Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Arca: Noua casa

#21
Am intrat în camera în care se afla maşinăria şi am început să mă dezbrac. Mamă, ce fac eu acum?! Mi-am luat rămas bun de la Ama în minte în caz că nu aveam să ies, şi am păşit în interiorul tubului. Am simţit că ameţesc puţin şi am închis ochii, iar când i-am deschis mai târziu mi se părea că au trecut doar câteva secunde. Mi-am dat seama că procesul era gata şi că defapt eu stătusem minute bune.
"Se pare că Saar nu are intenţii rele..." rostesc şoptit, deşi nimeni nu mă putea auzi.
M-am îmbrăcat în grabă şi am ieşit din acea cameră. Odată aflată în faţa celor doi m-am trezit studiată foarte atent. Îmi rămăsese ceva pe faţă sau ceva de genu' ăsta? N-am dat prea mare importanţă privirilor curioase ce se îndreptau spre mine şi am început să vorbesc:
"Ce ziceai că doare, măi Saar? M-a gâdilit chiar." .

ooc: Saar
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#22
ooc: ...trecand peste asta...
bic:

La 24 de ore, dupa incident, ore pe care le-au dormit cele doua fete, din pricina analizelor, a venit timpul sa-si aleaga costumele. "Eu mi-am pregatit costumul, de ceva timp." Un costum de armata, negru, cu niste dungi albe si doua chestii care semanau cu niste ochi, colorate in rosu, toate (dungile si liniile) reflectorizante. Arme din belsug, potiuni, tehnologie, iarasi arme, cateva chestii ca sa scapam din situatiile nasoale, harti, multe harti, un laptop "pamantean" si un BoxPC (functioneaza cu proiectii holografice si conexiuni fara fir) si alte cateva arme. Si niste ochelari de vedere pe care-i folosea ca pe niste ecrane de calculator. "Este randul vostru sa va alegeti costumele."

ooc: next: any; ama zice ca ne lasă pe noi, până va fi rost de actiune... 2
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#23
Odată aflată în camera unde trebuia să ne alegem costumele, am început să analizez. Aruncându-mi privirea în stânga şi în dreapta îmi dădeam seama că nu îmi plăcea nimic. Aşa că m-am întors înspre Saar şi i-am răspuns plictisită: "Nu îmi place niciunul.". El se uită la mine puţin urât, însă se îndreptă spre un dulap care jumătate era în perete. Apăsase pe nişte butonaşe în lateralul lui, uşile deschizându-se. Atunci am crezut că m-am îndrăgostit. În faţa mea se afla un costum negru, mulat, cu decolteu generos, iar deasupra lui avea o mantie de un roşu aprins care era dotată pe dinăuntru cu de toate. Împreună cu acestea, am putut observa o pereche de mânuşi de aceeaşi culoare cu mantia. Aruncându-mi ochii mai în jos am putut observa o pereche de cizme negre cu toc, lungi, până peste genunchi, cu talpa roşie, specifică designerului pământean Christian Louboutin.
M-am uitat la Saar şi cu un zâmbet uriaş pe buze, i-am spus: "Eşti genial.".

ooc: anyone
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#24
Dupa ce Alli isi vazuse super-genialul costum, Ama fu nevoita sa si-l aleaga si ea. Se uita la toate. Erau frumoase, dar nu chiar pe placul ei. Insa, cand tocmai dorea sa renunte un tipat se auzi. "Hell Yeaaah!" strigase fata privind spre ultimul costum: era format dintr-o pereche de pantaloni scurți negri cu doua curele la care se atașau cuțite, un tricou "Nirvana" Style ce avea legata la spate o teaca (parca special creata pentru coasa sa; o pereche de manusi fara degete prelungite pana la cot cu locuri speciale pentru cutite; o pereche de tenisi inalti pana la genunchi cu multe sireturi dar simpli, negri. Fata facu ochi mari iar apoi isi imbratisa noul costum. "Asta e al meu!" exclama ea.

Ooc: Azazel.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#25
Intr-un sfarsit ajunse si Abbadon acolo,Imbracat in vechiile si murdarele lui haine cumparate de la magazinele pamantenilor. Totusi, nici un alt costum nu era necesar in timpul unei lupte in care era in forma de demon. ' Deci sa vedem ce este'. Se plimba ce se plimpa ,uitandu-se la costume...dar totusi nu-i venea nimic in minte. Asa ca singurul costum ce ii suradadea...asa ca luase un tricou pe el si niste blugi..
"Deci ce ziceti?? "
Dar nu mai apucasera sa zica nimic pentru ca imediat dupa aceste 3 cuvinte un zgomot puternic se auzi din partea cealanta a arci.

ooc: someone else than me
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#26
Cand Saar verifica daca toate sistemele functioneaza corect, un tub a explodat. 'Crap! Iar s-au stricat sistemele astea nenorocite! Iar trebuie sa fac o vizita armatei...' apoi Saar se folosi de sistemul de comunicatie cu restul echipei, pentru a le spune ca "Din pricina unei defectiuni a sistemului de mentinere a vietii, timp de cateva zile toate camerele importante vor fi sigilate, lafel ca si camerele voastre, pentru ca obiectele din ele sa nu fie compromise. Pana cand voi repara sistemele si aerul va redeveni respirabil, va rog sa mergeti in lumea oamenilor si sa furati sau sa cumparati tot ce va trebuie. Reparatiile pot tine intre doua si doua zeci de zile, in care va sugerez sa nu dati de banuit si sa fiti atenti la tot ce misca. Mai sunt si alti cazuti ce isi pot da seama de alti cazuti, fara ca acestia sa le spuna asta sau sa-si foloseasca puterile, vre-un pic. Aceste sisteme de comunicatie sunt cele mai sigure pe care le am, insa va rog sa nu le folositi decat cand sunteti 300% siguri ca nu va vede, nu va aude, nu va poate vedea, nu va poate auzi, nu va intercepteaza si nu va poate intercepta oricine. Nu as vrea ca inamicii sa dea de aceasta arca. Deasemenea, in cateva secunde va intra un robot in camera aceea, robot care va va arata cateva zeci de ceasuri, din care va rog sa va alegeti ce va place. Acele ceasuri pot fi folosite pentru a proiecta holograme, pentru a trage cu lasere, pentru a controla dispozitive, de la distanta, pentru a sparge securitatea sistemelor informatice, pentru a teleporta lucruri si multe altele. In caz ca va veti transforma in demoni, ceasurile se vor adapta formei demonice, schimbandu-si infatisarea dupa tipul de energie al posesorului, facandu-va invizibili oamenilor. Nu profitati de acest truc, caci ceilalti cazuti va pot vedea, in continuare. Deasemenea, in cazul in care sunteti in pericol, puteti folosi ceasurile pentru a ii anunta pe ceilalti ca sunteti in pericol, caz in care ceasurile celelalte vor piuni si vor aprinde, intermitent, un bec de culoare galbena. In cazul in care voi sunteti cei in pericol, becul va fi de culoare rosie. Cand becul este verde, fara a clipi, inseamna ca totul este in regula. Va rog sa nu va puneti prea mult in pericol. Ah, si Ama, in cateva secunde dupa ce-ti vei alege ceasul, robotul iti va arata cateva zgarde, pentru catelul tau. Te rog sa ii alegi o zgarda, apoi ceasul pe care l-ai ales te va teleporta in camera ta, unde sa-i pui zgarda. Apoi veti fi teleportati si voi doi, in camera prin care ati ajuns aici, penru a pleca, toti ,pe pamant. Din motive de securitate, nu stiu unde veti fi teleportati, insa voi stii dupa ce ajungeti acolo, iar in caz de pericol puteti sa va folositi de ceasuri pentru a va teleporta in imprejurimi, insa ceasurile au ca raza de actiune doar 1000 de kilometrii, iar incarcarea dureaza o secunda pentru fiecare kilometru. Aveti grija de voi!" Apoi Saar pregati sistemele ramase, incepand sa supravegheze activitatea celorlalti si sa opreasca sistemele defecte, planuind sa le repare si sa se asigure ca cei trei sunt in siguranta.

ooc: nu mai stam mult in locatia asta... pregatitiva sa parasiti arca, va rog!
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#27
Totul se intamplase cum spuse Saar. Robotul arata mai mult sau mai putin ca un cub alb de unde iesira niste raftulete mici unde se aflau ceasurile. Erau multe modele, unul rosu cu butoane, altul alb cu dungi si tot felul insa fetei nu ii placuse decat unul. Era negru, din piele iar pe margine ornat cu țepi de otel (posibili imbibati in venin) potriviti, nefiind prea mari sau prea mici. Imediat dupa ce si-l puse la mana robotul ii arata si cateva accesorii pentru catel. Isi alese o zgarda de acelasi model cu ceasul insa avand o "placuta de identificare" cu un anumit cod pe ea. 'Pentru ce o mai fi si asta?!' gandi Amaranthq. In mai putin de cateva secunde fu teleportata in camera unde ii atașă zgarda cățelușului (care era mai mult catel dar na, diminutive).
"Hai Terro, am incredere in tine, o sa reusim!"
Catelul ii raspunse printr-un "ham" scurt. Cei doi dispăruseră.

Ooc: oricine.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#28
Robotul era de culoare albă şi avea forma unui cub cu multe răftuleţe. Mi-am ales un ceas de culoare roşie din sumedenia ce era acolo. Trecând cu privirea peste celelalte răftuleţe, am observat un inel, pus undeva în colţul unui sertar. Mă întrebam ce făcea, însă neavând posibilitatea să îl testez aici, nici măcar timpul necesar, l-am luat şi l-am pus pe degetul inelar. Sper că Saar nu se va supăra.
Mi-am pus şi ceasul roşu pe mână, iar roboţelul plecă. În câteva secunde bune, am dispărut.

ooc: oricine
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#29
Abaddon se uita ciudat la robotel,dar totusi nu avea ce face.Plictisit din fire,pune ochi pe primul ceas care-i placu.Era unul din metal,putin zgariat dar i se potrivea perfect. ' nu o sa am nevie de astea,dar o sa fie niste jucari interesante'.
Si abaddon disparu in cateva secunde,citinduise pe fata entuziasmul.
ooc: lalala....sper sa avem mai multe probleme pe unde om merge
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#30
Totul era învăluit într-un întuneric abisal. Trupul fetei incepuse sa tremure. Insa o lumina puternica o ajutase sa deschida ochii. Arata ca o usa iar in dreptul ei se afla chiar el. Ii facea cu mana si o indemna sa alerge spre acel loc. Insa adolescenta se simtea legata cu lanturile de si tinuta departe de el. Tragea din toate puterile de corpul sau pentru a se misca. Lumina devenea tot mai slaba pana cand... Amaranthq se trezi în aceea prima camera. Căzuse buimaca pe jos fără a realiza unde se afla. O lovitura o aduse cu "picioarele pe pamant". Se pare ca insusi Terro aterizase deasupra fetei. Acestia se ridicasera intr-un final dar nimic nu parea schimbat. In cateva secunde iarasi se aflau pe jos. De aceasta data, erau "striviti" de catre Abaddon. Nu apucase sa se ridice nici el caci in "gramada de cazuti" sa apara si Alli. Trupa era completa iar acum totul era pregatit...

Ooc: Va rugam sa nu inchideti threadul pana cand Storymaker nu face review-ul asupra posturilor. ^^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Still long road: Norvegia. Stormrage 33 14.330 15-05-2012, 12:11 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  [Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti. Xpt1 30 13.696 11-02-2012, 01:03 AM
Ultimul răspuns: Xpt1


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)