Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the Quote of the user above you!

#31
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#32
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#33
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#34
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#35
Beautiful quote. Il mai vazusem parca acum ceva vreme. E destul de interpretabil, in opinia mea, si de aceea imi e greu sa spun daca sunt in totalitate de acord cu el sau nu. Desigur ca reputatia este cea pe care o vad cei din jur, iar felul in care actiunile noastre se rasfrang asupra celorlalti este oglindit exact in reputatia asta, in imaginea asta careia ii dam viata mai mult sau mai putin voit in ochii celorlalti. Onoarea, cinstea, onestitatea insa... ei, asta e intr-adevar ceva adanc inradacinat in noi. In definitiv, noi suntem singurii care putem sti cu adevarat daca am facut ceva pentru ca am vrut cu adevarat sa o facem sau daca am facut-o doar pentru a intretine o anumita reputatie prestabilita. Si totusi parca nu-mi vine a crede ca cei din jurul nostru nu au sansa sa observe macar o licarire din onoarea aceea. Pana la urma, intentiile tale mai pot fi si sincere si imi place sa cred ca inca mai sunt multi care sa prefere realitatea interioara in pofida aparentelor, chiar daca asta ar insemna o anumita degradare a imaginii lor "publice" de pana atunci.

"The Venn diagram of boys who don't like smart girls and boys you don't wanna date is a circle." - John Green

[guys, feel free to replace the words there, you know how ^-^]
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)