Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SWEET and SPICY

Doamne cat am asteptat eu capitolul asta, credeam ca mor pana se posteaza, in orice caz mi-a fost mila de baietelul ala saracul isi pierduse mama, noroc ca l-au vazut Ren si Sunao ca altfel cine stie ce putea patii singur. Greseli de tastare sunt sigura ca nu am vazut, in acest capitol au fost imbinate frumos descrierea, naratiunea si dialogul facandu-l foarte interesant. Marea mea dezamagire, iar am fost lasata balta in mijlocul actiunii. Oricum abia astept sa vad ce se intampla capitolul viitor.
Kiss and hurry up :*:*:*
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

Un capitol bun, ca de obicei.
Hmm, pe Ren l-as fi putut vedea oricum, numai asa nu. Si Sunao e draguta, ar forma un cuplu simpatic. Sa fie impreuna ! ... Sa fie impreuna!... Sa fie impreuna !!!

Abiaa stept continuarea. Ne-ai lasat cu sufletul la gura.

Bafta la scris si sper sa postezi noul capitol cat de curand.
Salut!

Aloha...
Deci sa incepem cu criticile care nu sunt inafara de una...continua naibii odata~x(...
2.Laudele:e super genial ficul acesta,mai lasat fara cuvinte,oar Yui e mai schimbata ca niciodata,din cauza frumosului de Sei:X
3.Stiu ca esti ocupata cu facultatea,da zine si noua:Bai pruncilor,copiilor..sau cum ne`oi zice,baga`ti bine la capu` ala care il tineti de mobila pe umeri,ca eu nu pot posta foarte des pentru ca am de invatat foarte mult!

hai pa ...deci cam asta am avut de zis...:-J...si pune odata continurea aia

Da , deci , whisper..
1 la mana...am mai mentionat ca sunt ocupata cu facultatea
2 la mana...nu ma astept sa intelegi EXACT ce inseamna sa fi ocupat cu facultatea, pentru ca ai doar 13 ani , asa ca te rog ,nu mai face aceste figuri la topicul meu , crede-ma ,mi-ar face mare placere sa incep sa enumar EXACT tot ce ma opreste , legat de facultate [ adik program , cursuri, teme etc ] sa pot sa postez la fel de repede ca la inceput la ficul meu [ caci Dumezeu stie ca imi este drag ] , insa as umple prea mult spatiu si mi-e lene , dar daca esti chiar atat de curioasa , id-ul meu de mess iti sta la dispozitie si te voi lamuri personal.
3 la mana , multumesc ca iti place ficul meu

Inca o data imi cer scuze , merge foarte greu , sper ca veti mai avea rabdare , daca nu , asta este....mai mult nu am ce sa fac , din cauza prioritatilor.

Si ca tot vorbim de asta , spre fericirea mea , azi-noapte am reusit sa termin urmatorul capitol , asa ca poftiti si sper sa va placa . Inca o data multumesc celor care au rabdare cu mine.




50: Fratele cel mare

In cateva minute ajunsera la destinatie. Sunao deschise usa cu cheia lui Ren si dupa ce intrara aparu mama lui Ren si imediat ce il vazu pe Take tipa surprinsa. Dupa ce isi reveni din soc, fara sa intrebe ce cauta acolo, il lua in brate si se duse cu el in sufragerie. Sunao privea stupefiata, dar cand se intoarse spre Ren, acesta dadu din umeri si isi agata haina in cuier .
‘Vai ce scump e ! ‘ exclama ea , dupa ce il inveleste . Apoi ii arunca o privire usturatoare lui Ren .
‘Ok, da-i drumul . Al cui e copilul ? Stiu ca esti cum esti dar, sa lasi o fata gravida....te dau la politie fiu pervers ce esti !’ spune ea mustrator.
‘Sti, cred ca as prefera sa merg la inchisoare,’ ii sopteste lui Sunao.
Fata puse mana la gura sa nu izbucneasca in ras.
‘Ei bine , vad ca e in regula aici . Kigaru-san , voi veni maine la prima ora sa-l iau , imi cer scuze ca trebuie sa aveti grija de el ‘ spune Sunao rusinata si se apleaca in semn de respect.
‘Nu-i nimic draga,’ zice mama lui Ren zambind. ‘Dar stai departe de el,’ adauga uitandu-se la fiul ei. ‘Esti o fata mult prea amabila si draguta.’
Ren se incrunta si pufni .
‘Mama,inceteaza....’ scrasneste el din dinti.
‘Va multumesc incaodata .’ spune ea si se indreapta spre usa.
‘Huh? Sunao-chan , deja pleci ?’ intreaba Ren , mirat.
‘Uhm, da. O sa vin maine dimineata . ‘ zambeste ea cam nesigura.
‘Atunci lasa-ma sa te duc acasa , e tarziu si o fata nu trebuie sa mearga singura seara.Cine stie peste ce fel de oameni dai .’ insista el.
‘Oameni ca tine , libidinosule ‘ susoteste mama lui , fara ca Sunao sa o auda.
Ren isi lua geaca si pleca inainte ca mama lui sa mai zica ceva care sa il faca de rusine, chiar daca era adevarat. Amandoi mergeau incet, fara sa scoata un cuvant. Noaptea era atat de linistita incat isi auzeau proprii pasi.
Era o tacere care , dintr-un motiv anume , parea foarte stanjenitoare. Sunao se temea sa nu cumva sa incerce ceva straniu asupra ei , asa cum obisnuia sa glumeasca Yui .Fusese foarte dragut cu ea , ii fusese alaturi cand s-a simtit demoralizata , insa nu stia care erau intentiile sale si , stia destul de clar ca orice baiat avea o intentie., care adesea nu era chiar placuta.
Cand ajunsera la ea acasa, Sunao rasufla linistita pentru ca Ren se purtase exemplar, avand in vedere povestile pe care i le spuneau Yui si Sei.
‘Eh, esti in siguranta,’ zice Ren uitandu-se la stelele de pe cer. ‘Pe de alta parte, eu trebuie sa ma intorc acasa pe intuneric.’
‘Imi pare rau pentru deranj si , desi nu prea a iesit ce trebuia cu festivalul , m-am distrat . Multumesc ‘ zambeste ,sincera.
‘Oricand,’ zice el dand din umeri. ‘Ne vedem maine ‘
A doua zi , dis de dimineata , Sunao era deja in fata usii apartamentului lui Ren , unde acesta o astepta cu un Take somnoros.
Asa cum hotarasera in urma cu cateva ore , din moment ce nu au reusit sa dea de mama baietelului la festival , vor merge la cea mai apropiata sectie de politie.Cu siguranta ei vor putea s-o gaseasca pe doamna Mizumi.
Dupa ce au oferit informatiile necesare politiei , cei trei s-au asezat pe o bancuta , asteptand rezultatele.
La cererea lui Sunao , Ren ii cumparase lui Take o inghetata . Cum Ren nu era badaran , i-a cumparat si lui Sunao un suc , dupa care Take a mai cerut si el un suc , iar apoi i s-a facut sete si lui Ren , asa ca , inainte de termen , portofelul lui Ren se golise la jumatate.
‘Nu planuisem sa cheltuiesc bani azi , trebuia sa iau mai mult la mine ‘ bombane Ren , privindu-si portofelul , dezamagit.
Timpul trecea , iar cei trei asteptau , din ce in ce mai nerabdatori , un rezultat.Ren incepu sa loveasca cam nervos cu talpa piciorului in podea , in timp ce Sunao incerca sa-l faca pe baietel sa uite de faptul ca familia lui inca nu venise sa-l ia.
‘Ce fel de familie e asta? Copilul lor e disparut de peste 12 ore . Daca eram in locul lor deja as fi dat anunt ca s-a pierdut si eram in masina cu politia cautandu-l peste tot ‘ spune Sunao , revoltata.
‘Nu toti parintii sunt asa de grijulii ‘ spune Ren , punandu-si mainile la ceafa si lasandu-se pe spate.
Deodata, unul din ofiterii sectiei de politie isi facu aparitia de dupa colt,chemandu-i pe cei trei.
‘Onii-chan ! ‘ exclama Take si o ia la fuga ,eliberandu-se brusc din mana lui Sunao.Se opri in dreptul unui tanar inalt , cu par negru tuns scurt ,ochi caprui si un aspect punk-rock .Ren si Sunao isi aruncara priviri scurte inainte sa se apropie.
‘Take , esti bine ? ‘ intreaba baiatul , destul de ingrijorat , dupa ce il imbratiseaza scurt. Take dadu din cap , vesel.
‘Sunao-nee-chan si Ren-nii-chan au avut grija de mine ‘ spune el , intorcandu-se spre cei doi. Tanarul isi ridica privirea si zambeste sincer catre cei doi.
‘Ryou Mizumi ‘ zice el , ridicand mana catre Ren.
‘ Kigaru Ren ‘ se prezinta tanarul cu par roscat, apoi adauga ‘ iar ea e Sunao Kawakuchi ‘ . Sunao se inclina putin , in semn de respect.
‘Va multumesc mult amandurora . Sincer, nu stiu ce as fi facut daca nu l-ati fi gasit voi pe fratiorul meu. E mic , erau sanse mari ca toti sa-l ignore si , o seara intreaga nu stiu cum ar fi rezistat .’ realizeaza Ryou, pe un ton umil si recunoscator.
‘Intr-adevar, daca Take-kun n-ar fi dat peste noi si viceversa , cine stie ce s-ar fi intamplat , o seara intreaga ‘ spune Sunao , insa tonul ei nu era cel al unei persoane careia i se multumea,ci unul mustrator . In mintea ei ,nu putea concepe cum au putut sta atata pana sa vina sa-l caute si la sectia de politie din zona. Ryou intelesese reprosul indirect al fetei si zambi putin din coltul gurii.
‘Abia azi dimineata am aflat de disparitia lui Take, cand m-am intors acasa si am realizat ca nu era. Take...’ spune el , intorcandu-se spre baietel ‘....ti-am spus sa ma suni cand vezi ca mama e iar beata.Daca stiam nu trebuia sa treci prin toate aceste emotii. ‘
Take lasa capul in jos trist.Sunao si Ren ramasera uimiti de spusele lui Ryou. Mama lui Take , fusese beata ?
‘Onii-chan , mi-a promis ca nu mai bea , si m-a luat la festival sa mancam dango si sa vedem artificiile ‘ se plange baietelul , ‘....dar iar s-a certat cu tata si....’
‘Ok , am inteles .’ il intrerupe Ryou. ‘ Imi cer scuze ca v-am bagat in asta , cum pot sa va rasplatesc bunatatea ? ‘ intreaba el, privind-o pe Sunao.
‘Uhm,nu e nevoie,n-a fost mare deranj.Bine ca s-a rezolvat .’ zice ea,repede. Ren se indeparteaza pentru a discuta putin cu ofiterul sectiei .Cei trei raman tacuti cateva secunde,iar apoi Ryou se scotoceste prin buzunarele pantalonilor sai , cautand ceva .
‘Poftim ‘ spune si ii inmaneaza lui Sunao doua bilete. ‘ Sunt pentru concertul trupei din care fac parte . ‘
‘Ah,nu,chiar nu e nevoie .’ spune ea, inrosindu-se toata atunci cand Ryou i-a zambit larg.
‘Sunt gratis,macar atat pentru ce ati facut.Locuri in primul rand,adu-l si pe iubitul tau .’ insista el , punandu-i biletele in mana.
‘Nu e iubitul meu .’ spune Sunao ,cam grabita .Ryou il ia pe Take de mana si se pregateste sa plece.
‘Atunci chiar ca mi-ar placea sa vii ‘ spune , facand scurt cu ochiul si plecand.

Nee-chan here i am

no acum sa incep:
imi miroase a idila amoroasa...intre Sunao si Ryou...anyway eu una as vrea ca ea sa ramana cu Ren
oricum eu presimt ca ai de gand sa il faci pe Ren gelos pe Ryou,dak acesta ii va da prea multa atentie fetei
pe undeva pe acolo ma distrat ultima replica a lui Sunao:"Nu e iubitul meu"...ma bufnit rasul din cauza ca seama cu o replica de la un desen animat la care se uita vara-mea

no acum nee-chan chiar mai facut curioasa sa vad ce se intampla mai departe...spor la scris

app mult noroc la facultate...astept cat e nevoie pana la urmatorul next
kiss ya...I will be always by your side :x
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

godd a fost super capitolul mi-a placut la nebunie
asteptarea a fost lunga, dar a meritat din plin (app succes in cont cu facultatea)
mi-a placut tare mult de mama lui Ren a fost foarte simpatica si sincera cu Sunao
hehe ce frate simpatic are Take si se pare ca o place pe Sunao
de-abia astept sa vad ce se va intampla cap urmator

I`ll pe patient `til next time :X:X:X
chu:*:*:*
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sweet nothings Yaku-chin 2 2.306 21-01-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sweet traps [ Yaoi ] Yaku-chin 8 4.736 27-09-2011, 07:15 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  No more sweet goodbyes [Yaoi] Aliss_anime 10 6.893 29-01-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Sweet Tears Icsdeee. 6 3.827 09-01-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Just me and my sweet life... Akane :3 1 2.424 28-12-2009, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.776 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)