Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Este suuuuuper.
100.00%
6 100.00%
Este cam plictisitor...
0%
0 0%
Nu-mi place idea
0%
0 0%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Piramidă fără sânge ~ Începe

Miranda:

Am ajuns la scapi, sunt chiar in fata lor. Ochii mei incep sa aiba vedenii, il cad pe tata: parul brunet cu cateva fire arginti, zambetul larg si primitor, corp musculos, ochii stralucitori precum luna, dar in special, acele maini care ma imbratisau cu atata caldura. As vrea sa ma arunc in bratele lui, dar scapile pot avea capcane.

OCC: cine vrea

Hitomi:
O vad pe Miranda...Este ciudat..Parca ea plecase...Noi toti am iesit din labirint si suntem mai adanc in piramida...
[calm]-Miransa..Credeam ca ai vrut sa pleci.....De ce te uiti asa la scari?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Dylan:

Am vazut-o pe Miranda. Pai parca o lasasem undeva aproape de intrare. Deci, pana la urma e ceva de capul piramidei astea. Sau poate chiar este un blestem. Desi eu nu prea credeam in asa ceva, ideea mi se parea super grozava. Doar imaginati-va cat de tare ar fi sa fim blestemati. Bine , exceptand partea cu muritul si ranitul. Am ras in sinea mea, dar cred ca mi-a si scapat un chicot, deoarece toti s-au intors uitat la mine ca la un nebun.

OOC: cine vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Hitomi:
-Dylan ce ti se pare amuzant?
Il intreb eu calma crezand ca rade de cineva din grup...Chiar acum ii vine sa rada?!
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Nu sunt acolo... - spun inainte ca Dylan sa raspunda, adica, ce rost ar avea acel raspuns ? Niciunul... era pur si simplu un ras - Este un fel de reflecte, eu sunt la usa, chiar acum aveam de gand sa ies afara. Spun si am uit la scari, ei au inceput sa spuna ceva, dar ma concentrez prea mult in alta directie... Daca eu pentru eu sunt o reflectie, poate si tata a fost al fel... poate traieste...

OCC: cine vrea

Hitomi:
-Bine atunci , credeam ca ai sa vi cu noi sa gasesti mumia si poate pe tata tau ,dar trebuia sa stiu ca am insel! La revedere!
Spun si incep sa merg pe scari tot mai jos impreuna cu celalti.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

Le vad reflectia plecand, eu ma concentrez la treaba mea. Verific pietrele: arunc o bila si vad ce se intampla, mai arunc inca una ca sa ma asigur ca nu are acelasi dispozitiv ca podeaua, daca este in regula pasesc doar pe unde am aruncat... Am ajuns sus, teafara si nevatamata. Dar mare mi-a fost surprinderea cand am vazut...

OCC: cine vrea

Hitomi:
Nu stiu cum si de ce , dar parca o vad pe Miranda care este in labirint cu noi...Asa ceva este imposibil asa ca ma concentrez in continuare pe harta.
-Deci prima la stanga apoi la dreapta....
Zic apoi continuaind sa merg impreuna cu grupul.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miko:
-Devine plictisitor sa ne tot plimbam pe aici, parca ne-am invarti in cerc, sunteti siguri ca nu am grasit drumul? Pe mine sincer nu ma intereseaza de mamie, vreau sa ajung cat mai repede in camera comori pentru a vedea ce a vrut tatal meu sa gaseasca cu atata disperare, si de ce nu s-a mai intors.

OOC: Cine vrea

Hitomi:
-Mai avem de mers o vreme. Piramida a fost cinstruita foarte bine , astfel durmurile sunt lungi si incurcate. Momentan suntem la jumate , iar noi trebuie sa mai coboram. Conform tuturor hartilor Zara , adica unde se afla comoara este in cel mai adanc pasaj.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Piramidă fără sânge ~ Personaje Miranda. 5 2.672 04-09-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)