Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Still long road: Norvegia.

#11
Ilhaistro:
" Inteligent, macar asa veti putea fugi "
Spuse acesta cu un ras haotic. Isi trece odata mana prin par si cu o uimitoare viteza sccoate un cutias cu o lama mica,fina lumina soarelui se reflecta in ea si de odata parca se vazu' niste semne pe micutul cutitas.
" aaa, Tu nu cumva esti corcitura intre inger si demon? " Dupa care zambetul sau deveni umpic trisc si intr-o fractiune de secunda sari la atac cu accea mica si inofensiva lama.

ooc: ati vrut actiune,actiune aveti

bic: (abaddon)
' hmm,interesant... '
Era o harababura totala de idei si posibilitati in capul lui Abaddon asa ca isi rezerva un loc undeva mai in spatele actiuni, hotarand doar sa urmareasca. Deasemenea scoate si el un obiect micut, dar se pare ca este doar o pila pe care se hotora sa o folosesca pentru asi retusa unghiile in timp ce era extrem de atent si incerca sa anticipeze urmatoarea miscare a Alidei.

ooc: Ama/Eve
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#12
Alida il urmarise atent, analizandu-i fiecare miscare. Prevazuse ca avea sa o atace, insa nu si cu ce. Era confuza. Ceva ii bloca "vederea".
"Cum m-ai facut, afurisitule? Corcitura? Corcitura e ..." insa se opri. O rafala de vant ii lovise ceafa. Stia ca cineva mai era prin imprejurimi. Si dupa manifestari, banuia si cine era.
Se concentra din nou asupra baietadului din fata ei si observa ca acesta scoase un cutitas mic si se indrepta inspre ea. Aceasta la randul ei duse mana in mantie si scoase o katana, iar mai apoi inainta rapid catre el. Tanarul incerca sa o taie, insa fata se lasa pe spate si se dadu cativa pasi in stanga, astfel incat ajunse langa el. Cu o miscare fulgeratoare lama katanei ajunse in dreptul gatului baiatului.
Acesta isi intoarse precaut capul spre ea si zambi.

ooc: Azazel
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#13
Ilhaistro:
Zambetul era unul larg, fericirea se citea pe fata sa, examina persoana care putea cel putin aparent sa-l omoare in orice moment. Se uita atent in toate partile simtinduse oarecum incoltit dar nu fara scapare. Acesta se apropie umpic de lama sabiei incat sa ii produca o mica zgarietura.
Cum primul strop de sange atinsese pamantul parca timpul se opri in loc, totul era nemiscat in afara de fiintele ce depaseau conditia umana, caci doar ele puteau rezista acestui tip de ritual.
Se ridica in aer zburand usor in jurul adversarilor sa-i dar ramanand cu privirea fixata pe cea mai importanta adversara din ultimul timp. Vantul nu mai batea iar gravitatia deveni din ce in ce mai mare.
" Hhaha,afurisit? Nici macar nar trebui sa existi,ne faci rasa de ras,si cine sunt ceilanti copilasi cu care ai venit?? " Spuse acesta pe un ton total superior in timp ce se indeparta la o oarecare distanta de toti.
' huh, sper ca cel care se ascunde sa fie mai presus decat copii astia....dar ce ma obosesc,si doar am zis sa nu mai lupt cu femei '
Cand totul parea sa se linisteasca acesta incepu' un foc nebun cu niste arme pamantesti incarcate cu o munitie de mult interzisa si ascunsa de mai marii ingeri.

Abaddon:
Starea lui ramasesera neschimbata,cum gravitatia devenea din ce in ce mai mare cu atat mai bine se relaxa si statea jos privindul indiferent pe noul personaj aparut in peisaj.
' Mia stricat toata distractia,dar oricum nu ma distram....sper doar sa ma ajute caci deja ma tine pe loc de prea mult timp si nu sia ales tinta potrivita '
" Continuati!"
Spuse Abaddon aplaudand.

ooc: Eve/Ama/Xpt1
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#14
Saar Se teleporta langa Abbadon, cu tot cu un scaun si o masuta pe care avea o pizza si cateva pungi de snacks-uri pamantesti si cu un sac de pungi de popcorn. Se astepta la o lupta care sa dureze mult, insa era inarmat, ca de obicei. Uitandu-se atent la vizitatorul inger, vizitator deoarece nu credea ca avea sa ramana cu ei sau impotriva lor, acesta incepu sa manance din pizza, in timp ce Abbandon inca aplauda, de langa el.
"Daca tot nu pot interoga acel om, din cauza protectiei tale, de ce sa nu profit de aceasta pauza pentru a manca si a ma uita la un meci care se anunta interesant si de lunga durata. Un lucru pe care ar trebui sa il stiti este ca eu nu voi interveni in meciul vostru, iar daca veti incerca sa ma introduceti fortat in meci, eu nu voi fi de partea niciunuia dintre voi." Dar schimbandu-şi expresia faciala dintr-una sadica intr-una curioasa, i-se adresă lui Abbadon: "Apropo, nu vrei si tu? Mi-am luat cateva provizii de mancare, in caz ca meciul dureaza pe cat de mult ma astept sa dureze. Si «nu», nu am otravit nimic. N-ar avea rost. Tot ce vreau este sa ma distrez privind un meci intre doua persoane care se cunosc." Apoi isi afisa un zambet sincer, facand sa apara un scaun si pentru Abbadon si mutand totul astfel incat sa poata imparti mancarea.

ooc: Chiar este nevoie de ooc? Se stie cine poate continua. Apropo, urmatorul as dori sa nu fie Azazel, decat daca au trecut doua zile (calendaristice) fara ca altcineva sa posteze,
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#15
In timp ce baietasul incerca sa ma ia prin surprindere cu o ploaie de gloante de la armele pamantesti ce le tinea in maini, eu eram concentrata asupra faptului ca pot sa ''vad'' din nou. A doua persoana care statea ascunsa si pe care o stiam, plecase. Am oprit cu usurinta toate gloantele cu ajutorul evantaiului astfel incat se lasa linistea. Insa Saar, cealalta persoana ascunsa, isi facu aparitia langa Abaddon, incarcat cu o gramada de mancare nesanatoasa. Am ascultat tot ce a avut de spus, insa la ultima parte m-am uitat urat catre el, zicandu-i sarcastic: " Saar, ce bine ca ai aparut. Imi lipseai, sa stii." Mi-am intors privirea catre intrus care se uita acum cand la mine, cand la Saar: " Apropo Saar, nu stiu de unde il cunosti tu pe asta, dar eu habar nu am cine este. Insa el o sa stie de azi incolo cine sunt eu. " cu o viteza mare am luat cutitasul lui ce acum se afla la picioarele mele si l-am aruncat spre el. Lama strapunse pulpa piciorului, baiatul incepand sa se dezechilibreze. Orice imi era menit mie cu acel cutit, acum suferea el.

ooc: care vrea...
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#16
"Haide Alli! Stiu ca poti!" striga Am` catre prietena sa aplaudand si fluierand. Se apropie de cei doi baieti si luase un chips dintr-o punga aflata pe masa.
"Va distrati? " intreba aceasta pe un ton sarcastic uitându-se la cei doi baieti, incercand sa afiseze un zambet.
'Ce oameni. Defapt ce demoni, sau ingeri sau ce o fi ei. Atat de superficiali si ignoranti. Crezand ca intreaga populatie a planetei se afla la picioarele lor. Stupid.'
Fata se apropie de Saar si se puse in fata lui, blocand orice priveliste catre "filmul 3d".
"Cine e asta? " intrebase ea pe un ton poruncitor aratand cu mana spre cel ce se lupta cu Ali.

[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#17
"Oh, doar un inger psihopat care se foloseste de o combinatie intre magia ingerilor si magia demonilor, pentru a-i putea ucide pe cei din urma mentionati. Nimic important. Ia un loc, te rog!" Apoi Saar adapta acea zona intr-un mic bunker transparent, in care erau 3 scaune, cateva arme, bauturi si multa mancare. Asteptand un raspuns din partea domnisoare, acesta a fost nevoit sa iasa din bunker, precum o fantoma, pentru a o apara de o sageata care venea din spatele ei, cu tinta in zona cerebelului. Cum acesta era plin de arme, insa fara armuri, acesta a fost nevoit sa devieze sageata cu ajutorul unei grenade cu aer comprimat. Iar experienta in lupta si-a spus cuvantul, caci sageata trecu exact pe langa gatul domnisoarei si exact pe langa gatul lui Abbadon. Partea cea mai ciudata era ca sageata nu venea dinspre inger, ci dinspre un copac situat la cateva zeci de kilometrii departare. Calculase totul in detaliu, de zeci de ori, inainte de a arunca grenada cu aer comprimat, insa rezultatul era acelasi: nici o urma de magie pe arma! Apoi facu acel bunker sa dispara, Abbadon cazand in fund, iar Saar incepu sa caute ceva, in echipamentul sau, cand...

ooc: sunt curios ce s-a mai intamplat, acum...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#18
"Am sa incerc sa-mi mentin calmul. Dar daca o singura sageata se mai indreapta spre unul dintre noi, jur ca nu ma mai opresc." Ama`nu mai suporta toate aceste prostii. 'Si totul din seara aceea...' gandi ea. O sageata se indrepta catre ea, insa chiar inainte de ai strapunge inima arma ascutita fu arsa transformandu-se in cenusa. Tot corpul fetei incepu sa arda. Magia de demon isi facea efectul.
"Saar, te las pe tine sa alegi. Il voi face sa putrezeasca in iad chinuit de cei mai aspri demoni pe acest intrus sau il îndop cu sare si cutite de argint? " il intreba Ama` pe Saar afisand un zambet sadic.

occ: va rog..
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#19
ooc: Vrei sa agitam lucrurile? Oke,de cand asteptam asta.
bic: Adaddon:
" Hehe ce bine-mi pare sa te vad Saar!" Spune acesta intr-o bucurie pe fata.
"Chiar aveam nevoie de tine" Continua acesta entuziasmat,uitanduse umpic injur apoi desfacandu-si aripile si ridicanduse in aer destul de mult,se aseza in fata soarelui si pe un ton autoritar spuse:
" Cine vine cu mine?? Nu veti mai fi nevoiti sa traiti printre oameni,vom face aceasta lume paradisul nostru! "
Apoi un zambet malefic si ce aseza pe fata uitanduse la fiecare in parte,parca asteptand un raspuns pozitiv in timp ca isi arunca toate echiipamentele si dehnologia obtinuta.
Ilhaistro:
Acesta facu' catiava pasi in spate in timp cesi scoate cutitul din picior,incercand sa se apropie din ce in ce mai mult fara nici o initiativa de atac. Ajungand la o distanta destul de mica de cei 3 acesta se opreste.

ooc: haideti,haideti
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#20
"Vin eu." Confirmase Ama.
"Si asa m-am saturat de rasa umana. Sunt mai rai ca noi, si totusi suntem "demoni" oriunde; o rasa mult mai avansata si superioara din toate punctele de vedere, nu meritam sa ardem timpul cu asa nimicuri" continua fata accentuând ultimul cuvant. Aripile i se deschisera iar o rafala de vant o inconjura. Se ridica in aer ajungand la nivelul lui Abbadon.
"De mult vroiam sa distrug aceste creaturi, sa le vad cum se chinuie sa scape din iad. Ah, o placere." spuse demonul apropiindu-se mai mult de Abb`. Il apucase de barbie cu doua degete si il apropiase de chipul ei.
"Insa nu ma voi bucura de o asa priveliste cu tine." il azvarli cu o putere uimitoare si mai multe mingi de foc isi facusera aparitia in jurul ei.

occ: mwhahaha >:]
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 13.678 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia
  [Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti. Xpt1 30 13.787 11-02-2012, 01:03 AM
Ultimul răspuns: Xpt1


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)