Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care cuplu este favoritul tau?
Rain si Eric
27.59%
24 27.59%
Eric si Julio
58.62%
51 58.62%
Rain si Leon
10.34%
9 10.34%
Leon si Julio
3.45%
3 3.45%
Total 87 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Am I your obsession?

#41
Capitol nou!!!
"Când le-am auzit vorbele, m-am apropiat nervos şi cu paşi apăsaţi de locul unde se afla blondul. I-am pus mâna pe umăr, trăgându-l mai aproape.
-El e cu mine, am zis hotărât, sărutându-l deodată pe buze. Gestul nu dură mult, însă a fost de ajuns pentru a părea credibil.
"-Wow!Sarut intre Eric si Rain. :001_wub: Mie imi convine ca cei doi sa ramana prieteni.Nu cred ca s-ar potrivi ca iubiti.
Julio a fost ingrijorat pentru Eric.Ce dragut...!!!Abia astept sa aflu ce vor discuta cei doi.Poate putin yaoi adica Julio sa-l pedepsesca pe Eric ca a lipsit de la scoala. 19
Deja vreau capitolul urmator.
Bye!

#42
Deci sa inteleg ca tu ai pus noul capitol. Bun, sa vedem 4!

Stilul tau nu afecteaza cu nimic fic-ul, completandu-va (in principiu, sunteti o echipa bine aleasa). Apreciez cum contempli ceea ce gandesti, caracterul, fizicul, reactiile. Imi place ca actionezi prealabil, chiar si tu fiind inzestrata cu aceasta calitate (literalmente). Pe langa acest lucru imi place aceasta perspectiva, aerul interogator.
Dialogul este modelat conform situatiei, pasaje ce nu le pot comenta (se atribuie de la sine .personajelor).
Structura compozitionala este echivalenta cu cea a lui ◄Ḟani► deci din acest punct de vedere nu am ce si cui reprosa. As fi ipocrita daca as spune ca nu mi-a placut deoarece sunt o adepta a acestui fic si a modului de exprimare(/descriere)
Ceea ce mi-a atras atentia a fost indignarea protagonistului, schimbarea brusca ce mentine pe pozitie presupunerea lectorului (cel putin a mea).
Observ ca mentii situatia, acest lucru facand trimitere la ceea ce am spus (completarea stilurilor). Ba chiar as putea afirma cu uimirea faptul ca nu as fi reusit sa deosebesc capitolele si scriitoarele, asta daca n-ar fi existat nick-urile.

Deci per ansamblu nu am avut multe de spus (poate asta si datorita apetentei recunoscute pentru yaoi). Continui sa am aceeasi impresia in vederea fic-ului, acesta continand sa ma atraga intr-un mod teribil.

Mult succes in continuare ! 4
[Imagine: large.gif]

#43
Frate ! >.< Deci, jur că atunci când ai spus ce atenţie o să-i acorde Eric lui Rain, mă aşteptam la ceva fericire, eu ştiu ?... poate o petrecere în cinstea prieteniei lor, dar în niciun caz la un sărut. God, şi Vlad ăla e un idiot. Dar... well... recunosc, că mi-a plăcut replica lui cu " Abia aştept să-l fut ". 24
Ehh, păcat că n-a avut ocazia şi presupun că n-o să se întâmple vreodată, dat fiind faptul că mai e şi Leon prin preajmă..
Hmm... Începe să devină mai intersant ficul, parcă pe zi ce trece. Şi credeţi-mă, am mai citit încă o dată capitolele. * laughs * Sincer, chiar îmi place ficu`. :X

Btw, nu s-a mai adus vorba de Cipriano. Începe să-mi placă tipu`. :]] Aww 108 Iar Julio a fost îngrijorat pentru vulpiţa lui. * loveeee *. Ehh, începe să-şi lase " amprenta " pe`aici. :]]
Apropo, revenind la sărutul dintre Eric şi Rain.. Cred că Rain îl place pe roşcat, tind să cred asta din comportamentul sau. Şi este atââât de inocent.. Nici nu avea habar de ce vroiau să-i facă tipii ăia. Asta da naivitate inocenta. 21

Fetelor, regret că am venit atât de târziu, dar.. Nvm now. Aştept capitolul. ^^

#44
OMG O.O am citit acest fic inainte sa plec acum la scoala. E genial *=* Incep din ce in ce mai mult sa ador ficurile voastre mai copii. Sunteti niste genii in devenire. So, lasam greselile si aberatii de genul eu vreau nextul O_O Julio e o bestie iar Eric e o hottie. OMG OMG Il urasc Pe Cipri, dar nah fara el ficul ar fi ca o mancare fara sare. Personajul meu favorit e Rain all the way/ Ma intreb ce va zice Leon cand il va vedea dupa ce a disparut atata vreme. 15
-

#45
Mda, am venit si eu ca o nebuna dupa nu stiu cate capitole sa comentez :]] Dar here I am si sunt gata sa dau un comentariu gigantic 15 Ei bine, nici chiar gigantic.
Ieri m-am apucat sa va citesc toate capitolele postate, deoarece m-a atras la nebunie titlul. Pe bune, e genial si foarte hot :]] Mai ales acel +18 face toata treaba xD. V-am vazut fic-ul de mai demult, dar nu stiu de ce nu m-am apucat sa il si citesc .__. Lenea din mine. Totusi, am facut acest lucru ieri si nu regret nimic. Este un fic genial, pe scurt. Imi place la nebunie, nu stiu daca vi s-a mai spus dar sunteti niste adevarate scriitoare. Aveti idei si stiti sa le puneti si in aplicare, deci va felicit pentru acest lucru. Chiar faceti o treaba grozava, iar pe noi, cititorii, ne-ati uimit. Adica, cu siguranta nu m-ati uimit doar pe mine :]] Bravo, bravo. V-as felicita la nesfarsit xD

Acum trecand la fic...Imi place la nebunie povestea, chiar e foarte originala, iar ce e original pentru mine mi se pare mai mult decat bun :]] Eric asta ma da gata la orice face, este personajul meu preferat >.< Saracutul de el toata lumea are ceva cu el pe acolo :]] Dar las ca eu cred ca ii place ceea ce ii face Julio >.< Perved mind! Si Julio imi place mult, chiar arata ca ii pasa de baiat, desi acesta nu prea ii baga in seama vorbele :]] Doar faptele xD. Fac un cuplu atat de kawaai. Nu va puteti imagina cat de mult astept urmatoarea scena dintre cei doi xD
De asemenea, imi place mult si de Rain O__O Copilul ala e bestial,asa timid si prostut. Si pe langa asta e si blond 15 Va rog, daca puteti, descrieti-ne si noua un moment mai intim intre el si Leon, va rooog :]] Chiar as vrea sa-i vad pe cei doi in actiune si modul cum reactioneaza micutul xD.
Fanteziile mele, ce sa le faci. Cipriano ala ma omoara. Imi place mult de el, dar nu suport sa ii faca rau lui Eric, iar Julio habar sa nu aibe ce se intampla. Abia astept ca el sa afle, deoarece vreau sa vad o bataie intre cei doi xD

In rest...la moduri de expunere stati foarte bine, nu am ce comenta. Chiar imi place modul vostru de a descrie, foarte amplu, si in acelasi timp simplu. Actiunea nu mi se pare grabita deloc, cee ce e bine. Greseli de tastare nu mai stiu daca am vazut, dar sincer nici ca ma intereseaza.

Cam atat am avut de spus :]] Eu va urez succes in continuare si spor la scris. As dori ca fic-ul asta nu se termine vreodata xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#46
Heii ! ^^ . Chiar daca n`am mai comentat la ultimu capitol nu inseamna ca nu l`am citit 19 . Pur si simplu n`am avut starea si inspiratia necesara sa comentea. Ca deobicei a fost un capitol grozav !
Citat:-El e cu mine, am zis hotărât, sărutându-l deodată pe buze. Gestul nu dură mult, însă a fost de ajuns pentru a părea credibil.

Sarut intre Rian si Eric ?:o 8 .
Citat:-Doar prieteni?
Aww:3. Rian pare atat de dezamagit ! Stiameu ca simte ceva pt. Eric ! >.< .
Citat:-Unde mama dracu ai fost? Şti cât de îngrijorat am fost pentru tine?
Waaa >.< , Julio a fost ingrijoratt :3. cred si eu 105 . deabia astept sa vad ce mai scri in urmatorul capitol ^^ . sper sa fie ceva yaoi =p~.

#47
Am ajuns aici...in sfarsit...scz de intarziere, dar nu prea am timp zilele astea sa intru pe net. Oricum promit ca ma voi revansa imediat ce mi se mai elibereaza programul (unii intra in vacanta, eu abia acum incep cu adevarat munca21 )
In fine...capitolul a fost super, dar deja ne-ati obisnuit cu astfel e capitol, deci nu ma mai mir de calitatea dialogului, naratiunii si a descrierii. Plotul pana acum mi se pare gandit foart bine, frumos imbinat, avand in vedere ca ficul este scris in colaborare si ca scrieti din perspectiva unui singur personaj. Modul vostru de a povesti sa imbina atat de armonios, incat nu-mi dau seama unde a terminat una si a inceput cealalta.
Eric e un dulce, rebel si un bad boy, de aceea il ador, dar si-a gasit nasul in julio.(si in cipriano, dar pe el nu-l bagam aici k ma dispera). rain e un dulce ca de obicei (atat de dulce ca imi vine sa-l pap, dar nu cred ca v-ar conveni).
Sunt extrem de curioasa sa vad ce se va intampla in continuare. Sper sa nu ne lasati sa asteptam mult nextul ala. Poop si spor la scris fetelor si multe idei

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#48
Nu stim cat de repede sau tarziu am ajuns cu nextul, dar sunt aici ca sa il postez ^^ In primul rand multumim de comentarii, suntem foarte mandre ca avem cititori Smile ... In al doilea rand, va cred ca nu va dati seama unde incepe una sa scrie si unde incepe cealalta, pentru ca lucram amandoua la un capitol si scriem amandoua o idee. Nu cred ca a mai existat vreo colaborare de genul asta xD
Apropo, ne bucuram ca Rain e un dulce, chiar caracterul asta voiam sa il cream :]
Spor la citit, sweetheartspupic

Capitolul 12


Nu m-am putut odihini acele doua ore, pe cand colegul meu, Rain, dormea bustean. M-am ridicat din pat inaintea celorlalti pentru a ma schimba de blugi si a face un dus, deoarece duhneam a alcool si nu voiam sa ma dea de gol acea mica sticla de vodka.
Am intrat in baie, dand drumul la apa, nu inainte de a ma dezbraca de toate obiectele vestimentare. Picaturi caldute de apa imi umezeau trupul ce duhnea a alcool si fum de tigari.
Mi-am inchis ochii, incercand sa-mi eliberez mintea de toate amintirile neplacute de pana acum, insa inaintea ochilor mi-au aparut imagini cu trupul bine facut al lui Julio, stand lipit de mine si miscandu-se intr-un ritm alert, pentru a ma satisface. Mi-am dus mana pe talie, coborand-o din ce in ce mai jos pana la organul meu care era in semierectie. Am inceput sa o misc pe toata lungimea lui, scotand sunete de placere. Nu imi puteam imagina cum doar niste imagini de ale lui Julio ma excitasera in halul asta. Mi-am scuturat capul, dorind sa incetez ceea ce faceam pentru ca eram patetic, insa n-am reusit. Marind ritmul miscarilor, am simtit cum pe mana mea se prelinge o substanta calda, urmata de un geamat lung.
Am iesit din baie, imbracat in uniforma verde, observand ca unii din colegii mei se trezisera deja, printre care si Rain, ce ma privi ingrijorat.
-Ce ai patit, pustiule?
-Am fost chemati in biroul domnului Tennison. Crezi ca banuie ceva? zise el panicat.
-Nu, doar a fost plecat si nu cred ca astia ar avea tupeul sa ne parasca, am zis eu degajat total de situatie, facandu-i semn sa mergem.
Am iesit din camera fara ezitare, indreptandu-ne spre biroul tatei. Cand am ajuns acolo, am batut politicos in usa, apoi am intrat impreuna cu Rain. Taica-meu nu era intr-o stare prea buna, asta observandu-se dupa chipul sau incruntat. Era imbracat intr-un costum gri inchis, impreuna cu o cravata albastra, stand in picioare si sprijinindu-se in maini, pe biroul din lemn.
-In sfarsit ati ajuns! se auzi vocea lui groasa si tonul dur pe care il folosea.
Am inaintat impreuna cu Rain pana in fata sa, observand ca blondul devenea din ce in ce mai agitat.
-Cat de prost ma credeti? se rasti la noi in timp ce trupul prietenului meu incepu sa tremure.
-Ia, zi-mi cate tigari mai am in pachet, cati bani au mai ramas pe card si cata benzina mai e in rezervor?
Desi m-a amuzat replica lui, incercam sa-mi abtin rasul, deoarece era destul de nervos.
-Sa nu o mai lungim mult… Sunteti pedepsiti amandoi o saptamana in detentie.
-De ce il bagi si pe el in asta? Rain nu are nicio vina. Eu l-am tarat dupa mine.
-M-as simti vinovat daca nu as fi si eu pedepsit, mi se adresa Rain, plecand apoi spre detentie. Era o camera asemanatoare cu sala de curs, numai ca avea mai putine scaune, iar spre surprinderea noastra nu mai era nimeni acolo. Am luat loc amandoi intr-o banca, stand sprijinit cu cotul pe suprafata din lemn, tinandu-mi obrazul in palma.
-De ce naiba ai mai venit si tu?
-Nu te invinovati, mi-a placut acea seara pentru ca aveam nevoie de o pauza si de distractie. Oricum, te-ai fi plictisit singur aici si ai zis ca suntem prieteni. Prietenii nu te lasa la greu.
-Da, asa e, am zis dandu-i un cot in gluma cum faceam de obicei, apoi incepand sa radem amandoi.
-Nu ma asteptam sa ne imprietenim atat de repede, avand in vedere ca tu esti fiul directorului. Insa nu pricep un lucru… de ce tocmai eu?
-Pentru ca tu ai fost de la inceput prietenos cu mine si mi-ai aratat cum merg lucrurile pe aici.
I-am putut observa chipul rosu, dar nu i-am mai zis nimic deoarece nu voiam sa-l intimidez si mai rau decat era.
Dupa ce am schimbat cateva replici, usa se deschise, iar dupa ea aparu un trup inalt si bine cladit. Tipul avea parul inchis la culoare, iar chipul sau exprima satisfactie imediat ce-l intalni pe al meu, parca asteptandu-se sa ma gaseasca aici. Fata lui imi era foarte cunoscuta, iar odata ce facu cativa pasi, mi-am dat seama ca era chiar Cipriano. In momentul in care trecu de prag si tranti usa in urma lui, o teama imi impanzi trupul, chiar daca am incercat sa nu arat asta.
-Deci a meritat sa-l bat p-ala ca sa ajung aici, rosti siret in timp ce se apropia de banca unde ne aflam noi. Il prinse pe Rain de umeri si il indeparta cu putere de langa mine, apoi se aseza relaxat in locul lui.
Am incercat sa-l privesc pe blond, insa trupul lui Cipriano nu imi dadea voie, caci de fiecare data cand voiam sa-mi indrept capul spre prietenul meu, brunetul aparea ca un zid in fata.
Scoase din buzunar un aparat video negru, ce parea foarte scump, apoi se apropie mai mult de mine, asezandu-si antebratul pe umarul meu. Il aprinse, asigurandu-se ca voi fi foarte atent la ceea ce urma sa-mi arate.
-Casca bine ochii la asta, spuse brunetul in timp ce dadu play la un filmulet. La inceput nu se vedea nimic, insa pe parcurs imaginea incepu sa se lumineze pentru ca filmase cu infrarosu, putand astfel sa imi vad trupul gol si chipul speriat din cauza scenei violului. Picioarele mi s-au inmuiat cand mi-am auzit strigatele disperate, datorate penetrarilor dure ale lui Cipriano.
Am inghitit in sec cand am putut observa cu coada ochiului zambetul pervers si satisfacut al lui Cipriano.
-De unde ai asta?
-Tu de unde crezi? Te-am filmat, spuse el pe un ton superior mie.
-Pe mine? Ala nici macar nu sunt eu, am negat putin nesigur.
Vazand ca oricum nu ma credea, m-am uitat din nou spre actul filmat, observand cat de dezgustator era. Imediat m-am intors si l-am fulgerat cu privirea:
-Ia zi-mi, ce vrei pentru el?
Cipriano rase zgomotos, spunandu-mi:
-Pe tine. Aici si acum!
-Si daca nu vreau? am intrebat, recapatandu-mi tonul arogant.
-Se va uita toata scoala la cat de bun ai fost.
Se auzi ca un geamat nemultumit din partea lui Rain, indreptandu-ne amandoi privirea spre el.
-Tu ce vrei blondinule? Stai sa ghicesc… Iti face si tie cu ochiul propunerea mea?
L-am vazut cum se panicheaza si se intoarce rapid cu spatele la noi.
-Tu gandesti ce spui? Nu am sa fac niciodata asa ceva, am spus eu rastit.
-Atunci o sa te iau cu forta si tot acolo ajungem.
In urmatorul moment se ridica in picioare si isi puse mainile pe umerii mei, aplecandu-se asupra mea, muscandu-ma de gat. Il privi pe Rain parca invitandu-l si pe el la “joaca” ,
dar acesta se scuza si pleca la baie.
A urcat cu buzele spre urechea mea, muscandu-ma de pavilion in timp ce isi trecea limba peste lob. Am scos un sunet infundat cand imi prinse pielea de sub ureche in stransoarea dintilor sai, incercand sa il indepartez cu mainile, insa ma tinea foarte strans de ele, asa ca am recurs la muscaturi. Imediat ce mi-a sesizat gestul isi ridica privirea asupra mea, punand o mana pe curea si desfacand-o rapid.
-Vrei sa jucam dur, nu?
In urmatoarea clipa imi prinse bretonul intre degetele sale si il trase cu putere, facandu-ma sa imi dau capul pe spate. Ma manipula asa cum dorea el. Imi puse materialul de piele al curelei in gura, legand-o la spate, astfel incat nu mai puteam sa pronunt niciun cuvant. Ma prinse strans de talie, pozitionandu-ma intins pe banca, apoi urca din nou spre gatul meu, lipindu-si buzele reci de pielea mea. Ma prinse de gulerul camasii, deschizandu-mi nasturii cu dintii, apoi, ajungand la al doilea nasture, se ajuta de maini, revenind asupra gatului meu. De fiecare data cand se atingea de mine, nu se napustea asupra buzelor, ducandu-se direct la gat, asemenea unui vampir. Dar parca rolul asta era al lui Julio…
Imi sfasie camasa nerabdator fiind sa-mi guste sfarcurile, muscandu-le si infigsndu-di dintii in ele. Sunete de durere pe jumatate auzite din cauza curelei se desprindeau din gura mea, dar in zadar; nimeni nu putea sa ma ajute.
Ma prinse de ambele picioare, punandu-le dupa talia lui si ducand o mana sub spatele meu ca sa imi ridice putin trupul si sa ii fac lui treaba mai usoara. Am incercat sa scap dar incheieturile mainilor imi erau prinse strans de palma lui mare.
Urca spre urechea mea in timp ce eu ma agitam, soptind:
-Degeaba te zbati… Nu o sa vina nimeni in ajutor, mai ales Julio care probabil e cu altul in pat acum.
In momentul in care ii pronunta numele satenului, mi-am marit ochii involuntar, iesind din transa in care ma aflam. Nu mi-am dat seama din ce cauza, insa inima incepu sa imi bata cu mai multa putere, iar in acel moment Cipriano nu mai vru sa ma scoata din aria lui vizuala, parca auzindu-mi bataile puternice si ramanand surprins. Am vrut sa-l intreb de ce dracu se holba in halul ala la mine, dar nu am reusit sa fac nimic altceva decat sa ma inrosesc si, oricum nu as fi putut vorbi.
-Ai vrut sa jucam dur, o sa jucam dur, rosti in timp ce ma prinse de umeri si ma trase in jos. Isi baga mainile sub trupul meu, intorcandu-ma cu spatele la el. Ma aseza in pozitia capra pe banca, strangandu-ma cu o mana de talie, iar cu cealalta desfacndu-si pantaloni, fiindu-i mult mai usor acum ca nu mai avea cureaua.
-Baga-mi-as! am marait, insa sigur nu fusesem auzit.
In tot acest timp isi dadu pantalonii jos deoarece am auzit slitul. Ma tinea cu o mana strans ca sa nu ii scap pentru ca ma tot impotriveam. Brusc mi-am simtit impreuna cu pantalonii si boxerii cum sunt trasi de pe mine cu multa putere.
Isi presa organul intre fesele mele, inchizandu-mi ochii ca si cand ma asteptam sa ma penetreze.
-Deja ai transpirat, rosti pe un ton pervers, coborandu-si o mana pe fundul meu, strangand cu putere. Pacat ca am carat lubrifiantul dupa mine degeaba, continua acesta.
Am scos un sunet infundat cand ma stranse cu atata pofta de fesa, parca dorind sa ma auda gemand, dar la dracu daca puteam cu porcaria aia in gura.
Se apleca peste mine, apropiindu-si gura de urechea mea.
-O sa iti dau drumul la gura daca esti baiat cuminte si nu tipi dupa ajutor.

#49
Capitol nou pe care l-am observat singura 4.

Sa vedem ce avem aici. Actiune,descriere,dialog, evolutie. Gustul dulce amarui/letal ce-mi alina supravietuirea. Well, dupa cum am si spus si-mi sustin cu incredere conceptia, acest fic este unul dintre preferatele mele, de aceea nici nu am multe de adaugat (*bubu se simte prost in privinta acestui fapt*).
Ideea- mi-a placut cum ai continuat-o, in sfarsit hranindu-mi apetenta pentru yaoi (ma cunosti destul de bine ca sa stii ca aceasta trasatura ma defineste de cand m-am nascut ). Cu toate ca logic e un viol, practic santaj , acest lucru tinde spre perfectiune, scena fiind contemplata intr-un mod placut. (detaliata/ampla/complexa). Bineinteles ca nici din partea ta nu ma asteptam mai prejos, stiind de ce esti capabila.

Descrierea, ortografie [...] - Ei bine, sa stii ca greseli eu n-am observat (ori sunt prea chioara*straniu.*). Descrierea si dialogul stii deja ca le mulezi perfect pe situatie, nuantand fiecare cuant prin reactiile atribuite cu atentie personajelor. Nu stiu de ce, dar abia acum am facut corelatie intre titlu si capitol.Este prima oara cand ma gandesc simultan la cele doua, pana aucm fiind mult prea captata asupra actiunii. Nu spun ca acest lucru este un dezavantaj, dimpotriva - aceasta trebuie sa fie mentinuta prin orice detaliu.
Avand in vedere ca replicile n-au fost lipsite de ironie si umor (depinde acum din ce perspectiva privesti), acestea au fost si explicite.

Bun gata~~ Ma apuca durerea de cap si nu gandesc coerent. 4
Dupa cum am spus, capitolul este cum ma asteptam : reusit, captivant s.a.
Si ultima mea replica ce marcheaza sfarsitul "Astept next'u cat mai repede!"
[Imagine: large.gif]

#50
Băi ce mă enervează Ciprioano. Este un personaj pe atât de complex, dar şi foarte scârbos în opinia mea sincer. Btw ce dracu face micuţul Rain ? O.o să meargă după ajutor...Julio ceva nu să stea acolo potârnit şi să aştepte să vadă scena. Geez nu vreau să păţească bărbatul meu iubit ceva că îl omor pe respectivul ăsta care simte nevoia să i-o tragă tuturor. Zici că e o maşină sexuală O.o Ăh sper că micuţul meu Rain să aducă pe cineva. Maybe Julio keke.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.319 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)