Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Poveste fără sfârşit

#31
Acesta este ultimul capitol înainte de a începe şcoala. Am dat mâna cu cea mai tare sis [Queen Bee] şi iar a apărut chestia ce se leagă între noi două. Aşa că am primit energie de la ea şi capitolul e gata. M-a ajutat cu nişte idei.



Capitolul 7 :
- Intrigi parfumate -



O perdea aurie şi fierbinte cădea în valuri pe trandafirii roşii din grădină. Murmurul apei ce se lovea de abisul albastru ce o aştepta jos se lăsa acompaniat de cântecul privighetorilor din cireş. Petale roz cădeau pe iarba caldă, asemeni unei cortine ce tocmai anunţa sfârşitul unei piese de teatru. Părul roz al fetei era lăsat liber, fiind mângâiat de vântul uşor rece. Ochii de smarald priveau literele mărunte din carte, citind rapid rândurile ce parcă se îngrămădeau pe pagină. O petală roşie îi căzu pe carte, iar ea îşi ridică privirea spre balconul camerei sale. Îl zării pe brunet, cum desfăcea petalele unui trandafir şi le lăsa să plutească în aer până la ea.
Sări peste balustradă, afişându-se în faţa ei. Era uimită de prestaţia lui şi îl privi. Se pierdea în ochii lui negrii, parcă rătăcindu-se în acel abis întunecat.
- Mă însoţeşti la o plimbare ? întrebă întinzându-i mâna.
Rozalia îl privi, apoi îşi puse mâna în a sa. Se ridică de pe bancă, părăsind-o odată cu cartea.
Păşeau amândoi printre florile multicolore ce aruncau parfumuri diverse în aer. Bolta cerească era asemeni unei mări liniştite. Simţea mâna lui împreunată cu a ei. Fiori calzi îi străbăteau trupul. El, era fericit. Fericit că ea era lângă el.
- Ce e cu schimbarea asta aşa de bruscă ? întrebă fata curioasă.
- Dacă tot o să fim împreună pe veci, atunci ar fi bine să ne înţelegem. Eu vreau să fiu fericit şi tu la fel împreună cu mine.
Ea nu avea cuvinte. Mintea-i era goală, fără nici o şansă să fie umplută datorită cuvintelor lui. Doar ele îi mai sunau acum în minte ca un ecou.
Dezmeticindu-se, ea observă că el o privea. Îi dădu drumul la mână şi începu să alerge pe pajişte, urmată de băiat. Florile se loveau uşor de ei, ghidându-i spre cascada răsăritului.
Fără să ştie, fata se aşeză jos, pe iarba moale şi caldă, lăsându-se pradă miresmelor şi intrigilor parfumate. El se aşeză lângă ea, sprijinindu-şi capul în mâna. Cealaltă o aşeză uşor pe pântecul ei, începând să îl mângâie uşor. Fata deschise ochii brusc, privindu-l.
- În locşorul ăsta mic va creşte copilaşul nostru ? întrebă brunetul, făcând-o pe fată să rămână cu gura deschisă. Profitând de ocazie, brunetul o sărută. Limba lui se jucă cu a ei, provocându-i flacăra din interior să se reaprindă. Mâna ei îi mângâia părul negru. Atât de negru faţă de mâna ei albă… Se desprinseră din sărut, privindu-se.

Noaptea, când soarele deja asfinţise şi doar luna mai lumină cerul cu ficele sale, vântul devenea din ce în ce mai rece. Apa devenea treptat agitată, tulburând animalele din împrejurime. Rozalia stătea la fereastră, privind asupra lunii pline din acea seară. Rochiţa uşor transparentă ce o purta era acoperită de un halat de mătase purpuriu închis. Privea şi stelele ce străluceau pe boltă. Vântul o mândâia, fiori reci reuşind să îi străpungă corpul. O păsărică se apropia, iar fata ridică mâna dreaptă în aer, îndoind degetul arătător. Micuţa pasăre, era superbă. Culoarea albastrului regal se îmbina cu un verde aprins şi o nuanţă de negru. Mişcarea din spatele fetei o făcu pe mica făptură să îşi ia zborul în văzduh, pierdându-se în zare. Văzu o mână cum se întinse spre cer, luând o luminiţă de pe el. Îl văzu pe Sasuke cum îşi desfăcu pumnul în faţa ei şi din el zbură un licurici. Fata îl privi uimită, iar el pe ea.
- Aş putea să îţi dau mai mult decât o simplă stea. Totuşi, această luminiţă păleşte în faţa strălucirii tale. îi spuse brunetul.
Fata se lăsă în braţele lui puternice, furându-i toată căldura corpului.

Succes tuturor cu ÅŸcoala.

#32
Deci m-ai lasat fara cuvinte.
Eu am spus chestiile alea fara vreun rost anume, iar acum cand am ajuns acasa vad ca ai postat din nou. M-a bufnit rasu, am crezut ca cine stie ce comentariu ai lasat si tu, si am fost curioasa sa vad ce ai scris. Cand colo, surpriza! Scumpa mea Ancu posteaza capitolul urmator intr-un intervar de timp care m-a socat pana si pe mine.
Era chiar imposibil sa nu iti lasa acum un mesaj.
Referitor la capitolul acesta,hmm.. nu am cuvinte a fost superb ca de fiecare data, si chiar ma mandresc ca is niste chestii din capsorul meu acolo.
Dialogul dintre cei doi chiar a fost superb, tu practic ai jucat cu cuvintele. Am observat spre sfarsit o greseala de tastare:
mândâia-> mângâia
Si a mai fost faza, ai zis pasarica, iar apoi micuta, au fost diminutivele prea brusc asezate unu langa altu practic. Mia facea sa cred ca pasarea aia chiar este mica.
Albastru regal.. da urmat apoi de negru, eu as fi pus `negrul nostru regal`- de data asta chiar sti la ce ma refer : )) . Dar nu mergea deloc.
Ahh inca o chestie putin amuzanta, Sakura doar cateva cuvinte scoate pe gura, pe cand restul liniilor de dialog din capitol ii apartin lui Sasuke. Cred ca ea a ramas fara cuvinte cand ii auzea afirmatiilel.
O descriere excelenta plina de cuvinte frumoase asa cum imi place mie. Actiunea mi sa parut ca a decurs putin prea repede. Adica vine faza cu bebele, bun, ne-ai bagat in magie, ne imaginam cu totii acea senzatie de dragoste ce pluteste in aer. Apoi brusc este noapte.. de altfel nici nu cred ca aveai cum sa treci altfel de la o faza la alta. Ii ok, dar poate unora nu le va conveni.
Cam scurt capitolu asta si cele de dinaitea lui, la asta nu comentez nimic, dar aavand in vedere ca suntem pe ultima suta de metrii si incepem scoala iar tu vei posta din ce in ce mai rar.. sper ca alea sa fe ceva mai lungi.
Inca o data felicitarile mele ptr rapiditatea de care ai dat dovada. Eu una nu as reusi asta niciodata : ))
App, cred ca asta este cel mai lung comentariu al meu.
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#33
Vai ! Deci sunteti pur si simplu geniale !
Amandoua. Letty si Queen Bee sunteti cele mai tari. :]]
Capitolul acesta a fost pur si simplu genial ! Atata romantism. Si faza cu petalele de trandafir a fost brilianta !
Asa, ai avut de toate. Nu mai trebuie sa le insirui. Naratiune, dialog, descriere ! Superbe. :X Nu am ce zice. Bine.. defapt am. Laude. ^^
Ador felul in care descri. Din nou iti zic : Ma face sa ma simt ca si cum eu as fi acolo. ^^ Cred ca ficul ajunge pe locul intai de la preferatele mele. :X
Asa. atat am avut de zis. Iti urez bafta si multa, multa, cat de multa inspiratie vrei tu !
:bye:
>:D<

#34
WoW ... capitolul asta a fost genial mai ales ca a fost si plin de romance:D Exact cum ma asteptam de la tine.
Ce caracter puternic are si Sakura:D Mai ales ca Sasuke tot o enerveaza, cum ca urmeaza sa se casotoreasca si ca ea ii va fi sotie:)) Dar vorba lui Queen Bee, Sakura vorbeste doua cuvinte si restul vorbeste Sasuke. Este cam amuzant:) Dar este bine asa:D
Asa sa revenim la capitol ... dialogul nu este sec, descrierea este buna, greseli am vazut dar am trecut peste ele si actiunea nu a fost chiar asa de grabita ... a fost bunicica:d
Pacat ca deocamdata nu o sa reusesti sa postezi nici un capitol nou, ca sunt asa de nerabdatoare sa vad ce o sa se intample un urmatorul capitol.
Astept next-ul. Gambate:*
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#35
Vaaaai O.o Cate nexturi am pierdut :| Stai ca acum citesc. Dau un edit cand termin O.o

Gataaa am terminat de citit.A fost absolut superb. Ce m-a deranjat au fost marimile ultimelor 2 capitole, dar te iert ptr k am citit problema cu leptopu. In fine. Descrierea ai si este foarte frumoasa Desi, as mai vrea sa descrii sentimentele . Naratiunea este buna, la fel si dialogul. Actiunea este si ea ok, desi, la un capitol, nu mai stiu care, ai cam grabit-o. Greseli de tastare am mai vazut, dar nu sunt grave. SO, astfel fiind spuse astept nextu:*


PS:Anunta-ma cand il pui >:D<
[Imagine: EnvYQ.png]

#36
Ce pot spune , este chiar superb ficul .
Ai descriere, chiar din plin .
Ai naratiune iar dialogul nu este sec.
Actiunea nu lipseste nici ea dar am vazut cateva , cateva greseli de ortografie.
Ador ideea ficului , mai ales pentru ca este originala.
A fost atat de romantic si chiar mia placut cum ai descris peisajul unde se aflau cei doi .
Sakura la prima vedere mi se pare destul de puternica dar sunt sigura ca in urmatoarele capitole nu o sa fie asa de puternica .
Spor la urmatorul capitol ! ^^
B.I.T.C.H ( Beautifull.Intelligent.Talented .Charming and Hot !)
________
|FuuFuu~|

#37
Bună, tuturor ! Îmi cer scuze pentru întârziere. Capitolul este destul de scurt, din cauza şcolii şi lipsei de inspiraţie. Sper să vă placă totuşi. Acest capitol îi e dedicat celei mai tari sis din lume, Queen Bee !



Capitolul 8
- Mireasma trandafirilor galbeni -




Luna plină domnea cerul, împrăştiindu-şi razele slabe asupra pământului. Natura era adormită, o linişte mortuară împânzind pământul. Doar murmurul apei ce se zdrobea de stâncile reci şi pusti. Castelul era întunecat, nici o licărire zărindu-se la ferestrele lui. Într-una din încăperi, mai exact în baia Sakurei, o atmosferă romantică umplea camera. În mijlocul încăperii, vana era plină cu apă fierbinte din care ieşeau aburi. La suprafaţa ei, un strat gros de spumă albă se întindea. Apa îi ajungea fetei până deasupra sânilor, ea privind cum miile de lumânărele parfumate împrăştiau lumină şi miresme de trandafir galben în aer. Rozalia stătea cu ochii închişi, savurând momentul. Pe margine, Sasuke stătea pe jos şi lăsă câte o petală galbenă sau roşie să zboară în aer pentru a atinge spuma. O privea faşcinat pe fată, încântat că se afla lângă ea.
Se ridică imediat şi merse în spatele ei. Mâinile lui reci îi atingeau fetei gâtul apoi umerii. El îi simţea pielea fină sub mâinile lui care parcă tremurau la mişcarea lor. Corpul fetei era străbătut de mii şi mii de fiori calzi. Se aplecă uşor, pentru a-i săruta gâtul.
De îndată ce ea era gata, deşi nu voia să iasă, ea dori să se retragă, lăsând în urmă atmosfera aceea fierbinte. Rapid, brunetul îi întinse un prosop şi întoarse capul în dreapta. Rozalia observă culoarea roşie din obrajii lui şi zâmbi. Îşi înfăşură materialul alb în jurul trupului, apoi ieşi din cameră urmată de brunet. Rozalia se aşeză cu capul în poala lui, întinsă îi pat, iar el îi mângâia părul cu un alt prosop uscat. Rozalia ţinea ochii închişi, dar brunetul se delecta cu imaginea ei, aproape goală. Rozalia deschise ochii şi îl privi. El, o prinse de talie şi o poziţionă deasupra lui, cu picioarele lui prinse în-trale ei. Fata îşi puse mâinile pe pieptul lui gol şi privirile li se uneau. Îşi uniră frunţile şi buzele. Limba lui îi mângâia lăcaşul umed, jucându-se cu limba ei într-un mod haotic. Fiorii le străbăteau corpul amândurora. El, coborî cu buzele pe gâtul său, începând să tragă de prosop. Însă, ea îl oprii imediat, privindu-l. Deodată, un gând îi străfulgeră brunetului în minte. Îi spuse fetei să se îmbrace şi el se ridică rapid, ieşind pe colidor.
Uimită de reacţia lui, ea se ridică uşor şi îşi acoperi corpul cu prima rochie ce îi căzu în mână. O rochie albă, până la genunchi de vară. Privi uşor pe geam şi privirea-i căzu pe ochiul lunii. Melancolia punea stăpânire pe corpul său. Scutură uşor capul ca sentimentul acela să dispară şi ieşi pe uşă. Brunetul o prinse de mână şi alergară pe holul castelului spre ieşire.
O mireasmă încântătoare de trandafir galben se izbi de corpul fetei, inundându-i nările. Mica pajişte de lângă cascadă era plină de trandafiri de culoarea narciselor. Luna plină încă veghe asupra cerului, iar fiicele ei, stelele, erau prezente pe cerul senin. Vântul străbătea uşor pădurea, atingând uşor şi trupurile celor doi. Rozalia simţi deodată cum era ridicată pe sus şi îl privi. Brunetul mergea uşor, trecând printre florile parfumate spre lacul de la baza cascadei. Intră încet cu fata în apa călduţă, înaintând tot mai mult. Rozalia se ţinea de băiat, avându-şi mâinile după gâtul acestuia. Brunetul se scufundă pentru o secundă, apoi ieşi la suprafaţă. Cu ochii lui negrii o privea pe fata a cărui păr îi era ud şi lins de faţă. Ea îi mai aruncă o privire apoi zâmbi. Acel zâmbet , spuse parcă în sinea sa, brunetul. Uşor dar sigur, îşi apropie faţa de a ei, unindu-şi buzele. Îşi strecură uşor plimba printre buzele ei umede şi începu să se joace cu a ei. Mâna rozaliei intră în părul brunet al băiatului deja ud. Ochiul lunii îi veghea pe cei doi, aruncându-şi razele slabe asupra lor. Se desprinse din sărut, privindu-i ochii smarald rozaliei. Ea, simţea din nou că se va pierde în ochii lui negrii, având impresia că v-a aluneca în întunecimea ochilor lui. Liniştea era spartă doar de murmurul cascadei şi de crengile copacilor ce dansau în bătaia vântului răcoros de vară.


Soarele era deja sus, pe cer, aruncându-şi razele ferbinţi asupra pământului. Parfumul trandafirilor galbeni se împrăştia în aer, amestecându-se cu mireasma pădurii de pin ce înconjura castelul. Fata dormea liniştită, afundată cu capul în perna extrem de moale.Pe uşă intră băiatul cu o tavă pe care se afla un pahar de sânge roşu şi un trandafir de culoarea soarelui. Simţind mirosul dulce ai lichidului, ea se trezi, fiind întâmpinată de un sărut plin de afecţiune din partea lui .
În bucătărie, cei doi se distrau pe cinste. Dar, un adevărat dezastru era faptul că pe jos erau ouă sparte, iar făina ţinea locul vopselei de pe pereţi. Haina fetei era albă, la fel ca şi faţa şi părul odată roz era acum ca un fulg de nea. Brunetul era în aceeaşi situaţie. El, o luă pe sus rapid şi ieşi pe holul castelului.
Catifeaua roşie de pe jos avea urme albe, iar ţipetele fetei se auzeau în întreg castelul. În fuga lui cu ea pe umăr, dădu nas în nas cu trimisul asistenţilor regali, venit în vizită pentru a vedea evoluţia celor doi tineri care urmau să fie regii peste vampiri. Cei doi tinericăzură la pământ, privindu-l pe cel care era la inspecţie. Un zâmbet îi apăru pe chip bătrânelului, iar cei doi începură să râdă împreună cu el.



Ţin să precizez că laptopul meu nu e gata. Lucrez de pe al mamei. Sper că v-a plăcut şi aştept părerile voastre.

#38
He he, prima : >
Poi sa incepem cu inceputul. Un capitol superb cu destul de multa descriere, dialogul lipsind in desavarsire. A sunat parca mai mult cu un monolog, dar s-a incadrat la perfectie cu restul capitolelelor de pana acum.
Romantism,.. daaa, cat a cuprins. Am impresia ca Sakura devine din ce in ce mai cucerita de el si poate de ce, mai copilaroasa, de parca ar fi fost o copila de 5 ani, si nu acea printesa aroganta si rece de care a dat dovada la inceput.
plimba -> limba
In afara de asta nu am observat, dar bineinteles asta nu era daca nu iti lipsea atentia, dar tu o ai mai mereu deci nu se pune problema de data asta :]
Ce ma deranjat in tot capitolul a fost ca repetai incontinuu trandafir, mireasma, apoi galben. Parca ma irita ceva cand intalneam cuvintele astea. Imi ziceam in gand: Ok! Am inteles ideea, e galben si parfumat : ))
Nu stiu, a fost asa oarecum ciudat. Cred ca daca ar fi sa numar in tot capitolul poate as gasi in jur de cinci locuri in care sa gasesc toate astea. Da nu face nimic. Trebuia sa transmiti si tu ideea asta cumva.
Cat despre lungimea lui, este foarte bun. Gandeste-te ca daca era sa bagi in jur de 5 linii de dialog, marimea lui era cu totul alta, poate si deasta ti se pare scurt.
Cam atat cred,...
Oricum, multam ca m-ai anuntat de capitol si tine-o tot asa Sis >D<
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#39
Ancule ! :]]
Insfarsit ai adus capitolul nou. Nu sti ce curioasa eram sa mai aflu ce fac astia doi. xD
Bun, ficul acum.
Ai bagat baia aia pana la urma. xD Da acum ca mi-ai zis pe mess ce vroiai sa bagi imi vine sa te iau la bataie ! [-(
Descriere ai avut. Imi place cum descri absolut totul ! Totul ! :X Naratiune ai din plin. Nu am ce comenta la ea. Te descurci minunat ! Dialog.. aici n-ai avut ! Fix partea mea preferata a lipsit din capitol ! [-( Greseli, nu prea am vazut. Adica tu de obicei nu ai greseli prin capitole. Toate o iau la fuga. :X
Bun, cam atat am avut de zis.
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare !
:bye:
>:D<

#40
De ce nu m'ai anuntat de next? Reao >:P Daca nu ma omora curiozitatea sa vad daca l'ai postat nu reuseam sa ajung si iar mai pierdeam vreo 3 capitole?O.o Ma rog poate exagerez cu asta. Oricum vreau ca la urmatoru next sa ma anunti. So, revenim la fic Ce imi place. Descrierea este asa....asa....frumoasa. Naratiunea e ok, actiunea nu este grabita, iar dialogul....nu exista :)) Si nici greseli de tastare ceea ce e bine . Cel putin eu nu am observat vreuna. So, astept nextu si nu uita de data asta sa ma anunti :-w
[Imagine: EnvYQ.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)