Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song v3.

#71
Hm, cred ca e prima melodie in japoneza care nu suna crappy (parerea mea!). Tot ce-am ascultat pana acum avea asa tenta aia cretina de muzica electronica foarte nasoala, si melodia asta este chiar decenta. La duradara am incercat sa ma uit, dar nu mi-a iesit 21. Si versurile sunt misto (am cautat in engleza pe google). Nu stiu daca o sa o mai ascult prea des, dar e misto. Merita si ea 10le ei pentru ca m-a impresionat. 4

click
melodia asta...
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#72
Linia Melodica: Linia melodica a acestui cantec este foarte OK si se potriveste perfect cu versurile. - 10
Vocalistul: Robert Plant are ureche muzicala, voce si stie sa cante(duh,) insa vocea sa nu ii face vreo favoare acestui canec. - 7
Versurile: Desi nu sunt un adept al acestui tip de versuri, ele sunt bune pentru tema si se imbina perfect cu linia melodica. - 9
Verdict: 9

Next:
http://www.youtube.com/watch?v=a-3WAhbulFs
Good ol' Confederacy.

#73
Ok, deci ai dat 9 la Led Zeppelin (7 pentru vocea lui Plant, to be exact) si acum pui HORAAAY HORAAAAY. Tot ce pot zice este: click. Nu stiu, melodia ta imi inspira fix o petrecere a burlacilor intre gentlemani si fix la mijlocul noptii se ridica mirele si anunta ca va fi tatic si atunci toata multimea HORAAY HORAAAY. Nu stiu, ok, poate fi un cantec agreat la dimineata de dupa betie in care nimeni nu mai intelege nimic, dar n-as asculta asta on my own. Sincer. 4
(ps. asta a fost doar parerea mea, nu vreau sa te superi pe mine dupa or something)

click
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#74
Nu prea ma omor eu dupa versiunile acustice, insa melodia asta aproape mi-a facut parul de pe brate sa se ridice. Imi place vocea, imi place linia melodica, imi place instrumentul care se aude pe fundal, imi plac notele mult mai ridicate pe care vocalistul reuseste sa le scoata. Suna bine. O sa bag chiar acum melodia in playlist. Ii acord nota 9.

Ce spui de melodia asta? Am dat acum de ea la tv si am zis s-o pun aici. Ce nota pimeste?

#75
4! Si-un zambet in coltul gurii. O trupa de baieti ce par a dori sa calce pe urmele Backstreet Boys, pe care, de asemenea, nu-i am la inima - un lucru minunat avand in vedere cat de electronic poate sa sune-n aste zile industria muzicala. Nu stiu daca au trecut și ei la astfel de sunete, dar in melodia asta nu exista, de unde acel 4 si nu mai putin. Nu o sa intru intr-o analiza detaliata a cantecului caci n-are rost.

Sa zicem: Chelsea Wolfe - Pale on Pale. Folk, black folk if I may. O ascultare cu un volum mai ridicat ar fi de preferat.

#76
Mie imi suna a experimental rock(sau cum am vazut ca scrie acolo si pare mai plauzibil,doom-folk?!)... si atat.Suna foarte mult a NiN ori a sotiei lui Trent Reznor(tot NiN,whatever).E placut,dar nu ma atrage in niciun fel . Nu stiu ce analiza detaliata pot face la o melodie in care repetivitatea cauta sa creeze o anumita stare la care eu nu pot sa ajung.In schimb,pot sa spun ca imi aduce o durere de cap masiva.Daca doom metal-ul imi place,daca ador trupe de black metal precum Negura Bunget,Burzum sau Bathory,daca imi place enorm tehnical death metal ... asta nu pot sa diger.
Nota mea este 7.


http://www.youtube.com/watch?v=8Xw2siSx7Ew

calitatea e cam slaba,dar Phil Anselmo s-a intors . Smile

#77
Down astia au cantat in deschidere la ACDC. Ce pot spune, nu-mi inspira prea multe formatia asta a lor, dar atunci la concert a fost foarte funny pentru ca erau unii facand pogo and stuff si cantau toate versurile si tot restul lumii era indiferenta.
Nu stiu, nu-mi inspira prea multe, nici nu-mi displace, nici nu ma omor. Ma cam plictiseste melodia asta asa, si da, calitatea e cam naspa. Nu stiu, cred ca 6? habarn-am

click
este cover, dar pentru ca maine este concertul, astazi ascultam placebo :d
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#78
versurile fac toata melodia !
si desi nu ascult Placebo (nici nu ma asteptam sa-mi placa), parca suna mai bine cover-ul acesta decat melodia originala. i like it, ii dau un 8.

let's say: Sonata Arctica - I Have A Right
"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

#79
Ha. Where is old Sonata that i know? Nu-mi place. Poate e vorba de "old band complex" dar nu imi place deloc. Daca linia melodica este acceptabila, insa versurile sunt varza. As fi vrut altceva de la SA. S-au comercializat, au imbatranit, nu stiu ce sa intamplat cu ei. Imi aduc aminte de vremurile bune cand Ascultam Ecliptica si mi se facea piele de gaina. Ah, sau la Wacken in 2008. Good old times. Ii dau un 7.

Next : http://www.youtube.com/watch?v=VhaFDhaKpDE

ps: imi place parul lui Tony.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#80
Din pacate,Korpiklaani reprezinta decat muzica pe care o ascultam cand vreau sa ma imbat ca porcul cu vodka sau tequilla,asa ca de multe(de fapt,cele mai multe ori)uit ce melodii ascult si ma trezesc urland "VODKA!VODKA!",dar cred ca trec linia spre niste lucruri mult prea personale .
Trupa asta,dpmdv,depinde foarte mult de atmosfera.Si melodia asta,aduce o atmosfera de folk extraordinara,de bucurie si relaxare ... si de betie,ca am un fix cu asta.
As vrea sa fac niste comentarii copilaresti despre versuri,avand in vedere ca nu inteleg nimic din ele,dar ma abtin.Promit ca ma duc sa invat finlandeza si revin.
Pana una alta,nota mea este 9,pentru numeroase betii cu muzica Korpiklaani.


http://www.youtube.com/watch?v=oK0tjSvA17g&fmt=18
sick f**k



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Recommend us a song! Kyo 77 27.599 04-08-2010, 01:47 PM
Ultimul răspuns: tzahranul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)