Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

#21
Primul anime cred ca a fost Sailor Moon pe TVR1 cand eram mica.
Dupa care prin clasa a 11-a dintr-o data mi-a reinviat pasiunea si am revazut o mare parte.
Al doilea, si primul dupa ce am descoperit care e faza cu anime-urile (sa zic asa 10 ), cred ca a fost Fruits Basket si cred ca e singurul pe care l-am vizionat complet 10

#22
Primul anime vizionat de mine a fost Dragon Ball , tin minte ca imi placea atat de mult actiunea si atunci cand incepea niciun copil nu mai era afara.
Apoi am vazut Pokemon ( o serie pe care o revad in acest moment 4 ) , Beyblade ( am terminat-o si pe asta de mult ) si sunt muuuuulte pe care le-am vazut.
Oricum primul anime , care mi-a deschis usa catre aceaste forumuri si anime-uri noi a fost Yu-Gi-Oh , un anime care mi-a mai facut un drum.
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#23
Uhm..chiar nu mai stiu exact care a fost primul meu anime...Variez intre pokemon si sailor moon...Dar cred ca a fost Sailor moon.Pe vremea aia eram mic.Aveam 3 sau 4 ani,si se difuza pe tvr.Tin inca minte ca eu admiram pe acea tipa cu par lung si blond,si ma gandeam [pls don't laugh..i was lil and innocent],ma gandeam dak nu le era cumva frig cu fustite asa scrurte...
Apoi,am urmarit celelalte anime-uri date pe tvr...like pokemon, yu gi oh or whatever...

#24
Primul anime pe care l-am vizionat a fost....Shaman King.Desi este o rusine, l-am vazut pe jetix cand eram ceva mai mica si chiar in varianta aia sclerozata mi-a placut.A avut ceva diferit care m-a atras, si ma tinea in suspans.Nu stiam ca-i anime.Nu stiam nici ce-i aia.Dupa care o colega m-a batut timp de un an la cap sa ma uit la Naruto, ceea ce am si facut si nu regret ca am ascultat-o pe draga mea amica.
Primul lucru care m-a captivat a fost povestea ireala si totusi personaje care aveau un caracter cu care oamenii se pot identifica in unele situatii.Grafica era diferita, de asemenea si ideea, era ceva diserit, sinistru.
Astfel pot spune si ca animeurile chiar au o poveste mult mai captivanta, ca dovada, un anime mi-a placut mult mai mult decat un desen, fara sa- stiu ca-i anime deci fara sa fiu influentata de gen.
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#25
Ah...primul anime vazut a fost (ca la majoritatea) Sailor Moon. Eram la gradinita. Ce vremuri... inca imi amintesc ca, odata, m-am jucat cu niste fetite Sailor Moon(sincer, nu sunt sigura ca le cunosteam... ah, memorie de doi bani!), eu vroiam sa fiu Sailor Mercury pentru ca imi placea albastrul si, totusi, am fost Sailor Jupiter! Imi amintesc ca aveam ceas si amuleta facute din hartie( 21 )! Aveam pana si puzzle cu Sailor Moon! Pe urma am devenit dependenta de Pokemon! Pokemon in sus, Pokemon in jos... apoi am vazut Dragon Ball Z si Yu-Gi-Oh! si pe urma... pe A+ am urmarit Yu Yu Hakusho si toate celelalte animeuri de pe Animax...etc. In afara de cele de mai sus(care nu erau difuzate pe A+ sau Animax) eu nu-mi amintesc sa fi urmarit alte animeuri!
Apropo, e vreo problema daca am scris numele canalului? 22

#26
Primul meu anime vizionat 39 .
Presupun ca a fost Sailor Moon, anime-ul care-mi placea foarte mult cand eram mica si care-mi place si acum. Aveam revistele/benzile de desenat care apareau cu ele si-mi placea sa-le desenez sau pur si simplu sa stau in fata TV-ului si sa ma uit la Sailor Moon. Un anime al copilariei de care presupun ca-mi voi aduce aminte mereu.
kappuchu ... ^_____^ ... chuu

#27
Cred ca primul meu anime a fost Pokemon Smile Era pe protv tot cate 4 episoade
Oricum de un timp ma plictisise nu era prea interesant animeul.Pe la aproximativ 8/9 ani l-am vazu duPa aceea pe la 10 ani am vazut Card captor sakura dar asta ii alta poveste.
o.o" wot

#28
Primul meu anime vizionat a fost...Sailor Moon
Aveam vreo 10 ani cand l-am vazut pt prima data pe TVR1. Stiu ca eram obsedata de el...eu si toate colegele de clasa. Toata ziua ne credeam luptatoare sailor, eram magice, ne chiar si certam pt personaje 21 viata de copil...
Dupa ce s-a terminat pe TVR1 am inceput sa il vizionez pe RTL2. Pot sa zic ca nebunia mea a durat mai mai mult, dar si copilaria mea 4

#29
hmmm ... primul anime ... primul anime ... cred ca imi aduc aminte ... hmmm ... primul anime ... uhhh ... ummm ... cu siguranta nu a fost legendarul Sailor Moon ... nu mai stiu erau multe anime-uri pe TVR2 ... imi aduc aminte de unul Sandy Belle sau ceva de genul asta ... era cu o tipa blonda parca ... si au mai fost cateva ... apoi a fost Sailor Moon ... ca abia asteptam sa plec de la gradinita sa ajung acasa sa ma uit cu mama LOL! ... api mam uitat din cand in cand pe la DBZ ... nu mia placut si nici numi place ... yuck! ... eeehhh .... ceva de genul asta ... memoria mea e in ceata acum 10 sunt totusi vreo 10 ani de atunci 4
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#30
well o.o' cred ca a fost Sailor Moon, care atunci cand eram mica imi placea foarte mult, l-am vazut pe la 6 ani, in mare parte nici macar nu-mi mai amintesc nimic din el, dar stiu ca eram obsedata de anime-ul asta. Mi-am propus sa-l revad intr-o zi, daca o sa reusesc sa-mi fac ceva timp liber o.o' Stiu ca era pe TVR 1 parca, si tot timpul ma trezeam mai devreme sa-l vad n_n si ma uitam si la reluari uneori xDE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.203 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)