Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

Deci, cea mai folosită Patrocle... ăăă, poreclă pentru moi este Lya.Stiti de la ce vine?Totul a inceput asa: prietenii observau că imi place noaptea foarte mult.Prima data imi spusesera bufnită >.> Ciudat, nu?Insa, dupa ce s-au mai "documentat" putin, au aflat ca urăăsc chineza!
Noapte si chineză; n-au nici o legatură.Insă, dacă traduci cuvantul "noapte" in această limba, ei au aflat ca se scrie "lia" (夜).Asa a inceput totul.Si precum sunt mari fani ai limbii engleze, au transformat "i"-ul in "y".Asa s-a format "Lya".^^
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

Mama dracu' - Obişnuiesc să îmi terorizez colegul de bancă în ore , şi ...am fost poreclită astfel.
Andreiu' - mi se spune când fac ceva rău, dar începe să-mi placă.
Deea - îmi spun persoanele care-ncearcă să mă calce pe nervi.
Delma - Era o mâţă prin vecini, Delma, care mă tot zgâria. Mda, frumos.
A little bit of heaven , and a little bit of hell .

Zuppy03

De obicei eu sunt cel care pune porecle 21 dar si mie mi s-a spus in fel si chip cum le-a venit la gura 21 :

Felie : Cand eram mic , pentru ca eram slab
Biscuite : Din acelasi motiv 21
Raton : o profesoara de franceza mi-a zis asa , pentru ca aveam un fes negru cu dungi albe .
Sucre : din Prison Break : am fost chel o perioada , nu seman cu shau dar asa a ramas .
Iisus : asta e cea mai noua ... am parul lung negru si barba .


Cam astea ar fi porecle mele ... oricum sunt bun la pus porecle --> asa ca nu ma face sa-ti pun o porecla ca nu mai scapi de ea 21

Weee eu m-am mai facut cu o porecla 15. De la ora de religie mi se spune Satana. Profa a inceput sa cante ceva despre un mare popa care "A convertit multi rockeri si punkisti" si la sfarsitul orei un coleg a incepuut sa strige: "Ea asculta rock! Ea asculta rock! E Satana!". Si Satana am ramas.
Si cea mai buna prietena a mea m-a rebotezat, mi-a schimbat sexul o data cu acest nume, mi-a dat inca vreo 24 de ani si m-a facut cantareata de Visual Key...Si mi-a zis Gackty...Si urla dupa mine in curtea scolii Gackt si Gackty si Camui de o doare gura...De ce? De la simplul fapt ca ascult Gackt si am un poster cu el in dulap 21
KyuMin.

Poreclele mele 39 Am multeee21
-Lulu- porecla asta o am din vara .Vine si de la numele meu dar,probabil si de la biscuitii Lu24.
-Ingeras- pe un baiat l-a trasnit sa imi zica asa.21 Si de atunci a ramas ingeras21.
-Blonda-asa ma striga profesorii si unii colegi.
-Pisica- minunatii mei colegi m-au asemanat cu un animal si acela a fost pisica 22 si pt ca zic "miau" cand fac ceva21
Si mai st da`nu mi le mai amintesc eu21.


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


ohohoo..porecle21)

pai cand eram miiiica micuta parintii imi ziceau 'motz' pt ca aveam parul lung si mereu prins in codite, cu moatze evident xD

dupaia, cand a mai crescut dragutzul meu var si a invatat cat de cat sa vorbeasca, mi'a zis "geana" pt ca nu putea sa pronunte "georgiana", al 2lea nume al meu pe care il folosea toata familia pana sa ma mut in Bucuresti la 10 ani XD si "geana" mi s'a spus cam 5 ani ai copilariei mele..nefericita porecla, ca toata lumea se uita o___O la mine21

ma rog, dup ce m'am mutat in cls a 5a la Bucuresti a venit avalansa..24 nu stiu de ce aveam noi pasiunea aia pt porecle pe'atunci39 dar uite o lista cu scornelile lor xD
-"dulau" [imi placeau, si imi plac f mult cainii, si inca nu stiu ce e rau in asta, ca porecla o ziceau la misto -3-;]
-"zoey" [ma credeam Zoey (Ichigo, acum ca am mai multa cultura21) din Mew Mew Power xD]
-"may"/"mayte" [fetitze obsedate de Rebelde, ce vremuri..21]
-"rocky" [derivat de la numele meu, Roxana->Roxi->Roxy->Rocky; again, pt ca imi plac cainii, si cica era nume de caine..21]
-"clatita cu vanilie" [38 da, ne credeam clatite, si da, eu eram vanilia..21]

si in sfarsit, cele de actualitate21
-"riri" [again, derivat de la numele meu, pe asta o folosesc cel mai des irl cand ma prezint x3]
-"toppi" [identitatea mea online, acum ma striga unii asa si irl x3]
-"geo" [dragutzul de Arky mi'a dat porecla pt ca nu'i placeau celelalte si pt ca stie ca asta nu'mi place mie. de loc. si ma enerveaza. cumplit. -3-; ]
-"chibi korobokkur" [prescurtat "chibi", aki-chan mi'a dat porecla (cica pt ca ii aduc aminte de Hagu -Honey&Clover- x3) si numai ea are dreptul sa ma strige asa >3<]
-"tohru-chan" [am facut cosplay Tohru Honda (Fruits Basket) la Otaku anu asta dar prietenii stiau de mult de cosplay, si de atunci imi mai zic asa.. xD]


yeey siii cam atat imi amintesc, ca sigur sunt mai multe..21 dar oricum cred ca astea's cele mai imp78
hope you enjoyed & see you next time 4 21
:bye:
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

(25-04-2010, 04:41 PM)ASvear A scris: Weee eu m-am mai facut cu o porecla 15. De la ora de religie mi se spune Satana. Profa a inceput sa cante ceva despre un mare popa care "A convertit multi rockeri si punkisti" si la sfarsitul orei un coleg a incepuut sa strige: "Ea asculta rock! Ea asculta rock! E Satana!". Si Satana am ramas.
Si cea mai buna prietena a mea m-a rebotezat, mi-a schimbat sexul o data cu acest nume, mi-a dat inca vreo 24 de ani si m-a facut cantareata de Visual Key...Si mi-a zis Gackty...Si urla dupa mine in curtea scolii Gackt si Gackty si Camui de o doare gura...De ce? De la simplul fapt ca ascult Gackt si am un poster cu el in dulap 21

hm...eu ar trebui sa am porecla aia, din simplul motiv k arat ca el si ii si ascult muzica [oau, cred k era greu d ghicit, kiar dak te uitai la usernameul meu >_> ] iar cateodata mai si cant intimp ce ascult...sa nu mai vorbesc de faptul ca mai multi tipi mi-au zis-o si chiar au crezut ca sunt eu in unele poze ale lui..21

cat despre porecle...hm...TOPY( de la un personaj intr-un anime/desen animat pe care l-am vazut acum vreo 12 ani...aventurierii spatiului? eu si prietenele mele faceam roleplay intre noi cu personajele respective >_> inca mai ma striga cu aceasta porecla )
odata m-a srigat cineva MACHU-PICHU....[nici acum nu stiu de ce...dar m-a amuzat tare]
EMO: din cauza k m-au auzit ascultand muzik lui GACKT..dar m-am enervat si i-am intrebat daca vor sa vina sa ma vada data urmatoare cand ma tai si s-au uitat la mine ca si cand ar fi vazut pe diavol in persoana si au incetat...21

altele nu mai stiu...2

buna
si mie imi sunt puse des porecle si unele chiar stupide, dar cu timpul ma obisnuiesc cu ele3
Alis/Alisu/Alisutu- asa imi zice mama, se trage din numele meu cica ......(defapt este adevarat, dar eu sunt cam contra....:d)
Alice in Tara Minunilor- asa imi zice unchiul meu, ca nu mi-a placut sa citesc acea carte21) (eram mica 4)
Ali/Alinutza/Alinuta- asa am vazut ca mi se zice pe forum :d
de la scoala :
Cosciug Roz 21)- mie imi place rozul, si un coleg isi "batea joc de mine" spunand ca eu si cand voi muri voi fi imbracata in roz, si asa a ramas.
Pokemon Roz- acelasi coleg, din acelasi motiv

din cate am vazut si sucre(zaharel) ma face pokemon, dar el zice ca-s mica...T.T

de la prieteni :
Drac Impielit sau Coarne de Drac 21)- cica sunt mai rea ca un drac 21) si asa si e 3
Dulce ca o Lamaie/Lamaia - ca am toane 21

sunt cam multe nu ? 21) da stiu dar le vin ideeile asa pe moment 3 (si astea sunt doar cele pe care mi le amintesc 21) )
daca imi dati porecle nu ma deranjeaza insa argumentati Smile sa stiu si eu de la ce mi se trage(porecla) 21)
bye bye si pupici pupicpupic3pupicpupic
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

Porecle21 Ce nume de alint crazy aveti. De cand m-am nascut am primit foarte ult porecle, pe care nici nu le mai tin minte. Doar pe cele mai recente:
Sissi- Asta am primit-o de la o colega, fiindca in ora de info din greseala am gasit pe YouTube ceva cu Printesa Sissi. o.o
Jojo- De la tipa aia din Divertis Mall21 Tot de la colegi, dar acum si parintii imi zic asa xD
Josi- Asta-i varianta lui Zapa15 A combinat Jojo cu Sissi si asa a iesit. Dar numai ea are voie sa imi spuna asa19
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


Am mai primit cateva din pocirea celor vechi 21 :
1. Lulu 22... din Bubu o fata a pocit in Lulu 22. Nici nu stiti cat ma bucur ca nu ma striga asa.
2. Hira- zilele trecute eram foarte curioasa cum este numele meu in japoneza si am mai scurtat putin ceva si a iesit Hira.
3. Kira- s-a auzit prin clasa cum e numele meu in japoneza si o fata, mai uituca saraca 21, a pocit in Kira.
4. Lebi- mi-a dat o fata o poza cu o lebada si...am primit porecla 21
Si cam atat...imi place ca atunci cand primesc porecle nu prea sunt folosite, ca de' , poporului ii este mai usor cu prescurtarea numelui (Ralu) 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)