Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sarutul trandafirului [ YAOI ]

#41
Oh, cat de pervers este Saisei:X Dar il ador:perv:
Si din nou...te-ai oprit unde nu trebuia..:-w Natsuhi il mananca din priviri pe micul Kaoru. O data si-odata, tot o sa ajunga in pat=))
Si cu "ritualul de imperechere"...:-? Mi-a placut mult, mai ales discutia pe aceasta tema dintre Saisei si Kaoru:))
A fost un capitol grozav, sa vi nextu`>:D<

#42
O singura obiectie :D incearca sa descrii sentimentele fara dialog adica e bine ..imi place si ca folosesti mult dialogul , dar ai putea adauga si descriere

acum sa revin la lucrurile importante

Kaoru si Natsuki ceva ceva ..? abia astept

aa si inca ceva e c -am scurt capitolul in rest totul e ok in afara ca asa cum s-a spus si mai sus te -ai oprit cand nu trebuia acum sunt curioasa daca natsuki trece la actiune

in fine multumesc ca mai anuntat si sper sa ma anunti si cand apare urmatorul capitol

#43
Buna^_^
Foarte mult dialog si foarte putina descriere. Nici nu pot sa imi dau seama ce gandea si ce simtea fiecare, adica ai scris ca si cum erau niste roboti si discutau intr-una.
Dialogul a fost dragut, dar mai puteai lucra putin la el. Nu vreau sa fiu rea, nu e intentia mea, dar serios, poti mult mai mult, am vazut si sunt sigura ca daca te straduiesti va iesi ceva foarte frumos. Asa ca sa curga sentimentele da?;))
Succes la scris!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#44
Capitolul XIII

'' -Marco, ma inseli?''

''Acum suntem doi!'' gandi Kaoru, vrand sa spuna cu voce tare, dar oricum Natsuhi l-a auzit.
Nu imi placea asta, dar nu avea ce sa faca. Ofta.
Isi muta privirea spre Natsuhi si observa un zambet mic pe chip pe chipul lui.
-Daca te uiti asa la mine, nu ajungi niciunde, spuse baiatul vorbind serios.
-Inca nu, doar trebuie sa astept momentul potrivit.
-Te referi la tine? Si pentru ce momentul potrivit?
-O sa vezi! O sa vezi!
-Esti ciudat!
-M-i sa mai spus!
Isi intoarse capul spre perete, cautand ceva de facut. Vazand ca Natsuhi nu are chef sa vorbeasca, nu isi muta privirea, observand ceva lucitor. Era un televizor cu plasma, chiar pe peretele opus lui.
-A fost idea lui Shun! spuse Natsuhi, observand ca se uita la el.
Usa se deschise si Saisei intra. Cum de a ajuns atat de repede? Se apropie de Kaoru, care statea pe canapea, privindu-l mirat din nu stiu ce motiv. Isi puse mainile langa capul baiatul, ranjind:
-Te-a afectat aerul se afara sau sangele victimei a fost acru? intreaba brunetul ironic.
-Nu!
-Atunci? Natsuhi, e fratele tau, spune-i sa plece! Te rog!
-Daca ma rogi, ma duc.
Barbatul se apropie de gatul baiatului, sufland usor. Vrand sa-i vada ce reactie are, dar nu apuca ca se auzi strigat de Natsuhi si nu parea prea bucuros.
-Saisei!
-Numai tu sa te bucuri de el?
Natsuhi lua telecomanda in mana, apasand pe un buton verde. Nu vroia sa-i auda plangerile la adreasa lui.
Saisei isi aseza suparat mainile pe piept si se lasa pe spate. Nu avea rost sa-l enerveze pe fratele lui pentru ca stia ca acesta il va ignora toata ziua.
Pe ecranul din fata lor, doua siluete isi facura aparitia. Una de femeie si alta de barbat.
"-Te iubesc! vorbi femeia ptrintre gemete.
-Esti motivul pentru care traiesc, dragostea mea!
-Oh, iubitule! Cat mi-am dorit sa te am. Esti tot ce am mai scump pe lume!
Barbatul o saruta l;ung si ii mangaie parul galben ca spicele graului ca razele soarelului de vara.
Doar totul nu tinu prea mult. Cand usa se deschise, un barbat inalt, inbracat cu un maieu negru si o pereche de pantaloni se aceasi culoare dadu buzna inauntru. Parea dezamagit de ceea ce vede si nu-i venea sa creada.
-Marco, ma inseli? strigael speriat.
Privirile celor doi cazura asupra noului-venit.
-Jakob, nu e ceea ce crezi! se apara el. Noi doar...
-Te-ai batut joc de mine, Marco! Toate acele nopti in care ai spus ca ma iubesti si ca nu te vei culca cu nimeni in afara de mine au fost o minciuna. Te-am lasat sa ma patrunzi adanc in mine si tu mai tredat. Te-am crezut altfel. Toate acea durere pe care am simtitcat timp am fost inpreuna e in zadar. Am suferit degeaba sin cauza ta. Nu te mai iubesc! Dispari! Pleaca din viata mea pentru totdeauna!
Jakob fugi inapoi afara, lasand in urma o serie de lacrimi sarate.
-Ce se intampla aici, Marco? Cine era ala? Si de ce a spus ca te iubeste? Esti homosexual? Mai mintit! Nu vreau sa te mai vad niciodata!
-Si mi-a spus mama sa nu ma culc cu blundele!"
Spunand asta, incepu sa fuga dupa iubitul lui, moment in care Natsuhi schimba canalul.
-Hei! protesta Saisei. De ce ai mutat?
-M-am plictisit! De ce intrebi? Ai mai vazut reclama asta de o mie de ori pana acum. Ce mai vrei? Doar sti cum se termina!
-Da, stiu, doar vreau s-o vad mai o data.
-Aia era reclama? Am crezut ca e film. Si ce produs promova? interveni curios Kaoru.
-Prezervative! neni raspunsul lul Saisei.
Auzind la ce facea reclama, brunetul ranase tacut.
Din fericire, fu trezit la realitate se soneria telefonului. Il scoase din buzunar si se uita rapid peste ecran. Era doamna Akasaka. Raspunse fara prea mult entuziasm, dar nu apuca sa spuna ceva ca femeia incepu furioasa:
-Unde esti, copile! Te sun de zece minute si nu raspunzi. De aia te platesc? Sa stai la taclate cu clientii?
-Afara ploua si Keito a ...
-Poftim? Ai spus Keito?
-Da!
-Atunci imi cer scuze ca te-am deranjat. Trimitei salutarile mele!
-Acum e putin ocupat! O sa ii spun cand se intoarce de la cumparaturi.
-Bine! Mai vorbim!
Aseza telefonul ibn buzunar, dar aparatul suna din nou.
"Sper sa nu fie din nou doamna Akasaka" gandi brunetul.
Il puse la ureche si asculta cu atentie vocea persoanei de la celalalt capat.
-Nu renunti niciodata? vorbi brunetul si ii inchide telefonul in nas.
Il puse pe vibratii, dupa care il arunca in buzunar.
Saisei il privi mirat si il intreba:
-Iubita sau iubitul?
Natsuhi incepu sa maraie discret, cu o privire de iti ingheta sangele in vene.
Observand reactia lui, Saisei continua:
-Gelos?
-Bineinteles ca nu! Ma simt absolut perfeci, raspunse Natsuhi pe un ton dur.
-Serios? Se vede de la o posta ca il placi! Uita-te la tine! Mori de ciuda cand Keito se apropie de el.
-Nu e adevarat! Eu nu fac asa ceva!
"Da, de parca tu nu ai aseasi reactie cand Natsuhi ma priveste cu dragoste sau se apropie de mine!" vorbi in gand Kaoru.
-Asta chear nu e adevarat! protesta Saisei.
-Da, uite cine vorbeste! adauga fratele mai mic.
-Eu orcum nu pot ca ma compar cu tine! vorbi mijlociul catre celalalt.
-Te recunosti invins?
-Nu! Niciodata!
-Oricum, Natsuhi are mai multe sanse decat tine si Keito. Ups! Nu trebuia sa spun asta! vorbi brunetul dadandu-si seama ca facuse o gresala.
Pe chipul lui Natsuhi aparu un zambet dragalas. Saisei ii privi cand pe unul cand pe altul, gandindu-se ca nu are nici o sansa cu baiatul.
Brunetul nu mai stia ce sa spuna. Ce va crede Natsuhi despre el? Desi incepea sa-i placa de el, nu putea sa-i spuna direct, asa cum o facea Shun. Se simtea rusinat ca rostise acea propozitie si nu vroia sa ajunga ca Shun.
Replica lui Saisei il ajuta sa coboare din nori si sa observe dragostea cu care il privea Natsuhi.
-Ooo, se pare ca eu sunt in plus aici. Cat as vrea sa va las singuri, iubaretilor, dar nu ma lasa inima.
Natsuhi vru sa spuna ceva, dar aparitia celor doi indregostiti de la etaj ii strica planul. Keito il tinea de mijloc pe Shun sa nu cada si amandoi inainteau lent si se oprira in tocul usii.
-Arati teribil! exclama Saisei.
-De parca tu arati mai bine. Eu am fost cel calarit ore intregi, nu tu. Asa ca nu te baga in treburile altora.
-Vai, ce descoperire! Pustiul stie sa vorbeasca!
Roscatul se uitaserios la el si continua:
-Eu detin ironia aici. Ai inteles batrane?
Barbatul rase si hotara ca Shun nu era o persoana care sa merite atentia lui. Il ignora si isi trecu privirea asupra fratelui mai mare. Keito parea multumit, dar cevail deranja. Ar fi frut sa fie inpreuna cu Kaoru, nu cu Shun. Desi ii placea compania roscatului si momentul de maxima placere dintre ei, si-ar fi dorit ca Shun sa-i impartaseasca dreagostea. Stia ca avea pe altcineva, poate mai multi, dar nu avea de gand sa renunte la el asa usor. Stia ca il va trada si ca va fi nevoit sa faca ce e bine pentru toti. Dar acel moment era departe de a se intampla. Cand va veni clipa, va face ce trebuie. Orice, indiferent de consecinte.
Insa o intrebare ii rascolea mintea: cine il trimitea pe Shun la el? Avea el o presupunere, dar avea nevoie de dovezi solide pentru a fi sigur. Trebuia sa mai astrpte si sa aiba rabdare.
-Au fost minunate cele doua ore petrecute cu tine! vorbi Shun.
-De fapt trei! il corecta Kaoru.
-Am vorbit cumva cu tine, mucosule!
Dupa ce isitermina propozitia, toti ramasesera pe ultima fraza a roscatului cand, fara nici un semn, lumina disparu, pur si simplu, din incapere.

http://www.youtube.com/watch?v=Dww9UjJ4Dt8 - soneris telefonului lui Kaoru

Lectura placuta.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#45
:)) Oh, doamne, a fost amuzanta faza cu Marco. Cine se gandea ca o sa bagi in fic cateva secvente dintr-un film?:)) De fapt, nu era film, ci o reclama si pe deasupra, reclama la prezervative=))
Asta a fost haios. Imi pare ca doamna Akasaka este un fel de fan de-al lui Keito. Mda, sa spere in continuare.>:) Si ca de obicei, baietii astia fac ravagii.;))Hm... imi pare suspect ca lumina s-a intrerupt...
My dear, haide cu capitolul si adu-ne ceva hot>:) Here I am>:)

#46
:pls: deci ador si acest capitol,este ..Ouf! ce a spus kaoru..ma emotionat,si inca cum .Il iubeeste ,il iubeste,il iubeste! cat ma bucur , abia astept sa se incinga lucrurile intre Natsuhi e kaoru . Ai cateva greseli , dar stiu ca ai facut acest capitol astazi ,de aceea voi trece peste ele deoarece sunt doar greseli de tastare.Imi place foarte mult , faza cu Marco = Reclama la prezervatie a fost super amuzanta .Saracu Kaouru cred ca ii era jena de intrebarea lui , ma intreb de ce o fi schimbat canalul , cu siguranta urma ceva ..."incendiar" :pls: as vrea sa mai continui pana dimineata acest comentariu ,pentru ca stii ca eu sunt o cititoare fidela a minunatului tau fic ..dar trebuie sa ma opresc ..:pls: :cry:
Deci c-am atat pentru astazi . Astept cu mare nerabdare capitolul urmator ...ce se va intampla ?? sunt atat de nerabdatoare , grabeste-te din nou

Lary-chan adora ficul lui Hasamy lost vampire
Bine gata te las ...te pup si te imbratisez dulce!
pe data viitoare

#47
Salut!
Imi cer iertare ca nu am mai comentat la acest fic de vreo doua capitole:$
Greseli:
-Daca te uiti asa la mine, nu ajungi niciunde - Fara virgula.
m-i = Mi
sa = s-a
Era un televizor cu plasma, chiar pe peretele opus lui. - Fara vigula.
idea = ideea
se afara = de afara
l;ung = lung
inbracat = imbracat
strigael = striga el
noului-venit = nou-venitului -> Pentru greseala asta, diriga mea ti-ar da un scaun foarte frumos, precum si pentru cele gramaticale! :-w
tredat = tradat
sa ma patrunzi adanc in mine - pleonasm-> sa patrunzi adanc in mine/sa ma patrunzi
simtitcat = simtit-o cat
sin = din
mai = m-ai
blundele = blondele
neni = veni
ranase = ramase
unde esti, copile! -- intrebare:))
trimitei = trimite-i
ibn = in
perfeci = perfect
aseasi = aceiasi
chear = chiar
orcum = oricum
ca sa ma compar -- '' ca sa '' se foloseste doar cand introduce o cauzala! FOlosesti '' sa '' si niciodata '' ca sa '' in astfel de propozitii!
indregostiti = indragostiti
inainteau = inaintau
batrane -- Vocativ, intre virgule
se hotara = se hotari
cevail = ceva il
frut = vrut
dreagostea = dragostea
astrpte = astepte
am vorbit cumva cu tine, mucosule! - intrebare
isitermina = isi termina

Mda, vechile probleme cu gramatica. Acum ai si de tastare, mai nou...
Prea mult dialog, descriere,draci, iar naratiune... Hm, acceptabil. Dialogul e sec, insa!

Interesant capitol, draguta reclama:)) Si certuri destul de simpatice, as zice eu, dar e loc si de mai bine ^^
Bafta la scris in continuare si atentie la greseli!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#48
Sa sti ca am citit capitolul cand m-ai anuntat, dar..m-am abtinut sa comentez. Hm...voi fi putin mai rea , decat sunt de obicei.
Dialogul tau serios, nu isi avea rostul...incurci cititori cu atatea replici si...e putin cam cliseic.Reciteste si tu si ai sa vezi ca nu trebuie chiar atat de mult si iti trebuie mai multa descriere, atat a sentimentelor cat si a reactiilor personajelor tale, a atmosferii, trebuie sa descrii in asa fel incat cititorul sa poata sa vada totul, sa se simta atras in poveste..nu stiu daca intelegi:-?
Oricum...relatia personajelor tale e cam incurcata...dar sa speram ca pe parcurs se va descurca ;))
Succes la scris si postat! bye-daca te-a suparat ceva poti sa-mi dai un pm si modific postu:)
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#49
Multumesc pentru comentarii.

Capitolul XV

Kaoru se uita inspaimantat in jur. I se parea ca aude pasi undeva in dreptul mesei si intinse mana sa isi dea seama ce se intampla. Pipai aerul, dar nu simti nimic neobisnuit. Se ridica si profita putin de a se plimba prin camere. Insa nu se departa mult, deoarece un fulger veni de nicaieri si lumina toata incaperea, dezvaluind o scena desprinsa dintr-un film de dragoste.
Pe aceasi capapea de pe care se ridica el, Keito statea intins pe spate iar Shun deasupra lui, deschizandu-i cativa nasturi ai camasii.
Brunetul ramase socat si aproape ca isi pierdu echilibru. Se lasa pe spate, dar Natsuhi aparu in spatele lui si ii opri caderea.
Parca uitand de intamplarea precedenta, isi intoarse capul spre barbat si il privi nedumerit. Barbatul isi aseza mana pe spatele lui si vru sa-i ridice bluza, insa fu oprit de strigatul lui Shun.
-Aaa! Ce scarbos! Ia-l de pe mine!
Deodata, lumuna reveni si lui Kaoru ii trebui cateva secunde sa se obisnuiasca cu ea.
Din dreptul usii, Saisei exclama:
-Of! Nu din nou! Acum chiar trebuie sa-mi gasesc o iubita... Sau iubit. De ce ma chinuiti asa? Ce v-am facut sa merit asta?
Nimeni nu il lua in seama. Shun il stranse in brate pe Keito, continuand sa se planga:
-Cine a lasat creatura acea dezgustatoare in casa mea? Keito, stii ca ii urasc!
-Da, stiu! La fel ca statul dedesupt si barbatii cu...
-Hei! Aia era ceva personal. Acum stiu toti de ea.
In apropierea mesei, brunetul isi dadu dadu seama ca mana lui Natsuhi ii atinge spatele. Era rece, dar placuta. Il prinse de inchietura maini, iar el intelese ca era timpul sa-l lase in pace. Shun se uita mai bine la rozator, care acum fugi dupa singurul dulap din incapere. Nervos, roscatul merse spre el, dar cand vru sa fuga inapoi sub canapea, piciorul baiatului ateteriza pe el, calcandu-l.
-Asta e pentru ca m-ai speriat! spuse roscatul, oprindu-se din terorizat soarecele.
Scoase un citait pentru ultima data si dadu ortul popi. Keito se apropie de rozator, luandu-l de coada.
-Acum avem ce manca diseara! vorbi acestea, punandu-si degetul aratator pe rana si apoi in gura. Delicios!
Capul atarn, mai putin sa cada iar cateva intestine erau in aceasi situatie. Il stranse in mana, cazandu-i tot ce avea in el pe jos. Kaoru isi intoarse capul in partea opusa, simtind ca ii vine sa vomite. Pentru a mai uita de asta, se uita la Natsuhi si Saisei sa vada ca fac. Erau atenti la Keito si Shun.
"Ce este interesant la privitul unui soarece mort sau macar la ce mai ramase din el? " gandi curios brunetul.
-Opreste-te! Nu aici! Nu din nou! se auzi vocea roscatului.
Kaoru intelese acum ca nu la soarece se uitau. Saisei isi muta privirea la brunet, privindu-l direct in ochi. Baiatul nu observase pana acum ochii lui ca erau de un mov deschis. Natsuhi se ridica de pe scaun si i facu semn lui Saisei sa-l urmareasca. Isi asculta fratele, mergand dupa el. Trecand pe langa Shun, Nasuhi spuse:
-Vino si tu!
-Nu vreau! comenta inapoi baiatul.
-Du-te! ii ordona Keito, avand incredere in frati lui ca nu ii va face rau.
Baiatul se duse bombanind. Nu ii placea cand cineva ii comanda. Chiar ura asta, dar nu avea ce face in privinfa asta. Ii era frica de Keito pentru ca nu stia cum se comporta cand este nervos.
Isira pe usa, inchizand-o in urma lor. Barbatul zambi si se apropie de paiat, dar acesta nu il vazu si isi dadu seama ca era prea aproape de el, dar ii era inutil daca incerca sa fuga de el.
Barbatul isi puse mainile deasupra capului, la fel ca si fratele lui mijlociu. Baiatul nu avu curajul sa vorbeasca, oricum daca face asta, ar iesi si mai rau.
-Uita-te ce avem noi aici! Un baiat care cere un sarut! Ochi tai niciodata nu mint! incepu baiatul.
-Nu poti avea niciodata incredere in ei. Spunchiar opusul la cea ce ai spus, raspunse brunetul privindu-l serios. Si serios, cine te crezi? Eu nu sunt ca Shun, lesin cand te vad!
-Ai tupeu! Imi place! Asta ii lipseste lui si sunt mai multe, mult mai multe. Si ai dreptate, ar lesina daca m-ar vedea noaptea.
-De spaima? Ori cat ai vrea si oricat ai incerca, nu ma poti avea!
-Stiu! Mai mult noroc are Natsuhi pentru ca are mai multa rabdare decat mine.
-Pe care tie iti lipseste? Imi pare rau! Nu am vrut sa sune asa! M-am enervat.
-Nu-i nimic. Daca poti sa ma faci sa spun ce gandesc, te las in pace.
-Bine! Aveti mult loc aici!
-Am spus sa ma faci sa spun ce gandesc, ca de exemplu ca am impresia ca Shun ma insala?
-Te-am prins!
-Cum ai facut asta? Esti bun, dar nu stiai ca nu poti avea incredere in vampiri, doar uni, iar eu sunt unul dintre ei.
Cand Kaoru vru sa-l intrebe ceva, barbatul il inpinse pe canapea iar aceasta se puse deasupra lui. Il prinse se barbie, ranjind.
Baiatul incerca cu toata putrera sa-l inpinga, dar era in zadar. Barbatul vru sa-l sarute, dar Kaoru isi intoarse capul intr-o parte, atingandu-i batul. Barbatul se multumi si ci asta, mirosindu-il. Inghiti in sec cand simti buzele celui deasupra lui coborand in jos, lasand o linie umeda in urma lui. Ii simti unul dintre caninii de sus, infigandu-se putin.
-Nu! spuse brunetul inchizandu-si ochii.

Pe coridor, nu depatre de living, era o atmosfera nu prea placuta.
-Lasa-l pe Keito in pace! incepu Natsuhi serios.
-Nu e jucaria ta! continua Saisei.
-S-au suparat fratii care nu au noroc in dragoste? vorbi Shun.
-Mai bine singur decat cu unul ca tine! Nu stiu ca am vazut la tine! vobri Saisei.
-Deci, ti-a placut de mine? intreaba roscatul putin mirat.
-Daca nu te-ar proteja Keito, ai fi mort deja, vorbi din nou Natsuhi.
-Dar nu inainte de o partida se sex, mai adauga Saisei.
-Ete fas! facu Shun.
-Macar vorbeste po...
Natsuhi se opri, necontinuandu-si propozitia. Se intoaese si fugi spre living.
-Unde pleci? il intreaba Saisei.
-Kaoru e in pericol! raspunse asesta.
-Nu are cum sa fie. E in camera cu ... Keito! Nu! Nu te las! spuse Shun si fugi dupa Natsuhi.

In camera, Keito il prinse din nou se barbie, vrand sa-l sarute din nou, dar aceasi rezultat. Baiatul isi intoarse capul.
-Nu ma lasi, nu? Sa vedem ce faci cand ...
Barbatul ii puse manape zona sensibila. Isi deschise ochii, incepand sa se inroseasca.
Usa se deschise zgomotos. Keito si Kaoru isi intoarsera privirile cand vocea lui Shun rasuna in incapere.
-Keito! De aia te-am lasat cu el? Sa ma inseli pe la spate?
-Shun, nu e cea ce pare. Obsedatul asta a incercat sa ma sarute! se apara Kaoru.
-Obsedat zici? Dar ti-a placut atunci cand...
Keito nu reusi sa-si termine propozitia, deoarece simpi o durere puternica in stomac si se ridica de pe Kaoru.
Shun se apropie de el, intrebandu-l ingrijorat:
-Esti bine? " El " este bine?
-Suntem amandoi in regula, raspunse cu fumatate de gura barbatul.
Natsuhi se repezi si el spre Kaoru, luandu-l in brate.
-Ti-a facut ceva fratele meu?
-Dupa cum vezi, Kaoru este bine, dar Lucifer al meu sufera din cauza lui, comenta Shun.
-Lucifer? se mira brunetul.
-E porecla lui Keito, ii explica Natsuhi.
Brunetul isi intoarse privirea spre Shun. Nu mai auzise pe nimeni punandu-i persoane iubite asa. Poate vroia sa fie original, dar asta nu o sa se intample niciodata.
-Macar sti ce inseamna? il intreaba brunetul vrand sa auda se prostie mai spune.
-Normal! raspunse roscatul sigur pe el.
-Deci, ce inseamna? il intreba Kaoru.
-Pai, Lucifer inseamna ... este un rau ... din Himalaya, minti roscatul.
-Pai, de fapt, dupa ultimele cercetari spuse de diriginta, Lucifer era un inger pe care Dumnezeu la alungat din Rai si parca i se spune Ingerul Decazut. Nu am fost prea atent la ora. In concluzie nu i se potriveste numele.
-Si spui ca logita mea este gresita?
Kaoru se uita mirat la el. Ce trebuia sa insemne " logita" ? Lorita sau logica? Asta trebua sa fie., atunci spuse:
-Nu, logica ta e gresita.
-Si cine ma obliga sa o schimb?
-Era doar o sugestie, apoi se adresa lui Natsuhi. Poti sa-mi dai drumul acum.
Barbatul il elibera.
-Se pare ca sunt ignorat! vorbi Saisei.
-Acum ti-ai dat seama? comenta roscatul.
-Saisei, in locul tau nu l-as lasa sa isi bata joc de tine, vorbi Saisei.
-Hei, Kaoru, acum iti pui iubitul sa te apere? continua roscatul la fel de rautacios. Nu te-a invatat ma-ta sa te comporti. Cred ca tata-tu te-a violat cand erai mic de nenumarate ori.
In mintea lui, Kaoru ura fata de Shun crestea cu fiecate secunda care trecea. Fiecare cuvant erau niste fire de paie care le puneai, focul arzand si mai tare. Simtea cum sangele i se urca in obraji si in ochi o flacara isi arunca vapaile rosiatice peste incatere. Nu-i placea ca cineva sa-si bata joc de parintii lui. Ii iubea, desi aveau defecte si calitati. Ei i-au dat viata, l-au crescut, l-au educat, pentru a reusi in viata.
-Stii ceva? se rasti el la Shun. Nimeni nu se ia de parinti mei, De la mama am invatat tot ce stiu si tata nu s-a atins de mine niciodata. Poate c atu ai trecut prin acele lucruri si nu ai cei sapte ani de acasa. Si ma rog, de ce iti plac barbatii? Eati doar un usuratic si nu stii altceva decat sa te futi cu toti barbatii care iti oes in cale. Nu esti decat un prefacut si mi-e mila de Keito, care crede toate cuvintele ce iti ies din gura. Cum poate cineva sa se uite la tine? Astepti sa iti cada totul pe tava, dar asta e viata reala, cu bune si rele.
-Cum indraznesti sa-mi vorbesti asa, ciobanule cu vacile tale pe camp?
-Asta nu are nici un sens! Ciobanul are oi, nu vaci!
-Terminati, voi doi! Ma doare capul cand va ascult! interveni Saisei.
-Dar el a inceput! se apara Shun.
Brunetul il ignora. Era prea destept pentru a se certa cu copii si nu vroia ca Natsuhi sa-l creada un nesintit.
Natsuhu il privi cu atmiratie pe Kaoru. Nu credea ca are o asemenea parte.
-Hai sa plecam de aici, pana te linistesti, ii sugera brunetului.
Baiatul accepta si iesira amandoi in spatele casei, in apropierea unei paduri.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#50
Ei bine, in acest capitol ai avut mai multa descriere si ai explicat mai bine prin ce emotii trecea Kaoru ;))ceea ce a fost bine, iar dialogul a fost placut.
Hmm..Keito se comporta ciudat, serios, iar Natsushi la fel. De ce i-a lasat singuri, ma rog? Nu stiu..ceva e ciudat , ar trebui sa ne dezvaluii si nou ce ne ascunzi, nu crezi?;;) Oricum sper ca in curand misterul sa fie descoperit.
Succes la scris si postat!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sarutul ispitei Riynka 4 4.424 10-11-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Riynka
  Astrul Trandafirului Albastru BloodyInnocence 61 38.893 26-12-2011, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Sarutul vampirului Camelie. 25 12.319 18-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  Sarutul mortii.... Dufresne 40 18.750 08-01-2011, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)