Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Este suuuuuper.
100.00%
6 100.00%
Este cam plictisitor...
0%
0 0%
Nu-mi place idea
0%
0 0%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Piramidă fără sânge ~ Începe

Hitomi:
-Da! Daca harta mea , combinata cu harta asta arata bine asta ar trebui sa fie drept inainte! Odata ce intram in labirint putem sa iesim pe partea celalalta cu ajutorul harti!
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Nu credeti ca ne cam grabim ? - spun dupa mult timp de tacere - Nici macar nu stim bine povestea... Voi chiar credeti ca o fata s-a nascut blestemata ? Este imposibil - toti se uita la mine - Acesta nu este un blestem... Poti sa vezi cu inima, ce nu vezi cu mintea... Va doriti atat de mult incat nu mai ganditi rational. Mai aveti putin si incepeti sa vorbiti de extraterestri...

OCC: cine vrea ( sunt numai spam, scrieti macar doau randuri jumate, ca am vazut mai multe care nici nu au un rand complet )

Hitomi:
-Daca nu era un blestem mama era afara din piramida , spre ghinionul meu recunosc. Crezi ce vrei ,dar eu iti spun ca este posibil. Nu de prosti au ridicat egiptenii piramida si au lasat capcane si avertizari si o poveste!
OOC: Miranda sau cine vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

- Eh, vom afla curand daca exista sau nu un blestem, daca poveste a aia este falsa vom iesi de aici vii, iar daca e adevarata vom murii impreuna. Mi-a facut placere sa va cunosc! -Spun eu in timp ce zambesc.

OOC: cine vrea?

Hitomi:
-Nu va muri nimeni pentru ca vom gasi afurisita de mumie si vom afla ce vrea Zara asa ca vom iesi intregi.
Zic in timp ce inaintez pe culoarul piramidei apropiindu-ne din ce in ce mai mult de labirint.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Cu siguranta este adevarata... - spun eu cu tot ironismul din mine - Pun pariu ca acum o suta de ani au venit extraterestrii si i-au ajutat pe egipteni sa ridice piramide. Daca ceilalti au murit, este din cauza la capcane... Mai am putin si vad o mumie cum se ridica si incepe sa ne ceara sa mergem cu ea la shopping ... Nu este logic ? Exista un singur lucru sigur, oamenii nu mor pentru ca a cunoscut o fata...

OCC: Kitsune

Ajunsesem cu toti in fata unei porti uriase, pe care erau alte heroglife, pare un fel de gicitoare.
-Ei bine... ce scrie? Va trebui sa facem vreun sacrificiu uman pentru a trece mai departe?

OOC: Cine vrea

Hitomi:
-Miranda , te rog sa nu mai fi ironica! Daca vrei sa-l gasesti pe taica-tau atunci fi ami serioasa!
Acum...Ma uit spre usa si citesc cu voce tare:
'Doar cea care intelege sentimentele Zarei poate intra...Acele sentimente de a pierde ceva ce iubesti fara sa vrei' Miranda cred ca tu esti aceea.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

Ma uit la ele cu seriozitate... Cred ca ele nu inteleg unde bat eu... De parca mie mi-ar pasa sa gasesc acea mumie, imi este de ajuns sa ma uit la o poza cu tata... Stiu ca nu o sa-l mai vad, m-am impacat cu acest gand.... Ele se uita la mine, Dylen se uita altundeva, cred ca el si-a dat seama de ce urmeaza sa spun:

- NU-mi pasa... face-ti voi asta... Eu nu vreau sa gasesc mumia...

OCC: Kitsune

Hitomi:
-Si daca nu l-ai pierdut de tot pe tatal tau constientizezi ca s-ar putea sa il ajuti daca mai este in viata? Crede-ma ca nu te-as pune sa deschizi poarta, dar sincer iti spun ca in acest moment suntem inauntru , iar daca una vrea sa iasa va muri , iar daca stam pe loc murim. Daca mergem ami departe este mai bine pentru toti , asa ca ce preferi?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Piramidă fără sânge ~ Personaje Miranda. 5 2.672 04-09-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)