Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song v3.

#81
It's been a long time since I've been into this stuff. Se cunoaste ca am "imbatranit" fiindca nu mai diger asa usor astfel de piese, am dat-o pe soft. 21 Inca imi place metal-ul, orice tip, doar ca nu stiu cum puteam intelegea versurile in perioada aceea, fiindca acum am nevoie de versuri in fata pentru a intelege screamo. Sa zicem ca ii dau 7, nu pot da mai putin fiindca as minti daca as spune ca imi displace din orice punct de vedere - instrumentalul e genial si versurile nu-s rele deloc.

A masterpiece - awesome man, epic song, genius video and wonderful lyrics
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#82
Stiu ca acum cateva luni cineva mi l-a bagat pe gat pe acest domn. Nu eram prea incantata insa cu timpul am prins o mica obsesie fata de vocea lui. Mor dupa vocile calde, placute, iar a lui e super. Linia melodica e buna, se completeaza perfect cu versurile (dafuq did i just said?). Nu conteaza, e prea dimineata ca sa las un comentariu decent. Anyway, imi place. 9,5 pentru ca...imi place.

http://www.youtube.com/watch?v=xKF3ps4nH...ture=share
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#83
Hmmm,avand in vedere ca abia m-am trezit,melodia ma incanta si ma relaxeaza pentru ziua lunga ce va urma. 4
Merge foarte bine cu vremea de afara,ritmul este placut,iar versurile dau o atmosfera mistica.As vrea sa o ascult pe munte seara langa un foc de tabara.
Cred ca am spus tot ce era de spus,dar o sa mai adaug in caz ca mai gasesc ceva inteligent de spus.
Trebuie neaparat sa-i vad live!
10 cu steluta.

http://www.youtube.com/watch?v=1pskj9sbf...r_embedded

p.s. messhugah nu e screamo,e death/progressive metal...screamo e the devil wears prada,escape the fate si habar-n-am ce,ca nu ascult .

#84
Ador felul in care nu pot intelege cuvintele de inceput pe care solistul le canta. Serios, chiar imi place (pentru ca de obicei ma incurc cand vine vorba de cantat anumite melodii, aici nu se pune problema). Dupa un search pe gugal dupa versuri mi-am dat seama ca-mi plac .-. Ma atrag cantecele realiste iar, serios, ador versurile astea. (si vocea tipului e draguta, putin cam diferita de cele pe care le ascult eu in mod normal) insa ii dau un 9.9 (because givin` 10 is too mainstream)

http://www.youtube.com/watch?v=tyFjFJudI...re=related
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#85
nu prea ma omor eu dupa Ensiferum, sunt putine melodii care imi plac de la ei.
piesa aceasta e... ok. mi-a placut inceputul, versurile sunt faine, iar instrumentalul e si el ok pe ici, pe colo. cred ca ma deranjeaza putin stilul acela alert. dar, per ansamblu, nu e ceva ce-ti raneste urechiusele, asa ca ii voi da nota 7.5.

Avenged Sevenfold - Nightmare
"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

#86
Interesant. Inceputul mi-a placut foarte mult. Dupa a inceput sa nu-mi mai placa asa mult, insa dupa jumatatea melodiei mi-am dat seama ca e o melodie chiar buna. Si imi place vocea tipului. Si partea dintre 5:00 si 5:20 mi s-a parut geniala. Pentru asta ii dau un 9.5.

Next: Broken Iris- Broken Inside
[Imagine: nbfda8.jpg]

Someone who can't sacrifice anything can never change anything.

#87
Foarte dragut. Imi place ca se pastreaza atmosfera asta calma pe parcursul intregii melodii si sincer, ma asteptam la explozie o data cu refrenul, atat instrumentala cat si din partea solistului. Versurile nu se claseaza undeva mai sus de mediu din punct de vedere sentimental, dacă iî pot spune asa, fiindca n-au un impact extraordinar. Imi place intorsatura pe care o ia cantecul undeva spre final, însa sfarsitul e brusc si nu mi-a placut. Doar 7.

Imi place mult versiunea asta

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#88
E foarte tare melodia asta! Imi place mai mult varianta originala, dar si asta mai chill asa e foarte ok. Depinde de moodul tau pana la urma. Nu stiu, n-am decat cuvinte ok. Si versurile si vocea tipului, genial. 10

click
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#89
ah,the good ol indie hipster brit band.
au un bass foarte simpatic,dar vocile parca nu se inteleg ... nu stiu daca e din pricina calitatii sau asa a fost inregistrata melodia.hmmmm
totusi,cum scrie si in comentariile de pe youtube,formatia a fost influentata intr-un mod(foarte) evident de The Cure.Si detest The Cure ... fcuk .Din toata melodia,sfarsitul mi-a placut cel mai mult(ma rog,si perioadele in care se interpun cele doua voci mascul-femela).
7 cu steluta

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...gL6cCsdT6U
nis(h?)te dordeduh simpatic,poate se chinuie si cineva sa scrie doua randuri despre melodie.

#90
Imi placeau Dordeduh. De fapt, mi-a placut sa-i vad live, nu neaparat sa-i ascult acasa. Nu sunt genul de trupa pe care sa-l pun in playlist sau pe repeat, ci mai degeaba sa le urmaresc un spectacol, fiindca acolo se pricep. Poate si din cauza fanilor infocati cu tente umaniste spre cartografie spirituala. Deja instrumentele traditionale in muzica "moderna" mi se par kitsch. All in all, nu-mi place.

http://www.youtube.com/watch?v=Qu66lpit2QU
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Recommend us a song! Kyo 77 28.095 04-08-2010, 01:47 PM
Ultimul răspuns: tzahranul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)