat, pe vremea cand eram doar un pusti de saisprezece ani, nu aveam habar cum trebuia sa ma comport cu o “lady”, iar atunci cand incercam sa le cuceresc, mereu ajungeam sa fiu lovit cu plama sau sa fiu jignit, sau mai stiu eu ce...
Acum cand am gandesc, nu ma pot opri din ras, eram asa un fraier, dar sub indrumarea lui Jiraya am devenit cel mai ravnit tanar de pana acum, nu numai eu cat si intreaga echipa. Cu toti am fost special antrenati pentru a cucerii sufletele cat si inimile femeilor, care ne cad usor la picioare.
Desigur acesta ne-a oferit, experienta in femei, ne-a oferit si o sansa de a ne forma un tel.
La inceput am lucrat pentru mafie, dar de cand ma stiu, chiar din ziua in care am fost luat de domnul Jiraya, am inteles ca viata nu se rezuma doar la rau, ci si la bine, si de atunci m-am dedicate binelui si salvarii lumii, insa niciodata simtitnd cu adevarat sensatia aceea nebuna de iubire.
Sefu’ se apropie de mine, ma apuca frateste de mana si ma imbratiseaza asa cum face mereu, imi arunc un zambet sincer si fericit si apoi paseste inauntru, alaturandu-se celorlalti angajati si prietenii ce se stransesera pana acum.
Din nefericire, imi pierise orice fel de pofta de petrecere, deja parca ma plictiseam, nu am apucat sa gust din bere sau macar dintr-o prajitura si deja ma simt obosit, amortit si imi simt trupul incordat.
Ma indrept spre Lee, prietenul cat si partenerul meu si il anunt ca ma retrag si i-au cu mine doua pahare si o sticla de sampanie,ca doar trebuia sa ma intanesc cu frumoasa bruneta.
Doar nu aveam de gand sa o intampin cu mainile goale, trebuia sa creez o atmosfera mai romantica, mai intima...
Ies afara pe terasa, admirand pentru putin peisajul racoros si linistit de munte, simt cum ma apuca frigul, fiind imbracat doar intr-o camasa albastra si o pereche de blugi de aceiasi culoare, insa mai deschisi, ajungandu-mi pana la genunchi, dar un pic ruptii si zdrentuiti la capete.
Deschis usile glisante de la dojo, care imi prezentau incaperea din inauntru, aranjata frumos, ce emana un parfum fierbinte de crin, ce ma indemna sa lesin. Las pe parchet sticla si paharele si imi trag o pernuta mica, unde ma si asez, stand acolo si admirand luna cu stelele ce se instalasera pe cerul noptii, asteptand ca frumoasa craiasa sa soseasca.
Muzica se auzea pana afara, nu avea cum sa nu se auda, la cat de petrecareti suntem noi, nu e de asteptat.
- Domnule Uzumaki, va rog sa-mi scuzati intarzierea..., se aude o voce feminine, rasunand din spatele meu.
Imi intorsc privirea sa o pot vedea mai bine pe fata, raman un pic uimit, frumusetea ei era foarte radianta, formele ei apetisante se conturau pe acea rochita stramta si scurta pana aproape de genunchi.
Parul ii era dat in sus, lung si frumos, ochii de un negru abisal, ii straluceau in lumina lunii, cu pasi mici si gingasi se apropie de mine, asezandu-se fix unde eram si eu. Eu fiind mai politicos, sa nu stau si sa casc gura la ea, apuc o pernita si o asez langa a mea, ca sa poata si fata sa se aseze.
- Nu este necesar sa mi te adresezi cu “domnule” sau cu “Uzumaki-san”, poti sa-mi spui pe nume.
- Daca nu te superi, pot sa intreb cum te cheama asa din curiozitate, caci la inceput nu prea am putut sa te intreb, discutia incepe sa fie cat mai relaxata, deja limbajul capata o noanta obisnuita.
- Naturo, iar tu esti ...?intreb si eu, fiindca nici eu nu am apucat sa o intreb cum o cheama, ii zambesc frumos pentru ca sa nu creada ca sunt un mitocan si nu am avut curajul pana acum sa o intreb. Din contra nici nu prea imi pasa, dar hai sa nu fiu asa de nesimtit si arogant.
- Ninoe, acesta imi este numele.
Hmm..un nume destul de ciudat, as putea spune, nu unul extraordinar insa mergea.
Dupa mica prezentare, am inceput s bem din sampanie si sa continuam sa admiram peisajul sublime de munte, dar stiam ca admosfera incepea sa se incinga si mai rau.
Pute-am auzii respiratia grea pe care fata o emana de fiecare data cand ma adresam ei, iar inima, o puteam auzi de la multi kilometri, nu mai putea rezista mult si sigur avea sa-mi cedeze intr-un final, la fel ca si celelalte. Adoram sa le vad pe culmile disperari, asa de multi mi placea cand imi spuneau ca ma doresc si ca ma vreau cat mai repede... ma amuza da rasa reuseam sa-mi stapanesc pofta nebuna de a-mi satisfice dorintele perverse si nebune, nu am cum sa ma abtin si nu cred ca exista cineva care ar putea sa ma opreasca.
Dupa cateva ore bune de stat si vorbit, m-am ridicat in picioare deoarece doream sa merg pana la ceilalti si sa vad ce nebunii fac, ca sa nu cumva sa ma pomenesc ca din nou trebuie sa fac curat in urma lor.
Imi trec degetele prin parul blond ce acum stralucea in lumina lunii, imi indrept privirea spre tanra, ce ma priveste de jos si ii spun ca revin.
Insa nu apuc sa fac nici o miscare, ca deja ma simt “atacat” de finta ce adineauri nu dorea sa se dezlantuie, se pare ca a cedat.
Imi da drumul speriata si se indeparteaza cativa pasi de mine, parea destul de rusinata, insa sigura pe ceea ce a facut. Incput sa se balbaie, in incercarea de a-mi explica ce s-a petrecut acumc ateva secunde si sa-si motiveze comportarile.
Am zambit multumit de ce aud, asta asteptam toata seara, permisiunea de a o lua.
Ma napustesc asupra acesteia, imobilizand-o pe suprafata rece a unei usii, o vad cum incerca sa-mi evite privirea, mai rau provocandu-ma, dar nu reuseste.
Ii cuprind buzele intr-un sarut salbatic, iar ea incepe sa-mi raspunda la impulsuri.
Isi strecoara mainile printre ale mele, apucand de materialul vaporos al camasii si incepe sa stranga de el. Dandu-mi permisiunea de a continua ce am inceput, asa ca de data aceasta imi trec limba peste buzele ei, introducandu-mi limba in lacasul ei umed, caudanso si pe a ei pentru a se alatura la “joc”.
Imi raspunde la sarut si imediat o starnesc, ma trage mai mult in ea pentru ca trupurile noastre sa se atinga. Facem o rotatie de o sutaoptzeci de grade si aterizam pe un asternut moale ce se afla mai de mult in camera.
Imi deslipesc usor buzele de ale ei, lasand-o sa respire.
Asa imi placea mi-e sa le fur respiratia, sa le simt gustul, sa simt cu incetul, cu incetul imi cedeaza in brate.
- Ah, la naiba Naruto, te vreu acum, te vreu asa de mult..., era destul de sincera, o trada atat chipul cat si trupul, simteam cum tremura sub mine.
Ma amuza cum reactiona, insa pana si eu doream ca in seara aceasta sa-mi fac de cap, din nou.
I-am acceptat oferta si m-am alaturat jocului ei, netinand cont ca cineva ne-ar putea auzi...

Am inchis usile, ferestrele, lasand camera sa fie inundata de lumina lumanarilor, ce erau asezate peste tot, emanand un parfum incantator si ametitor.
Tanara bruneta s-a apropit de mine, unindu-si buzele cu ale mele, intr-un sarut, iar limbile noastre s-au unit intr-un joc salbatic. Am intensificat acel sarut nebun, dintre noi doi, vazand ca acesteia nu ii ajunge cat primeste, trupul inca acoperit de haine mi l-am asezat pe al ei, conducand-o spre a se aseza intinsa pe suprafata moale a asternutului de dedesuprul nostru.
Cand trupul fetei, ce acum incepea sa tremure usor a atins suprafata asternutului, cu mana dreapta i-am prins parul de la spate, indemnand-o sa isi ridice capul un pic in sus si sa ma priveasca in ochii.
Doream sa aud cuvintele magice, doream sa-mi spuna ca ma vrea si mai mult aproape de ea... ce bestie nebuna mai sunt si eu, nu imi pot potolii poftele si nici de-al dracului nu vreu sa fac asta, insa cateodata ma gandesc profund si imi dau seama ca s-ar putea ca nimeni sa nu ma poata indreta, sa ma faca sa simt ceva anume, in inima mea.
O flacara nestavilita ce arde in contiinu, pana cand imi arde intreag sufletul si ma face sa turbez din dragoste, sa ma arunc in faţa pericolului insa cu scopul de a proteja pe cineva ce ma iubeste...
Dar stiu ca nu exista o asemenea persoana pe acest pamant.
Toate fetele pe care le-am avut in brate, pe care le-am cucerit sunt la fel. Toate vor sa ma aiba, nu le contrazic, insa atunci cand o fac cu ele, inima tot nu mi se inmoaie si devin o bestie salbatica in pat, usor distrugand tot ceea ce ma inconjoara.
Deja imi pierd mintile, doar cand o aud pe tanara, parca vreu sa o devorez cat mai repede, nu ma mai pot stapani si niciodata, dar niciodata nu am putut fi imblanzit cu adevarat.
Ranjetul imi apare pe chip din nou, asa cum aparea de fiecare data cand aveam prada incoltita, imi apropii buzele de gatul lui Ninoe, ce nu isi mai poate stapanii gafaielile si o sarut usor treptat pe pielea fina a gatului, ajungand in zona pieptului, unde apuc cu dintii materialul din matase ruginie a rochitei si trag de el pana cand il rup si ii dezvelesc trupul firav insa absolut superb, continuand sa o privesc de sus in jos.
La naiba arata super, era perfecta pentru o noapte nebuna ca asta, odata ce am inceput nu mai avea sa ma mai opreasca nimeni.
O cuprind intr-o imbratisare, lipindu-i trupul de al meu, insa nu foarte strans, deoarece aveam nevoie de mobilitate pentru a continua sa-i invadez trupul cu sarutarile mele fierbinti, ce o inebuneau de tot.
Ma opresc o secunda, dorind sa ii ascult gafaielile si scrancetelle de placere, ce rasunau ca o melodie din gura ei, mainile ii erau agatate de gatul meu si ma tragea spre ea, ne dorind sa imi dezlipesc trupul de al ei. Incep sa zambesc la gesturile ei si intr-un moment de liniste totala ii aud glasul:
- S-a intamplat ceva.. Naru..Aghh.., nu reuseste sa-si termine propozitia caci eu deja ma napustisem asupra ei, incepand sa ii mangai fiecare particica a trupului: incepand cu sanii aceia medii pe care ii avea, insa absolut de apetisanti, usor trecandu-mi limba pe micile perle intarite, facand-o sa geama neincetat.
- Sss… lasa-ti trupul sa vorbeasca, iar cu asta am terminat-o.
Scena nebuna a continuat pana in momentul in care aceasta mi-a srtigat numele in toata camera, facandu-I pe toti sa cada pe jos de ras, intrand daramand usa de la intrare in camera.
Un moment stanjenitor pentru ea, insa unul placut si amuzant pentru mine.
Dar scena nu a durat foarte mult, fiindca imediat mi-am auzit mobilul sunand si am fost destul de multumit dupa ce am inchis apelul.
O noua misiune se pare si simteam de pe acum ca are sa fie extrema.

#5
Citat:Ce noapte, surda si linistita.
Tlbur apa doar aruncand cu o pietricica, un lucru asa de mic, insa in de ajuns de puternic sa sparga o tacere funerala.
Începutul este epic. Îmi place foarte mult. Ştii să te exprimi şi am observat că începi aşa în forţă cu ceva filosofic, iar apoi intrii în acţiunea propriu zisă ceea ce mi se pare tocmai foarte ok. Nu am să mă leg de tot ficul, de detalii care nu ştiu ar putea fi remediate [ nişte litere mâncate spre exemplu cred că ţi-a fost fomică ]. Ficul ăsta e foarte bun şi e şi Naruto. Sincer din partea mea primeşti multe laude deoarece eşti printre puţinele persoane care scriu ficuri într - adevăr frumoase. Ai mai mâncat din nişte litere ici pe colo, dar în rest am observat că parcurgând ficul ţi-ai păstrat acelaşi echilibru în a descrie acţiunea şi stările personajelor.
-

#6
Buna scumpa. Mersi ca mi-ai spus. Se pare ca te bantuie inspiratia:)) te inteleg, asa sa incepem:
Cum am mai spus si la comul anterior, te descurci bine la modurile de expunere. Descrierea e ok si frumoasa. Ai figuri de stil ceea ce imi place si mai mult, actiunea nu e fugarita de nici un animal. Ce bine...nu mai dezamagit la dialog. Deci chiar stai bine si nu e sec sau alte chestii. Deci imbini frumos modurile de expunere. In ciuda onor greseli, care se pot remedia, ti-e cam foame:)) e ok.
Ne tii in suspans si nu dezvalui decat necesarul. Am citit doua capitole si deja imi place, si te asigur ca e 100% original. Ai mister. Deci imi place si te descurci. Ai talent, sper sa o tii tot asa.
Astept next si sper sa ma anunti. Spor la scris si bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#7
Buna, am trecut si eu pe la al tau fic si titlul mi se pare destul de interesant. Si m-am gandit sa-ti dau si un comm si o sa incerc sa-ti respect dorinta. Sa incepem cu descrierea care este destul de buna, actiunea nu este grabita, dar primul capitol este cam scurt.Prologul, scuze dar nu l-am citit pe tot deoarece m-am plictisit si am trecut direct la actiunea propriu-zisa.Greseli de tastatura ai dar nu prea multe. Imi place ficul tau si astept continuarea si te'as intreba daca ficul este cu cuplurile NaruHina, SikaTemari, JirayaTsunade si nu in ultimu rand cuplul meu preferat SasuSaku. Si nu in ultimu rand te'as ruga sa ma anunti cand pui continuarea si sper sa fiu un capitol mai lung. :*

#8
~ Meow ! :3
Ah ce ma bucur ca s-a terminat excursia si am reusit sa termin continuarea la capitolul II.
Acum o sa scriu din perspectiva lui Hinata si imi cer scuze de pe acum ca nu prea am detaliat sentimentele acesteia si poate nu arata asa de frumos ca primul capitol... --"
Pana si eu sunt dezamagita de mine, dar nu ma dau batuta.. si sa va pregatiti bine ca am sa vin cu capitole pline de actiune, de toate felurile.:)) Yey !
Acum sa raspund la cateva comuri, ar fi nepoliticos daca nu a-si face acest lucru, fiindca unii din voi ati pus si intrebari, well sa incepem.

Lynn: Ma bucur nespus de mult ca ti-a placut inceputul la primul capitol, pana si eu am ramas masca cand am vazut ca the first Cp. a iesit mai bine ca alte capitole de la alte ficuri de ale mele.. XD
Si mercii de la laude, legat de greseli, pai da eu m-am corectat, dar se mai intampla sa mai am greseli.. toti avem, nimeni nu e perfect, dar ce ma bucura este faptul ca nu am greseli grave si sunt minore.. mercii. :*
_________________________
Venus-Roseta: Tu my love, esti ca deobicei o scumpa si iti multumesc pentru critica>:D<
Tot asa ca si sus, am greseli dar am sa-mi dau silinta s nu mai am.
Si promit ca am sa vin cu idei buna. ^^
___________________________________
Sho-Yo: Aww, ce dragut din partea ta ca ai trecut pe la ficul meu. >:D<
Pai ma bucur ca iti place titlul si sper ca si continutul. La prolog, pai acolo nu am intrat in actiune fiindca acolo e un fel de plan, pe care se desfasoara tot ficul, sa spun asa.. ^^;
Primul capitol, vad ca ti s-a parut scurt.. nu e bai, sigur nu am intr-o dus eu foarte multa actiune si legat tot de greseli, am sa incerc sa le delimitez sa le micsorez pana cand nu o sa mai am.. dar cum ziceam si mai sus, numeni nu-i perfect.
Sper sa-ti placa si in continuare ficul. Si sper sa ca nu te vei plictisii de el.:-)




Capitolul II
~ Hinata ~





Ma simt goala, imi simt inima batand.
Dar, pentru ce ? Pentru nimic... sunt doar o finta aruncata pe acest pamant, inconjurata de necunoscut, mister, cat si trairi anormale si ciudate, ce te inconjoara de fiecare data.
Ganduri fara nici un sens, vorba fara logica, aruncate la nimereala doar ca sa poti impresiona pe cineva.
Banii vorbesc, aspectul mai mereu conteaza, daca nu esti “cool” nu ai ce cauta cu cei de “rang mare”.
Cine sunt ei ?
Oameni fara pic de logica in gandire, ce arunca cu banii oriunde merg si ii cheltuie pe prostii, ce nu isi au rostul in viata... Ce logica or avea si ei ? Niciuna dar, se bat ca taurii in coride, nu pentru viata ci pentru aplauzele spectatorilor. Ravnesc la societatea dar, din pacate fara bani nu ai un prieten... asta e zicala in zilele noastre.
Nu mai are rost sa te strofoci pentru a castiga inima cuiva, nu mai are rost sa spui din cand in cand o vorba dulce cuiva, nu mai poti face nimic.
Toate aceste lucruri sunt spulberate, si luate de vand odata cu sentimentele de iubire si bucurie sufleteasca, ce se prefac in nisip, imprastiindu-se peste tot in lume.
Dar au ajuns, au ajuns la mine...
Ma bucur nespus de mult ca am reusit sa ma strofoc, sa ma zbat in viata aceasta pentru cineva, ca am avut ocazia sa imi pot face un prieten bun, mai multi.
Toti sunt langa mine.. dar acum nu.
Ceva s-a schimbat, se simte in aer, iar cand ma privesc in oglinda parca vad gol.
Ceva lipseste totusi, insa nu-mi dau seama ce ? am tot ce-mi doresc, dar tot mai am nevoie de ceva anume, pentru a-mi complete puzzelul vietii...
Aud pasi venind de afara, de pe terasa, eu fiind plasata pe canapea si privind tavanul crem.
Cineva se apropia, dar pasii imi erau neclari, fiind coduri de ne deslusit.
Au inceput a se auzii chicote, asta fiind un semnal, usor dandu-mi seama cine este.
Sora mea.
“E cumva singura ?” Imi pun eu intreabrea si ma ridic de pe suprafata calduta si pufoasa in capul oaselor, iar privirea mea violacee mi-o indrept spre usa clisanta de la terasa ce facea legatura cu partea din spate a casei.
Nu era singura, pentru ca se mai auzeau vocii tot de fete, dar un pic mai mature.
Clipesc odata si cand o vad pe sora mea mai mica decat mine cu cativa ani, cum se stramba la geamul usii, apuc perna si cand ea incerca sa intre arunc cu ea.
Nu o nimeresc, insa reusesc sa o nimeresc pe Ino, o prietena buna de a mea.
Imi duc palma la gura, acoperindumi-o.. ma bufneste rasul, dar ma opresc foarte repede, fiindca aceasta arunca cu perna in mine si ma doboara.
Cad tot pe canapea si ea neastamparata cum era, nervoasa se repede la mine si ma imbratisasa, apoi urmand o paritda de gadilat.
Rad si rad in contiinu, nu ma mai opream, mainile ei fine si delicate parcurgeau aproape toate partile corpului meu, facandu-ma sa-mi accelerez respiratia cat si rasul.
Mai aveam putin si explodam de la atata adrenalina acumulata, cat si de la atata gadilat...
- Cineva.. sa .. o ..o.. opreasca..a, odata ! Va rog...! Ha ,ha, ha...hah..ha ha. Si o tin asa pana cand aceasta mormaie o injuratura pe gura la adresa mea si ma lasa, dar intr-un final ajunge si ea sa bufneasca in ras, doar la faptul ca parul meu brunet-albastrui era ciufulit si intors in toate partile.
Cand si celelalte fete din grupul meu se fac vazute in camera, incep sa rada cu pofta de mine, de sora mea nu prea mai am ce sa spun, deja era pe jos.
Saraca a trebuit sa asiste la un asemenea dezmat, ce mai sora sunt si eu, o invat la prostii...
Ma ridic frumos in picioare, le rog pe fete sa se aseze pe terasa la masa, deoarece fiind oaspetii mei trebuia sa depun un mic effort ca sa le servesc, dar o servitoare intervine si ma roaga sa ma asez langa prietenele mele.
Revuz cu varf si indesat, spunandu-i femeii in varsta de patruzeci de ani ca ma descurc, si ca nu este nevoie de ajutor, eram experimentata in astfel de lucruri, doar lucram la o cafenea.
O imping de la spate pe aceasta, indemnand-o sa paraseasca rutina acestei zile si sa plece acasa, sau sa-si ia liber si sa mearga sa se plimbe cu familia ei.
Nu suportam cand acestea imi intindeau mana ca sa ma ajute, doar pentru ca bunicul peste noapte s-a imbogatit, nu inseamna ca eu trebuie sa fiu o fata razgaiata si pofticioasa, cu nasul pe sus si sa fiu servita mai mereu cand tip, sau plang.
Nu sunt genul acela de om, eu sunt mai simpla, prefer sa muncesc, decat sa vad pe altii cum muncesc pentru mine...
Si daca prietenele mele au venit in vizita, au avut grije de sora mea la mall, trebuia sa fie tratate regeste de mine, adica eu nefiind in stare sa o duc pe sora mea la mall ca sa faca cumparaturi, alegand sa stau si sa privesc peretii ca nebuna, ele se sacrifica, insa din placere ca sa o duca pe Hanabi.
La naiba, pe mine ea, ma dispera sa o duc, in ultima vreme a cam pierit acea relatie de sora mai mare si sora mai mica.
Isi petrece timpul la scoala si foarte mult la plimbare cu colegele cat si cu prietenele mele.
Eu, insa muncesc la cafenea, inca sunt la facultate si mai mereu sunt prizoniera in propria-mi casa si camera, chiar imi este frica sa mai ies afara, nu stiu cum de rezista Hanabi, stie foarte bine ca se expune pericolului...
Gandurile mi sunt loate atunci cand o aud pe Sakura cum ma striga de afara de pe terasa.
- Hinata, lasa sucul de portocale si mere, spunea ea in timp ce face cu mana la mine, mergi sus, schimbate in ceva mai dragut fiindca mergem la o “party”.
Gata, deja merg la distractie ? dar inca nu mi-am terminat discursul... of, il las in pace si merg sus ca sa ma schimb in altceva.
Cand pasesc pe covor, mai stau cateva secunde ca sa pot sa cuget logic.
Mai intai de toate, trebuie sa-mi fac un dus rapid si apoi sa ma schimb in ceva mai elegant si adegvat unei petreceri.
Ce nu stiam eu, era faptul ca bunicul astepta pe cineva, adica stiam, cu siguranta nu avea legatura cu mine, sigur era de la firma ca sa discute cu dansul ceva important.
Cat timp eu imi faceam baie, isi fac aparitia la noi in casa cativa tineri ce il salute politicos pe bunicul meu si sunt poftit in birou pentru a discuta ceva anume:
- Ma bucur ca mi-ati acceptat oferta, spune bunicul usurat si rasufland tot aerul acumulat in plamani.
- Nu chiar domnule, spune blondul care statea asezat in mijloc, langa echipa lui si incepand sa incinga lucrurile.
Bunicul tresare, umpic dezamagit dar si ingrijorat, apoi intervine un alt tanar brunet, ce ii confirma ca intelegerea este in regula si ca accepta misiunea, explicandu-i mai amanuntit cum sta treaba cu echipa si cu seful lor de grup, adica blondul.
- Inteleg, sunt impresionat de munca dumneavoastra..domnule..
- Naruto, Uzumachi Naruto, se prezinta acesta bunicului, facandu-i pe ceilalti sa bufneasca in ras.
- Parca ai fii James Bond, dar nu esti... oricum domnule Hyuga, nu va temeti totul are sa fie in regula, dar intrebarea mea este urmatoarea: avem sa... brunetul nu termina totul fiindca bunicul intervine, dandu-si seama de ce trebuie sa raspunda.
- Doresc ca domnul Naruto sa o protejeze pe fica mea Hinata, care este cea mai mare din familia noastra, iar voi restul, doresc sa le protejati pe prietenele ei cat si pe surioara nepoatei mele.
- Minunat, am sa am grije de o pustoaica care sigur este mai mare cu patru sau cinci ani decat sora ei...
- Cum asa ? intreaba Shikamaru un pic nedumerit de afirmatia lui Naruto.
- Simplu aceasta “Hinata” are doar cinsprezece ani, iar sora ei are cam zece sau unsprezece ani, nu conteaza dar, sunt sigur ca nu sunt mari si sexy... ce-l putin domnisoara Hyuga, afirma acesta zambind in coltul gurii aproape dezamagit.
- Ma bucur ca pot colabora cu dumneavoastra, sa-i transpimiteti liderului oraganizatiei salutari din partea noastra, iar in acelasi timp domnilor va poftesc la un mic tur al casei.
Acestia sunt prezentati la fiecare persoana in parte a casei, ajung si pe veranda unde privirile li sunt atrase de prietenele mele.
Eu, in momentul acesta ies din dus, imi infasor prosopul in jurul taliei mele subtirii, dar incerc sa pun cumva prosopul deoarece nu putea sta din cauza sanilor mei prea mari, la naiba...
Asa ca ma reped in baie sa caut alt prosop, nu gases casa ca raman cu asta, e destul de bun, asa ca renunt in a mai cauta altul.
Ma apropii de oglinda mea si i-au de langa birou, ce statea langa un elastic de par cu bilute, imi prind parul lung intr-o coada si parasesc camera cu papucii de plastic si cu prosopul de mine.
Nu prea imi pasa oricum, aveam obicei de a iesi asa prin casa, nimeni nu se supara, doar ca atrageam privirile angajatilor, mai ales a partii masculine.
Eu plecand de capul meu inconstienta ca aveam alti musafiri.
M duc in bucatarie ca sa-mi pun un pahar cu suc si ma pomenesc cu cineva ca imi arunca cu cateva geamantane in cap si rucsacuri, doborandu-ma la pamant.
Incep a se auzii rasete. sigur erau fetele si fiind prea bete de ras nu au observat cine era de fapt ranit si acoperit de geamantane. Se aude o voce masculine, o ascult cu atentie...
- Servitoare, dute si du bagajele in camerele noastre...
Reusesc sa scap de ele de pe mine si imi indrept privirea spre usiile din geam glisante de la terasa, observ un tip blond, ce avea ochii albastrii, profunzii, inalt imbracat intr-o camase alba, desfacuta la primii trei nasturi, scotand in evidenta trupul bine lucrat cat si pielea lui alba... nu foarte multe detalii, pe langa asta mai avea si o pereche de blugi grii deschis un pic taiati pe la genunchi si in picioare niste sandale.
Cam greu sa-mi dau seama daca este vreun cunoscut sau nu...
Ma ridic nervoasa la el, imi ridic prosopul, caci se desfacuse la not, dar am avut noroc ca nu a cazut si ma rastesc la el, dar nu inainte de ai trade o palma zdravana peste ochii.
Ramane socat la gestul meu, se parea ca este genul de persoana la care toate fetele cadeau la picioare, pana si amicii lui ce stateau cu prietenele mele la taclale s-au mirat ingrozitor.
- La naiba sa fi...
- Sst, sa nu aud nimic venind din gura ta blondule, spun eu in timp ce tin degetul aratator spre el. Cum iti permiti sa ma faci servitoare, nici nu sunt una, nu iti permiti orice aici sa stii... si plec, lasandu-l sa isi revina, ma privea cu atentie, pana cand m-am facut pierduta in cealalalta camera.
Fetele au alergat dupa mine, ca sa nu ramana in urma.
Dupa aproximativ o ora de disperare si de nervii, am coborat si eu jos linistita,calmata, dar nu complet mergand spre bunicul ce ma astepta in hol.
Mi-am aranjat rochita mulata si nu foarte lunga pe trup si am coborat scarile.
Intr-un final am reusit si eu sa ma aranjez si sa ma imbrac cum trebuie, caci dupa ce aveam sa port o discutie cu bunicul trebuia sa ma grabesc la o petrecere pe plaja.
Si fetele ma asteptau la masina, afara, normal ca au luat-o si pe Hanabi..la naiba.
Imi fac aparitia elegant pe hol, aruncandu-ma in bratele bunicului si sarutandu-i obrazul, apoi continuuand sa-l imbratisez.
Cat de mult il adoram eu, m-a crescut de gand eram mica, fiindca ai mei mai mereu erau plecati si bunici mei au fost alaturi de mine si la bine si la rau. Meritau tot sprijinul meu.
- Hinata ce mare te-ai facut, cat de repede trece timpul... unde e sora ta ? intreaba el cu un zambet pe buze.
- Afara la masina, vine cu mine la petrecere, o sa am grije eu personal de ea buni, nu te teme. Spunandu-i toate acestea a zambit din nou, multumindu-mi si laudandu-ma din tot sufletul pentru efortul depus.
- Draga mea, imi este teama si stii foarte bine de ce... de aceea am angajat pe cei mai buni ca sa te protejeze si pe tine si pe sora ta cat si pe prietenele tale, toate sunteti in pericol...
- Aww, bunicule, e foarte nobil din partea ta, dar....
Si in momentul acela bunicul ma opreste din a mai spune altceva si pe usa isi face aparitia blondul acela enervant de adineauri, ce m-a confundat cu o menajera... raman perplex. Si el la fel, ne privim pret de cateva secunde unul la altul.
Pe chip ii apare un ranjet pervers, iar ochii lui albastrii senini, ma analizeaza din cap pana in picioare,ma cutremur pentru putin, dar imi revin imediat, iesind injurand din casa si ma reped la masina.
Observand in acelasi timp ca si restul echipei lui, adica restul perversilor din echipa lui se aflau cu fetele in decapotabila familiei.
- Nu... ! tip eu, cat sa ma auda tot gloubul pamantesc.

#9
Buna my love. Multumesc pentru ca nu mai anuntat. Uite ca-s prima, dar lasand asta vom incepe sa discutam:
Minunat capitol ca si celelalte, logic. Ai avut descriere, desi ceea ce nu am vazut a fost acel moment de nervozitate al Hinatei, adica acolo nu ai accentuat, atat; ca in rest ai descriere si inca frumoasa cu figuri de stil si altele. Actiunea nu e grabita, multumesc ca nu trebuie sa fug dupa ea:))
dialogul e ok, tine-o tot asa. Modurile de expunere sunt chiar ok :bv: Ceea ce mi-e ciuda la tine e ca ai unele greseli banale:-w dar se pot remedia cu mai multa atentie, corectare de vreo 2 ori si un mic edit.
Mi-a placut partea cu servitoarea si palma data blondului :ha: vai ce bine m-am simtit. Naruto e un pervers jumate si ceilalti la fel. De ce a tipat bruneta?:-? asta vom afla in urmatorul capitol, sper. Chiar asa i-ai pus pe baieti? dadace=)) vai ce amuzant va fi=)) Ai o idee 100% originala.
Astept next si sper sa ma anunti felina mea:3. Spor la scris si bye.>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#10
Oooo ... cat ma bucur ca nu te'ai suparat si daca m'ai anuntat iti multumesc deoarece eu nu m'am uitat daca m'ai anuntat ci doar am trecut pe la al tau fic sa vad daca ai pus continuarea si spre bucuria mea ai pus'o. Deci, sa incepem > > > Acest capitol e cam scurt :(. Eu prefer lungi, foarte lungi, cat se poate de lungi sa fie.Greseli am vazut ca nu mai ai ;) deci se pare ca te perfectionezi pe zi ce trece..Si mi'a placut ca Hina-chan nu i'a cazut la picioare lu Naru-kun cum au facut celelalte fete... si sper ca nici Saku-chan sa'i fi cazut la picioare lu Sasu-kun. Si vad ca Naru-kun nu prea mai crede despre Hina ca e o fata de'o schioapa si o priveste "pervers". Sper sa pui continuarea mai repede si deabia astept acele scente deoarece toate fetele de pe zup fac niste scene soooper. Te'am :* si trec joi pe la fic sa vad daca ai pus continuarea si sa ma anunti.
XxXx Spor la scris si mooolta inspirati! XxXx




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)