Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti.

#11
Alcoolul se evapora din capul meu, acum reusind sa-mi aduc aminte mai bine de unde il stiam pe baiat. Venea adesea cu informatii la Regina Demonilor, eu vazandu-l cel mai des in timpul antrenamentelor. Pe moment, o bruma de pace se asezase peste noi, insa Saar inca isi tinea mana undeva la spate probabil asteptand ca lucrurile sa o ia razna.
Fata se posta inaintea mea si ma privi precum un copil care tanjeste la o jucarie noua. Ii aflasem numele si cateva detalii despre celalalt cazut.
'Ama?!' Imi faceam sperante ca era ea, dar era imposibil. Nu o vazusem de mult timp. Ea era persoana ce imi aducea aminte de partea mea buna, de partea mostenita de la tatal meu, de perioada din copilarie cand inocenta imi domina viata.
"Alida. Imi pare bine." spun eu zambind larg, din suflet.
"Cred ca noul tau prieten are curajul de a se prezenta singur. Asa ar fi frumos.'' Imi intorc privirea catre saten, zambetul schimbandu-se intr-unul sarcastic.

ooc: Ama/Saar
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#12
"Suntem urmariti? Sunt mai multi cazuti in zona, in forma lor adevarata. Pur si simplu stiu ca sunt prin jurul nostru. Se pare ca trebuie sa plecam cat mai repede. Prea tarziu! Suntem incercuiti. Trebuie sa zburam cat mai repede. Dar cum sa le explic? Oricum, asta n-ar trebui sa fie o problema. Problema este tocmai fapul ca ceilalti cazuti se apropie de noi. Hopa! S-au oprit. De ce!? Or fi cunoscuti de-ai ei sau intaririle celor pe care i-a 'rezolvat'? Probabil ori vor sa ne atace si le este frica sau asteapta momentul, ori vor doar sa se asigure ca suntem pajnici."
"Te rog sa redevi om. Se plimba niste lanterne prin interior si nu ar fi o situatie tocmai placuta daca te-ar vedea asa. Asta ar insemna satrebuiasca sa-i omoram pe toti. Pe langa asta, suntem urmariti, asa ca fiti in garda. Trebuie sa lucram in echipa, ca sa fim siguri ca vom ramane in viata." Desi n-ar trebui sa fie o problema, uciderea acelor cazuti... daca n-as avea pumnalul tocit.
Dar Alida ii intrerupse gandurile. "Cred ca noul tau prieten are curajul de a se prezenta singur. Asa ar fi frumos.'', fara a primi vre-un raspuns.
Linistea s-a restabilit, odata ce domnisoara si-a recapatat forma umana. Probabil ca acei cazuti se asteptau sa inceapa o lupta intre cei 3. Insa linistea a fost sparta, la cateva secunde dupa ce domnisoara din umbra si-a recapatat forma umana. Una din fete a spus cu o voce destul de inceata, incat sa auda doar cei trei...

occ: din cate stiu, cand nu mentionezi cine sa urmeze, inseamna ca poate sa urmeze oricine. Am I wrong?
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#13
'Alida?! Nu-nu-nu cred. Ea, ea este, este una dintre cei pe care i-am cunoscut la antrenamentul reginei. Eram cu adevarat doua prietene si singurele care ne intelegeam din acel grup. Toti aveau ranchiuna,eram ca doua surori si ca o arma letala luptand impreuna. Asta pana la razboi; am fost separate...' Ama isi arunca privirea cand la unul cand la celalalt. O stralucire se zari dintr-un copac aflat in curtea vilei. Se auzi un clinchet.
"Alli!" striga Amaranthq impingand-o pe fata care parea neatenta, poate pierduta in ganduri. Am`forma un scut partial, de o culoare rosiatica ce sa o apere. O catana se lovi de acesta si cazu pe jos scotand un sunet infundat, ca un pahar spart. Parea otravita. Fetele erau in siguranta, insa lupta abea incepuse. Ama` isi pregatea forma de demon. Ghearele ii aparura la maini ca niste arme mortale pline cu venin iar coasa nelipsita se facuse vazuta. Era o arma ciudata, calita in focurile iadului de insusi regina cu o putere medie dar ce ar fi reusit sa comita multe crime in mainile unui maestru. Aripile de liliac se deschisera ca niste trandafiri negri. Flacara ii acapara ochii fetei; totul era pregatit.
"Neatenta ca niciodata!" spuse bruneta manuind coasa printr-o manevra de rotire. "Sper ca ne putem amuza ca inainte Alli, si sper ca nu m-ai uitat. Hai sa ii caftim pe cazuti astia!" continua fata razand si luandu-si pozitia de lupta ii facu cu ochiul domnisoarei.
Atunci...

ooc: Alli ^^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#14
Ea este. Stiam ca e Ama mea. Desigur, eu neatenta ca intotdeauna Si mult prea relaxata nu am observat arma ce se indrepta spre mine. Noroc cu bruneta, mi-a salvat pielea. Am analizat putin situatia, daca erau aceeasi cazuti, treaba avea sa fie usoara.
Zambind catre Ama, mi-am luat avant, calcand pe balustrada ca mai apoi sa ajung pe iarba moale din gradina. M-am aplecat putin in fata, din spate iesindu-mi de data aceasta doua aripi negre, mari.

Odata ridicata, ranjind, m-am adresat cazutilor ce au venit nepoftiti, aceeasi ce s-au batut cu putin timp inainte: "Baieti, parca v-am avertizat. Nu e bine sa ma suparati."
O adiere scurta de vant si am simtit langa mine prezenta lui...

ooc: Abaddon
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#15
ooc: Primul rpg nu stiu daca ma-m descurcat bine,daca e ceva ziceti

Bic: Nevorind sa se lupte ci doar cautand o alta distractie Abaddon examina de sus situatia care pana acum parea sa fie o petrecere normala a oamenilor pe care el ii considera impuri.Simtind prezentele rasei sale de ceva timp isi dadu' seama si se pregatise din timp,ascutindusi si lustruindusi usor lama care ii iesea usor din palma. ' Sa speram ca si-au pastrat demnitatea,si nu au uitat ce sunt'.Asta ii tot rasuna in cap de cand ajungese deasupra vilei.
Lucrurile devenisera din ce in ce mai agitate,asta scarbinduma dar oferindumi in oarecare masura placere. ' Sa vedem ce noroc am,sa alegem taberele'. Asa ca cobori incet pe panant in spatele unei domnisoare lasandusi usor lama fina pe umarul ei.Cu un zambet sinistru ii zise:
"Am ales bine taberele? "

ooc: Amaranth.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#16
"O singura miscare daca mai faci si iti zbor capul!" striga Ama` catre baiatul de langa prietena sa.
'Nu pot sa am o reuniune de "familie" normala? Chiar nu pot? Ce am facut sa merit asta?!'
Se indeparta de cei doi din ce in ce mai mult. Isi pregatea atacul in caz ca necunoscutul ar fi reactionat brutal. O lumina rosie se materializa pe varful coasei. Era orbitoare, si parea ca arde; insa fata nu zicea nimic, absolut nimic.
"Ultimul avertisment, ori o lasi ori se lasa cu o lupta zdravana."
Atunci baiatul...

ooc: Azazel

Ps: Va rog sa puneti occ, asta ca sa nu ne trezim cu 1000 de useri deasupra noastra.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#17
'Chiar sunt amuzanti,dar lumina aia ma irita'
Abaddon incepu' sa rada ca un nebun in timp ce se ridica in aer.Privirea lui era una de superioritate fata de ceilanti dar dintr-o data incepu' sa zambeasca frumos si fata lui se schimba complet.
"Ok,Ok ma predau,trebuie sa fim pasnici" Ironic si cu un zambet larg acesta se apropie din ce in ce mai mult de fata care tocmail il ameninta. 'ahh,sper sa nu traga',dar nu se vedea nici un fel apasare sau transpiratie.Dupa ce se oprise,nici prea aproape nici prea departe el zise:
"Vreti sa ne jucam??Atunci asa sa fie,dar vad ca mai aveti si alti oponenti,terminam mai intai cu ei? "

ooc: Xpt1
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#18
"Trebuie sa-i trezesc pe amaratii astia! Dupa zeci de ani, in sfarsit intalnesc o fata cunoscuta... M-am enervat, iar... asta nu e un semn bun. Si se pare ca amaratii continua..." 'Nu credeti ca ar fi bine sa va retrageti? Incepeti sa ma enervati!'
Dupa cateva momente de liniste si o aparenta retragere, care avea ca scop un atac mai puternic... Umbrele dansau in jurul nostru, sabii zburau spre noi, din toate partile. Lumini ciudate intunecau luna, serpii cazuti se tarau incet, dar rapid, pe langa ele. Aripi se intindeau in negura noptii, incepand sa semene cu un grup de liliaci turbati. Partea ciudata e ca participau si ingeri... Un cazut se apropia de Alida, iar cand ma vazu, isi schimba directia, speriat. Însa cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...

Edit: Acest post s-ar plasa/termina cam pe la jumatatea velui de mai sus. Scriu de ceva timp
Iar eu o sa mai postez maime. Pana atunci... Feel free to... continue with me with few PowerPlayed. But not too much... Ce-i prea mult strica, ce-i prea putin n-ajunge...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#19
"Uite, nu am deloc incredere in tine. Nici nu cred ca ai un plan sau asa ceva. Singurul motiv pentru care incerci sa te aliezi cu noi..." Dar nu apucase sa mai zica ceva pentru caci un demon aparuse din intuneric incercand sa o atace. Mare greseala. Aceasta fara prea mare greutate isi pozitiona coasa si in momentul urmator demonul fusese secerat. Nu era cine- stie- ce pentru ea. Nu ii mai pasa atat de restul cazutilor, majoritatea simpli "infecti" cum ii denumise ea.
"...este pentru ca nu vrei sa ajungi asa" continuase fata aparandu-i un zambet sadic pe fata.
"Doar sa nu ne tradezi, din cate vad sunt multi pe aici si o sa avem treaba, nu Alli?

ooc: Alli -chan ^^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#20
"Da Ama, o sa avem putina treaba." Ma intorc catre bruneta zambind si continui in soapta: " Fii atenta, daca lucrurile o iau razna pe aici si scapam situatia de sub control, o sa creez o diversiune ca tu sa poti pleca." Pe ea o scot de aici daca nu reusesc sa vad mai departe. Oricum, nu stiu ce minte am avut cand am baut, de aceea am vazut tot pana acum in ceata.
Rostesc o incantatie, timp in care fiecare sarpe sau sabie ce zbura spre noi se transforma in scrum.
Imi intind mai apoi ambele maini spre spate, scotand din interiorul aripilor doua katana cu manere negre.
Ranjind, le vorbesc celor trei: " Este vremea distractiei."

ooc: Ama
[Imagine: 7nION.jpg?1]





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Still long road: Norvegia. Stormrage 33 14.409 15-05-2012, 12:11 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 13.678 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)