Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Este suuuuuper.
100.00%
6 100.00%
Este cam plictisitor...
0%
0 0%
Nu-mi place idea
0%
0 0%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Piramidă fără sânge ~ Începe

Hitomi:
-Bine , dar daca gasesti o iesire din camera dupa ce o explorezi incearca sa dai de noi care o sa o luam pe drumul asta la iesirea din labirint. Si ai grija in regula?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

-Stati asa! Miranda spui ca din acea incapere a oglinzilor poti vede in fiecare camera in parte, nu ai observat ceva ciudat la niciuna dintre ele?
OOC: Miranda

Miranda:

- Nimic, toate se aseamana... Este foarte ciudat... Arhitectura acestei piramide este foarte complexa, chiar cred ca a ridicat-o extraterestri. Daca ati vedea ce vad eu, vati ingrozi. Piramida este impartita in patru, fiecare este exact la fel, acelasi rabirint peste tot... Cu siguranta exista si patru intrari, dar la niveluri diferite, pentru ca o parte a piramidei este mai sus, una mai jos. Cea in care sunteti voi este foarte aproape de subteran, este a doua in sus, a treia in jos. Dar nu arata unde este mijlocul piramidei, toate se opresc undeva, undeva unde nu pot sa vad.

OCC: Yuzu

Miko:
- Asta inseamna ca acel undeva este locul unde se afla comoara, care este cel mai scurt drum prin care pitem ajunge acolo?
OOC: cine vrea

Miranda:

- Asta este problema.. Nici nu stiu sigur daca exista o camera in mijlocul puramidei, doar ca toate se tremina drept, deci inconjoara in incapere... Dra eu nu pot s-o vad, nu stiu precis pe unde este drumul... Dar cred ca doar o singura parte a piramidei are usa, deci va trebui sa le luam pe toate la rand...

OCC: cine vrea

- Deci in camera aia cu comori ar trbui sa se afle si sarmofacul mumiei? Aceea e camera pe care o cautam nu?

OOC: cine vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

-Nu sunt un geniu dar cred ca se zice sarcofar, si pentru ce ai venit tu aici daca intrebi asta, eu caut comoara ceilalti mimia, deci prin urmare aceea e destinatia noastra. La drum!
OOC: cine doreste

Hitomi:
Mergeam impreuna cu grupul si totul mi se parea ireal. Piramida a fost o capcana de la inceput..Daca intrai nu mai iesai , iar blestemul acela avea o urma de adevar. Si totusi acest sistem a fost facut sa ne tina departe de mumia ce a fost trimisa in lumea de dincolo si inchisa aici fara voia ei. Ce dorea de fapt? Nimeni nu stie , dar vom afla indata ce vom ajunge la destinatie.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

- Si... ati vazut Seven mumies? intreb zambind.
Stiu a nu era cel mai bun subiect dar incercam doar sa fac o conversatie.

OOC: care vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Miranda:

- Cum de nu mi-am dat seama ? - spun dupa o perioada... Eram rupta de realitate, ma gandeam fara incetare la aceelasi lucru... la mumie. Ceilalti s-au intors si s-au uitat la mine, cred ca erau curiosi de ce doream sa spun- Cu siguranta acea mumie nu dorea sa omoare pe nimeni, ba mai mult, am citit mai multe inscripții care spun asta. Dar intrebarea este alta - acum sunt amutita, parca intrebarea era prea seaca si de asta nu iesea pe gura mea - De ce ar face un blestem ca sa ne omoare ?

OCC: cine vrea



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Piramidă fără sânge ~ Personaje Miranda. 5 2.661 04-09-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)