Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Arca: Noua casa

#11
Amaranthq era trista. Avea fata patata de tot felul de culori iar mainile se aflau in aceeasi situatie. Nu se sinchisi sa se mai spele. Atâta lene intr-un om nu se mai vazuse. Deschizand usa, o vazu pe cealalta domnisoara cum iesea din camera sa.
"Trebuie să mergem în camera 10. Haide." spuse Alli.
Bruneta nu zise nimic, doar facu un semn din cap si o urma pe fata. Intrara in camera unde se pare , se aflau Saar si Abaddon. Urata combinatie, serios.

Ooc: cine vrea.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#12
Stand pe scaun, lui Saar, Abaddon ii parea din ce in ce mai nervos. Un tatuas ii aparuse de pe gat, pe partea cu umarul, de ceva timp. Pentru ceilalti, poate acel tatuaj era necunoscut, insa Saar stia ceva despre el. 'Stiam ca tatuaje fara sens sau logica au aparut, pana la sincronizarea cu acea putere, tuturor supravietuitorilor vechiului razboi. Stiu ca toti supravietuitorii vechiului razboi sunt, acum, printre putinii ramasi in Rai si in Iad, pentru protectie. Nu poate fi un supravietuitor, decat daca... Nu! Nu poate fi adevarat! Nu are cum! Nu putea! Sau... Nu! Nu putea sa supravietuiasca pana la primirea puterii, apoi sa intre in moarte clinica. Dar daca asta ar fi adevarat, el ar fi trecut ca fiind mort, pana cand a fost aruncat in grapa de incinerare, iar de acolo ar fi reusit sa plece nevazut, exact in momentul in care vulcanul antic al Iadului a ars toate celelalte corpuri. Dar asta inseamna ca poate a rezistat efectului Magmei Iadului, cea mai puternica arma a Iadului, care poate chiar sa distruga jumatate din Iad.' "Hmrrrrrr..." 'Ceva e putred aici. El este un supravietuitor, cele doua domnisoare au fost antrenate in adancurile ascunse ale Iadului, de insasi Regina Iadului, iar eu... sunt un nimeni.' Lui Saar i se citea frustrarea pe fata, putin din frica si, ca si in seara intalnirii, isi tinea mainile aproape de arme, fiind pregatit sa se teleporteze in orice moment. Insa linistea in care domneau frica si furia, este sparta de scartaitul asurzitor al usii.

ooc: next: o fata.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#13
"Am intrerupt ceva, baieti? " spuse Ama` cu o urma de ironie in voce, "Daca vreti, noi putem pleca sa ne plimbam, mai zabovim pe aici. Nu ne place sa deranjam lumea." continua aceasta afișând un zambet demonic pe fata, iar cu ajutorul culorilor de pe obrajii si fruntea ei, putea fi comparata usor cu Chucky, personajul de filme horror aflate pe pamant.
"Ce facem? Vreau sa dorm, stiti."

Ooc: Azazel conducătorul armatei de Nutella.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#14
ooc: nu-mi vine sa cred ca ai zis 21
bic:
Abaddon incepe sa rada,intorcand usor capul spre fete...se uita umpic apoi se uita la saar,apoi la ele.
'hihihi,oare o sa fie amuzant?,abia astept!!'
" Nici eu nu stiu,saracul Saar a scos doar un "Hmrrr"....deci de ce ne-ai chemat? "
"Apropo Saar esti bine?? "
Spuse acesta parand ingrijorat de starea lui Saar.In timp ce si el era destul de palid,dar totusi tinunduse pe picioare

ooc: Saar spune odata de ce ne-ai chemat aici
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#15
Dupa ce au intrat in camera, cele doua, Saar a pocnit din degete iar intr-unul din pereti a aparut o usa. "Intrati pe-aici, va rog!" Intrand pe usa, cei 4 vor putea observa o tehnologie orbitoare, tot felul de ecrane, butoane, manete si proiectii holografice, intr-unul din pereti fiind un mare tub fixat in tavan si in podea, cu o legatura intre tub si cel mai apropiat perete. "Va rog sa intrati, pe rand in camera aceea", spuse Saar, aratand spre o usa, "dezbracati-va si intrati prin "gaura" din perete, in tub. Sticla ce-l inconjoara este complet opaca, iar lichidul acela va va izola complet de retul lumii, fiind necesar si recomandat sa nu respirati. Dupa ce va fi, totul, gata, va veti trezi, iesind pe unde ati intrat, va veti imbraca si veti iesi pe usa pe care ati intrat in acea incapere, apoi sunteti liberi. Abaddon, tu esti primul. Daca te intrebi de ce, este pentru ca esti, deja, destul de nervos... oricum, nu va dura mult. Sau durea..." Apoi Saar apasa pe un buton si usa, spre care arata mai devreme, se deschise.

ooc: Anyone... Si vedeti ca, inca, nu stiti de ce v-am chemat acolo...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#16
'Interesant,e o simpla metoda de ceva...sau deja incearca sa ma elimine?Nu....Nu! Nu-si va pune prietenele in pericol,totusi o sa fie foarte interesant'
Abaddon se sprijini cu o mana de un perete, "arrghh,ughh" ,acestea sunt singurele sunete pe care el le scoate,apoi se pune jos. Zambi usor si zise cu o voce usoara:
"Nu,nu am nevoie de ceva articicial,nu sunt facut sa folosesc tehnologia...suntem demoni si trebuie sa ramanem demoni"
Acesta retraganduse spre camera lui de unde se mai auzeau doar cateva sunte de durere,si muzica la un volum ridicat.

ooc: urmatoru' la baita
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#17
Mă uitam perplexă când la Saar, când la Ama. Nu ştiu dacă ea era de acord, dar eu sigur nu intram acolo. Totuşi, expresia feţei ei mă amuza teribil. Era desgustată la fel ca mine, însă parcă îi convenea să intre doar cei doi acolo.
Mă întreb dacă chestia asta ne măsura puterile. Ar fi interesant să aflu care dintre noi este cel mai bun.
"Ştii ceva Saar, intră tu primul." spun eu, zâmbind.

ooc: Saar
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#18
"Voi cine credeti ca a murit de sute de ori ca sa fie compatibil acest dispozitiv cu generatiile noastre? Deci acel dispozitiv crează o copie a corpului vostru, copie care este absorbita celula cu celula, in calculator. Folosindu-ne de acea tehnologie, putem sa va vedem punctele slabe si sa le remediem si punctele forte si sa le folosim ca atare. Daca nava asta nu avea un teleportator stricat, in plus, aparatul ăsta v-ar fi ucis. In schimb, am testat pe corpul meu, pana cand m-am asigurat ca este 99,9% sigur. Restul de 0.1% sunt rezervate pentru cazul in care suntem atacati..." '...de cineva din interior...' "Oricum, cu fiecare folosire, riscul sa nu mai functioneze corect, creste." 'Ma bucur ca am reusit sa-l pacalesc pe Abaddon sa nu vrea.' "Abaddon nu poate spune ca eu sunt de vina. Desi o sa spuna... Apropo, fiţi atente la tipul ăla! Am o presimtire nasoala rau, in legatura cu el... Oricum, inca mai dorit ca eu sa fiu primul? N-as vrea sa patiti ceva. In voi pot avea incredere, insa in tipul ăla..." Apoi Saar asteptă, calm, ca deobicei, un raspuns de la fete.

ooc: n-am. 22
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#19
Stăteam şi ascultam fiecare cuvinţel spus de Saar. Se pare că era ceva apropiat de ce spuneam eu. Ne măsoară şi puterile, într-un fel. Analizând situaţia, mi-am dat seama că dacă îl trimiteam pe Saar primul, la mine sau la Ama aparatul putea să cedeze, depinde care rămânea ultima. De asemenea dacă Saar încerca să pună ceva la cale, oricare dintre noi avea să fie prima, o va păţi. Am cântărit opţiunile rapid, iar mai apoi m-am întors către Saar:
"Eu voi intra prima. Însă dacă asta e ceva şmecherie de-a ta Saar..." spun şi îmi îndrept privirea spre Ama: "Tu te asiguri că nu mai prinde următorul răsărit.".

ooc: Saar
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#20
'Intr-un sfarsit, cineva se hotărâ sa intre. Dacă nu-l faceam pe Abaddon sa nu vrea aceste analize, ar fi fost nasoală treaba. Bine, macar, ca fetele sunt deacord.' Alida se pare ca este prima, iar Ama îi pare mai incordata decat ea, lui Saar, care calibreaza toate sistemele, urmand ca, dupa ce Alida va fi intrat in tub, sa îi faca analizele complete. Procesul incepu, continuand cu tot felul de sunete ciudate si lumini colorate, care ar fi fost imposibil de analizat, pentru un inger sau demon care nu era de nivel foarte inalt. Se vede ca Saar a avut legaturi cu Regina Iadului... Peste cateva minute, domnisoara iese din vestiar, cu o expresie ciudata, pe faţă, începând a spune...

ooc: ... imi vreau semnatura inapoi! 20
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Still long road: Norvegia. Stormrage 33 14.330 15-05-2012, 12:11 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  [Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti. Xpt1 30 13.696 11-02-2012, 01:03 AM
Ultimul răspuns: Xpt1


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)