Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Favourite Anime Song

#1
e diferit fata de coloana sonora a unui intreg anime, aici postam melodii ce fac parte din OST-ul unui anime, si care ne'au placut mult.

incep eu:

Wolf's Rain OST - Stray [opening theme.]

#2
Pai in momentul de fata cel mult imi place openingul de la Jigoku Shoujo [chiar imi place foarte mult [Imagine: happy-grin1.gif]]...Sakasama no Chou cantat de Snow parca [sau ceva de genul asta] Umm chiar nush de ce imi place asa de mult ..pur si simplu ma linisteste si am cautat si traducerea... si imi plac foarte mult versurile .


#3
Hmm...bineinteles ca openingul din Gravitation "Super Drive"...end-ul din YYH>Unbalance Na Kiss Wa Shite...Op la Jigoku Shoujo>Sakasama no Chou...Op la Spiral,Slayers....si lista continua
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
Preferatul pt moment este melodia de inchidere de la Saint Beasts Kouin Jojishi Tenshi Tan : http://www.youtube.com/watch?v=YZhKBllQz1c
Mai demult ascult foarte mult Okina reika- Tsuki No Kaaru , opening de la loveless 65

#5
Erm...melodia mea preferata din animeuri este Wind by Akeboshi.
Melodia este din anime-ul Naruto.
http://www.youtube.com/watch?v=xmYi2tW95ag
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#6
Printre melodiile care imi plac mult , se numara :
Air Tv - opening theme http://www.youtube.com/watch?v=7Rc7bwCJYT0
(Yukito-kun *falls in love*)

si
Rozen Maiden Ouverture - opening theme http://www.youtube.com/watch?v=YWuVgDcHUJk
(Suigin'Tou is so kawaii ! ^^)
[Imagine: suigin01wb2.jpg]

I stand alone between Heaven and Hell.

#7
Dupa cum imi sta in fire,cand incep sa ma uit la un anime,automat imi scot si OST-ul(motivul pentru care 70-75% din muzica din calculatorul meu e anime soundtrack 10 ).Asa am dat si peste o piesa din Bleach care ma obsedeaza:Suigintou no Yoru,cantata de Noriaki Sugiyama(seiyu care face face vocile pentru Uryuu Ishida din Bleach,Uchiha Sasuke din Naruto si Emiya Shiro sin Fate/Stay Night si inca cateva.....dar aici era personaj principal 10 ).
Ador piesa asta(si nu!nu sunt Sasuke-fanatica >.> doaar imi place Ishida 4 )
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#8
mie imi place melodia de sfarsit de la Gintama Amplified- Mr. Raindrop...una dintre melodii de la animeul D.gray-man ( Abigndon boys School- Innocent Sorrow)....well mie imi plac multe melodi de la anime-uri mi lene sa le scriu pe toate

#9
am mai multe melodii care imi plac

cel mai mult, acuma recent imi place:

#1 Brothers e un theme song din FullMetal Alchemist, dar cand am ascultat si verusile, atat cele din rusa cat si engleza m-au atins la suflet

#2 Konoyo no Uta, asa mai numita si Saya's Song
Saya fiind un personaj important mai mult absent din Black Cat
e o melodie nostalgica

mai am melodii din animeuri care imi plac
ar mai fi si Akatsuki no kuruma in Gundam Seed
the world openingul de la Death note

openingul #2 de la FMA si #3 65 ..de fapt toate xD

de la Bleach imi place openingul " ichirin no hana" si openingul ala cu live an easier life
(la naiba ca am uitat cum se cheama)

cam asa ^^
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#10
Pai ....pot alege doua?sau trei?vvaa rroooggg in fine eu pun totusi trei
^ ____ ^ incepand cu melodia mea preferata ....cu toate ca nu inteleg eu ce spune....suna atat de bine e trista si linistitoare etc etc...pai e vorba de Elfen Lied-Lilium..imi da o stare trista si placuta ...si imi aminteste de anime care a fost super fain...:X....elfen lied ruullzzz
Za song

Apoi pe locul doi e ceva nu tocmai trist 21 e mai rock si imi vine sa dansez pe ritm...nu va ganditi ca e melodie dance ..ma refer ca imi vine sa dau din cap 21...chiar imi place melodia iar animeul e si mai si...foarte fain atat animeul cat si melodia...mdah...e vorba de Death Note - What's Up People?!ee atttaatttt de faina meloddiia :X
Shake the hheeeddd

Apoi esssttee...nimic rock,poate linistitor e o melodiee atat de faina (si animeul la fel...) suuna liniistiiitorr (nu la fel ca elfen) dar tot mere nush mie imi place foaarte mut...e printre preferatele mele so...e vorba de
Full Metal Panic
...^____^
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rate the song 2. Mimisor 369 142.692 12-01-2012, 12:47 AM
Ultimul răspuns: Rain
  Rate The Song :P Grazy 1.080 452.050 19-12-2010, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)