Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song v3.

Si eu care ma apucam sa spun trei cuvinte despre Cecilia Eyes, pe care nu stiu sigur daca-i vad in decembrie, de ziua lui Doru, totul depinzand de situatia financiara in care ma voi afla in acele momente. Si da, am fost la DBE4, ca si la DBE3. De altfel se prea poate sa merg si la DBE5, heh, daca voi mai fi in tara, desigur.

Nu am nevoie sa vad videoclipul sau sa ascult piesa, le stiu prea bine pe amandoua, precum stiam de trupa cu pricina de multa vreme (dupa cum bine ai intuit i-am ascultat pe baietii de la Isobel&November pentru prima data la DBE si au fost grozavi live, dar de Solstafir stiam, oricum, de mult mai multa vreme). Imi place atmosfera melancolica, dar, in acelasi timp, calda - zambetul din coltul gurii din momentul in care stii ca ceva nu foarte placut are sa ti se-ntample, dar te-ai impacat cu ideea, simtamant similar batranilor ce asteapta si accepta moartea ce le bate la usa. Videoclipul transmite, in fapt, toata povestea din acele versuri islandeze carora inca nu le-am gasit traducerea (stiu despre ce-i vorba, nu numai din videoclip, dar tot m-ar interesa o traducere o versurilor) intr-un mod divin, subliniind foarte bine, dar subtil soarta fetei respective, similara, in esenta, celor descrise mai devreme. Un 9.

Rainbows are Free - Believers of Medicine

This creeps the shit out of me. I can't say that is good, neither bad, is something else. I'm not sure how to name it. Those lyrics are just too perfect for my mood right now. His voice is a little hoarse but it still creeps me (in a good way) I can say that I pressed the replay button. Anyway, is it or not, I like this song more than I thought first. I bet that the entire album is good. Must download it. I'm not able to say more. 10 Si imi place coperta albumului.

Bucovina - Straja
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

nu prea ascult Bucovina, insa iubesc folk metal-ul, iar piesa aceasta suna tare bine. imi place instrumentalul extrem de mult, imi transmite energie. merita un 10.

Letzte Instanz - Vollmond
"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

It's not really what I expected but is nice. Ritmul e ok, nu tocmai pe gustul meu insa merge cand n-am ce asculta. Vocea tipului e interesanta, cred ca e singurul lucru care m-a atras la melodie; imi da impresia de acel 'ceva'. De versuri nu ma leg. Not a fan of this language.

http://www.youtube.com/watch?v=AWVVLdkHK...anuP1QcdLa
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

@Stormrage: Stoner! It's stoner dear (with a touch of doom, of course).

Nu sunt, neaparat, un fan al genului, desi ma incanta faptul ca au incorporat mai multe instrumente pe acolo. Din nefericire baietii astia, cu toate aditiile lor, tot n-au reusit sa iasa din nisa specifica genului. Apreciez insa efortul depus. Un 6?


Graveyard - Goliath (Nici macar n-o iesit albumul, iar videoclipul a aparut azi... dar sunt Graveyard, deci nu mai pot spune nimic -- iar videoclipul e tipic Graveyard, ca si melodia, de altfel, de-abia astept sa puna mana pe albumul ala)

2:37 dat scene.

In ciuda versurilor chiar m-a facut sa zambesc. (sau poate am dat-o in schizofrenie) insa imi place in mare parte. Are ceva ce am gasit in putine melodii in ultimul timp (ritmul) insa nu ma pot pronunta in total. Tipul de la bass motherfucker e tare. 8

Obeying the market rules
The rats are spreading plague


Indeed gentlemen, indeed.

http://www.youtube.com/watch?v=YkADj0TPrJA
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

10! Nici macar nu stiu ce naiba sa zic, melodia asta e atat de veche si atat de frumoasa, scriu si eu pe aici doar sa nu fac spam. Serios, chiar nu am nimic de zis, decat ca i-as da toti 10-i din lume.

click
dance
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

Anii 80,acesti ani care au dat o gramada de hituri pentru romanul de rand.EH,el le-a prins in 90,dar oricum,nu conteaza asta foarte mult,nu?Mesajul clasic,raggae,smoke pot stop wars,cu ritmul specific ce inca ne incanta la nunti si botezuri.
In final,nu mai am de spus decat trei cuvinte.Gimme hope Joanna!10.



http://www.youtube.com/watch?v=0fCoz5P3f...e=youtu.be
De la cel mai coios performer din metal la ora actuala,Phil Anselmo!

Ma lasa rece. N-as indrazni sa spun "cel mai coios performer din metal", nici macar pe felia lui. Pentru mine ii lipseste atat muzicalitatea, cat si mesajul. Eh, mi-am reconfirmat motivul pentru care nu ascult asa ceva. Din pacate, nu prea am ce sa spun despre melodie, nu-mi place nici sound-ul - cel putin daca ar fi fost lucrata macar in studio. 2/10

http://www.youtube.com/watch?v=1VXOwjwSXis

Nice. E o melodie bune pentru chillin dar cam atat. Imi place totusi ca baietii nostri nu uita cu ce se mananca sound-ul si au o oarecare ureche muzicala. Oricum, pare interesant, merita ascultati. as putea sa fac pe trollul si sa zic ca nu ma incata versurile dar nu. Sunt bunicei, merita un 7.

http://www.youtube.com/watch?v=OrGwIG0Ef...=endscreen
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Recommend us a song! Kyo 77 28.015 04-08-2010, 01:47 PM
Ultimul răspuns: tzahranul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)