Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#31
Violența împotriva animalelor e o "problema reală" în România, totuși sunt lucruri mult mai importante asupra carora să ne concentram atenția.

Cât despre poliția animalelor, nu cred ca e nevoie de așa ceva, mai degrabă ar trebui să se pună accent pe educație, nu doar în școli ci și în familie(mai ales).
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#32
*shakes head*
Nuttin's going to happen,folks.Oricât ne-am dori noi să fie totu' bine si să ne trezim la realitate,it's not going to happen.
Eu una iubesc animalele şi nu aş putea să le fac rau dar sunt mult prea multi care le ranesc.Nu poti schimba mentalitatea unor oameni peste noapte şi în nici-un caz doar cu vorbe[goale].Din câte ati vazut,nimic nu s-a schimbat de când Pro Tv a facut petitia aceea si nici nu se va schimba.Am ajuns de la o natiune inteligentă la una de cea mai joasa speţă,si continuam să ne afundam din ce in ce mai jos,ca şi cum nu ar conta.
În fine,nu pot decât să îi înjur pe retardatii ăia ._.'
@Yulobo -You've got no feelings,eh?
LOLNOPE

#33
Probabil ca daca s-ar da si la noi legi mai serioase ar fii altfel.
Ca de exemplu am vazut un reportaj in care doi adolescenti din America au batut o pisica si apoi i-au dat foc.Din fericire pisica a scapat, nu mai stiu cine a gasit-o si a duso la doctor veterinar . Baietii respectivi au primit 25 de ani de inchisoare.Dar la noi nu a fost asa, cand au batut pisica aia, le-a dat decat o amenda...grr atat?trebuia sa ii trateze cum au tratat si ei biata pisica.O politie a animalelor ar fii buna, dar nu ca la noi ca daca o vor face, va fii numai politia pisicilor, cainilot si animalelor domastice in rest pauza...sunt multe animale...
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

#34
@Harukichi
*sigh* Stii ce, eu nu cresc nici macar un caine, n-am crescut si nici nu voi creste. Cainii de la bloc se gudura pe langa mine, dar... Nu conteaza >.<

@Mitzuke
Maybe, maybe not. Hell knows.

#35
Yulobo , data viitoare foloseste PM.[ stiu ca iti place troll-ul si flame-ul , si mie imi plac...dar totusi.]


As vrea sa incep aceasta parere cu un singur cuvant :
Romania

Traim intr-o tara , sau ma rog asa se zicea de mult ca ar fii , in care nimeni nu conduce.Noi ne conducem pe noi insine.Animalele se plimba singure pe strada , ca niste blonde iesite dintr-un coafor , din cauza ca ele nu au destule fite de a intra acolo.Te pot musca in orice moment , te pot latra in orice moment , sunt pur si simplu , imprevizibile.A cui e vina?Simplu , a oamenilor.Daca nu si-ar mai bate joc de animale , daca nu le-ar mai trata cu 3 litere , poate si ele s-ar comporta altfel cu noi.Daaaa~r , de fapt , aici este adevarata Teoria Conspiratiei , vina este a stapanilor de animale , care nu si le-au castrat!!!!!!!!!!! Asta a spus primaria ( municipiului ) Bucuresti , vina este a stapanilor de animale , care nu si le-au castrat.( Exceptand faptul ca nu stiu cu ce drept , imi spune sa fac acest lucru , in momentul in care animalul este propriul meu bun , nu al oricarui alt om sau chiar al statului. )

Cam atat am avut de spus , de fapt...stai , mai e un lucru.
CUM VRETI SA OPRIM VIOLENTA IMPOTRIVA ANIMALELOR , CAND NOI NE OMORAM INTRE NOI , MAI RAU DECAT NISTE VULPI TURBATE?
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#36
Dar totusi...
animalele au si ele un suflet, trebuie tratate cu la fel de mult respect, ca oamenii, dar cred ca tornado are dreptate, tara noastra e de tot rasul
Ati vazut in strainatate asa ceva?
inteleg, suntem o tara fosta comunista, noi doar ce ne revenim si incercam sa ajungem din urma italia sau franta sau alte tari mult mai dezvoltate, dar aici e vorba de EDUCATIE, care se primeste in familie, totii caini mei sunt si au fost sterilizati, au pedigree si tot ce le trebui, daca as fi in locul primariei, as initia un program de sterilizare si plasare, eu nu cred ca asta nu se v-a intampla in viitorul apropiat, pana atunci, incercati sa tratati animalele cu mai mult respect. Nu urmati exemplul lor, omoara un animal din pura distractie, dupa parerea mea ei sunt doar niste frustrati, care nu se pot masura cu cineva pe marimea lor, si arata cat de ''cul'' sunt, omorand un animal fara aparare
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#37
Topicul asta e chiar bine venit in lumea in care traim [ you know what I mean ] .Deci, violenta in lumea animalelor.. mi se pare un act de cruzime sa abuzezi de un animal [ fie mic, fie mare] :
~> doar din simpla placere si plictiseala de moarte
~> ca sa te dai mare in fata celorlalti
~> sa iesi in evidenta [ hellloo, stirile de la protv spun totul looser ]
~> pentru ca iti face placere sa ranesti pe cineva mai slab decat tine.
Deci, mi se pare chiar josnica treaba asta. De s`ar infiinta si la noi in Romania politia animalelor ca in alte tari civilizate ar fi un inceput destul de bun, insa nu cred ca se va intampla asta foarte curand.
Se stie de pe toate posturile ca balenele, delfinii, ursii koala, leii albi, hipopotamii[ and many them] sunt pe cale de disparitie, nu`i asa? Bun. Si omul, desteptul paantului ce face? Le "apara" cu pistoalele, le impusca de doua ori in acelasi loc ca sa se asigure ca sunt in siguranta in Lumea Cealalta... Helloooo! Trezirea la realitate. Ce rau ne`au facut ele? Pe unii ii enerveaza doar prin simplul fapt ca exista, and that`s no normal. Sunt atat de mediatizate campaniile anti-drog, alcoolicism, tigari, insa la animale de ce nu se gandeste nimeni?
Pot sa spun ca am o parere foarte proasta de cei care abuzeaza de animale, fie ursul din padure, fie animalul de companie. De asemenea, am o parere la fel de prosta in ceea ce`i priveste pe cei carora nu le plac animalele. [ wtf, sa fi cretin sa nu`ti placa].
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#38
Multe animele de pe pamant sunt tratate cu brutalitate . Dar sunt si ele niste fiinte ... Eu nu as fi in stare sa fac asemenea lucruri sarmanelor animale. Am si eu un papagal dar nu as putea sa-i fac rau !
Eu consider ca animalele sunt niste fiinte, cu suflet, care nu merita un asemenea pedepse. Dar in lume exista si oameni care nu gandesc ca mine ...
Deci ...
Stop violentei impotriva animalelor !!!

#39
Am vazut atatea cazuri de oameni lipsiti de suflet...defapt astia pot fi numiti oameni?
In nici-un caz sunt niste...rahati puturosi!!!
Cu mana mea i-as omora!Nu este posibil asa ceva!Cum,puii mei sa lovesti un animalut?!?Babele:''e turbat,m-a mucat''Dar,cine l-a intaratat?
Daca dai cu piatra-n el cum p***a mea sa nu te muste?Zi si tu?Am trecut printr-o haita de caini,nu o data de foarte multe ori si nici unu nu m-a muscat!
Iubesc animalele,un om de poate trada oricand dar un caine niciodata.
Cand eram mai mica locuiam in alt cartier unde aveam o multime de catelusi,aveam si adapost,am dat catelusi si pisoi la oameni cu suflet,m-am dus cu tata pana la adaposturi sa-i salvez de hinghieri.Am trecut prin multe,o baba ne-a otravit intr-o vara cateii,i-am facut ce nu iti imaginezi,ceva scarbos dar a meritat.
Tatal unei cretine a omorat un caine cu toporu pentru ca a zgariat-o pe fica-sa pe picior,e normal???Eu nu prea cred!!!!!
L-as face chisalita pe taratura aia de om!Daca as putea i-as omora pe toti care chinuie animalele!
Din fericire,in cartierul in care m-am mutat nu sunt bestii numite ''oameni''.Am ajuns la politie pentru ca am dat cu o piatra intr-o baba si nu regret.Nimeni,nu imi loveste cainii de la blok!
STOP! violentei impotriva animalelor

#40
Am sapte animale.Trei pisici si patru catei.Doar o pisica s-a nascut in casa mea, restul le-am adunat de pe strada. Una dintre pisici fusese aruncata in foc, era doar un pui.Un catel fusese chiorat de o piatra aruncata de un ticalos.O alta catelusa era aruncata pe strada cu bazinul rupt si ciuperci in gura. O alta era aruncata pe strada de la o canisa ca avea un defect la ochi si nimeni nu cumpara un Malinoa cu defect.Iar ultima este o catelusa de 10 ani aruncata in curtea spitalului la care lucrez,era insarcinata cu un caine mult mai mare, daca nu o duceam sa o operez murea.Iar motanul este doar un pisic persan aruncat in strada intr-o noapte cu furtuna.
Toti sunt blanzi si dupa un coleg de pe site se pare ca trebuiau sa fie ucisi in chinuri pentru ca trebuie salvati rinocerii, hipopotanii, ursii panda, lupii ,cainii dingo si balenele.E fara rost chestia asta...Cum sa compari una cu alta?. Nu cred ca e bine ca dispar specii, dra cred ca din cei care ucid pisici si catei se recruteaza cei care ucid salbaticiuni ca sa se distreze.
Cat despre cine nu casca ochii si nimereste in mizerie...si agreseaza animalele care fac mizerie...poate data viitoare tipa si la un betiv care murdareste strazile cu diverse, sa vada cam ce pateste, ca si aia fac mizerie ,nu?
Cred ca ne trebuie mai multa responsabilitate. Sa sterilizam animalele de casa si sa sterilizam si sarmanele fiinte aruncate de inconstienti. Doar asa putem sa nu mai dam ocazia sadicilor sa ucida in chinuri.Desi...mi-e mi-au disparut trei pisici in ultimii zece ani si ma ingrozesc cand ma gandesc ce soarta s-ar putea sa fii avut...
Probabil daca vre-o data mi-ar cadea in mana tortionarii de animale sau comerciantii de momeli de pescuit, care ucid animale ca sa faca viermi din ele, nu prea stiu daca nu cumva fiinta civilizata care cred ca sunt ar putea subcomba, pentru cateva minute si ar iesii la iveala o fiara.
Deci...Stop!Opriti violenta impotriva tuturor animalelor!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)