Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rape me , my friend

#71
Sper ca scuzele mele sa fie acceptate..scuze,scuze,scuze.. >.<

Nu am mai dat de mult pe aici, nici nu am avut buna dispozitie, nu stiu ce mi s-a intamplat, insa am de gand sa-mi corectez comportamentul aiurea si sa incep din nou sa fiu activa, la toate ficurile mele preferate din acest topic.
Mai ales ca si al tau se regaseste pe lista mea.

Nu am citit cam de la pg.5, asa ca am venit si de acolo am inceput sa continui sa iti citesc ficul, care pur si simplu ma uimeste.
Aici este un complex de sentimente, un amalgam intortochiat de trairi, sentimente,dureri, fericiri etc.. O.O

Pe Lex, de abia de il mai intelegeam la inceput, acum cu ultimele capitole am inceput sa-i vad adevarata latura. Este o persoana ca isi schimba imediat sentimentele, depinde de situatia pe care o are. Elian, saracul este un baiat singuratic, care se pare ca acum a reusit sa gaseasca pe cineva care sa-l iubeasca.
Mai ales Lex, care in sfarsit a gustat din fructul iubirii. :") Si asta chiar ma bucura nespus de mult.
Incetul incetul totul o sa aiba o logica, ma uimeste comportamentul lui Lex.. cata complexitate, ma jur parca a-si citit un roman scris de nu stiu ce autor faimos. Si nu mint.. :]

Modul tau de a descrie este bun, imi place, e si pe intelesul tuturor.
Nu folosesti tu mare lucru de figuri de stil,sau alte lucruri.. insa tot da bine ficul si arata frumos.
Se pare ca i-ai incins pe toti.. chiar are succes ficul si merita din plin laudele, mai ales laudele pe care ti le spun cititorii. le meriti din plin. ^^

Inca odata imi cer scuze ca nu am mai trecut pe la ficul tau.. --", nu stiu ce am avut in ultima vreme. Scoala este devina, nu eu.. :'( ce sa fac daca imi mananca timpul liber si buna dispozitie.
Sper sa aduci nextul in curand, chiar abia astept sa vad ce are sa se intample.

#72
NU, NU SE POATE DE CE ASA DE REPEDE. Vream sa mai continue.
O da, salut am trecut si eu pe aici, chiar daca am aterisat destul de tarziu, si m-am pus pe citit. Am inceput si nu m-am mai putut oprii asa ca am citit tot. E foarte foarte interesant si (cu exceptia unor mici greseli) mi-a placut la nebunie si vreau cu nerabdare sa postezi next-ul si apoi next-ul si celalalt si tot asa pana se termina. Pai cam atat eu sper ca ma vei anunta si pe mine cand postezi si eu deabea astept.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#73
Iti ador fic-ul.Estee superb.Ai un fel de a scrie ce ma atrage.:x Personajele? Sunt atat de complexe. Elian este dulce, micut, inocent. [a fost si virgin pana l-a luat Lex cu forta, care este de altfel este partea mea favorita 8-> si da cred ca sunt nebuna.] M-am indragostit de Lex. Nu stiu ma regasesc atat de mult in personajul lui incat ma sperie. Este genul de persoana ce le face rau celor pe care ii iubeste cel mai mult si regreta, dar face aceasi greseala din nou si din nou.:-? Te rog frumos pune next-ul, de abia astept. ^:)^ Spor la treaba!:x

#74
Am citit si recitit ficul tau si il gasesc perfect. Inca astept sa postezi continuarea, ca nu cred ca ai de gand sa inchei astfel povestea celor doi.
Ai creat doua personaje extrem de interesante. Recunosc ca nu mi-a placut felul cum a intrat Lex in viata baiatului, prin acel viol, dar daca el n-ar fi avut loc, n-ar fi descoperit o participa din Lex pe care poate ca n-o stia nimeni. Si ma refer la faptul ca a plans, regretand ce facuse.
Cei doi reprezinta unul pentru celalalt ingerul necesar de care are nevoie fiecare dintre ei. Lex are nevoie de Elian in aceeasi masura in care Elian are nevoie de Lex.
Mi-ar fi placut ca pe Elian sa-l alinte Lyan. :zuppy04:
Sper sa am ocazia sa citesc continuarea. N-am postat pana acum fiindca nu am avut cont, dar am urmarit ficul cu multa atentie. Deci, sper sa-l dezvolti, sa nu se incheie aici.
One whistle makes their god
[Imagine: lovebl.png]

Uploaded with ImageShack.us
Scriu: Regis de Aeternum - proza
Citesc: Capitulare, Rape me my friend.
Public aici:
http://suspans.ro/literatura/proza/blestemat

#75
Elian

Ma trezesc intins pe bancheta din spate a unei masini, de unul singur. Dau sa ma ridic si privesc pe geam, in cautarea unei posibile explicatii. Afara este aproape intuneric, ploua si nu e nimeni pe drum. Tremur tot fiindca este destul de racoare si nu am pe mine decat blugii si un tricou alb.

Desi incerc sa-mi aduc aminte ceva, orice, in capul meu nu par sa mai existe informatii. Lex. Numele lui imi provoaca emotie si imi lipsesc mainile de geam, cautandu-l cu privirea in ploaie. Nu inteleg, nu-mi amintesc nimic. Deschid gura pentru a-l striga dar mi se pare un efort mult prea mare, si in plus... nu stiu daca Lex o sa-mi poata raspunde, daca am venit aici cu el. A cui poate fi masina in care ma aflu, daca nu a lui ? Cum am ajuns aici ?

- Lex...
Scancesc,ma ghemuiesc pe bancheta imbracata in piele neagra si imi strang genunchii la piept. Ma simt vulnerabil si mi-e foarte dor de el, ard tot si imi doresc sa fie aici sa imi explice ce se intampla si sa ma linisteasca. Mi-e dor de gura lui fierbinte, vreau sa fiu in bratele lui, sa-mi ascund chipul in parul brunet.
Un tunet ma face sa tip iar trasnetul mi se oglindeste in ochi. Ma aplec peste scaun si apas pe volan, nimerind din prima claxonul. Nu ma opresc, continui sa claxonez sperand sa vina dupa mine. Sunt un copil parasit, din nou.
Am să-mi trag un glonţ în cap
Şi-am să-mi fac o gaură
Ş-am să vad lumea prin ea
Într-o altă aură .

Maybe I was naive, got lost in your eyes, and never really had a chance…

Make you wish you never, wish you...
Wish you never never, wish you never been born

#76
WOW!
Ai postat. Nu/mi vine sa cred. :) Am intrat din pura intamplare
si am avut o mare supriza.
Doar ca nextul e scurt si te lasa in ceata. Asa ca sper ca urmatorul sa vina mai repede.
Elian mi se pare mult prea copilaros. Il inteleg, e singur, afara ploua cu tunete si fulgere nici macar nu stie cum a ajuns acolo. Iar Lex e singura persoana la care se poate gandi.
Solutia gasita, de a claxona ca sa/l auda Lex mi se pare si ea puerila, dar poate ca totusi il va auzi cineva.
Eu cred ca a fost rapit. Ori Lex s/a dus dupa ajutor si se va intoarce.
Intr/un loc ai scris " lipseste " in loc de " lipeste" .
" Un tunet ma face sa tip iar trasnetul mi se oglindeste in ochi." / de obicei, vine mai intai fulgerull si pe urma, tunetul, dar.... ok.
M/ai facut curioasa. Sa vii repede cu nextul.
One whistle makes their god
[Imagine: lovebl.png]

Uploaded with ImageShack.us
Scriu: Regis de Aeternum - proza
Citesc: Capitulare, Rape me my friend.
Public aici:
http://suspans.ro/literatura/proza/blestemat

#77
Buna. Am trcut si eu pe aici si am citit capitolul care pot sa zic ca a aparut destul de tarziu chiar saca si eu am postat tarziu. Doamne Elian e asa un copil dar in acelasi timp e asa de dulce. Pai capitolul asta a fost scurt si nu am inteles decat ca Elian s-a pierdut in padure uitat intr-o masina si nu prea am ce comenta deci astept urmatorul capitol si sper sa vina mai repede( te roooog ca nu mai pot de curiozitate) bye bye.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#78
Uuh... Bai, am citit tot, Lex asta... complicat om. :| Acum il iubeste, acum nu, cum naiba sa o faci cu una fix in fata aluia pe care il iubesti cica?o3o Poor Elian, mi-e mila de el, si acum... singur? Singurel? Oare de ce? TwT Unde e nenorocitul? >.< Aproape ca ma apucat plansul. SERIOS! >.< Daca nu vine la Elian o sa... o sa... ei bine nu pot face nimic pentru ca e fictiune TwT o sa incep sa plang o3o Ar fi asa trist ca dupa toate sperantele alea... ZBAM.. inima franta... :( in concluzie, ficul e usor trist, dar foarte frumos si abea astept nextuu ca sa- nteleg ceva :3 >:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My poems + a friend Akane Hime 11 4.831 14-12-2011, 06:27 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Rape me , my friend Pixxie.' 11 5.071 23-05-2011, 01:26 AM
Ultimul răspuns: Noesis
  Rape me , my friend Eric 2 3.440 23-02-2011, 06:45 PM
Ultimul răspuns: Eric
  True friend Abbeh. 6 3.771 22-05-2010, 04:02 PM
Ultimul răspuns: sickness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)