Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sarutul trandafirului [ YAOI ]

#21
V-am primit mesajele. Intr-o casa de vampiri nu cred ca este o atmosfera calduroasa, doar sunt vampiri. Am uitat sa o mai recitesc,am fost prea distrasa.
Personajele sunt:
-Saisei, Keito si Natsuhi - fratii vampiri care locuiesc in " casa groazei"
-Shun - iubitul lui Keito si care va fi omorat
-Kaoru - viitorul iubit al lui Natsuhi
-doamna Akasaka - " tacanita " cu gura mare, sefa lui Kaoru de la florarie
-Jung - varco- vampirul care vrea sa sa-i omoare pe cei trei frati
-Doamna Takamura - mama lui Jung, vecina lui Kaoru
-parintii lui KAORU
si cam atat
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#22
-Shun - iubitul lui Keito si care va fi omorat...................tu chiar trebuia sa spui ca va muri?:die:
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

#23
da,chiar trebuia sa spui ca va fi omorat???:((( off,pai si cu Keito cum ramane,huh?in fine,sa ma calmez...calma...:))rusine sa-mi fie ca nu am lasat nici macar un comm amarat,off,fir-ar sa fie de treaba!:)) Chiar imi place ficul,mai ales ca e cu vampiri;) si zici ca e primul tau fic de acest gen?pai pt inceput,este foarte bn,felicitari,my dear!Ma bucur ca ai pus nextul acum,dar totusi...este revelionul,relaxeaza-te,eu mai pot astepta,marog,mai puteam astepta:))
Succes la scris!:*huuuug

#24
Iubita, iti dau un sfat: alta data nu mai spune dinainte ce are sa se intample, fiindca isi pierd oamenii interesul. [ Nu e cazul meu, dar cunosc persoane care fac asta. ]
Lasa-ne pe noi sa descoperim ca va fi omorat, cine cu cine se va combina si alte detalii importante ale ficului, nu ni le da asa, pe nepusa masa. Ai putea, desigur, sa spui cine sunt personajele in momentul in care faci primul capitol, insa nu ne spune si ce se intampla cu ele.
Sper sa te ajute pe viitor ceea ce ti-am spus. ^^
Spor la scris si un an nou fericit :*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#25
merci muuuuult de tot ca ai pus personajele:*:*:*[aveam eu dreptate,ma pierdusem umpic:))]
si de ce trebuie sa moara shun??[parca asa il cheama],nu-i frumos sa ne faci sa asteptam chiar asa in anu' nou...oricum nu conteaza,merci din nou ca ai pus personajele , kiss ya sweety:*

#26
Capitolul IX

Cel Ales

Cand soarele isi arunca razele rosiatice pe chipul baiatului, acesta isi deschise lenes ochii. Ca in fiecare dimineata, isi intoarese capul. Ceasul arata ora 7:00. Nu vroia sa intarzie din nou si doamna Akasaka sa inceapa cu criticile ei. Deja nu o mai suporta. Ii venea sa-i spuna cate ceva, dar acest lucru nu era in firea lui.
In jumatate de ora era gata de plecare, dar observa ca parintii lipsesc. Pe masa statea un bilet impaturit cu un mesaj scurt pe el.
" Am plecat. Ne intoarcem repede.

Cu dragoste,
mama si tata! "

Mototoli hartia in palma. Nu-i venea sa creada ca au plecat din nou intr-un loc necunoscut lui. Era a treia oara in saptamana aceea.
Era atat de nervos incat arunca ghemotocul de hartie in partea cealalta a camerei, dar nu nimeri in cosul de gunoi, ci se lovi de marginea lui si zbura cativa centimetri mai departe. Se apropie de el, cu intentia de al ridica, dar un colt de hartie ii atrase atentia. Incerca sa citesca scrisul marunt al mamei si continua cu voce tare:

" ... dragoste,
... si tata! "

Oare ce trebuia sa insemne asta? Unde era restul mesajului? Se gandi putin, dupa care se repezi spre cosul de gunoi. O multime de alte hartiune se puteau observa deasupra unor coji de banane si ambalaje de cafea. Lua toate bucatile si le intinse pe masa, formand un puzzle. Incepu sa citesca:
- " Am plecat sa vedem starea copilului. Ne intoarcem in cateva ore, asa ca ti-am lasat mancare in microunde.

Cu dragoste,
mama si tata! "

Atunci isi dadu seama Kaoru de ce reactiona mama lui asa seara trecuta. Nu vorbea despre el, ci despre sora lui care urma sa se nasca. Nu ii venea sa creada ca parintii lui ii ascunsera un lucru atat de important. Urma sa fie frate mai mare, urma sa aiba o surioara. Oare cum va arata? Oare va fi ca el?
Brusc, ii aparu in minte chipul nervos al doamnei Akasaka si tipetele ei isterice. Trebuia sa plece acum, altfel va intarzia din nou. Alerga spre usa din fata si o incuie de partea cealalta, fugind cat il tineau picioarele spre florarie.
Intra, dar vazu ca femeia lipsea ... din nou. Unde s-o fi dus acum?
Fara sa-i pese, lua buchetele pregatite de pe masa si pleca. Livra fiecare comanda si ramase o singura casa, casa groazei. Mai bine spala vasaele decat sa intre in acea curte inspaimantatoare, dar nu avea de ales. Trebuia sa o faca. Regreta ca s-a angajat, dar nu putea renunta acum.
Ajunse din nou im fata casei aceea si inspira adanc. Sentimentul de deja-vu puse stapanire pe el. Cand poarta se deschise cu zgomat inaintea lui, facu cativa pasi in spate. Frica il cuprinse din nou si vru sa se indeparteze, dar ceva parca ii soptea sa intre in casa. Nu se putea opune, parea ca o entitate ciudata pusese stapanire pe el si nu il lasa sa plece. Se simtea ca o marioneta.
Pasi inainte, nesigur pe picioare si vru sa intre in casa, dar o voce il facu sa tresara:
-Bau!
Temandu-se ca cineva il ataca, se intoarse si il lovi cu cotul in piept. Se arunca peste el, dar vazu ca e doar Keito.
-Au! A durut! Tu asa ii dai gata pe baieti si ii farmeci precum o sirena?
-Esti cumva marinar?
-Nu, dar pot fi pentru tine, sirena mea! sopti barbatul, incercand sa-l muste de ureche.
-Termina, daca nu vrei ca " prietenul " tau sa sufere.
-Dur! Imi place! Daca as avea de ales intre tine si Shun, l-as da pe el deoparte.
-Totusi, ce ai gasit la el?
-El e nimeni! E doar animalutul meu cu care ma joc cand nu am alta ocupatie. Acum pot sa ma ridic?
-Nu! raspunse baiatul hotarat.
-Recunoste! Iti place de mine.
-Poate intr-o viata anterioara, atunci cand ma chema Nakh-Raj sau cam asa ceva.
Ochii barbatului se marira si pentru cateva clipe parea absorbit de o serie de imagini din trecut, impreuna cu fostii lui iubiti. Isi amintea cu placere fiecare secunda petrecuta cu fiecare dintre ei, dar se intreba de unde stia Kaoru acel nume. Sa fie el Cel Ales? Nu, e imposibil! Daca Kaoru era acela, se putea ca Shun sa fie doar ... ? Nu! Si asta i se parea imposibil! Shun nu il mintise niciodata, mai ales despre un lucru asa important pentru el.
Kaoru il privi mirat. Barbatul parea pierdut in lumea lui. Nu credea ca putea fi mai ciudat decat era.
Nimeni nu observa cum cerul se acoperi de nori negri si incepu sa planga cu lacrimi din ce in ce mai mari. Isi ridica capul si vazu cum oamenii de pe strada incerca se adaposteasca de nemiloasele picaturi de apa ce ii loveau neobosite.
Isi muta privirea spre vazduh si o picatura ii aluneca de pe frunte alunecamd pe barabie, moment in care Keito o sterse cu limba.
Kaoru se ridica speriat de pe el, indepartandu-se:
-Ce crezi ca faci? intreba brunetull, nestiind cum sa reactioneze.
-Incerc sa-mi dau seama cine esti tu cu adevarat. Desi pari un simplu baiat, simt ca esti mai mult de atat. Ceva la tine imi pare cunoscut. Vino! Se pare ca vine furtuna.
Se ridica si il lua de mana, tragandu-l dupa el in casa. Cand ajunsera inauntru, pe coridor, ceilalti trei locatari isi facura aparitia, cu Shun in frunte.
-Si pe unde, ma rog, umblati voi doi? incepu roscatul putin gelos.
-Ne plimbam doar! Nu vezi ce zi perfecta e afara? Ar trebui sa incerci si tu! raspunse barbatul, tragandu-l mai aproape pe Kaoru si incerca sa-l sarute in fata lui Shun.
-Nici sa nu te gandesti! se apara baiatul, incercand sa scape.
Vazand ca era din ce in ce mai aproape de pieptul lui, incepu sa se zbata ca un leu in cusca. Privirea ii cazu pe trupul lui ud si simtea cum obraji i se inrosesc.
Barbatul incepu sa-si deschisa nasturii, unul cate unul, sub privirea infierbasntata a lui Shun. Ii placea sa il enerveze pe roscat, fiecare trasatura a fetei cand era gelos si fiecare geamat al lui ii oferea clipe de neuitat.
Vazand ca nu mai avea mult pana sa-si exteriorizeze sentimentele, il lasa pe Kaoru si isi incolaci bratele in jurul taliei roscatului, sarutandu-l pasional.
Vrand sa scape cat mai repede de acolo, se indrepta spre iesire, dar Natsuhi i-o lua inainte:
-Pleci undeva? intreba el, schitand un zambet de afectuine.
In acel moment, brunetul se simtea intre ciocan si nicovala. Pe de-o parte, era sarutul mult prea lung al celor doi si pe cealalta, Natsuhi blacand usa.
Cateva secunde mai tarziu, barbatul era in spatele lui, prinzandu-l de mijloc.
-Hei, fratilor, ma simt ca a cincea roata de la caruta! mormai Saisei, singurul fara pereche.
Fiind nebagat in seama, hotara ca e timpul sa paraseasca incaperea si desparu, de parca nu fusese acolo.
Natsuhi isi aseza barbia pe umarul lui Kaoru, suflandu-i in ureche.Baiatul nu stia ce sa faca. Se simtea derutat. Totul se intampla prea repede pentru el.
Isi aminti de visele pe care le avea in fiecare seara, lucru ce il facu parca sa uite unde e. Trebuia sa spuna cuiva.
Gandindu-se mai bine, stia in cine putea avea incredere in a-i destainui acele vise. Ii desfacu mainile din jurul taliei lui si il trase dupe el pe corodor.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#27
Sunt prima care pun comentariu:yes:
Am observat ceva greseli darmie lene sa mai citesc odata ficul numai ca sa le selectez caci poate mi sa parut si abia astept nextul chiar si daca mi sa parut cam scurt capitolulu si LOL ce nume "Nakh-Raj":ha:
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

#28
Bunaaa! :X Binecuvantare pt mineee, am ce citi!
Greseli :d :
cu intentia de al ridica = cu intentia de a-l ridica
O multime de alte hartiune - WTF? :|
vasaele = vasele
alunecamd = alunecand
brunetull = brunetul
infierbasntata = infierbantata
blacand = blocand
desparu = disparu
corodor = coridor

Alte greseli nu am vazut, capitolul mi se pare genial si vad o imbunatatire uriasa cu privire la modul tau de a scrie. Daca pana acum cu greu ma tineam si eu pe linia de plutire, in acest moment pot spune ca am citit cu sufletul la gura.
Mi-a placut la nebunie si vreau nextuuuuul! :o3
Spor la scris :*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#29
Si eu care vroiam sa spun personal greselile tale...:)) gabytsswh mi-a luat-o inainte.
Da, a fost tare faza cu numele ala ciudat Nakh-Raj si mi-a placut mult conversatia dintre Keito si Kaoru=))
Ah, ador sa vad cum Shun este gelos.(ma rog, imi imaginez...)
Ca de obicei, ai facut o treaba buna;)
Astept nextul,dear:* chuuuu

#30
Intrara intr-o camera si barbatul inchise usa in urma lor. Se apropie de Kaoru, strangandu-l in brate.Baiatul nu intelegea ce il tot imbratiseaza, darc se simtea ciudat de bine in prajma lui si nu mai vroia sa plece de acolo niciodata.
-
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sarutul ispitei Riynka 4 4.393 10-11-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Riynka
  Astrul Trandafirului Albastru BloodyInnocence 61 38.484 26-12-2011, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Sarutul vampirului Camelie. 25 12.236 18-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  Sarutul mortii.... Dufresne 40 18.668 08-01-2011, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)