Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Salutare!

#1
Salut! Ma numesc Edward, am 20 de ani si sunt un mare fan anime.
Anime-urile mele preferate sunt: FullMetal Alchemist, Fairy Tail, Magi, Owari no Seraph, Noragami, D.Gray-Man, Death Note, Inuyasha, Soul Eater, Ao no Exorcist si mai multe.
Muzica preferata: Pai ascult rock, k-pop, Opening-uri si ending-uri de la anime, dar si cativa artisti romani.
Filme preferate: Imi plac mult filmele horror, de actiune si comediile
Hobby-urile mele ar fi: Desenatul, vizionarea anime-urilor, vorbitul cu prietenii si plimbarile pe afara, in colectiv sau singur, mi-e indiferent. Cam asta fac in timpul liber, plus citesc manga.
Cam atat despre mine. Sper sa ne intelegem bine 4.
[Imagine: photocat-vert_zpsf5d8efbz.jpg][/img]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Yato!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hello! Bine-ai venit pe Animezup!
Ma bucur sa vad ca, dupa atata timp, inca mai vin utilizatori si posteaza in thread-ul acesta, lasand cateva impresii si detalii personale. /good old times.
Thumbs up for those awesome animes *.* O intrebare am: ce anime-uri urmaresti in prezent?
Cya around!

#4
Salut!

Bine ai venit in desert. Unde cica nu trebuie sa iei numele domnului (sic!)... Cheloo spunea ca e mai bine sa te duci singur.

Daca intentionezi sa ramai - ceea ce e foarte putin probabil, dar nu pot baga mana in foc pentru nimic! - va trebui sa te convertesti la cultul daco-crestin anti-iluminati...

Daca nu intentionezi sa ramai... iti spun de pe acum un clasic Saionara.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#5
Mersii 4.
Pai urmaresc seriile on-going din aceasta primavara: Magi: Sinbad no Bouken, Sousei no Onmyouji, Seisen Cerberus, Boku no hero academia, Kiznaiver si Big Order.
[Imagine: photocat-vert_zpsf5d8efbz.jpg][/img]

#6
heii, mersii Smile.
As vrea sa raman dar am si eu o mica intrebare. De ce e asa inactiv forumu?
[Imagine: photocat-vert_zpsf5d8efbz.jpg][/img]

#7
Pai, conform unor opinii forumul e nud din cauza mea si a celor ca mine (eu nestiind ca exista oameni ca mine la cata liniste si pace e aici). Sa se inteleaga nu ma consider troll sau hater.

Altii ar spune fiindca nu e promovat forumul la TV pe un post dedicat anime-urilor - cum era vechiul forum Animax. Si copiii de 12 ani nu stiu de el ca sa vina sa se inscrie.

Altii ar fi de parere ca vina apartine fb-ului care e un culcus mai bland cu pesonalitatea unui copil - pentru orice posteaza acolo are certitudinea ca un grup de prieteni va catadicsi sa dea un amarat de like in speranta ca la randul lui grupul de prieteni va primi like de la cel care a fost blagoslovit cu like. Chiar si atunci cand va spune ca dacii au inventat civilizatia si laserul la modul serios.

Toate cele trei la un loc?
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#8
Chestia cu promovarea a TV nu stiu ce sa zic, sunt mute forum-uri care nu sunt promovate la tv si totusi sunt active, mai degeaba as merge pe ideea cu facebook-ul. Pot zice din propria experienta sa zic asa, mai ales ca inainte cand era Hi5 toti erau mandrii ca-s Otaku si etc, acum de cand e facebook, putini mai recunosc asta, eu cel putin asa vad si in plus unii nu mai tin legatura cu vechii prieteni si etc, sau poate fi si din cauza ca au propria viata si nu ii mai intereseaza netu. Eu unu sunt mandru ca-s Otaku chiar daca am fb, nu mi-e rusine de aceasta pasiune pe care o am de mic. Sper sa nu ma injure nimeni ca am zis asta.
[Imagine: photocat-vert_zpsf5d8efbz.jpg][/img]

#9
oh, come on! asta cu viata personala e cu dus si intors. ei nu mai intra pe forum fiindca nu mai au timp, dar rup fb-ul zilnic. deci daca ar intra 10 minute pe forum si ar lasa un mesaj la repezeala asa... tot s-ar simti ceva. nu e vorba de timp, e vorba de lipsa de interes.

imi spui si mie care sunt forumurile prospere din romania? eu mai activez pe unul roman si acolo, daca o sa dispara adminul care e pasionat de fenomen si posteaza informatii interesante despre ce se intampla la zi in cadrul jocului, s-ar alege praful. si comunitatea se activeaza cand sunt evenimente importante difuzate la tv.

daca animezup ar avea un post tv difuzat la nivel national si ar avea un spot in care ar prezenta forumul ca pe o comunitate de prieteni cu siguranta copiii de 12 ani l-ar gasi cool si ar veni aici sa discute despre naruto.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#10
Deci cei de aici au aes fb-ul mai mult decat forumu. Eu le prefer pe amandoua.
Forumu care e activ si are si site personal de anime se numeste AnimeG. Am cont si acolo.
[Imagine: photocat-vert_zpsf5d8efbz.jpg][/img]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salutare ! Salutare ! Am cazut din cer ! PopRockGoth 16 5.362 16-07-2011, 09:20 AM
Ultimul răspuns: PopRockGoth


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)