Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

My new "Nikname" ...care mi s-a acordat cu premiu din partea unei prietene :
Broasca dilie-> Mania mea pentru broaste si firea mea crazy[oarecum39] ...
Extraterestru -> Asta este adresata de mine catre mine 24 [Extratesrestri sunt verzi ..si sunt asemanatori cu broastele:X]
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

Mie acuma 3 ani mi se spunea 'monstrulet' pentru ca era animeul acela Card Captor Sakura si prietenei mele ii placea sa ma enerveze si sa imi spuna monstrulet

Acuma mi se spune powerpuff girl pentru ca eu cu doua prietene suntem cele mai batause din scoala si impreuna suntem Powerpuff Girls
Si unii imi mai spun si 'Allison pui de somn'(urasc sa imi spuna asa) pentru ca eu cand eram mica eram foarte cuminte si dormeam mult(pe la 4-5 ani)
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



Well 39 . . . Porecle de ale mele ar cam fi :
* Miha / Miki / Mihi - vin de la numele meu, asa ma striga unele colege si rudele; iar o prietena imi tot spune Mimi.
* Berry - de la nick-ul meu, asa ma striga numai o colega si
unele prietene si imi place foarte mult. 8
* Cand eram mica si mergeam cu mama / bunica la o ruda de a familiei si care este mai batrana imi spunea Mihailuta si nu-mi placea deloc.-.-''
* Unele prietene imi mai spun si Capsuna iar cea mai buna prietena imi pune
cam multe porecle, dar care-mi plac foarte mult.
* Cand era sora mea mai mica imi spunea Nana, nu ma intrebati de ce pentru ca eu n`am aflat nici acum.^^'
* O colega imi mai spune Neno[originea e top secret5]
Cam atat xDD .
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Doamne da cate porecle n-am avut pana acuma Zuppy02
Mi s-a spus Claude, sau Claudine, mai des Claude, pentru ca imi placea franceza prin generala, si vine de la Claudia(numele meu).
Mai nou mi se spune lilith pentru ca sunt diabolica Zuppy08
sau Cleo(se uita una la H20, si pentru ca ii placea de Cleo, mi-a spus asa)...
Oricum majoritatea ma striga Clau....

Noua mea porecla:
Intr-o zi am spus ca nu mai vorbesc o zi intreaga cu o prietena si ea a inceput sa vorbeasca cu mine,iar eu am inceput sa spun ca aud:'bazaie o baza si nu stiu ce bazaie(repetitie,stiu dar asa acea prietena acuma are porecla de 'baza') si ca sa nu aibe doar ea o noua porecla si cealanta prietena(una avea porecla 'baza' si alta 'monster'doar eu nici una noua)mi-au spus si mie 'Miau' pentru ca imi plac pisicile si am unghile mari(si ma enerveaza cand se mira fetele din scoala ca am unghiile mari,spun ceva de genu:'wow,ce unghii mari,cum poti sa le ti asa?' :die: )

Cred ca deja sunteti plictisiti dupa ce cititi asta

:bye:
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



Cred că decembrie e luna poreclelor că am 'adunat' o groază:
Vamp - Vine de la vampire, aşa îmi zic colegii, căci cică eram foarte palidă înainte de vacanţă şi aveam şi ochii aproape roşii.
Sweet Pink Candy - Aşa îmi zice Mels, că într`o zi am zis că urăsc "bomboanele dulci şi roz" şi ea a eliminat 'urăsc'.
Nyuk - Habar n`am de la ce vine, aşa i s`a năzărit unei prietene să`mi zică.
Şeşe - Aşa îmi zice verişoara mea de doi ani, căci nu`mi poate zice numele.
Miss Nya de Purple - Asta a fost hotărâtă de Merishor.
VIP - Aşa îmi zice o colegă. : ))
Kawaiika - Eh, de la o anumită poză, don`t ask. : - "
Cam atât. ^^
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

offf..poreclele astea21...dar sa nu ma plang ca si eu am21
1.Bubu..21...cand eram mica(pe la 2-3 ani) si eram cu mama prin parc tocmai aflasem de buburuze si dupa cateva minute ne intalnim cu cineva care m-a intrebat:cum te cheama? iar eu:Bubu...21 (mama si tata imi mai spun asa)
2. Ralula 14:die:...(de la numele meu, raluca)....profu de muzica mi-a zis asa pentru ca sunt buna la muzica si s-a gandit sa ma alinte21dar nu sunt singura pentru ca prietenei mele i-a zis Dannet (de la Dana)asta meriti daca esti bun la muzica21
3.Blonda....in primul rand chiar sunt21..la propriu21...dar ce sa faci prietenele mele21
4.extraterestra ...acum cateva luni o prietena imi spune asa pentru ca aveam o lovitura urata sau ceva nu mai stiu bine21...(cred ca si daia mi se spune blonda21)

Pai avand in vedereca numele meu este Astrid, multi imi spun Stridi. Imi spun asa de cand aveam trei ani, si imi placea sa tip prin casa21 iar fratemeo imi spune Susy. Nu stiu de la ce vine. Cand l-am intrebat de ce imi zice asa a zis ca stiu eu desi nu am nici un habar. Dar o sa il intreb din nou si din nou pana o sa imi spuna

1.Zuzu: cica`s prea cu capul in nori. Mereu zic ceva ce deranjeaza si habar nam ce zic defapt

2.Mio: imi place mult K-on, si cica am vocea lui Mio 24 asa a fost chiar funny

3.Maki:dupa parerea mea e nume de caine dar prietenei mele cele mai bune ii place...daca si ea e nebuna...

4.Dia:prescurtarea de la numele meu.colegii numai asa ma striga.
[Imagine: durararasig06small.jpg]

pai...
*cand era surioara mea mai mica imi spunea "sora minodora"(n-am idee de ce =| )
*cred ca cea mai des folosita ar fi Axxa, uneori Axxy Pixxy sau Axxy Puxxy, Axxulika,Axxuliku, Axxutzu'/Axxutza, Axxulete si in clasa avem un fel de terminatie adaugata poreclelor "puliluli"...(si ar suna cam asa Axxapuliluli21
*mama inca imi spune "Alexutu' puiu mamii" (cea mai jenanta furios), iar in rest... familia imi spune Alexu'... cu exceptia bunicii care ma alinta cu "Micuta mea", "frumoasa mea", "ingeras" si alte chestii care ma amuza... iar bunicul din partea mamei imi spune "capra batrana" :glare:
*sormea acum imi spune "Foamea"... e cam ironic pt ca desi mananc mai mult decat ea, ea e mai plinuta decat mine(chiar daca sunt mai mare cu 3 ani), iar eu sunt destul de slaba(cam prea 22... orice-as face nu ma ingras :[[ ) dar si eu ii spun ei Ciun-ciun sau Cincis/Cioncis/Ciuncis(o cheama Cristina) si acum parintii au inceput sa o strige asa71
*cea mai buna prietena cand era mai mica imi spunea Gabitu'(pentru ca ma cheama si Gabriela) si uneori se mai scapa si imi spune si asa, dar cel mai des imi spune "impiedicato"... sau Selly(originea e top secret si are o istorie super lunga^^)
*prin clasa ma mai striga unii "satena" si doar doua fete imi spun "blonda", desi nu sunt :]] (nu o fac din rautate... asa mai glumim noi, ne strigam "blonde" sau "crete", dar eu sunt satena but nobody gets it78)
*cand eram in clasa I aveam o profesoara de meditatii la engleza care imi spunea "Cici" si dupa ceva timp am aflat ca asa le spune tuturor elevilor ei pt ca uita cum ii cheama21
*la fosta scoala aveam o profa de engleza care imi spunea "Catalina", si de fiecare data cand ma striga toata clasa spunea deodata "O cheama Alexandra/Gabriela!"

cam atat... 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)