Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sex Drugs and Rock n Roll

#1
nu detin nici un personaj al acestui fic si nu fac profit pe urma acestuia.
varsta minima:18
gen:+18
observatii cu privire la continut:limbaj colorat
tipul de comentariu:critica-simplu

Cap1:Viata mea

Sakura:
Stateam si priveam picaturile cristaline ale ploii, iar tristetea se vedea pe chipul meu alb ca spuma laptelui, iar acea tristete era cea de cand m-am mutat din L.A unde locuiam cu parintii mei.Se pare ca v-am bagat in ceata...deci ,sa incepem sunt o fata de 18 ani, cu parul roz ca al unui trandafir abia imbobocit, ochii verzi precum iarba frageda a primaverii, a da...si ma numesc Sakura Haruno.Ce imi place si ce nu-mi place?...Pai imi place sa stau in apartamentul meu din Miami, sa ascult muzica rock, iar uneori sa fumez un joint.Stiu ca un joint va duce cu gandul mai mult ca sunt genul rasta...dar asta sunt eu.Imi mai place sa ma dau cu skatul, partea cea mai buna fiind ca este o panta special pentru skateri langa apartamentul meu.
Iar acum ce nu-mi place..ei bine ii URASC pe acei baieti care incearca sa para smecheri sau ceva de genul dar nu le iese, unul dintre ei ar si Atasuna no Sasori.El este un baiat de 19 ani cu parul rosu, ochii caprui si niste muschii desenati cu markerul.Desi il cunosc de la 10 ani NU IL SUPORT se tot da la mine nu stie ce inseamna NU.Bun am terminat lucrurile despre mine.
Ma c-am plictisesc singura asa ca pun melodia mea favorita "Far away" si o sun pe cea mai buna prietena a mea Hinata.Este o fata super de treaba cu parul albastrui si usoare reflexii de mov si ochii lila,are un verisor dragut Neji cu parul saten si ochii tot lila.
In sfarsit s-a gandit si ea sa raspunda:
-Da Saku, ce e?
-Pai uite ma plictisesc vrei sa vii in parc cu skatul?
-Ok.Apropo Sasori mi-a spus sa iti transmit ca ieri erai asa de buuna.Spune ea razand
-Ha ha ce amuzant Hin, deci in 20 minute la rampe.Pa
Fata nu mai apuca sa spuna nimic deoarece am inchis imediat, avand inca nervi de ce a spus Sasori.
Plec din sufragerie si ma duc in camera mea care avea 2 dintre pereti rosii, iar ceilalt 2 erau albi.Patul meu era in mijlocul camerei,el avand(patul) o lenjerie neagra cu modele de flori rosii, in fata lui se afla LCD-ul ,langa el se aflau 2 dulapuri din lemn de abanos.
Caut in ele(dulapuri) si gasesc o perece de blugi rosii rupti in diferite parti,un maieu negru simplu si o camasa cu rosu,negru si verde in carouri.
Ma imbrac in ele si ma duc in fata oglinzii sa ma indrept, acel maieu si blugii chiar ca imi scoteau in evidenta formele apetisante.Dupa ce ma indrept imi iau in picioare niste skateri alb cu negru si ma indrept spre parc.
Astept vreo 5 minute dupa Hin, stiind ca 2 ochi abisali ma studiaza de la distanta de cand am ajuns acolo.Dupa ce Hin apare mergem direct pe panta.
Eram obosite asa ca ne-am asezat pe banca, o persoana de acolo parca abia stepta sa ma asez asa ca vine la mine si imi zice:


Scuze ca este asa de scurt si nu am scris nimic despre acea persoana misterioasa asa ca imi trebuie 3 comm ca sa il continui.Nu de alta dar vreau sa stiu si parerea voastra...app o sa fie +18 THK

#2
Aceasta este prima avertizare.

Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.

De asemenea, daca vrei 3 comentarii neaparat inainte sa mai postezi ceva, ai face bine sa pui capat povestii aici. Nu suntem la cersit de comentarii sau laude, si daca scrii, scrii de placere. Asa ca, ori continui chiar daca nu apar acele 3 comentarii pe care le doresti, ori iti inchid threadul. Astept sa ma anunti.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#3
Cap 2:Persoana misterioasa

Itachi:
M-am dus la rozalia acea si i-am soptit incet la ureche"Sa te vad adca poti sa faci asta".Ma duc la rampa dupa ce fac niste scheme uimitoare si destul de grele cu skatul astept parerea ei.
-Foarte tare.Ma poti invata?
-Desigur,...
-Sakura,Sakura Haruno
- Itachi Uchiha
-Ok Itachi,imi dai numarul tau?poate mai vorbim.
-0736...
-Mersi.Apropo ea este Hinata, cea mai buna prietena.
-Hinata...nu erai verisoara lui Neji?
-Ba da.Nu ne-am vazut de mult Itachi.
-Da...3 ani.
-Deci Itachi, la ce liceu esti?spuse Sakura
-La Nr.12.
-Ce coincidenta, acolo sunt si eu.
-Ok, pustoaico trebuie sa plec.Astept sa ma suni.
-Pa
Ma indrept spre prietenii mei:Deidara,Pain,Hidan si Konan care era iubita lui Pain.Inainte sa vorbesc cu rozalia facusem pariu cu Deidara ca o sa ii iau numarul.
-Deci?ma intreaba blondul.
-O sa ma sune ea.spun eu victorios
-Bravo.Sa sti ca fratele tau te-a privit c-am urat.
-Asta si vroiam.spun eu cu o oarecare rautate in glas.
-Nu e rea fata, e chiar buna.
-Stiu si de asta nu am sa i-o las lu` ipoten** de fratimio`
-Esti rau...si daca nu vrea sa fie cu tine?
-O sa o santajez.
-Cu ce?
-Gasesc...spune eu pe un glas mai rece.
Fetita aia e prea buna ca sa o las sa imi scape asa ca mai bine actionez repede,inainte sa mi-o ia Sas`ke.
Flashback:
Inainte sa termin ultima livrare de droguri,fratiorul meu drag a aparut cu fosta mea iubita Ino.
-Ce mai vrei Sasuke?
-Pai vreau 1 milion de dolari.
-Si ce te face sa crezi ca o sa ti dau?
-Daca vrei sa duci la capat livrarea asta fara probleme,mai bine mi-ai da.
Ii fac semn sa vina singur si cum ajunse langa mine i-am soptit ca daca vrea sa mai stea cu ta*** de Ino sa ma lase dra** in pace sau ii spun de ce se ocupa el.
Endflashback
Strigatele blondului mi-au intrerupt sirul gandurilor.El ma intreba daca vin impreuna cu ei in oras,le spun ca nu si ca le pregatesc o surpriza pentru vineri.Ma grabesc spre casa, trebuie sa gasesc ceva special pentru vineri seara, ultima zi de vacanta pe care o avem.
Am ajuns in fata vilei mele de 1 etaj, intru in curte si parfumul florilor, care erau plantate de servitoarea mea Tsunade , imi imbata narile. Intru repede in casa decorata cu bun gust si ma duc la etaj direct in camera mea.Am uitat sa spun ca nu mai locuiesc cu "scumpul" fratior de 2 ani.
Ma pun la calculator si pun melodia mea prefereata pe care o am si ca ton de apel la telefon, apoi ma trantesc in patul cu cearceafuri din satin albastre si ma afund , gandindu-ma la ce sa fac vineri.Apoi parca o idee ma plesni asa de tare incat era sa cad din pat. Vineri o sa fac....O PETRECERE.Daca Sakura o sa ma sune o sa fie perfect o sao invit si poate ii pun ceva in bautura o sa faca urat si o sa am cu ce sa o santajez.

Sasuke:
Il urasc, il urasc ,il urasc, vreau sa il omor , adica se da la o fata pe care o plac si eu, dar el nici macar nu o cunoaste, bine nici eu dar nu e de varsta lui.Mai bine ma duc sa imi incerc si eu norocul,dar stai unde este prietena ei?a plecat, mai bine.Vad ca si ea se pregatea sa plece asa ca ma duc repede la ea sa o ajut sa isi stranga lucrurile.
-Stai, lasa-ma sa te ajut!
-Multumesc. Nu trebuia.
-Pentru o fata asa frumoasa, se merita.
-Mersi.spune ea rosind.
-Cum te cheama?
-Sakura Haruno.
-Sasuke Uchiha.
-Esti fratele lui Itachi?
-Da, de unde il sti?spun eu prefacandu-ma ca nu am vazut scena.
-S-a oferit sa ma ajute cu niste scheme.
Se pare ca a terminat de impachetat, trebuie sa fac ceva si repede.
-Lasa-ma sa te conduc.
Wow Sasuke nu puteai spune ceva mai stupid?...
-Mersi mult, esti foarte dragut.
Da?atunci bravo Sasuke....
In timp ce mergem inspre apartamentul ei am povestit tot felul de chestii si am observat ca sta aproape de casa mea.Eu o intreb daca imi da numarul ei, atunci a zambit scurt si dulce si mi-la spus dintr-o suflare.
Inainte sa intram in bloc o furtuna foarte urata a inceput.Ea mi-a zis:

O sa aflati in capitolul urmator care o sa vina probabil maine sau luni.

#4
Fic inchis pentru 3 zile, drept dovada ca esti a n-a persoana care nu respecta regulile si ignora moderatorul.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Buna ^_^
Am zis sa trec pe aici cu un mic comment, care sper ca o sa ajute. In primul rand as vrea sa te intreb daca asta e primul tau fic. Mi se pare ca ai povestit intr-o maniera putin copilaroasa, iar dialogul a fost in exces in al doilea capitol. Actiunea este si ea destul de accelerata. Totul se intapla cam rapid. In acelasi capitol Sakura ii intalneste si pe Itachi si pe Sasuke si fac si schimb de numere de telefon. Adica nu spun sa pui multa descriere si sa ne zici cu lux de amanunte cum arata camera ei, parcul pentru skateri si restul, pentru ca ar fi plictisitor. Dar e si mai banal sa spui ce deja stiam: infatisarea personajelor, relatiile dintre ele si altele. Daca poti aduce comparatii noi, sau descrie intr-un mod unic, atunci fa-o.
Nu stim multe nici despre reactiile personajelor. Adica ele doar vorbesc si vorbesc si rareori mai mentionezi ce fac. De asemenea, nu ti se pare ciudat inceputul capitolului doi? Itachi si Sakura au facut cunostinta, iar apoi aflam ca nu sau mai vazut de 3 ani. Deci se stiu sau nu?
Nu cred ca mai ceva de zis, probabil ar mai fi, dar sunt prea obosita ca sa mai vad bine ce scriu. Sper ca nu am scris degeaba si ca intelegi ca am vrut sa te ajut, nu sa te critic.
Te rog sa ma anunti cand pui nextul si bafta in scrierea lui :)
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sex , Drugs N Rock N Roll [+18] sickness 3 3.335 17-05-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sex,Love and Rock'n Roll [Yuri,18+] Kolume 5 4.096 20-03-2011, 05:01 PM
Ultimul răspuns: Ymequa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)