Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Probleme de rezolvat

Citat: inchide acea ferestra si intra direct la mesaje private, de sub user cp ._., si te duce la inbox si acolo iti apare titlul mesajului si s-ar putea [deny receipt] , fa click pe titlu si nu pe deny receipt, cred ca asta e eroare 39 si daca e sa nu se incarce inseamna ca e conexiunea ta de internet de vina
Da, sa sti ca asa fac de obicei... dar mai este o problema, spre exemplu, sunt abonata la anumite fic-uri si in momentul in care acel fic are un post nou, cand ma informeaza pe mail, desemenea nu merge sa intru pe link. Ma rog, asta conteaza mai putin avand in vedere ca le pot gasi in listele de pe forum. Dar mai este si altceva. Aly, cand am primit mail-ul acela despre critici de la tine.. nu l-am mai gasit nicaieri... Link-ul nu mergea, dadea eroare iar in Zup nu gaseam nimic asemanator nicaieri.

Inca ceva. Acum daca posteaza cineva ceva si il vad la last post.. se intampla de multe ori sa imi dea eroare cand vreau sa deschid acele posturi.

Nu stiu daca are vreo legatura cu netul meu. Sper doar sa fie o chestiune de timp caci de multe ori imi fac draci aiurea. Astept raspunsuri mai amanuntite daca se poate.

P.S.
@Yulobo
Cand intru direct pe forum, merge. Daca intru imediat pe mail si dau click pe link, NU merge, oricat refresh as da, nu merge, asta in cazul in care sa spunem ca netul meu nu ar merge.

(14-07-2009, 04:13 PM)Zyspar A scris: Aly, cand am primit mail-ul acela despre critici de la tine.. nu l-am mai gasit nicaieri... Link-ul nu mergea, dadea eroare iar in Zup nu gaseam nimic asemanator nicaieri.

Da, cred c? ?tiu ce are. De mlte ori, dac? e?ti logat? pe zup, nu �?i apare c? ai primit pm, dar mereu avertizeaz? prin mail. Uneori merge mai greu, adic? trimite alerta c? ai pm mai greu. De asta nu ai g?sit. Pentru c? �l citisei deja sau i-ai dat delete f?r? s? fii atent?. -.-

(14-07-2009, 04:13 PM)Zyspar A scris: Inca ceva. Acum daca posteaza cineva ceva si il vad la last post.. se intampla de multe ori sa imi dea eroare cand vreau sa deschid acele posturi.

Te-ai g�ndit, m?car a?a, c? net-ul t?u e shitty? ^^ Eu nu am avut ever problema asta.

(14-07-2009, 04:13 PM)Zyspar A scris: Nu stiu daca are vreo legatura cu netul meu. Sper doar sa fie o chestiune de timp caci de multe ori imi fac draci aiurea. Astept raspunsuri mai amanuntite daca se poate.

Nu, are leg?tur? cu net-ul t?u. Az-ul �mi merge perfect. :3

(14-07-2009, 04:13 PM)Zyspar A scris: @Yulobo
Cand intru direct pe forum, merge. Daca intru imediat pe mail si dau click pe link, NU merge, oricat refresh as da, nu merge, asta in cazul in care sa spunem ca netul meu nu ar merge.

�ntrebare: Folose?ti IE? [adic? Internet explorer] Dac? da, �?i recomand Mozilla Firefox ^^ Dar c�nd intri direct pe forum, mai g?se?ti postul pe caer-l cau?i? ?la avertizat pe mail? [ce exprimare xD] Dac? nu, e sigur c? a fost ?ters => link invalid => normal c? nu deschide. >.< [wtf am i saying? ._.]

Citat: Te-ai g�ndit, m?car a?a, c? net-ul t?u e shitty? ^^ Eu nu am avut ever problema asta.

Nu. Am R.D.S si merge foarte foarte bine. Daca nu ar merge bine s-ar vedea si pe celalte site-uri, cred eu.

Citat: �ntrebare: Folose?ti IE? [adic? Internet explorer] Dac? da, �?i recomand Mozilla Firefox ^^ Dar c�nd intri direct pe forum, mai g?se?ti postul pe caer-l cau?i? ?la avertizat pe mail? [ce exprimare xD] Dac? nu, e sigur c? a fost ?ters => link invalid => normal c? nu deschide. >.< [wtf am i saying? ._.]

Nu cred ca sunt chiar atat de incuiata la minte incat sa nu incerc toate posibilitatile. Si sa iti spun ceva. Folosesc numai firefox.

Acum, reluam si apoi inchei discutia ca a degenerat in altceva.

1. In momentul in care sunt anuntata pe mail ca am primit un coment nou, de ex., daca incerc sa deschid direct de pe link-ul din mail, imi da eroare. Daca intru in zup si il caut, il gasesc acolo.

2. Daca incerc sa deschid ficul altei persoane dintr-un link, nu merge, trebuie sa il caut in liste.

Daca m-am facut inteleasa, daca nu eu zic sa terminam discutia ca deja nu mai are nici un inteles.

M-am convins si incerc sa merg asa mai departe.

P.S.
@ Yulobo.

Niciodata nu sterg mail-urile sau mesajele de pe site-uri. Sunt pastrate atat cele primite cat si cele trimise. Absolut toate.

Erori, draga mea, erori. <3

(14-07-2009, 06:35 PM)Zyspar A scris: @ Yulobo.

Niciodata nu sterg mail-urile sau mesajele de pe site-uri. Sunt pastrate atat cele primite cat si cele trimise. Absolut toate.

Hai, nu z?u? ?i nu crezi c? exist? o limit? la c�te mesaje po?i primi? :3 Mai ?terge-le din c�nd �n c�nd. ;]

cred ca eroarea ta e mailul ._. daca tii toate tampeniile o sa iti da rateuri, >_> mai goleste-le putin si vezi cum e, iti apare pe ecran dar unde sa mai citeasca si mailul ._.
fa un printscreen cu eroare, daca nu siti cum, caci nu ai facut pana acuma faci asa apesi tasta de prinscreen de pe keyboard, deschizi paintul si faci ctrl+v si salvezi imaginea ce apare apoi intri pe imageshack sau photobucket si o pui acolo, cu upload, apoi revii pe zup si ne dai linkul spre imagine

1. Nu este din cauza mail-ului. ( Apropo, nu tin tampenii acolo )
2. Stiu sa fac un printscreen.
3. Cum am mai spus si sus, mi se intampla cand dau direct de pe site de exemplu pe ultimul link aparut la "Last post".

In fine. Cred ca am vorbit degeaba. Am sa pun printr-un edit si printul cu eroarea cand va mai aparea.
THE END

EDIT: Aceeasi eroare, sau ceva asemanator. Smile ca si fleeting ray

(15-07-2009, 11:13 AM)fleeting ray A scris: momentan mi-e lene sa vad cum sa ma dezabonez 21

Uite, când dai new reply, apare jos asta

Citat:Signature: include your signature. (registered users only)
Disable Smilies: disable smilies from showing in this post.
Do not subscribe to this thread
Subscribe without receiving email notification of new replies
Subscribe and receive email notification of new replies

See? Şi trebuie să ai bifat în stânga la Do not subscribe. ^^

(15-07-2009, 11:47 AM)Zyspar A scris: EDIT: Aceeasi eroare, sau ceva asemanator. Smile ca si fleeting ray

Hei, tu ia şi fă print screen. Erorile pot fi diferite, iar tu ai spus "sau ceva asemanator".

Citat:
Citat: Zyspar A scris:
EDIT: Aceeasi eroare, sau ceva asemanator. Smile ca si fleeting ray

Hei, tu ia şi fă print screen. Erorile pot fi diferite, iar tu ai spus "sau ceva asemanator".
Am spus ca am sa fac in momentul in care va rasari. Smile
Edit: Deocamdata este ok si nu mai apar acele erori.
O zi buna!

(15-07-2009, 03:31 PM)fleeting ray A scris: hm... asa imi apare la "Avatare si siguri la comanda" ( la care sunt abonata >_<")... deci, ce e selectat acolo 21 ?

Ah, mai este o metodă! Când primeşti mail, într-un colţ, mai mic scris, trebuie să-ţi apară "unsubscribe" sau ceva de genu' că dacă nu mai vrei să primeşti mail-uri, click there şi te duce undeva. >.<"" Nu ştiu exact, dar dacă nu găseşti singură, fă print screen la mail, onegai. :pls:

Cât despre ce ai scris mai jos... Nu înţeleg ce-ai vrut să zici. O_O

@Zyspar - ai zis că păstrezi mail-urile. 23 Cum adică când va răsări?

Citat:@Zyspar - ai zis că păstrezi mail-urile. 23 Cum adică când va răsări?
Vroiam sa astept sa vad daca mai sunt probleme si am observat ca ele continua asa ca am sa pun imediat acel print idiot.

Incaodata. Mesaje nelalocul lor au fost sterse asa ca scuze de spam. Daca se poate acest mesaj sa fie sters de catre un moderator.

Bye



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intrebari/nelamuriri/probleme/sugestii Syryus 4 62.605 17-04-2015, 12:49 PM
Ultimul răspuns: nanafans
  Probleme cu trimiterea de mail-uri Flaw 1 3.417 15-02-2013, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anumit
  Probleme de rezolvat 2 Flaw 255 98.290 12-02-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: Aly
  'ubitii, probleme, din nou... kame. 4 4.137 05-07-2010, 08:08 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Probleme la Zup Sites kidztv 2 3.167 17-03-2010, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)