Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

#31
Primul meu anime vazut a fost Sailor Moon ... mda , din pacate eram prea mic ca sa mai tin minte cum era asa ca o sa trec la al doilea ( la 8 ani 4 ) si anume Dragonball ... ce vremuri *daydreaming* ... tin minte ca intram in casa de la joaca numai pentru 15 minute cat dura atunci un episod pe TVR1 pentru a vedea prin ce aventura va mai trece Goku pentru a gasii unul din acele globuri misterioase ... damn I miss those times T_T"

Anywayz , acesta a fost primul meu anime vazut , din pacate pe vremea aceea nu stiamca se cheama anime 10
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#32
Primul anime pe care l`am vazut a fost Inuyasha.
Totul a inceput cand eram clasa a cincea si nu mai aveam ce face,in afara de a ma uita la televizor.Am butonat eu cat am butonat,pana cand am vazut ca e un post de tv care nu il aveam pana atunci(''A+'' se numea,acum e Animax).Am stat eu cateva minute sa vad ce e de capul acelui desen,mi`a placut si am stat pana la sfarsitul episodului.
Si uite asa am ajuns sa ma uit la din ce in ce mai multe animeuri 4






#33
Poi primul anime pe care l-am vazut era pe Animax, Yu Yu Hakusho. Imi aduc bine aminte ca era episodul ala cu lupta cu Sensui Smile. Dupaia o vreme nu m-am mai uitat pentru ca am venit acasa de la bunici si aici nu aveam 2 tv-uri, da' acum avem si in fiecare seara ma uit.



Ja Ne
"None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." -Goethe
!btw! mi`am facut blog! KlutZoph0biA
[Imagine: EiriYukibanner.jpg]
[Imagine: Vampire_Knight_by_AestheticEnzeru.jpg]

#34
Ok...daca imi aduc bine aminte...primul anime pe care l-am vazut a fost cand eram eu foarte mica...Pokemon...pe Pro tv! Insa eu credeam ca e desen animat 78 habar nu aveam pe vremea aceea ce insemna anime 78
Iar primul anime mai "serios" ca sa spun asa...a fost parca Yu Yu Hakusho 39 Tin minte ca dupa ce am vazut acest anime pana la capat, am fost foarte atrasa in lumea anime-urile si imi doream sa vad cat mai multe 71

#35
Din cate imi amintesc, primul anime a fost Sailoor Moon (parca asa se scrie ) pe urma a urmat Pokemon, dar pe vremea aceea le numeam desene si nu de atunci a inceput sa-mi placa anime-uri.
Dar cand am urmarit pe TVR2 Digimon 02 am inceput sa-mi placa anime si pe urma a urmat Beyblade, Yu-gi-oh! si multe altele65

#36
Primul anime vazut de mine a fost Sailor Moon intai pe Tvr1, apoi peRTL2, unde au inceput sa-mi placa intr-adevar anime-urile. Dupa cative ani insa nu am mai prins RTL2-ul si am stat cxeva vreme fara anime. Apoi intr-o seara pe la 11 ma plictiseam si butonam la telecomanda cand pe un post vad Pokemon. Am ramas ceva de genu "Ha? care da Pokemon la ora asta? A+? Nu stiu postu asta." Am zis sa vad pana se termina episodu ca sa ma lamuresc ce era cu acel post nou, iar dupa Pokemon a inceput Inuyasha. Acela a fost primul anime pe care l-am vazut in japoneza si a fost si cel care mi-a retrezit pasiunea pentru anime. 4
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#37
Cred ca primul anime care l-am vazut a fost Sailor Moon sau Dragon Ball Z dupa aceea Sakura Card Captor care ma fascinat , iar finalul nu a fost pe masura asteptarilor mele ^^' , dupa acesta a fost Pokemon , tare imi placeau episoadele , mai tin minte ca era si un concurs cu asa ceva ... Iar mai tarziu am vazut Yu gi oh ..

#38
Primul meu anime a fost....POKEMON :X:X .... acest anime mi-a placut la nebunie (si ink imi place ) ehh....sigur ca nu eram constienta ca este anime ><" il credeam un desen animat o.O....apoi am vazut yu-gi oh ...nici atunci nu stiam ca este un anime ><" da mie tot imi placea 4
etoo...knd am vazut shaman king...stiam doar ca nu este desen animat......dar nu stiam sigur ce este O_O...dar ....odata am cautat pe internet ......si scria ceva de anime.....si de atunci stiu 4

#39
Primul meu anime a fost desigur Sailor Moon.Anyway..then I was just a lil'kid care nu avea habar ce e aia anime,dar imi placea.Tin minte ca muream de nerabdare sa vad ce se intampla cu fetele,ce lupta vor mai avea,daca vor pati ceva si alte chestii de genul.O puneam pe mama sa imi cumpere tot felul de chestiute cu ele [mda..crazy kid what to say..],mama era total o.o socata de ce faceam eu cand vedeam ceva cu Sailor Moon 21 [saream in sus ca o maimuta ].Peste un timp am dat si de Wedding Peach pe la italieni sau era la nemti hmm chiar numai stiu,dar iar eram fascinata @.@ doar ca...nu am gasit nimic cu ele -_-'''.Oricum...nu aveam habar ca e anime si cu ce se mananca.

#40
Primul anime a fost Regele Shaman .... eram cam la 8 ani si stateam cu capu in televizor ... eram obsedata .. inca mai am obsesia 71 ... dar nu stiu sigur ... pokemon pentru mine este un desen animat nu anime .. shi poate ca ala a fost primul pe care l'am vizionat ... ei bine eu imi amintesc regele shaman .. dar atunci nu stiam ce e ala anime .. pnetru mine era un simplu desen animat .. dar apoi dupa ce am vazut cu ce se mananca ... mi'am dat seama ... shi mi'am inceput "cariera" cu anime'urile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.202 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)