Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primele încercări.

#11
@Ichigo., mulţumesc de comentariu, încerc să ţin cont de sfaturi. o,o
@Andorien, oh hun', mersi c-ai trecut pe aici. Am căutat ceva pe acolo şi am făcut un set - cică -
@Mad Hatter, îţi super duper mulţumesc că ai trecut pe aici şi mă bucur că-ţi place - cât de puţin - ceva de pe aici. Sper să mai treci pe aici.

Astă seară mi-am reinstalat photoshop-ul şi am mai făcut câte ceva.

[Imagine: 10ohgdl.jpg]

[Imagine: sgsmpx.jpg]

[Imagine: 302q9n7.jpg]

- am încercat să fac două avatare -

şi o ... ăhm, nu-ştiu-ce. Cu această poză am început, dar nu aveam de gând să fac vreun sig or smth.

[Imagine: qn2tt2.jpg]

- şi a doua variantă -

[Imagine: 2u9hdzr.jpg]

Atât. ( :


#12
Revin cu edit, revin cu edit. Am zis EDIT. mâine, mâine, mâine.
*rollin'allovertehplacelaughin'atyereffinface* *lololol*

Asa, prima semnatura: Erm, se vede o oarecare evolutie dar calitatea lasa de dorit. Pe ce site le uploadezi? Oricum, e destul de bine; puteai sa mai umbli pe la adjustment layers pe acolo dar e bine. ^^ Imi place cum e pozitioant textul.

Dintre cele doua avatare il aleg pe al doilea, primul e.. inexpresiv. Doar inimile si textul ala + o mana intr-o parte. Unde e subiectul?! Al doilea e much better desi, din nou, puteai sa mai umbli pe la culori & co.

Semnaturile:
Prima; aici ai inchis destul de rau imaginea, nici scrisul nu se mai cunoaste bine. Cercurile si inimile trebuiau puse pe Opacity mai mic sau puteai umbla la Blending Options. Mai umbla la levels/Brightness and contrast pentru ca nu se intelege mai nimic.

A doua; vad intr-un colt o incercare de lightning, puteai sa mai inchizi nitel totusi luminita de acolo, se vede cam aiurea. In rest e bine, personajul se vede destul de clar.

Per total, incearca sa mai descarci ceva texturi din ce ti-am dat eu acolo si incearca sa nu mai inchizi personajul atat de rau. Astept sa mai postezi si revin cu comentariu.

Oricum, daca ai nevoie de sfaturi sau ceva ma gasesti pe mess sau imi poti da un pm. Bafta.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#13
@Andorien, mersi c-ai trecut pe aici. Am să ţin cont şi mersi mult de tot că te oferi să mă ajuţi * hugs *

Am făcut un sig, nu prea reuşit, but ...

[Imagine: 30aypzb.jpg]

P.S. 10x, Metal, pentru text. ( :

#14
Mersi, Abbeh., ca ai trecut pe aici.
Am mai făcut ceva, nu mare lucru, dar în ochii mei, azi, arată drăguţ.

[Imagine: 23su9z5.jpg?dateline=1314614468]

[Imagine: 15qbtdi.jpg]

#15
Imi place, avatarul e foarte reusit, imbinarea buna de culori.La semnatura
arata mai putin bine imbinarea dintre galben si rosu in zina parului in partea
dreapta; de asemenea in partea stangaimbinarea nuantei de gri cu cealalta
culoare nu este prea buna. In rest imi place ideea, keep working.

#16
@Kazuki, mulţumesc mult c-ai trecut pe aici. :3

Am mai făcut ceva. Nu e mare lucru, but 106

[Imagine: 9zyb5v.jpg]

#17
Merci, Abbeh, c-ai trecut pe aici. =]

[Imagine: 21kea9l.jpg]

[Imagine: ou8eio.jpg]

Atât. (:


#18
Cred că am promis cândva că voi da pe aici ( :
Anw, prima semnătură: Asta putea să iasă minunat dacă micşorai opacitatea florilor ălora *btw, am şi eu textura parcă 106*. Puteai pune un text cu un font elegant şi un border de 1 px sau 2 chenare sus şi jos.^^
A doua îmi place cel mai mult < 3. Tipa e puţin întunecată dar bg e fabulos o.o. Totuşi, vreau să ştiu dacă imaginea de bg e luată de pe internet sau făcută de tine 39.
Well baftă în continuare Abi, eu promit să-ţi urmăresc topicul.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#19
@Aegis, merci frumos c-ai trecut pe aici. Bg-ul ăla de pe net ...

Aseară am descoperit tutoralul lui Aegis şi nu m-am putut abţine să nu-l fac; este postat aici: http://andorien.deviantart.com/art/Begin...-266971333

Mi-a ieşit asta - mă rog, am încercat cu două imagini :

[Imagine: 245jc3n.jpg]

[Imagine: 2ijltp4.jpg]

#20
Oh, Abbeh, te mai aÅŸtept pe aici. ;;]

[Imagine: scaled.php?server=213&filename=final1b.jpg&res=medium]

E făcută pentru Snow, ea m-a rugat să i-o fac, ea a ales poza, nu prea am ştiut ce să-i fac şi, în final, asta a ieşit.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)