Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song 2.

*bleeding ears mood* Nu mă dau în vânt după dubstep/ dnb ( nu ştiu sigur ce cântă tipii ) dar a fost painful pe alocuri. Vocalul m-a râcâit pe timpan şi beat-ul ăla caracteristic acoperă cam tot ce s-ar mai putea auzi din negativ. Idk, 7.

http://www.youtube.com/watch?v=mzJj5-lubeM&ob=av2e
Funny thing dar mă duce cu gândul la Gorillaz.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


uuuuuuuu one my favorite melody by red hot chili peppers:X dar prefer melodiile lor mai ritmice, desi este printre preferatele mele nu ma incanta modul mai calm in care este cantata. so I give it a 8.

http://www.youtube.com/watch?v=RpG7FzXrN...plpp_video
what do u think?5

JARED!!!

ME ME ME ME!!! Dau edit in cateva ore, insa pana atunci, spot taken, Jared's mine.

Edit: Oke oke, I'm back Smile! Funny thing, this was the first 3STM song & video I've seen xD. Deci, pe o alta limba (ye ye ye, Ich trying D.) si cu alte cuvinte, acest cantec este special. Pot sa zic ca primada cand l-am vazut eram lipita de televizor. Jared este, pe langa extrem de atargator/hottest guy on the planet, un geniu. Am vazut odata un documentar despre ei si vorbea de cum au facut piesa si ia ghici!
Jared: Waddup guys? Good? Cool. Guess what! Last night I had a dream and bla bla.
Band members: YES, MASTER!
Concluzie: Jared's boss.
Din noua, Jared este un om extraordinar si extrem de talentat. Tot ce cine de 3STM este in mare parte munca lui. Oare nu s-a intrebat nimeni cum ei au resistat atata timp cu doar 3 membri in trupa (ma rog, eventaul no. 4 pe care-l vedem din ce in ce mai rar...)? Hai gata am terminat, ca ma apuc acum sa scriu romane despre el. Din nou, subliniez, ochii lui sunt fascinanți. Cat despre meloide, ce sa mai zic. Pentru mine este perfecta. Versuri? Melodie? Vocals? Perfect. Nota cred ca-i evidenta..

PS: Even though I may seem like a crazy fan girl, I like 3OSTM for their music. Jared's just a bonus xD
Pana atunci:
[center][Imagine: 66924239.jpg]

If I turn into another, dig me up from under what is covering the better part of me.
Remind me that we'll always have each other
When everything else is gone.
[/center]

Întotdeauna m-au plictisit 30 seconds to mars. Nici când am început să ascult rock n-am putut să-i înghit. Progresiile sunt slabe, se puteau face multe pe ideea lor. Vocea nu e într-atât de bună cât să se bazeze doar pe ea în melodia asta. Bucățile în care vorbește tipa nu sunt cine știe ce. Versurile nu sunt rele.
În principal, am așteptat 13 minute să se întâmple ceva impresionant și ... n-a apărut.
Au noroc că e drăguț vocalistul, măcar așa prind și ei fani. Un 6.

Next: Machine Head - A Farewell to Arms

Not the typical Machine Head song you'd hear on a normal day, actually I've never heard this one before. Nice amp synth in the background, the first thing I've noticed. I like the way it flows and combines with the heavier side of the song, like waves of sadness and anger.

De versuri ce pot sa zic, dupa doi ani de lucrat cu soldati veniti din Kandahar, inchid ochii si ma gandesc la toti din ei care imi sunt prieteni si care mi-au fost mai mult de atat.

Ai un like de la mine, si 10.

Tool - Vicarious
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

My ex-fav band <3 srsly obisnuiam sa ascult Tool 24/7 in special the pot, desi e singura formatie de progressive care o ascult dar este in topul 3 a preferatelor mele. Nu am ce zice mai mult melodia este perfecta , perfect lyrics perfect voice perfect sound easy. 10++++

Otep - Home Grown
[Imagine: BloodThirsts.png]

"A morning impurified dully , is starving. A night to be staind by the merciless dark . The orbit this planet goes into is destined to be a distorted circle , forever. I curse today i am living on , cause it's the same as yesterday. The uncertainty of tomorrow i fear for the moment i realized that it all had been collapsed."

Otep's on my playlist since my cousin told me about 'em. Epic basist, but Shamaya's voice makes me loves them. Îmi place şi Home Grown, dar favorita rămâne March of the martyrs.In my opinion, the best part is 3:00-3:05. *laughs* anyhow, awesome band, awesome song. 9.

Food for thought

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Chiar nu este deloc genul meu, dar eram curioasa sa vad melodia...acum de vreme ce am ascultat-o, trebuie sa ii dau si o nota. Coloana sonora este interesanta dar este prea lenta pentru gusturile mele si ma plictiseste desi inteleg ca ea vrea sa linisteasca persoanele care asculta asa ceva. In plus nu stiu de ce dar nu ma atrag deloc melodiile fara versuri(in afara de cele ale lui Enia). Cu siguranta as adormi pe asa ceva. Ii dau un 7 pentru ca isi atinge totusi scopul de a linisti sufletul.

Walter Reed

Aș minți de-aș spune că mi-a gâdilat vreun sentiment, n-a făcut-o, dar asta nu înseamnă că ceea ce-am ascultat e de joasă (mică, rea, proastă ori alt adjectiv asemenea) calitate, doar că nu mă atinge în vreun fel deși aș fi vrut. Țin minte că mi-a făcut cu ochiul un anumit pasaj, ce era estompat tot timpul de cel de-l succeda, lucru care-mi provoacă adesea o anumita iritare, iar acum nu pot zice că a avut loc o exceptie, din nefericire. În fine, nota mea e 7 - ok, dar nu impresionant.

Acum, am stat ceva timp deoarece mi-au fost venit în minte câteva melodii, de fel și gen... destul de diferite (variația începând de la jazz și ajungând la black) între ele și nu mă prea puteam decide, am ales, totuși, să merg cu latura-mi întunecată a personalității Astfel, aș propune: Altar of Plagues - Earth: As a Womb. E o melodie, după cum s-ar spune, de dimensiuni epice (adică are mai mult de 10 minute) și e black.

De sunt amatori (păcătuiesc, din nou)... se poate asculta și așa ceva: Dave Brubeck - Take Five

Prima nu-mi place, deci nu o notez. Nu inteleg de ce trebuie sa faci screaming ca sa faci muzica. Poti face muzica foarte frumos si decent doar cantand, nu trebuie sa ne enervezi pe toti. Instrumentalul e foarte ok, dar...nu stiu. Nu o sa inteleg niciodata. A doua melodie, super. Probabil o sa o pun in playlistul viitoarei mele cafenele. 10

click
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favourite Anime Song Kyo 67 42.587 10-12-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Rate The Song :P Grazy 1.080 455.981 19-12-2010, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)