Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song 2.

Doamne, ce genial canta tipa master of puppets 22 .. m-a lasat impresioanata, m-am uitat la tot, mi-a placut la nebunie primul solo de la minutul 2 si ceva, mi s-a facut pielea gaina, ma jur, e putin spus genial, n-am mai vazut asa ceva 22 ... nota 10, evident.

N-am mai ascultat-o demult....
[Imagine: Untitled-3-6.png]

Mno, tocmai făceam un maraton Draconian (listenin' to all the albums and stuff) așa că a fost oarecum "haha, bună asta". Revenind la topic, Draconian n-au inventat roata, asta-i sigur, dar ce fac, fac bine, deci și melodia asta trebuie că e bună, heh, doar că sunt altele de la Draconian cărora le-aș da o notă ma mare, căci ies puțin mai mult în evidență cu unele lucruri (a se citi: detalii). Cum am spus, e bine, iar bine înseamnă 7.

Acum: Graveyard - The Siren -> blues rock, if anyone wonders... also: take a wild guess and tell me/write when you think this lil' gem was recorded. And no cheating please, so nothing should be spoiled.

Quick edit: Brava Ang., seen the gal playin' and suscribed... though indirectly, I owe you one.

Prima oară când ascult melodia şi sună destul de bine. I must admit, I love the guy's voice. Ce mi-a plăcut cel mai mult cred că a fost refrenul. Lirica e ok, instrumentalul e marfă, rock blues zici. Nu cred că am mai ascultat acest gen înainte, dar îmi place. Notă, uhm să zicem 9/10. Chiar mi-a plăcut. xD

Next: Kinda' funny. 21

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Nu ma pricep in a critica muzica, dar tot ceea ce pot sa spun despre acest cantec este faptul ca ma duce cu gandul la o zi torida de vara, la lanuri de grau copt, par blond si ochi albastrii, zambete largi si buna dispozitie. E destul de relaxant si merita ascultat la umbra unui copac. Imi place ca nu imi da senzatie de comercial. Nota: 9.


Next: Pouderfinger - Drifting further Away

21 Ma cam sperie tipul ala, are o voce usor grava si parca ar fi nervos pe cineva21 Dar totusi...ADOR MELODIILE ASTEA! 19 Plus ca am niste nervi, ma mai calmeaza, este destul de buna pentru mine in momente dastea,, dificile sa le zic asa.

Cher Lloyd - Swagger Jagger

Basul este genial.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Mi-am amintit într-un sfârşit şi de postul ăsta. Melodia asta a primit un loc în topul celor mai enervante melodii din 2011. =/
Tipa e enervantă. "you can't stop bla bla". I can't stop kickin' ur ass bitch. Şi refrenul parcă e din altă melodie nu are nici o treabă. De la "badass" [not] trece la "săxy in the club". Lyrics sux, the beat sux [no offence, srry] and she's not one of the best singers. 4, fiindcă o tipă de acolo are converşi ca ai mei.

next: Click.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Asta e una dintre cele mai bune melodii pe care le-am auzit. Atat de linistitoare si de placuta. Desi nu ma prea omor dupa cover-uri, asta e abslout genial. Apocalyptica never fails to impress me. 10, nici nu mai am ce comenta.

Next: Diablo Swing orchestra - A tap dancer's dilemma
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Oh 8, stati ca editez, aeriana de mine nu a vazut ca are versuri melodia >.<. Deci fundalul este pur si simplu genial, chitara care se aude te vrajeste din prima clipa, iar versurile, de data asta am ascultat-o de 2 ori, cap coada si am fost atenta la fiecare cuvant, sunt fenomenale. Melodia este una aleasa cu bun gust si este foarte frumoasa.

Sadness and Sorrow
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Deci de fiecare daca cand ascult melodia asta mi se face pielea gaina, e prea frumoasa, este cea mai geniala melodie de la un anime din totdeauna, cand o ascult, simt cum toata tristetea trece oarecum prin mine, intelegi ce vreau sa spunSmile , nota 10, evident.

All the right moves
[Imagine: Untitled-3-6.png]

Pff, melodia asta este putin cam...ciudatica, adica imi place si nu prea21, nu este genul meu mai ales One Republic, nu prea ascult eu asa ceva dar...ii dau 8.50, este dragutica intr-un fel 39 cel mai mult imi place videoclipul.

Click Here

Mda nu am mai avut ideei22 Dar na, e cunoscuta.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favourite Anime Song Kyo 67 42.620 10-12-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Rate The Song :P Grazy 1.080 458.707 19-12-2010, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)