Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#21
Nici mie nu imi vine sa cred ca fel de oameni pot exista 22 A aratat mai demult la televizor un cal care a murit torturat sau asa ceva 22 Si parca am mai vazut si cum cineva dadea cu picioru intr-un caine vagabond :2: Si sunt sigura ca am mai vazut pe la televizor si alte lucruri din acestea, doar ca nu mi le mai amintesc...
Si sincer nu inteleg de ce unii oameni fac asa ceva :2: Mie una imi plac animalele, nu as fi capabila sa le fac rau :2:
Pacat ca exista si oameni care efectiv isi bat joc de animale...

#22
Acesti oameni ar trebui prinsi amendati cu 2.000 lei si bagati la parnaie pt 2 ani pt asa cv,pai ce .... mea e asta omoram animele k ne plictiseam in casa...Din partea mea puscarie 2 si se invatza minte si dak mai face odata 4 ani 19
You hurt me,but I kill you!
What doesn't kills you
Gets you stronger!



[Imagine: narutodemon_xl.jpg]

Yondaime & Naruto,best hokage and best ninja,what a combination...

[Imagine: Naruto__Naruto_and_Yondaime_by_Risachantag.jpg]

[Imagine: chibi_933.gif]
Adenthielis, chibi-ul lui seeergiu


Bancuri,glume,avem de toate !!!

#23
Right!

[Imagine: regretmotivatorzx5.jpg]
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#24
X______________X
pfff
oameni asta sunt complet crazy...de fapt nici nu se pot nimi oameni....nici macar animele nu el potui numi....x.x....sunt niste creaturi groaznice.....ce au avut mey cu saracele animale....
acesti oameni ar trebui omorati parerea mea >____>
!_!
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#25
Guys, calm down :o11:
I mean, wtf? ><" True, exista si unii care ar trebui batuti, dar totusi ._.' Au si ei dreptate jumate la suta 10 Fiti seriosi, de cate ori nu ati dat de un caine de pe la coltul blocului care sa nu vrea sa te muste? 23 C'moon ... Sheesh, the main reason I hate dogs & cats and I'll never have a pet 10
Aham... Parere - Aia merita batuti 10 Pentru ca *I think so ._.'* acel animalut nu le-a facut nimic xD
Dar totusi, daca animalele sar primele 5 De ce sa nu ne aparam? Plus ca de multe ori trebuie sa il bati [ma refer la caini 21] pana nu se mai poate misca sa-ti stie de frica si sa respecte mana aceluia care il hraneste smile De ce? Va sari data viitoare la tine 33 Sau mai rau, daca e catea si e in calduri, daca sare ea sare si toata haita de masculi...
Sincer, nu prea merita asa multa mila animalele 10 "Kill or get killed" 3 [Now don't warn me pt ca nu va convine ce am scris si pt ca nu am mila bla bla]

[Edit] Oh, yeah, am uitat xD Aici m-am referit doar la caini :3

#26
Nu pot sa cred cum cineva poate fii asa de crud
Am si eu doi labradori o fetita si un baiat, pe care ii iubesc ca pe niste frati
Nu stiu ce as face daca ar pati ceva rau
Am vazut filmuletul cu pisica, saraca, aia sunt chiar retardati, sa joace fotbal cu o pisica
Se cred tari ca bat o pisica pana o omoara, ar trebui sa se puna cu cineva pe masura lor
Pe Animal Planet se difuzeaza o emisiune cu SPCA
Acesti agenti de la spca se ocupa de cazurile de cruzime impotriva aimalelor
Adica primesc o sesizare fata de un caz de cruzime fata de un animal
De exemplu: cand acesta este batut, lasat sa moara de foame, folosit in lupte( asta se intampla la o anumita rasa de caini...pitbull) acest lucru bine inteles ca se intampla in america
Am un vecin, care are un pitbull si il foloseste la lupte cu diferiti caini, de diferite dimensiuni
Imi pare enorm de rau cand il aud schincind cand este muscat, oricum tata a reusit sa cheme Pro animals, o fundatie protectia animalelor in tg-jiu.
Am avut si eu un pitbull, dar din pacate in timp ce mergeam pe strada, a fost atacat de 2 ciobnesti mioritici si a murit pe loc, am incercat sa ma bag intre ei dar riscam sa fiu muscata destul de grav
Ce m-a enervat cel mai tare a fost ca stpanul cainilor ia asmutit asupra cainelui meu
Traim in romania si nu putem face nimmic...
@YULOBO: imi pare rau ca aceasta este parerea ta despre patrupede
Chiar nu as vrea sa se supere cinva pe mine, dar nu imi place ideea, sa bati un animal pana nu se poate misca e chiar...inumana ca sa ma exprim asa
Si daca imi dai voie sa-ti amintesc aici e un topic care are tema de a opri violenta impotriva animalelor, nu de a o incuraja
Este adevarat unii caini mai musca, dar au si ei un motiv
Daca incurajezi violenta nu ar trebui sa postezi aici
Sper sa nu te superi pe mine
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#27
Ce ziceti ca unii oameni fac misto de asta?
-> http://www.youtube.com/watch?v=5dzi_8Rscfs&eurl=

#28
Putem sa ne punem noi si in cur si in cap deoarece nimica n use va schimba,betivul de taran tot isi va bate calul de va cadea bietul animal pe jos deorece asta a invatat el de la betivu' de tasu.Putem sa invintam noi la politie de animale de vietuitoare de viermi de matase ca totul va fi degeaba deorece romanul si rromul tot ca ei vor face.Ma inerveaza nu avem ce schimba la ei dar va trebui sa schimbam ceva la noi cei care venim din urma si sa nu facem ca si ei.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#29
inainte sa incep, vreau sa mentionez ca nu am citit toate posturile, doar cele care chiar mi-au sarit efectiv in ochi.
ok, dar probabil va intrebati de ce acesti oameni se comporta asa. Ok, acesti oameni or fi ei cum or fi dar ei nu au fost educati in stilul care trebuia, astfel devenind absurzi, lipsiti de principii etc.
Adevarul este ca o asemenea cruzime nici un demon nu o poate face, chiar este inuman sa ranesti dar si sa fii ranit. Adevarul este ca doare adfevarul...
Muse cred k multi au vazut filmul de pe tube, dar nici nu indraznesc macar sa-l vad. Nici nu vreau deoarece pentru multe persoane, mai mult sau mai putin sensibile, le raman acele scene oribile. Ma intelegi.
De aceea nici nu vreau sa ma uit.
Acesti oameni ar trebui inchisi pe viata pentru fapta lor, deoarece atunci cand actioneaza pur si simplu nu gandesc.
Asemenea apsurditati nu am mai vazut, desi daca o sa vad nu stiu, dar trebuie sa impiedic.

daca voi chiar vreti sa luptati contra persoanelor astora incapabile mintal ( altfel nu puteam sa spun ) educati-va copii ( cand o sa-i aveti ), familia si restul persoanelor cunoscute si necunoscute. Doar asa puteti pastra un echilibru, in viitorul indepartat, sau ap[ropiat.
-

#30
Mereu vor exista oameni care ucid, fara pic de remuscari, animelele, pentru le considere niste fiinte inferioare lor, fara minte si suflet. Nu le pasa de durerea ce le-o provoaca. Din cauza deficitului de inteligenta ei nu le i-au in seama, insa sunt cu mult mai sigura ca animalele sunt cu mult mai destepte decat unii. Daca oamenii au ajuns sa se omoare intre ei, fara sa ai regrete, uciderea in masa a populatiei umane a ajuns ceva banal, cum va asteptati ca aceste persoane sa trateze animalele, ca egalii lor?
Asta e omul... singurul mod in care se poate distra e sa faca fiintele sa sufere incetul cu incetul, torturandu-le pana mor. Sau unii o fac din ura, dezgust, pentru niste animale demne de mila, ce incearca doar sa traiasca.
Mi-as dori ca animalele sa nu m-ai fie ucise sau lovite, insa din cauza adultilor ce nu isi educa copii cum trebuie, sau in majoritatea timpului din cauza adultilor, vor exista mereu oameni care sa le faca rau altor specii de viata.








Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)