Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

#51
OOO...dificila intrebare...Sincer, nu-mi prea amintesc care a fost primul-primul, dar printre primele au fost Pokemon, Sailoor-Moon, Beyblaide, Kamikaze Kaitou Jeanne si dupa care Shaman King(care a fost anime-ul preferat pana nu demult) pe Jetix.
Insa, am aflat mai recent ca acestea erau anime-uri. Primul anime pe care l-am vazut, stiind ca estea acest gen a fost Ynuiasha si sincer m-a fascinat. De atunci eu am prins dragul de Japonia si anime.
DREPTATEA VA INVINGE!!!
AISHTERU NEAR88


#52
Daca imi mai amintesc eu bine primul anime pe care l-am vazut a fost Drabon Ball pe tvr1 parca.Am mai vazut si Sailor Moon.Oricum pe vremea aceea eram foarte mica si chiar nu mi le mai amintesc deloc.Animeurile vazute mai de curand printre primele au fost Shaman King si Naruto. Oricum la inceput chiar nu stiam ca sunt animeuri si le consideram desene animate.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#53
Pai primul meu anime a fost Sailor Moon.Eram mica pe atunci si nu stiam ce e aia anime decat desene animate 10
Mi-a placut mult,pe vremea aia era ceva super 105
Si daca nu ma insel urmatorul anime era DBZ 39 da sigur asta era (inca tin minte cand faceam colectie,parca de la cipsuri si cu album ceva de genu 39 oricum a fost de mult nu mai am de unde sti toate detaliile 24 )

#54
Primul anime pe care l-am urmarit a fost Pokemon, cu mult timp in urma, cand eram mica (prin clasa a 2a sau a 3a). Il urmaream pe ProTv si imi placea foarte mult. Bineinteles, atunci nu stiam ca e un anime, ptr ca nu avea cine sa imi spuna, abia mai tarziu am constatat asta.xP 71 Iar dupa Pokemon au urmat multe alte anime-uri. 4
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#55
Hmmm... Primul anime pe care l-am vazut... Daca nu ma insel ma uitam la Sailor Moon si Dragon Ball in acelasi timp. Fugeam de la scoala cat puteam de repede ca sa prind Dragon Ball pe TVR 2 si imediat dupa incepea Sailor Moon pe TVR 1. Eram prea mica la vremea respectiva, habar n-aveam ce sunt anime-urile, asa ca teoretic primul anime pe care l-am vazut si de care sa fiu constienta ca e anime a fost Naruto. 4 Din acelasi motiv nici nu enumar Sailor Moon si Dragon Ball in lista mea de anime-uri vizionate.
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#56
Nu mai sunt sigura daca primul anime vazut de mine a fost Dragon Ball sau Sailor Moon 39 Cred totusi ca a fost Sailor Moon ca tin minte ca-l vedeam pe TVR dublat in romana. Adica cu un singur tip care facea toate vocile...
Oricum stiu ca-mi placea foarte mult si l-am mai vazut de nu mai stiu cate ori dupa aceea pe rtl2. Formasem un fel de obsesie 21. Cumparam tot ce se gasea cu Sailor Moon. In clasa 1 aveam si ghiozdan cu Sailor Moon 21.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#57
Primul anime... Cam greu sa-mi aduc aminte, insa a fost ori Sailor Moon ori Dragon Ball- oricum, unul dintre ele, stiu ca le vedeam pe TVR1.
Apoi a fost pe ProTv Pokemon si dupa Shaman King, pe Jetix...
M-am apucat destul de tarziu de vizionat anime- parca acum doi ani- iar primul pe care l-am vazut si am fost constienta ca este anime a fost Inuyasha.
She is a living existence of selfishness.


#58
Hmm39... Din cate imi amintesc cred ca primul meu anime a fost CardCaptor Sakura... ce mult imi placea acum cativa ani, eram nebuna dupa acest anime, mi-a placut totul la el, de la personaje la poveste, de la intamplari la grafica. Acest anime m-a fermecat cand am fost mica chiar daca atunci nu stiam ce este un anime. Apoi au urmat Pokemon, Shaman King pe Jetix si multe altele, dar n-o sa uit niciodata primul meu anime.^^
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#59
Nu sunt sigura care a fost primul meu anime. Cred ca Sailor Moon( tin minte ca ma cartam cu fratele meu ca sa ma lase sa ma uit)sau Dragon Ball, Digimon, sau Pokemon, dar la astea ma uitam impreuna cu el. Oricum atunci nici nu stiam ce is animeurile, abia la 11 ani am descoperit A/+ si de atunci ma uit in fiecare seara la ele. Pur si simplu nu ii inteleg pe cei care nu o fac sau care zic ca is urate sau ca is pentru copilasi.

#60
Primul anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon. Stiu ca abia asteptam sa inceapa [ acum nu ma mai pasioneaza deloc 21 ] . Imediat dupa aceea am vizionat Dragon Ball si Pokemon [ eram mort dupa ele faceam prin casa: Pika-Pika-Pikachu 24 ] . Ma rog, la astea ma uitam pe TVR.
Nu stiu cand am descoperit A+ si primul anime vazut a fost YuYuHakusho. De atunci ma uit la animeuri.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.242 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)