Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce credeti de Gaby?
Super tare!
63.64%
7 63.64%
Dragutza!
9.09%
1 9.09%
Nesimtita!
0%
0 0%
Hmmm,nu stiu!
27.27%
3 27.27%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Puterea vointei

#11
inceout= inceput
oentru =pentru
Cam astea sunt greselile de tastare :-?
Dar tu cam grabesti actiunea ...stiu ..esti fericita de ideea ficului dar te rog ...nu grabi asa de tare actiunea ...mai multa descriere ...mult mai multa
Adica :
Citat:Era destul de tarziu,dar Gaby si Mike nu simteu nici un pic de oboseala.Au iesit afara pentru a privi stelele.Era o priveliste pe care o puteau vedea numai din tabara,pentru ca in oras nu se observau atatea stele.
Hey ...dar ...i-a stai de la filme ..la stele ..poate la stele verzi ...
Adica zic eu ca trebuia sa descri si tu pe acolo ca au iesit usor pentru a nu ii scula pe cei doi colegi de cabana ...
si mai e si chestia asta :


Citat:Au discutat despre una,despre alta si dupa multe subiecte de discutii au aflat ca stau in acelas oras,foarte aproape unul de altul.Gaby s-a bucurat extrem de mult de aceasta veste.In sfarsit avea cu cine sa isi petreaca timpul.Dar cum se placeau unul pe altul,era logic ca mai devreme sau mai tarziu sa de intample ceva intre ei.Asa ca Mike a fost cel care a inceput.S-a apropiat de fata si a apucat-o de mana.Aceasta nu s-a opus,ba chiar s-a apropiat si ea de el.Mike si-a pus mana pe obrazul ei,spunand:
-Esti asa frumoasa!
Apoi,fara sa ezite si-a apropiat buzele de ale ei si a sarutat-o.
Dupa acel sarut minunat s-au indreptat spre cabana pentru a se culca.
Cum adica ..trebuia sa descri si tu mai mult momentul discutiei ...si ce sa mai zic despre partea sarutului :|....frate
adica ..e ca si cum nu s-ar fi intamplat nik intre ei deci e chiar ..foarte plictisitoare partea aceea :-??
Nu am fost ..dura nu-i asa? ..Gome ne ..dar ..ai cerut comentari :-"
Ja si astept nextul!

Ps: In capitolul 7 mai multa descriere si un dialog un pic mai interesant
2. verifica de 2 ori ficul inainte sa il postezi
3.:-" ...pozele personajelor pot fi mai dragute :-"
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#12
ok,o sa incerc sa tin cont de ceea ce ati spus:X:D


Capitolul 7-O incurcatura mare


A doua zi de dimineata,cand soarele isi facea aparatia,luminand totul in tabara Gaby era deja treaza.Se gandea la ce se intamplase seara trecuta.Era putin stresata din cauza asta pentru ca nu stia cum sa se comporte cu Mike.Nu stia daca sunt impreuna sau nu.In camera alaturata,Mike dormea dus.Nu era asa emotionat ca si Gaby,ba chiar se simtea foarte bine.Era fericit ca in sfarsit a reusit sa o sarute pe fata care ii luase mintile de ceva vreme.
Mimi,pe de alta parte nu putea sa doarma.Statea sprijinita de un perete al camerei,uitandu-se pe geam la frumosul peisaj.Chiar daca era o scorpie care avea in minte numai razbunare,avea si ea sentimente.Se simtea jicnita pentru ce se intamplase seara trecuta.Nu putea sa isi ia din minte faptul ca cei doi isi batusera joc de ea.Ii era foarte greu sa se obisnuiasca cu ideea,mai ales ca ea era o fata foarte rasfatata,care avea tot ceea ce dorea.Acum o ura mai rau ca oricand pe Gaby.De Mike nu stia ce sa spuna.Era foarte furioasa pentru ceea ce ii facuse,dar parca nu putea sa il urasca,pentru ca si-a dat seama ca simtea ceva pentru el.
Iar Zac,cel care era cel mai putin bagat in seama de colegii lui de cabana s-a trezit pe canapea.Ramasese acolo de seara trecuta.S-a speriat pentru ca nu stia cum a ajuns acolo,apoi a iesit afara pentru a lua o gura de aer curat.Atunci a dat de Gaby,care iesise si ea afara.Cand i-a vazut chipul frumos,acoperit de parul ei roscat s-a inrosit.S-a indreptat spre ea sa o salute,iar aceasta auzindu-l s-a indreptat si ea spre el.
-Buna,Gaby!
-Hey!Ce ai patit?Esti rosu la fata.Te simti bine?
-D-da...dar tu?
-Foarte bine!Vi cu mine la cantina?
-Sigur.
Apoi cei doi s-au indreptat spre cantina.Acolo toate mesele erau libere,asa ca s-au asezat la o masa mai retrasa,langa geam.
Dupa ce au discutat despre una,despe alta si-au dat seama ca au foarte multe in comun.Iar Zac,exact cand se simtea mai in largul lui si simtea ca poate sa ii spuna lui Gaby ca simte ceva pentru ea,fata i-a propus sa devina ca niste "frati".Acesta nu a putut sa se opuna,si a acceptat propunerea.Dupa ce au terminat de mancat Gaby l-a luat prieteneste in brate pe baiat.

Pe la miezul zilei toti copii din tabara s-au indreptat spre centrul taberei oentru a afla de activitatea de astazi.
Atunci au aflat ca astazi va avea loc un concurs in care doi colegi de cabana se vor lega la picioare.Atunci Gaby s-a entuziasmat sperand ca va pica cu Mike.Dar nu a fost asa.A fost exact ceea ce nu isi dorea Gaby sa faca: sa fie legata de Mimi.E logic ca daca Mimi si Gaby vor participa impreuna,Zac si Mike vor participa impreuna.
Cu totii erau la linia de start,gata sa inceapa concursul.
Biata Gaby va trebui sa o suporte pe Mimi...



atata:P sa-mi spuneti ce credeti,eu una cre dca e o mare nebunia in tabara:))

#13
yeeey ^____^ capitole noi:X
greselile din penultimul capitol au fost mentionate, asa ca le voi scrie doar pe cele din ultimul
some mistakes:D :

"cand soarele isi facea aparatia,luminand totul in tabara (,) Gaby era deja treaza."-acea virgula nu era necesara(cea in bold);
"jicnita"- jignita;
"Dupa ce au terminat de mancat (,) Gaby l-a luat"
"Pe la miezul zilei (,) toti copii"
"oentru"-pentru;
so... that's all
spor la scris, kissu and hug :*:*

#14
mdeah...stiu ca nu am sc ris de mult...dar m-am intors:P

Capitolul 8-Happy B-day Gaby!!!



Soarele rasarea puternic in tabara.Abia se facuse dimineata,toata lumea dormea,mai putin Gaby care se tot gandea ca va trebui sa concureze impreuna cu rivala sa.Sophie incerca din greu sa o consoleze,Gaby la fel de nervoasa era.In cele din urma,plina de oboseala Gaby adormi.Atunci pe usa parca a intrat o futuna.Era Mimi...a trantit usa puternic si a inceput sa tune:
-Inca nu esti treaza?!Trezeste-te!!!Vreau sa castig concurul asta!Nu accept sa ma tragi tu inapoi!
-Ce dracu' ai?!Gata,gata m-am trezit!Acuma jet din camera mea! a urlat Gaby nervoasa.
Mimi a iesit din camera,dar tot in tipete si urlete.Gaby,mai calma ca i-a inchis gura scorpiei s-a inreptat spre baie pentru as face siesta de dimineata.Dupa cateva secunde dupa ce a intrat in cada a auzit cateva bubuituri.S-a gandit ca e Mimi,care tranteste ceva,dar apoi a auzit si un urlet si cateva injuraturi.Si-a luat repede prosopul si a fugit jos,plesnind de nervi.O data ce a ajuns acolo a incremenit,apoi s-a facut rosie la fata.
Era doar Mimi,care l-a impins pe Zac jos de pe canapea,iar acesta s-a lovit de piciorul mesei.Era incredibil ca tot raul care se intampla in cabana era din cauza lui Mimi.Gaby,cu greu s-a abtinut sa nu sara pe Mimi si sa o sfasie s-a intors in cada.Intre timp Mimi il chinuia pe Zac.Placerea ei dupa ce o enerva cineva.Il tot tragea de urechi si de par,plangandu-se fara oprire.Timpul a tregut foarte repede,asa ca cei patru colegi de cabana s-au dus pentru a incepe concursul.Si aici Gaby a trebuit sa suporte plangerile lui Mimi,care tot comenta pentru ca nu ii convenea sa isi "infecteze" piciorul de cel al lui Gaby.
Dar concursul a inceput.Gaby se tot chinuia sa o traga pe Mimi dupa ea.Dar Mimi nu avea nici o treaba cu concursul,to comenta la Gaby ca nu aleagra destul de repede,si ca Zac si Mike le intrec.Atunci Gaby,ca s-o faca atemta pe Mimi luat-o de par si a inceput sa urle.
-Cum naibii crezi tu ca o sa castigi daca nu te chinui deloc?!
Atunci Mimi si-a dat seama ca Gaby are dreptate si a inceput sa alerge,reusind sa ii depaseasca pe toti.Dar,obosind,Zac si Mike au reusit sa le ajunga.Linia de sosire era chiar in fata lor.Ele si baietii erau "glesna la glesna".In cele din urma,fetele au reusit sa castige.Gaby s-a trantit pe jos de oboseala.Ea privea cerul,si parca nu mai auzea trancanitul lui Mimi.Statea si preivea,fericita ca a castigat.Dar linistea aceea minunata a fost distrusa de telefonul lui Gaby,care tot piuia.Cand Gaby a luat telefonul a cazut pe spate si a ramas cu gura cascata.Pe telefon scria mare,cu majuscule "106 MESAJE".Asa ca roscata a inceput sa citeasca mesajele.Toate era ceva de genul: "La multi ani,Gaby!Sa ai parte de multa fericire,sanatate etc."
Abia atunci,Gaby a sesizat ca este ziua ei.Ea statea pe iarba si citea mesajele.Atunci langa ea s-a asezat Mike,foarte mandru cu o medalie arginite in mana dreapta,iar cu cealalta mana la spate.Gaby l-a felicitat luandul in brate si dandui un pupic pe obraz.Atunci Mike a scos de la spate o medalie aurie si i-a dat-o lui Gaby,spunand:
-Felicitari,Gaby!Ai castigat!
-Merci mult!Esti un scump.Apropo,trebuie sa iti zic ceva.Azi e ziua mea!
-Chiar?La multi ani!
Nu a trecut mult si au aflat si ceilalti doi colegi de cabana.Zac i-a urat si el la multi ani,iar Mimi...Mimi s-a apropiat de Gaby si..
-La multi ani,Gaby.
-Ce?!Ce ai zis?!E inca o farsa de a ta?!
-Ce farsa visezi?!Aoleu...Nu!Am vrut sa iti urez la multi ani!
-Dar..dar.. Tu ma urasti!
-Stiu,dar m-am hotarat sa te las sa fi prietena mea!Nu putem sa ne uram la nesfarsit!
"Mimi s-a schimbat,asta e clar!Parca cineva a posedat-o!Poate si asta e unul dintre planurile ei...Nu stiu ce sa cred.." Gandea Gaby.
Gaby,Mike,Mimi si Zac s-au indreptat spre cabana.Gaby a fugir repede in camera ei,pentru a se schimba.In timpul acela,Mike a pregatit muzica,iar Mimi si Zac au fugit pentru a face un tort.
Gaby a coborat.Era imbracata cu o rochie scurta,galbena.Satele era gol,iar parul il prinsese la spate,intr-o coada.Atunci cand Mike a vazut-o nu s-a putut abtine.
-Esti frumoasa!
-Da?Multumesc. a spus Gaby,inrosindu-se.Atunci Mike s-a apropiat de ea si a sarutat-o dulce.Apoi au inceput sa danseze si sa mai povesteasca.Nici nu si-au dat seama cat de repede a trecut timpul si ca tortul era gata.Zac si Mimi au adus tortul si au inceput sa cante,Mike acompanindu-i.Cand Gaby a vazut tortul a inceput sa saliveze.Semana cu unul dintre torturile facute de David,bucatarul.Era un tort cu ciocolata si frisca.Miaaami!
Dupa ce au terminat de cantat,Gaby a suflat in lumanari,care erau 15 si si-a pus o dorinta. "Imi doresc ca pe viitor sa ma distrez copios in tabara!"
Dupa aceea s-au apucat de infulecat tortul.Au dansat,au ras si s-au distrat.Seara a tercut foarte repede,fara foarte multe evenimente.Deja se facuse 12 noaptea.Gaby si ceilalti adolescenti au adormit cu totii pe canapea,intr-o pozitie foarte ciudata si incomoda...


Cam atata:P:D plsss dati comentarii!!!!astept....[posturi unite]
apropo...daca aveti unele idei..adica daca vreti sa se intample cate ceva intre personaje sa-mi ziceti!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.181 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.490 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.554 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Eu la puterea a 6 a !i! K o K o !i! 30 16.767 23-12-2009, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Zuzu*lov3


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)