Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare?
Foarte funny. Tre sa te faci comedianta.
59.02%
36 59.02%
Funny
22.95%
14 22.95%
Nu mai scrie, nu merita
18.03%
11 18.03%
Total 61 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Publicitate!!! [parodie]

#1
Ei bine, buna ziua fani ai mei si ai reclamelor. Sunt minunata, extravaganta, inteligenta, frumoasa, eleganta… *Lista continua cu inca vreo 50 de adjective*… si modesta voastra prezentatoare ( care nu e mai batrana decat pare, cum spun unii :grr: ), Cory Hatake ( as Irukandji, in aceasta emisiune ). Inainte de a incepe o sa va spun cate ceva despre mine. Ce m-a facut sa devin prezentatoare? Simplu! Nimic… dar nu m-au acceptat la actorie. Ziceau ca nu am talent. Sigur ca da!! Si vor ca eu sa ii cred. Erau evident gelosi pe inteligenta mea sclipitoare, doar am un IQ de 135 ( care nu se manifesta decat jumatate :ask: ). Sa trecem totusi peste asta si sa revenim.
In aceasta emisiune vom dezbate problema reclamelor. Peste tot mai mult publicitate decat emisiune. Nu v-ati saturat de asta? Acum, ma scuzati, dar ne revedem dupa pauza :help: .

Hei hei, savoarea Bonduelle, imi place pentru ca-s doar un mazarel.
Si ma plimb prin gradina mea, pe sub scumpa mazarea,
Cu o umbrela si pe cap o palarie, Impiedicandu-ma de vita de vie!!!!!
O, da, Savoarea Bonduelle, baby sunt un mazarel :->.

Uite-l, curajos si frumos, este omul viitorului, sezand pe WC, alaturi de hartia igienica a viitorului. O ia in mana, o rupe, si cand sa se stearga cu ea, ii simte asprimea, si o confunda cu soacra-sa, asa ca incepe sa danseze ca un prost, luptandu-se cu hartia igienica. Numele lui e Alex, are 34 de ani si nu o mai suporta pe soacra lui ( nici nu-i de mirare avand in vedere ca e mai tanara ca el ). Hratia igienica Lotus, placuta ca soacra-ta!!

Te-ai plictisit sa stai in casa si sa nu faci nimic? Ei bine, dupa ani lungi de cercetari, noi am gasit solutia, investind in ea 34 000 000 $. Vrei sa o afli? Ti-o spunem noi!! Iesi din casa!! BCR, pentru o viata mai buna :bv: .

- Bine ati revenit la Publicitate. Cum vi s-au parut reclamele? Normal, plictisitoare, eu nu am aparut in nici una!! Ce fel de reclame sunt astea? Si Mazarel ala? Asa se numea si motanul meu de plus ( era o boaba de mazare cu urechi ). Vedeti, imi copiaza si motanul! Asta e blasfemie. Toata lumea vrea sa fie ca mine? Fireste, doar sunt grozava :-> .
Faza cu reclama la hartia igienica este depasita, uitati-va si voi ce oameni. Cum sa confunzi hartia igienica cu soacra-ta? Normal ca daca nu au IQ-ul meu nu sunt la fel de destepti. Si legat de reclama la BCR, o vom dezbate dupa publicitate....:pfiu:

Te-ai saturat de vechile telefoane mobile care au camera doar de 5 megapixeli, o memorie de 10 GB in care nu incap decat 2000 de poze si 500 de melodii, un design plictisitor si culori seci precum alb si negru? Va prezentam Telefonul Viitorului, numit si TeleVii-zor ( datorita faptului ca poate vedea prin obiecte si tine loc de vizor )!! Poate stoca informatii in creierul dumneavoastra, si sa faca poze cu rezolutia ochilor. De asemenea va poate face sa cantati ca cel mai mare manelist pe care il admirati!! Ce mai astepti? I-ati acum telefonul viitorului, care va aparea in 6 ani.
[Imagine: nokia-morph-concept-nano-materials.jpg]
Disponibil si pe culorile Roz bombon si purpuriu!!

Te-ai saturat de telenovele siropoase de la Tv? Vrei sa incerci ceva nou si interesant? Atunci ce mai astepti? Vino la noul cinematograf 3D pentru telenovele din toate resedintele de judet ale tarii. Nu mai pierde vremea in fata televizorului. Biletul e doar 20 de lei pe episod.

- Bine ati revenit in studio. Firai tu sa fi de reclama!! Unde sunt eu? Unde? Lucrez la doua emisiuni, ce naiba? Putin respect aici! :s: In fine. Ati vazut reclama la BCR? Cu siguranta m-au copiat. Sunt sigura ca am mai spus asta candva, parca acum 10 ani la WC, dar sa nu intram in detalii. 34 000 000 $ :sry: ... Daca as avea banii astia nu as mai face emisiuni stupide ca astea!!! 34 000 000 … ce viata cruda :cry: .
Nervoasa, sarind din spatele cameramanului, isi face aparitia nimeni alta decat Denissu! Sarind suparata de sus in jos, se spropie de cory, deplasandu-se mai mult in sus dacat inainte, iar cand ajunge in dreptul ei, POING, o palma peste fata!
- Revino-ti, femeie!! E timpul pentru publicitate!
- Din nou?
- Da!! Urmeaza reclama la Asero Tv.
- O reclama cu mine? Pai sa intre! Hai ma lenesilor, miscati-va si bagati reclame!!

Te-ai saturat de stirilie ingrozitoare de pe Antena 1 si TVR? Nu suporti sa sti cum au fost animalelelele ( sa blocat banda ) maltratate si copiii ucisi? Ei bine, te asteptam la Asero tv! Cele mai noi stiri din lumea anime imaginara!! Garantat 100% relaxante si fara prea multe injuraturi! Nu le rata. Fi informat :smart:!!

- Ei bine… Cam asta a fost emisiunea noastra. Chiar acum merg in 2016 sa imi iau un TeleVii-zor :perv: . Ne revedem data viitoare. Ja ne :bye: !!

#2
Sysu...:X
Acum incep sa te critic imi pare rau nam ceti face >:).Asa reclamele cu mazarel mi-au placut ,dar reclama cu telenovelele cred ca au sosit intrun moment de lipsa de inspiratie.. :-" la reclama asta nu prea am ras,dar la cea k wcul,asero si k alexandru am ras nu am d c sa mint..mia placut foarte mult.:)) =))). ast nextu si sper sa nul lasi de paragina..:-w poop sysu si sal continui si ast sa RAD :X :X
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#3
Multumesc ca "v-ati inghesuit" cu commurile. Poate de data asta imi lasati si voi mai multe. Dupa parerea mea capitolul asta e mai bun decat primul, asa ca sper sa radeti cu lacrimi. Va rog din suflet, daca va place lasati un comm, pentru ca fara 6 commuri nu mai continui ( 4 le obtin cu forta de la sysuri, insa poate se mai indura si altii sa lase :( )

- Bine ati revenit la publicitate!! Stiti cine sunt asa ca nu ma mai prezint ( ca iar trec 30 de minute si vine publicitatea :help: ). Ei bine dragilor, azi avem doi invitati speciali: minunatul si extravagantul …. *Fireste nu mai minunat si extravagant ca mine dar se intelege de la sine* … Turtila ( emoticonul “ >:D< “ care mai demult pe meebo era turtit astfel incat sa fie de dimensiunea unui emoticon obisnuit ) , alaturi de Denissu-chan, care oricum era in studio, asa ca sa stea si ea jos ( Batranetile…. E cu patru ani mai mare ca mine. Nu vreau sa imi inchipui cum voi arata la varsta ei :no: ) macar daca a venit pana aici. Acum, inca o data bine ati venit in studio, asezati-va comozi oriunde puteti ( Pe WC e cel mai bine, cu o hartie “Lotus” langa voi ) pentru ca e timpul unei pauze de publicitate!!

- Mami, mami, hai sa ma stergi la fund.
- Nu pot draga, ma simt balonata!
- Atunci incearca acest Activia ( tocmai voiam sa ma sterg cu el ). Se zice ca te scapa de balonare.
* Dupa 14 zile *
- Mami, acum vi? Te astept de 14 zile!! Imi e foame!
- Vin. Nu ma mai simt balonata.
- Burtica ta danseaza de bucurie!!! Si a mea … De foame.

Vrei internet de 100 de ori mai rapid, la un pret mult mai mic? Sa nu mai stai 20 de minute sa se incarce o melodie de pe Youtube? Sa poti sa deschizi oricate ferestre fara ca internetul sa se blocheze sau sa pice? Atunci de ce ne apelezi pe noi? Vindem calculatoare, nu ne ocupam de internet!

- Ei bine, am revenit in studio. Ce credeti dragii mei ( mi s-a acrit de toata politetea asta ) de aceste reclame?
- Eu cred (>:D< )….
- Stiti, numai pentru ca v-am intrebat nu inseamna ca ma si intereseaza bine? Bolboroseste in alta parte ;| . Denissu?
- Pai au fost…
- Multumesc pentru parere. Sunt perfect de acord cu tine. Sunt penibile. Imi amintesc cand o asteptam si eu pe mama ore in sir la toaleta, dar ea statea la telefon… Doar ca nu vorbea cu cineva. Pur si simplu statea langa telefon ( pe atunci nu prea erau telefoane mobile, ce sa mai zic TeleVii-zor ), si nu mai venea odata, ca sa imi faca in ciuda. Din lipsa de ocupatie scriam cu markerul pe pereti, si cand vedea asta, isi amintea de mine si venea sa ma bata. Ce vremuri minunate o//o !!
- Sa lasam asta acum, mai ai o reclama de comentat ( >:D< ).
- Cine ti-a dat tie voie sa imi zici la mine la emisiune ce sa fac? Emoticon trasnit! Ia, valea de aici * Text scos, din motive obiective de injuraturi. *.
* Bagati publicitate, repede!! *
- Sa imi intrerupeti iar emisiunea, nu? Nu va las :die: … * Text scos *

Parul tau se ingrasa prea repede? Faci multa matreata? Ei bine incearca crema minune, care actioneaza la nivelul celulelor pielii si te face sa arati mult mai bine decat vei crede. Crema contine AND de musca si fluor. Dupa a doua aplicare a cremei deja se vad schimbari. Ce mai astepti? Cumpara acum crema minune:
Before:
[Imagine: riduri2222-shutterst.jpg]
and After:
[Imagine: sharon-stone-riduri-ochi.jpg]
Crema minune de la L`oreal Paris. Pentru ca meritati … Sa fiti fraierite!!


Dupa ore intregi de munca ajungi acasa si nevasta nu-ti intelege dorinta de a dormi? Ei bine, e imposibil sa faci o femeie sa inteleaga, insa poti sa iti asamblezi un pat la servici, pentru a nu mai fi nevoie sa mergi acasa. eMobila are cele mai bune preturi la paturi gonflabile, care se pot transforma si in canapele sau fotolii pe timpul zilei. Asa poti scapa de stresul de acasa sis a te relacsezi cu prietenii direct acolo unde lucrezi, fara sa mai fie nevoie nici sa te deplasezi pana acasa.
eMobila, garantat sa reziste pana iese din garantie!!

Cerealele Nestle sunt cele mai sanatoase cereale, dintre toate cele care nu s-au inventat vreodata. Contine 90% cereale integral artificiale. Dupa numai un castronel incepe sa te doara burta si iti vei petrece urmatoarele ore ( sau zile, daca mama ta e balonata ) la toaleta. Nu iti face griji, nu sunt decat 80% toxice, si oricum, ce conteaza cateva zeci ( sute ) de chimicale cand cerealele contin ciocolata?
Cerealele Nestle, recomandate de cei mai mari medici dentisti pentru cei constipati!

Se pare ca am revenit in studio putin cam devreme… Irukandji sta aproape lesinata pe canapea cu gheata pe frunte, Denissu are un ochi vanat, iar Turtila saracul, bandajat tot, sta si tremura intr-un colt, uitandu-se speriat ( >:D< ) cand la Irukandji, cand la locul in care candva fusese degetul lui aratator de la mana dreapta.
- Bine ati revenit dracilor. Uitati, nu mai am chef de emisiune acum, si nici de politete, asa ca duceti-va naibii o data din studioul meu, sau fac praf camera aia de filmat, ati inteles :grr: ? Bagati si voi reclama la Asero Tv, sa ma mai vad si eu.

Te-ai saturat de stirile tot mai infricosatoare de la televizor? De oamenii prosti care se cred la masinute, astunci cand conduc o masina? De betivii care isi bat prietenii pentru ca au baut cu un pahar mai mult ca ei? Vino la Asero Tv. Garantat 100% idei reciclate si stiri minunate, despre lucruri ce teoretic s-ar fi intamplat undeva, intr-un taram al mintii voastre. Eu, Turtila, va astept cu drag ( >:D< )

- Ce? Turtila a aparut la reclama de la emisiunea mea si eu nu? Asta e blasfemie. Lasa ca vede el! Doar eu sunt aia frumoasa. Imediat te las si fara celalalte degete, afurisitule!!

In unele paranteze sunt starile lui Turtila. Cum se schimba in functie de situatie :D.

#4
Deci sysu
La capitolul asta in sfarsit am ras in intregime =)) =))...Sincer la ce l-ai chemat pe Turtila ca stii ca nu-l suport cand face scene..:))
Cel mai tare am ras la faza cu bataia.. Denissu(eu) ^_^" doar cu ochiul vanat m-am ales..Si la replica ca-l lasa pe turti fara degete a fost bestiala..Deci aia chiar m-a facut sa rad rau ..:))
Si la faza reclamei cu activia am ras o gramada. ast nextu si noi idei si sa rad ..te poop :X :* :X
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#5
Deci,trec si pe-aci in ciuda faptului ca mi-am mai spus pararea si pe forumu' tau.Asa,deci.Stii in primu' rand ca eu is fanu' nr.1 a lu' Turtila :)).In al doilea rand parodia asta e grozava si chiar nu am ce comenta,in schimb ma pot exprima intr-un cuvant: Amuzanta!N-o insemna asta prea mult dar asta e tot ce pot exprima in momentul de fata.Conatinua pentru ca vreau sa mai vad reclame(stiu ca poti :>)

#6
Pace Place Place Place:X:X:X
Deci e ceva cat se poate de original si sper ca vei posta cat de repede nextul...Dupa cate am fost informata, peste cam 10 minute:))
Cateva greseli de tastare ici, colo, dar oricui i se intampla
Ne`am luat portia de ras pe ziua de azi si sper sa te ingrijesti de portiile noastre de zambete si pentru alte zile cu cat mai multe capitole>:D<
~Sper ca acest coment sa nu fie luat ca spam again :-"~

#7
Multumesc de commuri pentru cei ce s-au deranjat sa le dea. Vo rog, daca toti cititi, lasati si voi un comm, ca sa stiu daca merita sa mai scriu ceva... -.-'

- Bine ati revenit la Publicitate… De ce dracie ne mai urmariti inca? Atata timp cat am audienta nu pot inchide emisiunea, firati voi sa fiti de dracusori! Asta e, ce sa ii faci. Ma scuzati ca ma scarpin atat, dar Turtila s-a razbunat ieri pe mine si mi-a pus purici in pat, dar nu va faceti griji ca nu-s contagiosi. Puteti sa va uitati linistiti.
Avand in vedere ca lu Denissu ii e frica sa mai vina la emisiune dupa ce s-a intamplat data trecuta si nu mai gasesc pe nimeni altcineva care sa vrea ( lasilor, lasati ca va tin eu minte :grr: ), l-am adus pe Pirtzi ( hamsterul meu )! Nu-i asa ca e aproape la fel de dragut ca mine :chuu: ? Ouch, m-a muscat, din nou…. Bagati publicitate, mai boilor * text scos, din aceleasi motive obiective ca si pana acum *

Te seaca profesorii? Nu sti ce sa faci ca sa scapi odata de teme si sa ai timp berechet sa te uiti la televizor? Nu mai vrei sa tai lucrari si sa ai note mici? Sau poate te enerveaza fratele/sora? Ei bine, noi iti dam ocazia sa te razbuni pe toti. Scaunele electrice “Revolution” sunt de cea mai buna calitate si la cel mai bun pret. Au decorul perfect pentru pivnitele intunecoase si parcuri sumbre. Ce mai astepti? Suna acum… Nu avem telefon, insa nu conteaza. Dati un search pe google.
[Imagine: mobirom1258963247.jpg]
Sponsorizat de Irukandji

Te-ai saturat de frecventele mirosuri neplacute? Casa ta miroase ca un Wc ecologic? Ei bine, iti recomandam “Parfumel”. Spre deosebire de celelalte odorizante obisnuite care distrug mirosurile, “Parfumel” le intensifica, ajungand atat de puternice incat lesini, si nu vei mai simti nici un miros, odata ajuns in salvare.
[Imagine: specia10.jpg]
Disponibil in trei variante : Low, medium si hard ( care va garanteaza drumul pana la spital ).

- Tham Rethenit in Sthuthio. Ptiu. Stati sa imi scot degetul din gura.
Scoate Irukandji degetul, cu tot cu Pirtzi pe el. Saracul hamster, unde a stat -.-‘
- Stati o secunda sa il dezlipesc. Asa Pirtzi, deschide gura. In sfarsit. Deci ce crezi dragul meu hamsterici de aceste reclame.
- Chitz, chitz, chitz, chitzitz. Chitzchitzen.
- Aham, aham, da da, continua.
- Chitzchitzi, chitzu chitz.
- Ei bine cred ca stiu ce trebuie sa facem. Avem nevoie de un traducator pentru Pirtzi :ha: . Chemati un vorbitor de chitzeasca. Hai repede. Pana atunci, Publicitate.

Afara sunt -25 de grade si vrei sa te incalzesti? Ei bine, nu putem face nimic cu temperatura de afara, insa iti putem recomanda hainele noastre din blana natural-sintetica de purici. Sunt foarte utile, deoarece creeaza si mentine in interiorul ei temperatura exterioara. Astfel nu vei ingheta numai in exterior, ci si in interior. Astfel, nu veti simti cum degerati, ci degerati fara sa suferiti. “Mont Blanc”, hainele pe care le meriti.

Denissu si Irukandji stau si vorbesc pe mess, din doua parti diferite ale tarii.
D: Stai sa vezi ce pantofi mi-am luat. Din piele de sarpe :x:x.
I: Naturala ;;) ?
D: Nu stiu :-s .
I: Pai ce scrie pe ei ;))?
D: Sintetic. Made in China.
I: Tare, de unde i-ai luat $-) ?
D: De langa BCR. App, ai vazut noua asigurare de pantofi :victorie: ?
I: Da, si tu te gandeai sa iti faci?
D: Sigur :-&gt; !
BCR, gandim la fel.

- Am revenit in studio. Il avem aici pe profesorul Chitzchitzenmarker. Acum vom afla ce zice Pirtzi o//o ! Deci pirtzi, cum ti s-a parut reclama in care am aparut eu? Minunata, nu-i asa? Sunt sublima :perv: .
- Chit…..tzic…..
- Ce zice? Dati-i mai microfonul. Ce stati si va uitati ca la o rozatoare?
- Chitzic, chitzi chitzici. Chitzicutzul chitzitzi. Chitzitzan.
- Hm, hm… interesant.
- Ce, ce zice?
- Ca il doare in cot de reclamele tale. El vrea mancare, ca nu i-ai mai dat de cateva zile. Si zice ca s-a saturat sa stea cu rahatul lui, pentru ca tie iti e lene sa ii faci curat. Deja e a treia saptamana in care asteapta. A zis ca daca nu te mobilizezi, o sa sune la “Protectia Animalelor ca nu se mai poate” si ca ……….
- Repede, emisiunea s-a terminat, bagati publicitate!!! Haideti, repede, aveti mila :yada: !!!
- Nu, ca nici tu nu ai de noi.
- …. Si sa te mai speli din cand in cand, ca zice ca atunci cand vi acasa mirosi …..
- Daca nu bagati publicitate va arat eu voua. O sa sfarsiti ca turtila :ha: !!
* Emisiune intrerupta de Antena 1, si amendata de C.N.A din cauza brutalitatii prezentatoarei *

EDIT: Am venit cu 2 poze cu pirtzi pt interesati.
[Imagine: dsc00113.jpg]
[Imagine: dsc00114.jpg]

#8
Tre` sa spun ca e minunata parodia :)).Imi place faza cu "BCR,gandim la fel".A fost grozava.Tare-as vrea sa cumpar un scaun "Revolution",cat o costa?Si cat e de bun? :-?.Si oare daca fac cuiva cadou "Parfumel",merita?Si era sa zic ceva de Pirtzi asta :-?.Da' nu ca poate dezvalui secrete :)).Capitolul asta e foarte amuzant si astept unul nou.Continua,te rog,si gambate^^

#9
sys :D mia placut ce a zis hamsterul tau :)) vezi ce primesti daca nu ai grija de nimeni ? :)) si miau placut reclamele cu patura, "Parfumel",faza cu mess-ul si acel scaun "electric" :))=)) si faza cu "chitzi chitzi chitzu chitz....." si asa mai departe miau placut mult :)) imi amintesc de veveritele din "Kuzco" :))=)) a fost tare oricum :3: pozele cu hamsterul sunt cam neclare dar simpatice
sa pui rapid nextul :D
gambate si :bye: ~ nya
sys-urile mele mult iubite : cory-chan, denny-chan si manu-chan si nu am preferata 4 10

my chibi
[Imagine: chibi_1816.gif]
ichigo, chibi-ul lui neko-chan


[Imagine: 3389757.png]

#10
Capitolul 4- Partea I

Camerele de filmat se aprind, tobele incep sa bata cu putere, luminile se plimba prin sala si se opresc pe usa pe care in general intra Irukandji in studio. Se creeaza suspans. Toti sunt cu mainile la gura. Oare ce se va intampla. Se deschid usile si…. Dezamagire. E doar Irukandji, imbracata intr-o pereche de pantaloni de trening, carpiti in genunchi cu o carpa, o bluza cu maneca scurta murdara si nishte adidasi fara talpa.
- Ei bine, fie ca vreau fie ca nu ( fireste ca nu ), sunt obligata sa mai fac emisiunea asta, asa ca asta e. Avem audienta de peste 1.000.000.000 de romani zilnic ( emisiunea se difuzeaza de 2 ori pe saptamana ) si toti ma vor vedea imbracata asa. Vreti sa stiti care e motivul de port aceste haine imputite? Ei bine, simplu. Amenda de la C.N.A. A costat o gramada, si dupa ce am platit si telefonul nu mi-a mai ramas absolut nimic. Probabil ca vreti sa stiti cine sunt invitatii de azi. Va spun dupa publicitate. Si opriti mai tobele alea odata sau nu stiu ce nu va fac …..

Vrei sa fi in pas cu moda, insa nu sti ce se poarta? Iti spunem noi chiar acum. Blugi peticiti cu carpe, adidasi fara talpa si tricouri murdare, cu miros de transpiratie de meduza. Grabestete la magazinele “Fashion” de unde iti poti cumpara toate aceste lucruri. Moda luata fara permisiune de la “Irukandji”. Haha fraiero.

Copilul tau trebuie sa dea Bac-ul si nu stie nimic ( normal daca nu l-ai trimis la scoala pana intr-a 12-a ) ? Ei bine, are nevoie de meditatii ( si inca cate… ) pentru a recupera ( nu prea are cum dar e usor sa fraieresti populatia ca sa faci bani ).
* Insa meditatiile sunt scumpe *
Doamna, trebuia sa va ganditi la asta inainte de a-l lasa sa stea acasa 12 ani.
* Cum fac cu banii? *
Faceti imprumut la noi fireste. Ce alte sanse nu mai aveti. Ori platiti la noi sa faca meditatii, ori dati mita la bac ( varianta care e mai ieftina ).
“Generalli, lovit de aripile leului.”
* Leul nu are aripi, bai! *
Daca ne mai contrazici iti crestem dobanda.

Pentru sanatatea dumneavoastra vindeti-va calculatorul ca-i stricat, si cumparati unul nou de la noi, la micul pret de 20000 de roni ( la inca 4000 roni va dam si monitor ).

- Acum ca am revenit in studio sa facem cunostinta cu invitatii. Tobele, va rog…
- Ai uitat ca le-ai spart in publicitate, ca nu te-am bagat in prim plan si ti-au vazut astia hainele?
- A da. Nu conteaza, treceti peste partea cu tobele :pfiu: . Sa intre A`Svr… A`Svear!! Si alaturi de ea, pestisorul auriu pe care l-am pescuit ieri. Inca are sa imi indeplineasca o dorinta o//o .
Intra A`Svear, mandra, imbracata 100% ca o rocker-ita, apoi ajunsa langa la locul de odihna isi tranteste geanta pe canapea langa Irukandji, care la momentul impactului este aruncata brutal in sus si se blocheaza in tavan ( mica de tot geanta dar grea ca plumbul ). A`svear se aseaza langa posetuta si incepe sa scoata pietrele din ea aruncandu-le prin Studio. Una din ele sparge acvariul pestelui, si cealalta cade direct in capul lu` Irukandji care abia aterizase pe pamant si se ridicase in picioare. Poing, iar cade :dizzy: .
-* Blestemata fi, A`Svear! Pacat ca gandurile nu se aud :s: . *
- Fetito, ai grija cu bolovanii aia, ca nu rezist mult fara apa.

Vrei sa traiesti intr-o tara mai buna in care nu se fura, salariile sunt mai mari si oamenii de incredere. Atunci voteaza-l cu incredere pe minunatul domn Traian Basescu inca o data. Nu ezita. Acesta promite sa tripleze numarul burselor si a avioanelor si sa ieftineasca costul transportului catre alte tari.
“ O tara cu mai putini oameni e mai simplu de condus. Deci, valea cu totii, ca sa traiti bine, ca aici nu-i nimic de voi. “

Vrei sa fi in pas cu moda, dar inca porti hainele “Irukandji”, care sunt expirate de doua minute si 45 de secunde? Iti spunem noi ce sa faci, chiar acum. I-ati haine de rocker-ita ( si baietii ) si pietre in geanta. Grabestete la magazinele “Fashion” de unde iti poti cumpara toate aceste lucruri. Moda luata fara permisiune de la “ A`Svear “. Haha, Irukandji, deja nu mai esti la moda.

Va urma ....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parodie [+18] Hetalia 2 3.388 03-10-2009, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Kayura
  Parodie XD Yumina 4 4.017 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)