Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Still long road: Norvegia.

#21
Cum se inversau rolurile. Acum eu stateam plictisita si ma uitam la protagonisti. Stiam prea bine ca lupta mea se terminase si ca baietasul avea sa-si aduca aminte de mine. Otrava ce se afla pe lama cutitului ii curgea prin vene, insa incantatiile de sigilare isi faceau mai greu efectul.
Abaddon tocmai se gandise sa fie un razvratit, probabil suparat pe Saar ca are propria lui gasca, asa ca a incercat sa faca si el una.
Ama isi deschise aripile negre si se ridica la nivelul lui Abaddon. Ii dadea de inteles baiatului ca il sustinea, insa dintr-o lovitura in care nu puse prea multa putere il azvarli.
''Asta e fata mea!'' zic eu cu un zambet larg si putin mai tare astfel incat toti sa auda.

ooc: 5 care vrea
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#22
Ama se intoarse mirata catre Alli apoi cu un zambet gigantic pe chip ii arata semnul ok si spuse:
"Asta e mama mea!"
Din partea cealalta Abbadon isi revenise din soc privind-o destul de ciudat pe fata.
"Mai vrei? " intrebase aceasta spunand o incantatie si "chemându-si" secera. "Am un chef enorm de bataie!" Continua cu un ras haotic si cu vestitul strigat: "Welcam to Norway, suckers!", combinat cu un accent rusesc.

occ: mwhahaha >:]
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#23
''Se vede ca ai luat accentul rusesc de la mine! Da,da,da!'' spun eu razand si privind-o cu blandete pe Ama.
Cateva secunde mai tarziu mi-am atintit privirea spre Abaddon sperand sa reactioneze, insa el statea si o privea pierdut pe bruneta. Era clar ca nu se astepta la asa ceva. Si inca cate o sa mai pateasca...
Cu timpul care trecea, otrava i se raspandea mai tare. Acum stiam sigur ca vechiul meu oponent il cunostea pe Abaddon si era de partea lui, asa ca il studiam si pe el in acelasi timp, in caz ca mai incerca ceva.

ooc: si mai mwhahaha 21
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#24
Amaranthq isi atinti privirea catre Abbadon. Nu il privea cu ura, mai mult cu o oarecare compasiune.
"Stiu sentimentul acela, cand nu te vrea nimeni, nu ai prieteni, nu ai unde sa stai si te trezesti ca esti un nimic. Insa nu am incercat sa il maschez vreodata, asa cum faci tu."
Fata se aropie iarasi de el insa cu gand de pace, flacarile disparusera iar arma era atintita in jos fara a putea rani pe cineva.
"Da-mi un motiv pentru care nu m-ai ucide si desigur nici eu nu te-as omora pe tine."

occ: Abbadon.


MWHAHAHAHA
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#25
Abaddon isi schimba privirea in una superioara dupa care zambi iar zambetul se transforma intr-un ras haotic plin de ura si nebunie in acelasi timp.
"Fetitelor,vorbiti de prieteni?? Ati uitat ceva,eu am fost cel care va atacat prima oara ,si pana la urma ce este prietenia? " Spuse acesta coborand pe pamant si incepand sa se plimbe usor in timp ce isi rostea discursul.
' Sa ma joc,na nu ma joc... '
" Nu pot spune ca nu te-as ucide,e tentant dar cel mai probabil o sa te pastrez ca si un premiu, si nu a zis nimeni ca nu ma poti ucide,incearca daca vrei ar trebui sa ai motive,nu"
" De ce aveti nevoie de oameni cand noi suntem perfecti, si voi va chinuiti sa-i salvati,patetic se pare ca pana la urma ati uitat ce suntei! "
Spuse acesta pe un ton serios,neobisnuit pentru el in timp ce scoate un marker si pe o foaie de hartie le da un autograf celorlanti:
"Asta, asa sa nu va fie dor"

ooc: somebody else
Xpt1 stiu ca asteptai de mult asta 21
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#26
In acel moment, Saar afisa o fata trista, incercand sa se resemneze. Spuse, pe un ton ciudat: "Credeam ca voi sunteti altfel...", apoi disparu, odata cu echipamentele celorlalti, in locul lor aparandu-le hainele pe care le aveau inainte de intrarea in arca si, in locul in care era Saar, bagajele lor.

ooc: Va insemna asta o ca cei patru vor devenii dusmani? Numai timpul poate stii ce va urma!
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#27
"Iubire, prietenie si tradare. Mereu vin la pachet. Intotdeauna le-am urat." Ama ateriza la randul sau pe pamant apropiindu-se de Abbadon.
"Imi permiti sa iau eu acest dar venit din partea dumneavoastra, atotstiutorule-de-nimic, "idolul" nostru picat din Luna, periculos de idiot? " intreba fata fara sa astepte un raspuns iar in clipa urmatoare luase hartia si ii dadu-se foc. Isi indrepta mai apoi pasi catre Alli.
"Ai idee unde se afla Saar acum? Avem ceva de rezolvat." se adresa Ama fetei incepand sa chicoteasca.

occ: Gogogogogogogo guyzz!
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#28
'Jalnic, Saar. Chiar patetic. Iti iei jucariile si pleci.' acestea sunt cuvintele ce mi-au venit in minte dupa ce Saar si-a rostit discursul si a plecat.
Ama, aterizand langa Abaddon, il injosi doar prin cuvinte. Ca totul sa fie perfect ii lua hartia din mana si ii dadu foc. Geniala mea Ama...
Bruneta se intoarse catre mine si ma intreba daca stiam unde se afla Saar, iar eu cu un zambet smecheresc ii raspund: ''Desigur. I-am vazut plecarea si ceea ce avea sa faca dupa.''.

ooc: Ama
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#29
"Hell yeah! I'm on again bi*ch!" spuse Ama uitandu-se spre cer.
Dupa cateva momente de stat asa fata isi intoarse brusc chipul catre Abbadon ce parea pierdut. Privirea ei ar fi seriat de moarte oamenii normali; arata ca o papusa scoasa dintr-un film horror, cu un zambet imens ce ii scotea canini foarte ascutiti in evidenta.
"Sper ca nu te-am deranja daca am pleca dracul nostru Abba - chan." Nimic.
"Nu putem zbura, nu Alli-nee? Riscam sa fim vazute. Propui ceva? "

ooc: Ali. :3


MWHAHAHAHA
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#30
Cei doi continuau sa isi arunce priviri patrunzatoare, insa eu eram cu capul in cu totul alta parte. Ii urmaream fiecare miscare a lui Saar. Se deplasa repede. Si cu siguranta punea ceva la cale.
M-am trezit din visare abea cand Ama imi vorbi mie. Am stat putin sa analizez ce a spus avand in vedere ca veneam cu mintea din alta parte si peste cateva zeci de secunde, i-am raspuns: ''Sa zburam clar nu e o solutie. Incantatia e pentru distante mici si doar pentru ingeri. O sa incerc o vraja. E magie neagra curata. Asta ca sa vezi si tu baietas care sunt avantajele sa fii juma-juma.'' mi-am indreptat privirea catre Ama asteptand o confirmare.

ooc: care vrea
[Imagine: 7nION.jpg?1]





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 13.678 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia
  [Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti. Xpt1 30 13.790 11-02-2012, 01:03 AM
Ultimul răspuns: Xpt1


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)