Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some GFX made by me

#11
Merci Geo. SI mie mi se parea destul de bun doar textul ma cam chinuia.
Acum e in jur de 11 noaptea si eu am stat la alta "creiatie". Nu sutiu cat de buna e dar oricum, m-am straduit.

[Imagine: 21osfax.gif]

[Imagine: i50l5e.gif]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#12
Cel mai reusit sig al tau de pana acum mii se pare cel cu " Crazy for you " .
Totusi, nu inteleg de ce pui textul in toate directiile, mai bine nu, sau mai bine renunti la text de tot, sa nu te incurce si ala mai rau, cel putin un timp.
Am vazut ca-n ultimul set postat ai folosit si brush-uri, e un inceput bun dar incepe sa pui si niste c4d-uri, gasesti cate vrei pe deviantart, sau daca nu vrei deviant, gasesti si pe Google. Incearca sa pui si niste lumini pe acolo, ca sa arate cat mai real, chestiile de genu sunt logice, daca in stanga sig-ului este lumina este evident ca in partea opusa, adica dreapta, este mai inchis sau chiar negru, iar la mijloc e asa-si-asa, chestiile de genu se invata si la desen (sau ar trebui sa se invete), probabil ai auzit si tu de ele: umbra, semi-umbra si lumina. Mai uitate si la alte sig-uri de pe aici, dar nu la incepatori.
La culori... incearca sa pui mai multe, nu sa te axezi pe una singura, ai putea sa folosesti... bine, ca sa nu te incurc mai mult mai bine fac un print cu ce doresc sa iti arat. 21

Look : http://i56.tinypic.com/fk456d.png

Trebuie sa dai clik pe ceea ce este in patratelul rosu pentru ati aparea ceea ce este in dreptunghiul albastru, dai si tu pe ce vrei tu de acolo si te joci cu culorile, vorba Geolinei :3

Mai mult noroc pe viitor.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#13
Let's see. Topicul asta e cam prafuit. Cred ca ait cam uitat de el dar eu am venit cu o noua creiatie.
[Imagine: 5umqme.png]
Abea dupa ce am terminat am realizat ca textul nu statea deloc bine acolo. I miss Bou-kun. :[
[Imagine: 330qqfp.png]
Am facut rost de un render mai vechi (de prin reciclye bin ) si am facut asta. Am facut si o versiune cu text. --->
[Imagine: oqkkur.png]

[Imagine: dr866v.png] ---> avatarul nu e cine stie ce.

♥Edit: So here is my first wallpaper. Nu e cine stie ce.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#14
hug Va multumesc mult ca v-ati inghesuit sa comentati. Fara suparare 22
As vrea sa va rog sa imi spuneti daca am mai evoluat. Am invatat sa pun cd4 si texturi. Sper sa iasa mai bune ca celelalte.

Asta e mai esuata din nastere.
[Imagine: r7m8ls.png]

Dupa tutorialul facut de Mimisor dar nu a iesit asa cum vroiam >_<
[Imagine: 214s2n5.png]

Am bagat vreo daoua cd4 si un brush. Nu m-am abtinut si am pus si text.
[Imagine: fut07t.png]

Nu prea m-am descurcat cu textura.
[Imagine: 24wapug.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#15
Hey hug
Nu trebuie sa te superi ca nu primesti comentarii, stiu si eu cum e. Tocmai cand te bucuri de munca ta si speri sa primesti niste commuri bune, pac - nu apar 21 Eh, gata nu mai aberez atat xD
Nu am mai trecut pe aici, dar privind primele tale creatii, apoi ultimele, ai evoluat intr-adevar iar asta e un lucru bun. Ai evouluat atat din punct de vedere al efectelor, dar si a imaginatiei. Dupa parerea mea iti trebuie imaginatie sa faci o semnatura, sa stii unde sa pui brushurile, sa vezi diferenta dintre culori si sa asortezi.
Chiar ultimul post cu aceste 4 lucrari imi pare cel mai bun, adica se vede ca ai muncit, dar pune mai mult suflet si ai grija la ce iti spun expertii, pentru ca asa e cel mai bine 3
Sincera sa fiu, nici eu nu ma prea pricep si vreau sa evoluez. Asa ca bafta si tie, dear :3 pupic

#16
Merci de comment Crazy.Fani, te mai astept pe aici.

[Imagine: 2lswoi1.png] [Imagine: n4742c.png] [Imagine: 34zg2lh.png] [Imagine: 30bif7c.png] [Imagine: 20065wz.png]

Acum, două sign-uri. Primul e mai vechi şi al doi-lea, păi... am făcut un experiment.

[Imagine: 207mgdc.png]

[Imagine: xppume.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#17
New stuff.

[Imagine: 376a52abcc.png]

[Imagine: 03d1bad209.png]

[Imagine: 2ff2cf5d2d.png]

[Imagine: 9ec38f65f0.png]

[Imagine: 8117d5fb1c.png]

[Imagine: 6c02735929.png]
-
Nu a iesit cum vroiam. Va trebuii sa o refac.
[Imagine: 2eb98gi.png]

[Imagine: mrs7sh.png] [Imagine: k3sp4j.png]

[Imagine: os6dys.png] [Imagine: 27yz49.png]

[Imagine: rihs05.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#18
[Imagine: 27wvxuq.png]

[Imagine: ao3za9.png]

[Imagine: jiylvb.png]

[Imagine: 29nt4ky.png]

[Imagine: mx2esy.png]

[Imagine: 35avg9j.png]

[Imagine: 16898it.png]

[Imagine: 2wf72ic.png]

[Imagine: 2hcdaw2.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#19
Dah... Nu e tare veche. As avea mai multe dar nu cred ca are rost sa le mai pun.

[Imagine: ch2b.png] [Imagine: 13-65.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#20
Daca aveai mai multe, nu cred k treceam pe aici cu comentarii xD mi-e lene sa comentez la multe [mai ales dk au aceleasi greseli uneori] asa ca - here i am ;]]


Bun, cred ca secretul imaginii folosite de tine era ca semntura sa fi fost putin mai lunga... dk ma intelegi... uhm, textul ar fi o alta problema - prea evident, prea mult, prost pozitionat, si sa nu zic ca ai stricat lucrarea fiindca ai impresia ca nu e buna calitatea, dar de fapt ai pus deasupra personajului textura, si nu mai are claritate asa de buna - don\'t do that again - and thoose lines - never, never I say!. Dezobisnuieste-te. Incearca lucruri noi, sa dai o forma, un contur imaginii, sa o faci sa straluceasca intr-un fel anume <3

That\'s all, and need too see some improvements!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)