Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the Quote of the user above you!

#21
Oh well, actually i don't like the idea of the human being compared with an animal >.> De fapt, ideea nu ma incanta deloc, pentru ca omul nu este un animal O.o... nu in felul in care ar trebui sa fie un animal cel putin21 Poate logica mea nu e foarte logica, si yea, pot intelege gresit unele lucruri, dar zice ca omul ar trebui sa accepte ca este un animal? like wtf?
Not so pleased-7 (si totusi, 7 pentru ca unele comportari ale noastre duc foarte bine spre animale21)

Oh and faza cu
Citat:'Sticks and stones may break my bones, but words will never hurt me'.
Era cineva care zicea ceva de genul asta: "Sticks and stones may break my bones but words ... words might hurt me deeply, causing great emotional, mental, and psychological damage leading to a lowered self-esteem and decreased work-related efficiency"

in fine, quotul meu este atul ^^
AND I'll stick to Brian's quotes ^^ (Brian Kinney)
It's not lying if they make you lie. If the only truth they can accept is their own.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#22
Omul nu este comparat cu un animal, omul, mai presus de orice, este un animal(rational, social, cu limbaj articulat, whatever, dar animal). Insa, citatul nu se referea la compararea omului cu un animal -> cum ai interpretat tu- ci la refuzul lui de a-si accepta natura.
Whatsoever.

Ultima parte se aplica atat de multor persoane...cu prima insa nu sunt de acord, 7.

Si daca tot iti place B.K. -->
“Do anything, say anything, and f**k anything. No excuses, no apologies, no regrets.” --> Brian Kinney

love this one

#23
E un bun motto, sa nu-ti pese de nimic, faci ce vrei, fara a-ti pasa de opinia celorlalti or that someone has a fuc*in problem with you. Be free.. do what you like! Sa nu-ti para rau, doar iti vei pierde timpul. 10 .
I love it! I really do! 10

Next: Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe.- Albert Einstein


#24
Hmmm... 39
Sper doar ca am inteles. Eu una iti dau 8 fiindca in mare parte ai treptate prin citat intr-un fel.
Sper ca nu am inteles eu gresit. In sensul ca un om inteligent se imbata atunci cand stie ca nu poate sa suporte prostia, de aceea el gaseste prin bautura o poarta de evadare dintr-un mediu inferior .. ceva de genul am inteles eu. 21

Next: A fi diferit nu inseamna a fi ciudat, ci inseamna a fi special in felul tau.

#25
Hmm...se pare ca am ceva de inavat din citatul asta, eu ma consider cea mai ciudata creatura pe care am cunoscut`o vreodata. Mi se pare un citat celebru pe care eu refuz sa il accept si sa invat din el. Proababil pentru altii nu e mare lucru, dar eu il consider demn de nota 9 si chiar mai mult. Imi pare sincer rau, as vrea foarte mult sa ii dau zece...

Doar asta`l am la indemana acum...
Next: \" E alegerea ta. Poti sa iti folosesti aripile sa te ascunzi, sau sa zbori. Depinde doar de taria sufletului tau. \"
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]

#26
Mi se pare atat de naiv si prostut citatul asta, menit pentru persoane idealiste care privesc viata printr-o pereche de ochelari cu lentile roz, de parca nu ar exista factori externi si totul tine numai de taria unui caracter. Intr-adevar, ca sa reusesti ceea ce iti propui trebuie mai intai sa pui mecanismul in functiune, nimic nu se va oferi pe o farfurie de argint unei persoane care nu face nimic pentru a obtine ceva.

Este genul de afirmatie pe care o auzi de la persoane care nu stiu cu ce furculita se degusta viata si cand sa se opreasca din a consuma atatea dulciuri. Cuvinte in vant, zic eu.

'They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to Middle Earth." - George R.R. Martin
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#27
My poor general knowledge tells me that this quote sounds familiar. Citisem pe undeva citatul integral, Martin facea parca o comparatie intre realitate si fantasy, unde evident, se vede si dupa citat, lumea aceasta magica i se parea lui mult mai colorata, captivanta, consistenta decat realitatea. Middle Earth e o chestie de prin evul mediu, un fel de lumea a mortilor aflata undeva pe Pamant... Hm... this guy doesn't want to go to a dull place, but a world full of magic. Ii dau un... 7.

Mi s-a spus de curand un citat foarte smecher si mi'a placut grozav! Evident ca nu am retinut numele celui care l'a spus, era un spaniol in orice caz.
"Cine uita trecutul, risca sa-l retraiasca."
[Imagine: wmb5n8.jpg]

#28
(01-06-2012, 07:53 AM)K.V. A scris: My poor general knowledge tells me that this quote sounds familiar. Citisem pe undeva citatul integral, Martin facea parca o comparatie intre realitate si fantasy, unde evident, se vede si dupa citat, lumea aceasta magica i se parea lui mult mai colorata, captivanta, consistenta decat realitatea. Middle Earth e o chestie de prin evul mediu, un fel de lumea a mortilor aflata undeva pe Pamant... Hm... this guy doesn't want to go to a dull place, but a world full of magic. Ii dau un... 7.

Mi s-a spus de curand un citat foarte smecher si mi'a placut grozav! Evident ca nu am retinut numele celui care l'a spus, era un spaniol in orice caz.
"Cine uita trecutul, risca sa-l retraiasca."

Scuza-ma, tu ai auzit vreodata de Lord of the rings? Practic seria parinte a fantasy-ului modern? Middle Earth? Nu este o chestie de prin Evul Mediu si nici nu are legatura cu mortii. Tinutul din Stapanul Inelelor se numeste Pamantul de mijloc.

This guy, as in George R.R. Martin is a pretty big name in the fantasy writing world too. Ah, ignorance.

Nu-ti voi comenta citatul, poate sa o faca altcineva, si daca se poate sa-l comenteze si pe al meu.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#29
Citat:Scuza-ma, tu ai auzit vreodata de Lord of the rings? Practic seria parinte a fantasy-ului modern? Middle Earth? Nu este o chestie de prin Evul Mediu si nici nu are legatura cu mortii. Tinutul din Stapanul Inelelor se numeste Pamantul de mijloc.

This guy, as in George R.R. Martin is a pretty big name in the fantasy writing world too. Ah, ignorance.

Am auzit de lord of the rings, insa n'am citit cartea si nici n'am vazut filmul pur si simplu pentru ca nu ma atrage genul fantasy. Credeam ca e ceva de prin Eviul Mediu, my bad, nu e, acum stiu care'i treaba si cu middle earth15.
O fi un nume mare pentru cei pasionati 106. Eu pur si simplu am notat citatul dupa conceptia tipului. Dar daca nu'ti convine asta e, can't help you. Sa comenteze altcineva atunci 106.
[Imagine: wmb5n8.jpg]

#30
O sa stau sa comentez ambele citate in cat de multe randuri pot.

Lia,imi place oarecum ce zice Martin.Cum el vrea sa mearga in Middle-Earth,asa vreau si eu sa ma trezesc dupa moarte in Playboy Mansion.Dar,fiind 1 iunie,noi ne cautam locuri dupa moarte in care ne simtit bine.Martin viseaza la Lord of the rings,eu visez la Playboy Mansion,crestinii viseaza la ideea ca in Rai o sa-i astepte cineva si o sa-i judece drept(nu subiectiv,cum probabil o sa se si intample 21)) ) .E greu de spus ceva despre atat de putine cuvinte si o idee atat de clara . Nu mai vad nimic interesant de zis,doar ca ... One does not simply walk into Mordor. 21))

Acum,trecem la KV cu citatul ala scos de niste generali obositi dupa o lupta pierduta jenant.Cum poti sa uiti?Trecutul pe care il uitam noi este de cele mai multe ori jenant sau penibil,iar pe acela de fapt nu-l uitam,doar il aruncam intr-o groapa unde nu mai vrem sa ajungem sa punem ceva vreodata.Totusi,groapa aia nu ramane inchisa,deci amintirile(trecutul,cum vrei tu),nu se uita,ci se ascunde!!!Nu-mi place citatul.Corect ar fii ca ignoranta este o maladie ce ne obliga sa retraim acelasi lucru pana cand ne dam seama unde gresim.

"Când eşti prost dispus devii, brusc, "obiectiv". Vezi lucrurile şi oamenii în lumina lor "adevarată", adică insuficientă: vezi penumbrele lumii, stârnit de propria ta penumbră."Andrei Plesu




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)