Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primele încercări.

#1
Am photoshop-ul de ceva vreme, dar abia acum am reuşit să fac ceva cât de cât vizibil în el. Mi-ar prinde foarte bine nişte sfaturi/critici. :]

Prima:
[Imagine: 2z6zh47.jpg]

Prima fără text:
[Imagine: 16m0swo.jpg]

A doua:
[Imagine: 28b4jmt.jpg]

A doua fără text:
[Imagine: 2aexig.jpg]

A treia:
[Imagine: 2wc19jb.jpg]

A treia fără text:
[Imagine: qnlpnr.jpg]

Cam atât acum.

P.S. Textul e ales de Alexa aka Snow.

#2
Haii <3 Iubiiiiire 8. 4
Deci, sa incepem. Primul sig este cam incarcat. Nu-i bine ca le-ai incarcat fetele personajelor asa de rau...de-abia daca se mai vad. Este cam simplu si nu-i da bine textul, putea sa fie ceva mai scurt.

A doua chiar imi place. Este cute, si efectele se potrivesc. LA fel cu textul, Ala chiar nu se potriveste .__.''.

Si a treia imi place. La fel textul iti da ceva batai de cap. Cand te uiti la el parca nu pica bine 39. Putea sa fie putin mai colorata sau ceva de genul.

Ti-au iesit destul de binnee <333. pupic Take care, si sa mai faci.
Sa ajungi cea mai tare~!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
So, I came here too.

Pe scurt - si ma refer la toate - marime buna, incadrarea buna a personajelor [ma mir], insa uite niste sfaturi ---> folosesti brushuri? bun, sterge absoluuuut tot, dar tooot ce acopera personajele [arata oribil, nu crezi?] si renunta la textul de zece mii de metri 22 nu stii sa scrii ceva dragut si scurt? atunci renunta la el, sau cere pareri. Text kilometric, mare si cu font exact la fel [off] --> text scurt, dar cu sens, mic, dar nu exagerat, nu cumva sa imi cumpar ochelari, si cu font potrivit, dar diferit la fiecare lucrare, sau cel putin, sa nu se observe ca e la fel, chiar daca e acelasi font [on].

Altceva pentru moment, nu am ce sa iti zic, am zis doar ce am vazut, asa ca astept altele.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Incarci prea mult personajele. Sterge acele... efecte sau ce o fii. Textul nu-mi place. E prea mare, lung, fontul e destul de dragut, dar marimea si incadrarea il cam strica. Poate e ales de Snow' a ta, dar serios, daca vezi ca nu da bine atunci nu-l mai pune. Vorba lui Alysu. Mie mi se par prea impopotanate si asta nu e bine deloc. Foloseste efecte care sa dea bine, niste texturi ar fii foarte bune - poate gasesti ceva care sa se potriveasca din ce ti-am dat eu.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
@Mini., mulţumesc mult că ai trecut pe aici. * hugs *
@Alysu, mersi de sfaturi. Nu am folosit brush, e textură : - ?, dar după ce m-am uitat mai bine la semnături am relizat că sunt, într-adevăr, prea împopoţionate.
@Doki, mersi că ai trecut pe aici * hugs *

Am mai făcut câte ceva, sper să fie puţin mai bune ca primele.

Prima:
[Imagine: xdrrew.jpg]
(Cred că am exagerat puţin cu mărimea textului aici : - s)

A doua:
[Imagine: 2hmq0rk.jpg]

A treia:
[Imagine: 14t4vf5.jpg]

A patra:
[Imagine: ws673a.jpg]

Atâtica.

#6
Again me:

Prima - nu o vad 22 mai pune-o odata, sau modifica codurile ce le-ai pus acolo

A doua - prefer varianta a patra, si iti spun acolo de ce

A treia - oh God, parca la semnatura asta ti-ar fi trebuit o pereche de ochelari - zici ca intentionat ai ratat tipa, si ai pus c4d-ul separat, deasupra ei cu mult... asa ai vrut? proasta decizie - uite o idee cum ar fi aratat bine lucrarea, chiar daca e doar cu o textura/c4d --> c4d-ul respectiv il puneam ceva mai jos si la stanga, stergeam ce nu imi convenea, faceam ca fluxul lucrarii sa fie oarecum orizontal si mergand oblic, poate chiar orizontal, ca si o aura ce o conjura pe tipa, and done -- simplu nuh? [n-ai inteles o iota? ask]

A patra - in sfarsit, nuh? 21 de ce am zis ca prefer varianta asta? uite --> ti se pare cumva ca portocaliul/maroniu cu un pic de galben merge cu albastrul/movaliu pus de tine? Lol, I don't think so! La lucrarea asta imi place ca ai pus tonuri ce merg cu'''''''''' culorile [n-am gasit alta combinatie de cuvinte la ora asta -.-"] lucrarii, desi ai cam exagerat in partea stanga cu ele... trebuia sa lasi doar partea dreapta.

In rest, pot zice ca sunt simple, dar incearca sa nu le faci nici prea [vorba voastra] "impopotonate", si muta nenorocitele alea de texturi/c4d's pana le gasesti locul, si arata super [nu bine, super]. Hai te las, si cand pui prima lucrare, voi comenta, pana atunci, bye ^^


[EDIT] Acum merge, dah --> nu vad diferenta asa mare, nu stiu ce ai lucrat la ea, doar daca as vedea imaginea normala, doar acea linie si textul [care imi place fontul] in rest.... atat am avut de zis -- nu pot sa comentez atatea lucrari in ultimul tau post, asa ca o fac aici si doar asta.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#7
@ Alysu, mersi că ai comentat, încerc să ţin cont de ce-mi spui : - ?.
Am să repun prima lucrare. :]

[Imagine: 256grkp.jpg]
- dacă nu merge, am să pun linkul sau încarc cu altceva o,o -

[Imagine: 345zn7c.jpg]

[Imagine: 20zsdjr.jpg]

Acelea vor să fie un set, deşi sunt conştientă că avatarul e prea încărcat.

[Imagine: jaj3tt.jpg]

[Imagine: e9zyaw.jpg]

[Imagine: 20a8eu1.jpg]

[Imagine: 1z4wo03.jpg]

- nu e mare diferenţă între cele două "seturi" -

[Imagine: 2hz206a.jpg]

[Imagine: ir0zzk.jpg]

Cam atât.

#8
Helau.
Am vazut ca lucrarile tale sunt prea simple si totusi incarcate.

Ai grija cand pui un brush/c4d/textura si toate cele cum arata, sa nu arate prea artificial si incarcat. Fi atenta si cand le pozitionezi. CAnd pui texte ai grija cat de mari sunt, cat de mult ies in evidenta. Mai umbla la culori ca sa para mai in ton cu efectul si ia in considerare luminozitatea data de brush.
cam atat. bafta
Cea mai reuşită semnătură.

#9
Hi Abiduţă, sunt aici cum am promis *de apx o lună*.
So, îţi voi comenta doar ultimele lucrări, am aşa o lene-n mine.. -.-
1.Aici mai mergea puţin lucrat, e cam simplă. Btw, e puţin întunecată, ai putea să mai adaugi ceva adjustment layers pe ici pe colo.
2. Aici puteai să mai ştergi din textura aia, se vede cam urât când e peste personaje. Şi asta e întunecată, plus că aş fi vrut-o ceva mai colorată.
3. AcelaÅŸi lucru ca la 2.
4. Umm, atunci când faci un sig nu trebuie să te axezi doar pe o textură/un c4d, încearca să pui una, ştergi din ea şi laşi doar părţile bune, pe care le pui pe Lighten/Screen/Soft Light. *depinde* Pe urmă alta; la fel şi la c4d's.
5. La fel ca sus, iar textul mergea mai bine jos pe opacitate scăzută.
6. Aici e ceva mai bine doar că ai fi putut să mai ştergi din textură pe alocuri.
7. Same, e doar crop. ^^
8 şi 9: aici e puţin ciudată dunga aia cu outer glow, e făcută de tine sau e luată de pe net?
Per total, cu ceva munca şi inspiraţie vei evolua; dar încearcă să descarci alte pack-uri de texturi/c4ds:
C4D: http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=c4d+pack
Textures: http://browse.deviantart.com/?qh=&sectio...k#/d3j7wzq
Um,, ştii doar că dacă ai nevoie de ceva mă găseşti pe Y!M. ^^
Multă baftă.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#10
Helăău, Abbeh. *hug*
Well, mă scuz şi spun prima dată că nu am nici cea mai vagă idee în legătură cu a-ţi da sfaturi sau a te critica or smth like that. Dar totuşi, am să comentez fiindcă sig-urile tale şi avatarele mi se par cute. x]
Aşa. O să comentez decât ultimpul post, să nu mă lungesc prea mult cu vorbe lipsite de sens and stuff. ^^
Primul set mi se pare puţin cam prea încărcat. Sau nu ştiu, ori scrisul mă deranjează, ori punctuleţele alea. Nu-mi dau seama ce. :- ? Oricum, îmi place fontul. It's kinda cute. Şi setul îi...ok. x]
Al doilea set şi cu al treilea :- ?? păi îţi dau dreptate, nu e prea mare diferenţa, dar chiar şi aşa îmi mai mult decât primul. Îi chiar simpatic, doar că avatarul l-aş fi făcut altfel. :- ?
Şi al patrulea - ehe, acesta chiar îmi place. x) Nu ştiu de ce, dar nu am nimic de obiectat or smth, fiindcă îi drăguţel şi mă atrage. ^^
Mai aştept lucrări. Spor şi multă inspiraţie! *hug*

xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)