Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Este suuuuuper.
100.00%
6 100.00%
Este cam plictisitor...
0%
0 0%
Nu-mi place idea
0%
0 0%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Piramidă fără sânge ~ Începe

Hitomi:
-Si daca nu ea a facut blestemul?
Intrebarea asta poate ca a lasat masca pe cei din jur , dar simteam si credeam ca aveam dreptate.
-Sa se fi nascut ea cu acest blestem? Eu une asa cred. Si povestea spune asa. Ca s-a nascut cu un blestem. De asta a fost ucisa si ingropata , iar piramida-capcana a fost facuta de egipteni ca frica lor cea mare sa nu fie scoasa afara. Tu ce crezi?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Cred ca merge - spun vag, inca ma gandsc la toate rasucirile de situatie - Daca blestemul a fost pus impotriva familiei ei ? Daca ea a fost blestemata inca inainte sa se nasca ? Poate tatal sau avea multi dusmani ? - gandul meu trece pe la fiecare parte a povestii ei si se bloceaza la un amanunt - Daca satenii stiau ca ea era blestemata, de ce s-au apropriat de ea ? Se spune ca ii omora pe cei pe care ii cunostea...

OCC: Kitsune

Renee:
-Logic ca i-ar ucide,spun eu venind ultima.Daca esti considerat o piaza rea,si ceilalti vor ca tu sa mori,e logic sa doresti si acelei persoane moartea.Urasti si vei fi urat,este simplu.Eu o inteleg intr-un fel,din cauza tatalui meu.
OOC:cine doreste,iertati-ma ca n-am mai postat,am avut cateva probleme
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Hitomi:
-Poate ca ea nu spunea. Adica pe bune , daca tu ai avea acest blestem cum ai putea sa zici cine esti. Sau poate ca nici ea nu stia adica poate ca nu isi dadea seama sau asa ceva..Nu prea mai am idei de dezlegare....
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Eu cred ca da... - spun si calculez bine ce aveam de gand sa spun, ca era destul de important sa nu gresesc, ca altfel eram pe o pista gresita - Nu exista blestem, asta este clar, acele hieroglife spuneau pe larg ca blestemul pe care il are Zara ne va ucide, dar de fapt nu puteam iesi din cauza unui mecanism, nu de la blestem... Eu cred ca este altceva, dar nu stiu un raspuns, poate l-ati vazut voi cand ne-am despartit... Acea usa, "Va intra decat cel ce simte durerea Zarei", dar nu s-a deschis la mine... eu ed asta ma refuzat, am incercat, dar nu am miscat-o... Dar de ce ?

OCC: cine vrea

Hitomi:
-Durerea Zarei...Durerea de a fi repsins de toti..Durerea de pierde pe toti din jur , durerea de nu mai exista iubire pentru tine..Asta e ceea ce trebuia inteles la Zara...Si durerea de a fi ucis de propria familie. Ea a fost ucisa de mama celui cu care a fost casatorita , dupa ce l-a ucis fara sa vrea.
OOC: Miranda sau cine vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Renee:
-Destul de greu,fiecare am trecut printr-o durere.Insa nimeni nu a trecut prin durerea Zarei.Chiar pare imposibil...
OOc:cine vrea
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Dylan:

-Hitomi. Jurnalul nu mentionaza nimic? Te rog da-mil sa-l vad.
Am luat jurnalul si am cautat ceva despre Zara. Sa vedem.
-Uite, spun. Asta pare util. Le arat pagina respectiva:
,,Usa s-a deschis din intamplare. Fraza scrisa de-asupra ei mentiona ceva despre durerea Zarei. Mie mi s-a deschis, desi nu pot intelege decat o parte din trairile ei , si anume partea cu pierdutul persoanei dragi. In astfel de momente ma gandesc a Dylan , la cum situati ar fi fost alta daca John ar fi trait. Oricum, eu si restul echipei tindem sa credem ca <<Durerea Zarei >> este o metafora. Nu stim inca la ce se refera, dar indiciile arata ca nu este vorba doar despre o durere in sine.

OOC: care vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Hitomi:
-Nu o durere trupeasca si nici sufleteasca......Sau poate nu este durerea...Este regretul , spaima , suferinta , emotiile negative! Cand stiai ca puteai sa faci altceva sau cand stiai ca mai bine ai facut asa...Durerea Zarei ar putea fi de fapt emotiile neagtive..Ma rog nu-i decat o idee.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

- Dar daca ,,Durerea Zarei'' este ceva solid. Da, stiu ce spune legenda si stiu ca usa s-a deschis datorita unor trairi sau sentimente. Dar daca cumva mai exista CEVA numit ,,Durerea Zarei'' . Ceva gen o bijuterie sau o amuleta sau... Ma rog. Iar daca prin ,,Doar cel care simte durerea Zarei'' se refera de fapt la persoana care are acel ceva in posesie.

OOC: cine vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Piramidă fără sânge ~ Personaje Miranda. 5 2.661 04-09-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)