Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Click ÅŸi Boom

#81
Multumesc, Raluca pentru comment.
Asa am ajuns si la finalul acestei povesti ^^. Multumesc ca ati citit si ca ati comentati. Multumesc ca ati fost alaturi de noi la fiecare capitol. ^^
Sper ca va placut aceasta colaborare intre mine si Teh. ^^
Enjoy !


Capitolul 32


Nu credeam niciodata ca viata ar putea fi atat de minunata. Eram aranjata la casa mea, impreuna cu un sot pe care-l adoram si cu doi copii mai mult decat minunati. Ultimii zece ani din viata mea au fost superbi. Fiecare clipa traita intr-un mod special, fiecare fiind unica. Inca-mi amintesc luna noastra de miere, sa te plimbi pe plajele Italiene cu un vampir alaturi nu e ceva ce oricine ar putea face. Sau nasterea primul meu copil, fetita mea, Maya. Dureros si totusi o clipa unica in viata. Cel mai amuzant lucru din toata acea poveste a fost Jack, ma intreba din cinci in cinci minute daca mai traiesc. Zalux a fost si mai incantat de Maya decat oricare alta persoana infara de mine si Jack, s-a atasat de ea intr-un mod spectaculos, in toti acesti ani, el a venit ( si inca o face ) sa o viziteze la noi in fiecare zi, fata mea, adorandu-i prezenta, poate pentru ca era si el vampir.. Dupa patru ani de la nasterea Mayei a venit si Alexander, micul meu baiat. Spre deosebire de Maya, care e o fire foarte energica, vorbareata, activa si toate cele, el e un baiat mai retras, inteligent, si tacut. Nu vreau sa spun ca Maya nu e desteapta sau ceva in genul, pentru ca este, dar Alex are ceva mai special, sta foarte mult timp cu mine, pot sa spun ca majoritatea timpului. In timp ce Maya sta ori cu Zalux ori cu Jack, ei o cam rasfata.
Relatia mea cu mama este una exceptionala, ne distram, ma viziteaza foarte des pentru a-si vedea nepotii, eu pe ea nu o vizitez decat cand nu e tata acasa. De cand cu intamplarea de la nunta mea cu Jack nu am mai vorbit, eu nu am vrut sa mai vorbesc cu el pentru ca m-a suparat foarte tare, nici macar de nepotii lui nu se ingrijoareaza, ei stiu ca el e mort.
Ceea ce e cu adevarat interesant sa spun asa, e ca Maya a mostenit partea 'vampireasca' a lui Jack, nu intelegem cum s-a intamplat acest lucru, insa adoratul meu sot se ocupa de educatia ei in privinta aceasta. Iar Alex a mostenit sangele si perspicacitatea vantorilor, adica de la mine. Fiecare din noi doi ( adica dintre mine si iubirea mea ) ne ocupam de cate un copil al nostru, desigur, petrecem si cu celalat o perioada de timp, ca sa nu se simta maginalizati de unul dintre noi. Pe mica mea blondina o invat sa gateasca si toate chestiile de femei, ne radem, ne intelegem, dar tot la tatal ei trage mai mult, exact asa face si Alex, el sta cu Jack, se joaca toate lucrurile care le-ar face un tata si un fiu, dar la mine trage mai mult.
Pe langa aceste mici aspecte suntem o familie normala (compusa dintr-un vanator si un vampir si doi copii unul pe jumatate vampir iar celalalt vanator ).

Chiar si azi, cand stau si ii privesc in curte cum se joaca alaturi de vampirul meu, nu imi vine sa cred ca am putut ajunge aici, sa am o familie. Mi-am mutat atentia la cratita in care se fierbeau spaghetele care urmau sa fie cina. Am luat cratita de pe foc si m-am dus cu ea la chiuveta unde le-am strecurat. Dintr-o data am auzit soneria de la usa principala sunand, am lasat ceea ce faceam deoparte si m-am dus sa vad cine e. Am deschis usa, si in fata mea a aparut un tanar in jur de nouasprezece ani, inalt, suplu, brunet cu parul lung prins intr-o coada la spate si cu ochii rosii. Mi-a zambit dezvelindu-si coltii, si eu am imitat gestul ( mai putin la partea cu coltii ). L-am imbratisat si el a facut la fel.

- Bine ai venit, Zalux !

I-am spus poftindu-l inauntru. Mi-a multumit iar apoi s-a indreptat spre bucatarie, eu urmandu-l. De cate ori a venit pe aici ! deja stia drumul peste tot. S-a asezat pe un scaun de la masa rotunda care domina in mijlocul bucatariei, iar eu mi-am continuat treaba cu spaghetele. Le-am lasat deoparte si m-am apucat sa fac sosul care le placea atat de mult celor mici.

- Ce faci acolo ? Miroase dezgustator !

A spus vampir plin de disgust. Am ras.

- Pentru tine doar sangele miroase 'frumos'.

Am spus ironica. L-am auzit chicotind. Fara sa stea prea mult la vorbe, a iesit pe usa care dadea spre gradina pentru a merge la copii si la Jack. S-au salutat iar apoi el a inceput sa se joace cu Maya, mai mult. L-am vazut pe Alex uitandu-se urat la el, privirea lui nu mi-a placut deloc. Am scapat tot ceea ce aveam in maini si am fugit afara. Niciunul dintre ei nu stia ce se intampla, doar eu, eu si Alex. M-am pus in fata copilului si m-am uitat la el amenintator. L-am luat in brate si l-am dus inapoi in casa, sub privirile pline de uimire ale celorlalati. L-am pus pe un scaun si apoi am mers si am adunat ceea ce am scapat pe jos. Dupa ce am terminat mi-am tras un scaun pentru a sta langa el. L-am privit in ochi, iar el si i-a atintit spre podea.

- Ce ti-am explicat eu, Alex ?

L-am intrebat, asteptand un raspuns, rapid.

- Zalux nu e un vampir rau, eu nu trebuie sa reactionez ca si la ceilalati.
- Exact.

Am aprobat raspunsul lui. L-am auzit oftand si l-am luat punanadu-i capul pe pieptul meu.

- Stiu ca ti-e greu, scumpule, dar trebuie sa-ti controlezi instinctele de vanator in preasma tatalui tau si a surorii tale, stii cum sta treaba, tu esti un mic geniu, si intelegi.

M-a privit in ochi si mi-a zambit, s-a intins si m-a pupat pe obraji si apoi m-a imbratisat. L-am lasat jos si i-am spus sa mearga la joaca. Era greu pentru el sa se controleze, nu i-am spus asta lui Jack, ca sa nu-l evite, pentru ca el ar considera ca i-ar provoca suferinta, in fond avea doar sase ani, desi avea o minte mai formata decat a oricarui copil de varsta lui. Si imi era ... mila de el, ma temeam pentru el, doar pentru ca e mai special decat altii, chiar decat Maya, el trebuie sa se controleze sa nu-si omoare propia sora intr-un atac de furie.
Dupa ce am terminat de pregatit cina, i-am chemat la masa, Zalux a venit si el, desigur, prefacandu-se ca manca, defapt imi arunca mancarea pe jos, avea el sa plateasca pentru acest lucru, acum ma multumesc sa-l lovesc pe sub masa cu piciorul. Jack, ca deobicei rade de noi doi, dar ce sa-i faci ?
Dupa ce am mancat, vampirul a mai stat putin pe la noi, adica pana cand Maya s-a dus la culcare. Pe Alex l-am mai tinut putin cu mine iar apoi m-am dus si l-am pus in camera lui sa doarma. Am stat cu el in pat, trecandu-mi mana prin parul lui roscat, cum ii placea de cand era mai micut. Dupa ce a adormit m-am dus in camera mea si a lui Jack, el nu era acolo, asa ca am presupus ca s-a dus pana afara sa se invioreze. Mi-am dat hainele jos si le-am pus pe pat apoi m-am indreptat spre baie. Am dat drumul la apa sa curga in cada , mi-am pus spumantul iar apoi am inceput sa ma uit in oglinda. Am oftat iar apoi am inchis ochii si am inspirat adanc. Am simtit doua brate cuprinzandu-mi talia si apoi niste saruturi pe gatul meu. Am chicotit usor iar apoi m-am intors cu fata spre cel care ma 'deranjase'. I-am cuprins buzele intr-un sarut tandru, mi-am bagat mainile in parul lui in timp ce el si le plimba pe spatele meu. Am intrerupt sarului si i-am zambit. M-am uitat catre cada mare, care statea in stanga noastra, o privire cu subinteles. A zambit si m-a luat pe sus si a intrat cu tot cu mine cada. I-am sarit in brate si m-am pus cu capul pe pieptul lui jucandu-ma cu spuma care era pe pielea lui. Ii simteam mana pe spatele meu, plimbandu-se. Inca nu imi venea sa cred, ca visul meu s-a implinit, chiar si dupa zece ani. Mi-am ridicat capul pentru a-i intalni ochii, ochii aceia care m-au fermecat. Mi-am apropiat buzele de ale lui, dar nu le-am sarutat, vroiam sa-i simt respiratia, ii simteam muschii incordanduse. Am zambit in sinea mea, iar apoi l-am sarutat, limba mea facandu-si loc printre buzele lui, pentru a ajunge la al lui si asa sa inceara un joc stiut doar de noi. Mi-am cufundat mana in parul lui, si el a facut la fel. Dezprinzandu-mi buzele de ale lui l-am privit in ochi.

- Te iubesc !

I-am spus sincer. Iar apoi mi-am zdrobit buzele din nou peste ale lui.


Sfarsit !





Multumesc incaodata ca ne-ati fost alaturi !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#82
off...nu-mi vine sa cred ca sa terminat si ficul acesta :(: . A fost si este minunat ...la fel ca si celalalt. Ma bucur ca cei doi au ramas impreuna in cele din urma...chiar daca tatal ei nu le-a acceptat relatia . Este interesanta relatia mama-fiu si tata-fiica, precum si mostenirea genetica primita de copii de la parintii lor:-?: . Ar fi fost de asteptat ca fetita sa isi mosteneasca mama , si baiatul tatal...recunosc ca am ramas surprinsa un pic ;)):
Hmm...o sa primi si un sezon 2, sau nu :-?: Ar fi interesant sa faceti si asa ceva, in care sa fie implicati copiii celor doi...si poate Zalux :-":

Pana atunci , v-am kissuit pe amandoua ...succes in continuare :*:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.359 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.953 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)