Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Our Game

#21
Heya XD. Intarziere, stiu vina unei pomeni :-" Asa. Deci wow O.o Iubesc faptul ca faci capitolele lungi si nu te plictisesti. Aleluia sper sa afle adevarul in urmatorul capitol. Sau macar tatal sa stie. Oricum se va intampla ceva interesant sigur. Cred. Sa nu ma grabesc cu decizii. Asa kawaii gemeni si baieti. Ma gandeam ca asa va fi din vis. Greseli... 2 sau 3 de tastare. Eh nimic important. E asa kawaii. E primul fic mpreg care il citesc si imi plac rau deja :)). Well... cam atat, multumesc mult mult de tot ca mai anunta de continuare.

Psycho XD :bye:

#22
Buna:>, am venit si eu intarziata ca deobicei:">. Merci mult ca mai anuntat:x.

So, a fost un capitol frumos:x, multumesc ca mai lamurit in legatura cu actiunea, dar asa sunt eu, putin mai grea de cap;)). Am vazut cateva greseli de tastare:-?, dar mie cam lene sa le mai caut.

In capitolul urmator o sa afle si "taticul" de bebelus:o3? Ce ma bucur ca sunt gemeni, chiar ma gandeam sa te rog sa fie gemenii;)). Tu cam il pui pe Jae [sper ca am prescurtat bine:)) ] sa aiba trasaturi de fata:-?, dar avand in vedere ca a crescut intre fete e bine.

Cam atat am avut de spus, spor la scris si multa inspiratie [te asteptam cu un capitol lung si frumos, asa cum sunt deobicei]. Sa nu uiti sa ma anunti si pe mine:o3

:bye:
[Imagine: YWk6O.jpg]

#23
Hello~îmi cer scuze de întârziere^:)^ mi-a luat cam trei zile să scriu capitolul pentru că parcă începutul şcolii mi-a luat tooooooooooaaaată inspiratia. Cred că o să postez mai rar acum, o să mă rezum la odată pe saptamână, îmi cer scuze celor care nu le place, dar e greu că am multe materii şi mi se acumulează multe de învăţat.
Despre capitolul acesta, nu ştiu, sper să vă placă :-? am încercat să-l fac cât de cât amuzant. Ah, da un nou personaj a fost introdus în acest capitoool ;;)


ka-wi-ba-wi-bo = piatră foarfecă hârtie.
- nu ţtiu cât de bine am explicat jocul:)))

oppa = formă de adresare în cazul fetelor la barbatii mai mari decât ele.

annyeong = salut pe coreeană.



βεκi - Hello there sweetheart *hugs* mutumesc de comentariul lung. :)) Well, am spus că Eunhye nu e cine pare a fi ;;). Am spus prin capitol că o să aibă doi baieti, citisem undeva pe net că dacă ai gemeni, fată si baiat, fata are de suferit putin ţi în burtică şi după ce se naşte şi am zis că mai bine să fie doi băăăăieti. Da, Minnie şi Sicachu [Jess] sunt superbi împreună :)). Sper să îţi placă acest capitol*hugs*

Addeh. - Hi there *hugs* Vreu să îţi repet şi ţie, doamna Han nu e cine pare ;;) . Yunho e o persoană bună, dar cam prea arogantă, oricum o să se schimbe pe parcurs. Multumesc că te oboseşti sp citeşti :))). *hugs*

Kt.Kat - Aw, Cri, multumesc de comentariu. Sunt foarte neatentă când scriu capitolul şi sinceră să fiu, nu mă prea interesează greşelile, deşi ştiu că ar trebui să mă intereseze, eu mai mult vreau să fac un capitol care să placî cititorului, o să încerc să reduc, dar nu promit mult :)))). Mă bucur că receptezi bine emotiile şi iubirea din jurul lui Jaejoong. Mutumesc că citeşti. *hugs.

yaoi maniac - Hello there, honey multumesc de comentariuuu D:

dot dot curve :) - Hi ! Well, poate să ceară custodia copiilor chiar dacă nu sunt casatoriti, până la urmă sunt ai lui, deşi ar putea să încerce nu sunt foarte sigură că ar primi-o, dar legal are acel drept. Multumesc de comentariu, dear *hugs*

Psycho XD - Hello ! *hugs* Well, dear, îmi cer scuze, dar nu o să se afle adevarul gol goluţ, aştept un moment mai mareţ pentru adevar. :))) multumesc că citeşti !

ȯMissDark«╝ - Hiii ! Well, da, l-am facut pe Jaejoong mai girly, dar tot e draguţ :)))) sper să îţi placă capitolul acesta. Şi nu, Yun nu află că sunt copii lui xD. Multumesc că citeşti ! *hugs*

sarah chan - Oh new reader ! Hello there, sweetheart ! ;3 Mă bucur că îţi place ! Ştiu Jaejoong şi în realitate e o dulceaţă de barbat. Multumesc că citeşti ! *hugs* Btw, ai putea să încerci te rog să scrii mai mult la comentarii ? La orice fic postezi scrie peste 3 rânduri şi spune-i scriitorului o parere mai detaliată ;3 thank you.



BTW Inspiraţia mea e -> JYJ - In Heaven

Da, a aparut In Heaven de la JYJ full MV, da l-am revazut de 10 ori într-o oră şi da i freaked out i was like aksdhsakjdhkashdkas ;-; şi albumul e atât de omfg e atât e superb. Jaejoong e un geniu când compune melodii si când le scrie ;3 deja e nr 1 în toate charturile albumul. I'm a proud fan ! :)))





Capitolul 4

Am terminat cu difictulate cina din cazuă că eram stresat. Nici nu mi-am dat seama că îi promisesem lui Yoochun o explicatie pentru burtică, dar nu aveam niciuna. Adică aveam, adevarul putea fi spus, dar nu e cea mai potrivită optiune. L-am strigat pe Changmin care a venit rapid în bucatarie urmat de Jessica. Presupun că mi-au simtit nervozitatea din voce şi s-au speriat. Îndată ce m-au vazut că eram bine s-au calmat. M-au ajutat să duc farfuriile în bucatarie pe a mea lasând-o acolo. Nu aveam de gând să mânânc cu ei la masă. Când le-am aşezat toate am dat să plec dar am simtit cum m-a prins cineva de mână, m-am întors doar ca să-l vad pe Junsu zâmbindu-mi.
- Jae-ah, unde pleci? m-a întrebat curios
- Nu am să mânânc cu voi la masă.
I-am spus scurt fară să stau pe gânduri. Poftă de mâncare oricum nu mai aveam din moment ce l-am vazut pe Yunho. Mi-am mutat privirea spre el şi l-am vazut uitându-se la mine surprins. M-am uitat înapoi spre Junsu zâmbind şi mi-am tras mâna din strânsoarea lui. Am dat să mă întorc din nou să plec dar i-am auzit vocea lui Yoochun chemându-mă, era rece şi calmă.
- Unde crezi că pleci ? Ai nevoie să îmi dai nişte explicatii, să nu crezi că poti să fugi de data aceasta.
Am luat o gură mare de aer şi m-am întors fixândul cu ochii şi i-am raspuns pe acelaşi ton cu care mi s-a adresat.
- Nu cred că Junsu şi Yunho-shii ar fi confortabili cu mine la masă. Yoochun-ah, te-ai uitat la mine ? Sunt însarcinat ! Nu vreau să le stric pofta de mâncare doar pentru că stau cu mine la masă. Explicatia o să ţi-o dau după ce mânânci şi aşa eşti doar piele şi oase.
- Încetează să mai vorbeşti prostii ! Tu te auzi macar ? De ce să le fie scârbă de tine ? Doar pentru că eşti putin mai diferit decât ei doi ? În plus, e casa ta ce naiba !
A sarit ca ars Changmin. M-am uitat la el ca semn să tacă, deşi nu cred că avea de gând să facă acest lucru până când Jessica l-a prins de mână. Minnie s-a uitat catre Yunho care privrea mâncarea din fata lui. În momentul acela mi-a venit să îl iau de urechi pe Changmin, ar trebui să fie putin mai subtil în cazuri de genu. Am oftat şi m-am dat batut spunându-le că mă duc să îmi aduc farfuria. M-am dus încet şi am venit încet, ca să mai trag de timp, ştiam că trebuia să mânânc dacă stateam la masă cu ei, de asta avea să se ocupe Jessica, ea e cea care mă face să mânânc mai tot timpul, pe motivul că am doi copii în burtă şi trebuie să mânânc dublu decât deobicei. M-am aşezat lângă Jessica şi am început să mă joc cu spaghetele. Mi-am ridicat privirea discret catre ceilalti şi i-am vazut că mânâncă în linişte, macar am nimerit să fac mâncare bună. Am simtit-o pe fată lovindu-mă cu cotul în mână, era semnal că trebuia să mânânc. Am luat o îmbucatură din spaghete forţându-mă să le mestec. Am repetat aceaşi actiune de cinci ori iar apoi m-am ridicat de la masă. Nu aveam să mă fortez să mânânc dacă nu îmi trebuia. M-am uitat catre Yunho care mă privea curios. Mi-am dat ochii peste cap şi mi-am continuat drumul spre bucatarie. După ce mi-am pus farfuria în maşina de spalat vase m-am dus spre frigider să iau nişte fructe ca să le curăţ să mâncam ca şi desert. Parcă aveam iar poftă de pere cu maioneza. Am început să curăţ prima dată merele şi perele, apoi am trecut la portocale iar ultima dată la banane, din moment ce se oxidau mai uşor şi le-am stropit cu putină zeamă de lamâie ca să se pastreze. Le-am pus toate pe un platou şi apoi m-am dus spre frigider pentru a-mi lua maioneza. E ciudată chestia aceasta cu perele şi cu maioneza, nici nu înteleg de ce îmi trebuie aşa ceva, adică e scârbos când vezi dar parcă îmi dă aceeaşi senzatie de placere când o mânânc la fel cum o face şi ciocolata. Mi-am curăţat altă pară şi mi-am pus maioneza pe ea. Am muşcat din ea fericit în timp ce am scos un sunet ce semana mai mult a geamat deoarece îmi satisfacusem pofta. Am simtit pe cineva în spatele meu şi m-am întos pentru a-l vedea pe Yunho uitându-se la mine suspicios şi avea o rumă de roşeaţă în obraji.
- Ce? Nu ai fost niciodată însarcinat şi să ai pofte ?
M-am rastit la el iar apoi mi-am dat seama ce am spus. Mi-am dat uşor o palmă peste frunte şi am muşcat din nou din pară.
- Desigur că nu. Eu sunt cel însarcinat aici. Şi totuşi poti să nu te mai strecori în spatele meu şi în bucataria mea ? Dacă tot aşa o ţii o să mor înainte să-mi nasc copii !
L-am certat fară să îmi pese. Ce naiba ! parcă îi spusesem să stea departe de mine şi el tot se vine în bucatarie. Ce vrea să mă închid în cameră şi să nu ies până nu pleacă ? Poate asta ar fi mai bine. I-am studiat fata, parea că vrea să-mi spună ceva dar se gândea dacă să o facă sau nu. Mi-am dat ochii peste cap, devine deja un obicei şi m-am dus spre masă pentru a lua tava cu fructe vrând să mă întorc în sufragerie dar vocea lui m-a oprit.
- Copii ? l-am auzit întrebând.
- Da, copii, aştept gemeni.
I-am raspuns fară să mă gândesc şi fară să mă întorc catre el. Vroiam să-l înteb de ce îi pasă ? Nu ar trebui să mă evite şi să se întoarcă la draguta de Seulgi ? Mi-am scuturat uşor capul şi am plecat din bucatarie. Am sunat ca şi un amant gelos.
Când am intrat în living room, unde am presupus că s-au dus invitatii dacă au terminat de mâncat. Mi-am pus cel mai frumos zâmbet posibil pe buze în acele momente şi am pus tava pe masa, apoi m-am dus să mă aşez lângă Minnie şi Jessica. L-am observat pe Yoochun privindu-mă intens şi mi-am dat seama că era timpul pentru explicatie, pe care eu nu o aveam. Am privit cuplul din stânga mea îngrijorat, care mi-au întors o privire la fel de îngrijorată. În acest timp a intrat şi Yunho în încapere.
Pamântule, deschide-te şi înghite-mă ! Am gândit în timp ce am început să-i muşc buza inferioară. Vazând că pamântul nu mă ascultă am decis să scot prima prostie care îmi vine în minte pe gură.
- Inseminatie artificială.
Am raspuns unei întrebari care nu a fost pusă, dar ştiam că trebuia să raspund. I-am vazut ochii prietenului meu marindu-se la fel şi cei a lui Junsu. A scos un „poftim” stins pe buze. I-am simtit şi pe Minnie şi Jess încordându-se, nu cred că se aşteptau la asta, defapt nici eu nu mă aşteptam.
- Da, am zis că viata mea e prea plină de singuratate şi vroiam un copil. Sunt gay, aşa că să-l am cu altă femeie nu e o optiune, aşa că am profitat de acea ciudăţenie cu care m-am nascut şi uite-mă, o să fiu mamă, adică tată, adică stai, o să fiu parinte.
Am mintit cu neruşinare la tot înafară de un lucru, acela că sunt singur, caci aşa şi este. Mi-am mutat privirea de la Yoochun şi Junsu la Yunho, care parea la fel de surprins şi parcă dezamagit. Am rânjit în sinea mea, acum şi-a dat seama că am mintit când i-am spus acele vorbe cum că m-am culcat cu mai multe persoane. Ar trebui să-mi pară putin rau pentru el, nu-i aşa ? Din pacate, nici lui nu i-a parut rau de mine, aşa că ochi pentru ochi şi dinte pentru dinte.
- E cea mai prostească decizie pe care ai facut-o în viata ta !
A sarit Yoochun furios de pe canapea. Ştiam că nu avea să o ia aşa de uşor. Mă cunoaşte mai bine de atât şi ştie că mereu am evitat să vorbesc despre problema mea, ca şi cum nu aş accepta-o şi nu e logic ceea ce am zis eu, că mi-am facut inseminatie artificială. A fost singura scuză plauzibilă care mi-a trecut prin minte. Am vrut să râd şi să îi spun adevarul, dar în loc de asta mi-am început prfacatoria şi m-am uitat la el de parcă mă simteam ranit. L-am vazut luând a gură de aer şi apoi a continuat să vorbească.
- De ce nu îmi spui adevarul ? Jae-ah, ştiu că te-a ranit cineva şi ţi-a facut acest lucru. Te cunosc prea bine ! Tu nu eşti persoana care vrei să pari. Mereu ai vrut să te fereşti de ideea că ai un uter şi că eşti mai ciudat ! Mereu ai spus că vei avea copii, dar nu o să-i naşti tu ! Ce naiba s-a schimbat ? Ce te-a facut să te ragzândeşti ? Nimic ! Pentru că minti ! Spune-mi ce s-a întâmplat şi jur că îl voi ucide pe acel barbat.

Se apropia de mine în timp ce vorbea. Eram mândru, mă cunoştea atât de bine, nu degeaba suntem suflete pereche. Nu mă aşteptam la mai putin din partea lui. Am început să plâng, eram conştient, dar nu mă puteam mişca deloc. L-am simtit cum m-a îmbrăţişat iar eu l-am strâns mai aproape de mine. Aveam neboie de aceea îmbrăţişare din partea lui de ceva timp. De noaptea în care Yunho şi-a facut de cap cu mine, nu mi-am dat seama decât acum, când îl îmbrăţişam câte nevoie aveam eu defapt de el.

Yoochun-ah, cum aş putea să îţi spun adevarul ? Cum aş putea să îl dau de gol pe Yunho ? Nu vreau să îţi stric prietenia cu el, nu vreau să stric DBSK, pentru că te cunosc la fel de bine cum mă cunoşti pe mine şi ştiu că nu vei fi liniştit până când el nu va plati, într-un fel sau altul.

L-am împins uşor pe cel mai bun prieten al meu din imbrăţişare şi i-am zâmbind ştergându-mi lacrimile. I-am mângâiat obrazul în timp ce-l priveam adânc în ochi. I-am luat mâna şi i-am pus-o pe burtica mea facându-l să simtă că era ceva acolo, înauntrul meu.

- Chun-ah, mi-a fost dor de tine, în timpul acesta m-am schimbat, în aceste cinci luni mi-am schimbat perspectiva vietii. O să am doi copii, Chun-ah, gemeni, baieti. Nu contează cum am ramas însarcinat, ci că port în pântece nişte copii nevinovati. Nu trebuie să-ţi fie milă de mine gândindu-te cum am să mă descurc, pentru că mereu, oricât de greu mi-a fost am putut trece peste toate. Datorită ţie şi familiei mele, Yoochun, tu m-ai facut puternic fiind lângă mine mereu şi sprijinindu-mă în toate, aşa că vreau să te rog ceva, fi şi de data aceasta lângă mine, pentru copii mei.

Mi-am muşcat buza inferioară şi m-am uitat spre Yunho discret, parea inconfortabil, apoi m-am uitat catre Junsu, Changmin şi Jess, care erau serioşi privindu-ne pe mine şi Yoochun. M-am uitat iar la prietenul meu cel mai bun care acum îmi zâmbea, ochii lui exprimând un calm care înainte nu il avea. Şi-a pus mâna pe capul meu şi mi-a ciufulit parul.

- Bineînteles că voi fi lângă tine în acest timp, crezi că poti scapa de mine aşa uşor ? Şi doi baieti ? Nu îmi vine să cred ! Ştii Jaejoong că nu îţi vreau raul, ci doar binele, nu m-am aşteptat ca tu să vrei să ai copii ... mai ales acum, la douazeci şi trei de ani să fi mama, adică tata, în fine mă întelegi tu.

A spus râzând şi eu m-am alaturat lui curând. Ştiam că avea să lase de la el, e prea sufletist, de aceeaa m-am folosit şi de copii. Nu am ce să-i fac decât să mint, nu că aş vrea să-l protejez pe Yunho de furia lui Yoochun, ci pe prietenul meu cel mai bun, ca să nu fie dezamagit de liderul pe care îl admira atât de mult. Deşi îi ştie defectele lui Yunho, niciodată nu a încetat să-l respecte şi nu vreau să stric relatia lor.
M-am uitat spre restul persoanelor care erau în încapere şi brusc m-a luat o durere de cap. Jessica a vazut prin mine şi a ştiut că mă doare ceva, într-o secundă a fost lângă min dându-l la o parte pe Yoochun şi ajutându-mă să mă ridic de pe canapea.

- Noi mergem în cameră, Jaejoong trebuie să se odihnească. O să ne mai vedem altadată.

Am auzit-o spunând, dar nu am avut nicio forţă să o aprob. Le-am zâmbit celorlalti ca semn că-mi pare rau şi m-am dus în cameră sprijinindu-mă de fată. O tot auzeam că spunea ceva în şoaptă, probabil alt monolog de al ei, sunt cam frecvente în ultimul timp. Odată de am ajuns în cameră m-am întins în pat şi am adormit.


***

Nu îmi venea să cred că sunt aici şi purtând asta. De ce m-am lasat oare convins, defapt pacalit sau mai bine zis obligat să port aşa ceva ?

*Flashback*

Eram în apartamentul meu uitându-mă peste ceva carte despre îngrijirea bebelaşilor, la doar cinci luni şi jumatate, Jessica a insistat să mă documentez din timp. Avea dreptate într-un fel, dar eu aveam chef să dorm şi iar să dorm. Dintr-o dată am auzit uşa de la intrare deschizându-se şi apoi trântindu-se şi nişte paşi rapizi venind spre living room. Mi-am întors capul doar ca să o vad pe Jessica rânjind ca o nebună. Am clipit des şi m-am uitat ciudat la ea, avea ceva în cap sunt sigur. Ultima dată când am vazut-o aşa a fost când ne-am înteles să nu îi gatim lui Changmin când venea de la repetitii, aia a fost o pedeapsă pentru că a încercat să o facă geloasă.
S-a apropiat de mine punând pungile care le avea în mână lângă sofa. Şi-a înlocuit rânjetul cu un zâmbet fermecator, nu am putut decât să înghit în sec, avea ceva în caputul ei şi nu îmi placea deloc.

- Jae-ah, hai să jucam ka-wi-ba-wi-bo* ! Care pierde trebuie să îndeplinească o pedeapsă din partea celui care câştigă. Şi nu poti refuza dacă nu îţi place „pedeapsa”.

Am privit-o uşor ironic cu o sprânceană ridicată, dar apoi am dat din umeri şi am acceptat nu avea să mă facă să fac nimic ciudat, aveam o conditie mai specială. Am început să jucam, amândoi dadeam tot piatra şi hârtie. După patru ture eu am facut greşeala de a arata hârtie în timp ce ea a prins ocazia şi a aratat foarfecă, facându-mă să pierd. S-a ridicat de pe sofa ţopaind de fericire, după câteva secunde s-a oprit şi s-a dus să ia pungile care le lasase când a venit. Din ele a scos nişte haine de femeie şi o perucă brunetă. M-am uitat stupefiat încercând să-mi dau seama că dacă am dreptate în ceea ce priveşte acele lucruri. Am vrut să deschid gura să zic ceva dar mi-a luat-o înainte.

- Ştii, de când te-am vazut prima dată mereu am vrut să vad cum îţi stă îmbracat ca şi o fată. Ai un corp şi o faţă demne de invidiat. Talie foarte îngustă, picioare lungi, ochi mari, buze roşii, nas ascutit, par prea frumos să fie real. En fin, ce şi-ar dori o fată pentru ea. Aşa că, azi ca şi pedeapsă trebuie să vii cu mine în mall, îmbracat ca şi o fată.

A spus zâmbind iar eu m-am abtinut să nu încep să strig prin casă. E nebună ? Înteleg că sunt gay, ca sunt uke-ul, dar nu sunt femeie ! Chiar dacă am uter, nu sunt femeie ! Am penis, în numele ursuletilor de pluş ! Ce am facut să merit asta ?


*End of flashback*

Aşa s-a întâmplat tot. Dacă eram mai atent nu eram aici, cu blugii aceştia strâmti care mă fac să umblu ciudat din cauză că îmi strâng prea tare „jucariile” şi cu bluza acesta mulată prin care mi se vede burtica şi cu peruca, pe lângă toate acestea şi fardat. Eu eram nefericit. În schimb Jessica era în al noualea cer, avea cu cine să se plimbe prin toate acele magazine de femei, acum înteleg de ce Changmin mereu refuza să meargă cu ea la cumparaturi. E o maniacă ! În timp ce ea proba ceva rochie eu m-am gândit să mă duc să îmi iau un suc de piersici, îmi era tare poftă.
Am mers până la cel mai apropiat stand cu racoritoare şi am cerut ceea ce am vrut, iar pentru Jess am luat o înghetaţă de ciocolată, se plângea mai devreme că vroia una. M-am dus înapoi în magazin dar nu am vazut-o pe acolo şi nici în cabina în care era când am plecat eu. Am ieşit grabit din magazin să o caut şi nu m-am uitat pe unde umblam şi din greseală m-am împiedicat, dar am reuşit să nu cad însă sucul meu de piersici s-a varsat pe o domnişoară. Am început să mă panichez şi am început să îmi cer scuze.

- Uită-te ce ai facut ! Nu ai ochi ?! Ştii cât coastă o bluză de genu ? Presupun că nu ştii, oamenii de doi bani ca şi tine nu ai nicio idee despre astfel de lucruri. Cum o să mi-o cureti ? Hm ?

A început să ţipe la mine ca şi o descreierată. Ce naiba era cu ea ? M-am uitat urât la ea şi atunci când a observat acest lucru şi-a ridicat palma şi m-a pleznit. A usturat ca naiba şi sunt sigur că avea să ramână o urmă roşie câteva zile.

- TU ! Papuşă siliconată !

Am auzit pe cineva strigând din spatele meu, vocea am recunoscut-o ca fiind a lui Jess. Era nervoasă rau de tot după cum a numit-o pe acea femeie care m-a pleznit.

- Cine te crezi tu să plezneşti oamenii aşa ? Cine ? Ha ? Nu vezi că e însarcinată ? a spus Jessica repede şi încurcat din cauza nervilor.
- Mai, mai dacă nu e Jung Jessica. Cum de aperi mai nou sarantocii ? a întrebat bruneta din fata mea.
- Seulgi, se vede că nu ştii să faci diferenta între cineva care are clasă şi cineva care nu are. Desigur, tu eşti în clusă în ultima categorie, te-ai coborât atât de jos încât să plezneşti femei gravide ! i-a raspuns Jessica.

Femeie gravidă ? Tocmai m-a facut femeie ? Stai, asta nu ar trebui să-mi pese în momentul acesta, totuşi de unde mi se pare mie cunoscut numele de Seulgi ? Kim Seulgi ? Jang Seulgi ? Bae ... Bae Seulgi ! Mi-am marit ochii în timp ce m-am uitat spre acea fată, deci ea era frumusetea despre care toată lumea vorbeşte. Oare de ce nu am fost în stare să o recunosc ? Faimoasa logodnică a lui Jung Yunho ! Care nu era aşa frumoasă.

- Jessica, Seulgi ce se întâmplă aici ?

Am auzit o voce groasă şi senzuală în acelaşi timp. Am recunoscut şi această voce. Cum să nu o recunosc. Jung Yunho. Desigur, unde e Seulgi e şi Yunho. Am vazut-o pe Seulgi schimbându-şi expresia fetei într-una plină de inocenţă şi a fugit la el.

- Oppa*, idioata aceea a varsat suc pe mine ! Uite ! E alb, nu mai iese !

Câtă prefacatorie, frate ! Şi eu care credeam că e mai bună decât toate celelalte printese din societate, da pe când e la fel ca şi altele. M-am întors cu fata spre ei şi i-am fixat cu privirea. Tipa tot încerca să pară adorabilă în fata lui Yunho. Scârbos ! De aceea nu-mi plac mie femeile !

- De ce nu îi spui şi ce ai facut tu ? De ce nu îi spui că ai pleznit-o şi ai umilit-o ? Dar nu ! Tu trebuie să faci pe victima să cazi bine în fata lui Yunho. Te-ai uitat macar dacă e însarcinată ? Nu ! Dacă o loveai şi cadea şi păţeau ceva copii, ce te faceai ? Crezi că dacă tatal tau are bani puteai să scapi ?
-
S-a rastit Jessica nervoasă iar eu am prins-o de braţ ca nu cumva să sară să lovească. Apoi mi-am simtit înghetata luată din mână şi s-a smâcit din strânsoarea mea fugind spre cuplul din fata noastra iar înghetata aterizând în capul fetei. A trebuit să îmi muşc buza ca să nu încep să râd. Deşi mi se pare urât ceea ce a facut, tot mă bucură ! E ceva rautacios din partea mea ?
Am clipit rapid cand am observat că s-au luat la bataie. Doamne ! Am mers şi eu spre fete ca să încerc să le despart, Yunho facând la fel. Din greşeală Jessica mi-a smuls peruca şi a aruncat-o pe podea eu ramânând cu lungimea naturală a parului meu. Am vazut că s-au oprit din încaierare şi acum se uitau toti trei la mine. Am zâmbit fals şi m-am uitat spre podea. Ce ruşine, frate ! Un barbat însarcinat, cu peruca luată de pe cap, îmbracat în haine de femei.

- Jaejoong ? l-am auzit pe Yunho spunâns şi mi-am ridicat privirea spre el.
- Annyeong*! am spus pe un ton inocent.

L-am vazut înghitind în sec şi a prins-o pe Seulgi de mână şi a început să înainteze spre mine.

- Seulgi, cere-ţi scuze. Acum !

A spus pe un ton autoritar şi rece. Am fost gata să protestez, nu aveam nevoie de scuzele ei false, dar s-a uitat la mine facându-mă să tac. M-am uitat spre fată care încă era în şoc de ceea ce i-a cerut prietenul ei să facă. M-a fixat cu o privire plină de ură şi am auzit-o spunând un „îmi pare rau” tras de coadă, nu am avut timp să îi raspund deaorece Jessica s-a pus în fata mea.

- Nu avem nevoie de scuzele ei de doi bani.

I-a spus repede si s-a întors spre mine aranjându-mi peruca pe cap. A zâmbit satisfacută iar apoi şi-a luat pungile de jos şi mi-a spus să mergem. Pe când să facem câţiva paşi, Jess s-a întors din nou spre cei doi.

- Şi să ştii, dragă Seulgi, familia lui Jaejoong e a doua din tară ca putere şi bogăţie. E cu mult în fata tatalui tau, dacă nu mă crezi, întreabă-ţi adoratul tau tată cine e Kim HyoRim şi vezi ce raspuns primeşti. Distractie placută în continuare !

Apoi a venit iar spre mine râzând, nu m-am putut abtine din a zâmbi la cât de prostuţă era uneori, să se ia la bataie pentru mine cu o fată într-un spatiu public, ea, fiind o figură publică foarte cunoscută. Totuşi a avut dreptate, dacă cumva mă trântea jos, puteau să păţească ceva copii şi atunci nu mi-aş fi iertat-o.
Când am ajuns acasă am fost întâmpinati de Minnie, care s-a speriat la cum arata Jessica, adevarul e că nu a stat să se aranjeze deloc după încaierare. În timp ce fata s-a dus să facă un duş eu i-am explicat lui Changmin ce s-a întâmplat în mall. În acea seară, Changmin nu a facut altceva decât să o felicite pe Jessica pentru lectia care i-a dat-o lui Seulgi şi pentru că m-a îmbracat cu haine de femei. Era ceva de felicitat la ultima parte ?



A doua zi devreme m-a trezit soneria de la uşă, m-am dus să deschid doar pentru a gasi un pachet mare lasat la uşa mea. L-am luat de jos şi am închis uşa în urma mea. Am pus pachetul pe masă şi m-am uitat curios la el gâdindu-mă cine l-ar putea trimite. Am dat din umeri şi am început să-l desfac, înauntru erau alte două cutii şi un bilet, am ignorat biletul şi am deschis cele două cutii, una avea în ea multe, multe, multe bezele de capşuni, când le-am vazut mi-au trebuit îndată, am luat două şi l-am bagat în gură mestecând fericit. Mi-am mutat privirea spre cealalta cutie şi am deschis-o doar ca să vad un tort de ciocolată, am scos un sunet plin de entuziasm şi m-am dus în bucatarie după un cutit ca să-mi tai din el.
După ce am mâncat două felii de tort şi încă cinci bezele mi-am adus aminte de biletul care era împreună cu cele două cutii. M-am ridicat de pe canapea şi m-am dus spre masă unde era biletul. El era pus într-un plic alb care nu avea nicio semnatură, am scos biletul şi nu am putut decât să mă holb la mesaj şi la cine l-a trimis.


Un mic gest pentru a-mi cere scuze în locul lui Seulgi. Sper să îţi placă.

J.Y.

P.S : Yoochun a fost cel care mi-a spus ce îţi place să mânânci.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#24
Yaaay. Scoala asta :(( toti o uram. Strica si yaoiu nesimtita de scoala X(. Well sa revenim. Yaaay ce ma bucur ca a venit next-ul. Topai ca un iepure de fericire. Wow ce kawaii e cand incearca sa minta :)) chiar daca nu prea ii iese. Mama deci stiam eu ca tampita aia de logodnica ma va enerva dar nu eu Batman Batman sa nu ii pregatesc acum cosciugu. A iesit destul de comic capitolul XD greselute... din cauza ca scriam la amte nu pot vedea acum greselile :)) ce sa mai zic in afara ca si acest capitol a fost la asteptarile mele, poate chiar mai mult si ca de abia il astept pe urmatorul.

Psycho XD :bye:

#25
Sincer nu cred că sunt în stare să comentez foarte mult. .___.
Chiar vreau fiindcă am de spus multe, dar o să mă mai reduc, de ce? Fiindcă: şcoala mă oboseşte şi sincer nu ştiu când au să treacă testele acestea de început... prea multe de recapitulat. *crys*

O să încep prin aţi spune că ai avut câteva greşeli minore, eu aşa le-am văzut şi poate unele de semne... cred. Off, creieraşul meu nu poate gândi cum trebuie, cred că mi s-au dereglat rotilele.
În fin` lăsăm situaţia mea pe care cu toţi o aveţi, da şcoala de ea vorbesc. Oricum nu mai pomenesc că mor. : ))
Şi revin: mi-a plăcut capitolul, însă l-ai cam fragmentat de multe ori nu crezi? Poate e din cauza programului în care scrii, dar sincer încearcă să nu mai laşi spaţiu între dialog şi descriere, doar desparte atunci când vrei să scurtezi povestea.
Capitolul a fost lung, aşa le faci văd că, îmi place mult, am ce citi. :3 Şi povesteşti frumos, doar încearcă să fi mai atentă la semne şi greşeli. Cu toate că spui că nu te prea preocupă asta, cam ar trebui. Fiindcă nu cred că ai putea sau ai vrea să citeşti un fic cu multe greşeli sau maxim 10 sau 20... Na aporximativ. În fineee...
Păi în rest pot spune că vreau nextul. Deja sigur am să-l ador. :3 Succes!!

#26
Stiu scriu putin...am prostul obicei de a citi pe la ore tarzi in noapte.
Dar sa revin la fic. Noul capitol e extraordinar, mi-a placut foarte mult, si ma bucur ca ai rabdarea sa scri atat de mult intr-un capitol, am de citit.
Jae e tare dragut, mi-l si pot imagina cand a incercat sa minta, Kawaiii. si Jess, bravo fato, tipa o merita din plin din mainile lu' jess a scapat dar daca era sa o infoi eu nu scapa pana nu se alegea cu vanatai de toata frumusetea >:) (sunt cam diabolica cand vreau :))). Oricum Yunho sa caste ochii sa vada ce scorpie are ca logodnica, o prefacuta de prima clasa.Intru eu in fic si o omor daca se mai leaga de Jaejoong, mai ales daca patesc ceva gemeni din cauza ei :@. Gata deja am luato razna :D. Astept cu nerabdare continuarea :*
[center]We all have an angel that takes care of us
[Imagine: x4enaw.jpg][/center]


#27
Nu m-ai anuntat :| reao >:p :))
Nu mai conteaza...
Ce dragut din partea lui Yunho sa-i trimita lui Jaejoong acel pachet cu dulciuri, mai ales ca acelea erau si preferatele lui, chiar daca asi fi preferat sa fie un alt mesaj scris pe el :x nu acele in care isi cere scuze pentru prietena lui...
Mult succes in continuare! :*
Anunta-ma cand postezi iar, te rog!!!

hugzz!

#28
Shit -.- Scuză-mi întârzierea, darling *hugs* Citisem capitolul din prima zi în care l-ai postat, dar faza nasoală e că nu am avut timp să las şi un comm - yeeeeeaaah, şcoala, mai degrabă, liceul :]]
So, nu am mai zărit greşeli aşa importante, izbitor de importante, doar câteva, cele micuţe de tastare xD
ÃŽn fine ^^
Capitolul mi s-a părut funny şi cred că ştii deja la ce mă refer :)) Tocmai la faza cu Seulgi. Mamăăă ! >:) Deci, parcă eram de faţă : )) Mi-ar fii plăcut să-i torn eu suc în cap, nu bietul Jae + că mai era deghizat şi-n femeie. Genială costumaţie btw *laughs*

Oh oh, şiiii, mi l-am imaginat pe Yunho, precum un prinţ călare pe un cal splendid, alb, alergând către Jaejoong pentru a-l salva de scorpia aia. Mda. Realizezi că n-o suport, right ? :>
Citat:P.S : Yoochun a fost cel care mi-a spus ce îţi place să mânânci.

>:P f**k off . Că el nu putea doar să ghicească, hm ??
Totuşi, a arătat ceva interesa faţă de ' victimă ' şi asta mi-a plăcut. Îmi place Yunho <3 Btw, mă crezi că, de când cu ficul tău ascult întruna melodiile celor de la DBSK ? Gooooooodddddddd ! o.o Încep să-l ador, ba nu, să-l IUBESC pe Yunho - really hot ofc *drooling*

Mda.
Aştept cu mare, mare nerăbdare următorul capitol. Vreau ceva scuze din partea seme-ului, dar şi yaoi binînţeles. Hai că ştii :>

EDIT : Cum adică dna Han nu e ceea ce pare ?! S nu îmi spui că-i vreo babă nesuferită ! O scorpie care-i vrea răul lui Jae ~! O.O God, deci trebuie să mă lămureşti .

#29
Hello, there girls/boys [deşi nu-s foarte sigură că sunt baieti care-mi citesc ficul :)). Am venit cu capitolul 5, după o întarziere majoră. Nu, nu înjurati şcoala, a fost vina mea, mi-a fost cam greu să scriu capitolul pentru că nu eram decisă de ce şi cum, dar până la urmă mi-am gasit inspiratia într-un videoclip cu Jaejoong facut de fani [am să pun link-ul mai jos pentru curioşi].
Sper să vă placă încercarea mea de capitol cât de cât bun. Am stat şi am recitit de două ori capitolul, poate mi-a scapat vreo greşeală, nu ştiu, m-am chinuit să fie cât de cât bun, nu perfect, pentur că mai am de muncit până acolo.
După parerea mea e un capitol interesant, prin faptul că se dezovoltă relatia dintre două personaje :3 *nu vă dau spoilere dacă cititi această mică notă*

Åžiiii acum, comtarii la comentariile primite :)))))

Psycho XD - Hi, dear *hugs* mă bucur că eşti fericită când postez capitolele. [btw, urât că ai de scris la matematică :)))] Şi da, Seulgi o să ne dea dureri de cap, dar o să vezi tu, am planuri marete :))) . Sper să îţi placă să citeşti acest capitol. Multumesc de comment dear. *hugs*

Kt.Kat - Hello, honey ! ;3 Ţi-am luat sfatul la cunoştinţă şi am încercat să fac cât mai putine greşeli. Îmi place să despart dialogul de descriere pentru că mi se pare că arată mai ok şi mai "deschis" să spun aşa. Sper să îţi plac capitolul acesta. Btw, mai treci şi mai vorbeşti cu mine pe la profil când nu ai ce face. :)) Multumesc de comm.

sarah chan - Hello, dear ! *hugs* omo ! mă bucur că scrii mai mult. Oh, nici ţie nu-mi place Seulgi, nici mie e o idioată, dar avem nevoie de persoane ca şi ea în ficuri =))). Îţi place de Jaejae deci ;3 i'm glad. Sper să-ţi placă acest capitol. *hugs*

dot dot curve :) - Hi there, sweetheart, scuze, o să te anunţ pe viitor ;3. Eh lasă că m-am revantat pentru acele cuvinte capitolul acesta, cred. :)) Sper să-ţi placă. *hugs*

Addeh. - Hello, darling, eşti iertată ! :)) Da, ideea cu costumatia mi-a venit pe moment. :))) Omo, really ? Asculti DBSK ? And you like our leader-shii Uknow Yunho ? :o I'm so happy ;3 Btw, darling, aici ai scuzele sper să-ţi placă, o scenă de yaoi o să fie cât de curând. :))
Şi doamna Han ... o să afli, dacă nu îţi dai seama din acest capitol, o să afli mai târziu. :)) sper să-ţi placă *hugs*

BTW dears japchae e asta -> click me

ASTA e sursa mea de inspiratie un videoclip care arată frumusetea viitorului meu soţ *gets hit by Yunho* 'kay babe, e al tau, dar vreau sextapes ! ;3


Sper să vă placă ! Enjoy reading ! Btw, am impresia că e cam scurt, idk why.






Capitolul 5

Jung Yunho


Doar numele acesta îmi dansa prin cap. De ce a trebuit din nou ca el să îmi ocupe gândurile? Desigur, după ce am aflat de sarcină, urmatoareale trei luni nu am avut nici cea mai mică problemă, nu mă gândeam la Yunho decât odată la câteva satpamâni şi nu era mare lucru ceea ce îmi aminteam de el, câteodată mai aveam şi vise despre acea noapte ramanând cu o poftă de sex neimaginabilă, dar datorită auto-controlului am reuşit să trec peste aceste mici, defapt mari, incidente. Nici copilaşii nu mi-o faceau mai uşor. E normal pentru o persoană care urmează să aibă copii să facă sex, dar eu nu am cu cine să fac! Şi nici nu cred că ar fi frumos să mă duc să mi-o trag cu necunoscuti având în vedere că urma să am copii, aşa că trebuia să fiu responsabil, nu să umblu din pat în pat.
Momentan eram într-o mare dilemă, dacă să-i multumesc sau nu de acel „cadou” pe care mi l-a trimis.
Pe naiba! El ar trebui să se revanşeze pentru mai multe! Nu cred că am auzit o scuză de la el pentur că mi-a tras-o fară să îi pese dacă sunt virgin sau nu sunt. Ar trebui să-mi cumpere mii şi mii de cutii de bezele şi ciocolată! Doar era bogat! Dar mai bine să i le cumpere sclifositei de Seulgi. Când îmi amintesc palma pe care mi-a dat-o ieri mă întreb de ce nu am apucat-o de par, doar aveam perucă şi nimeni nu credea că sunt barbat.
Am oftat lung şi mi-am scuturat capul iar apoi mi-am luat telefonul în mână să-i scriu un mesaj lui Yoochun să-i multumească lui Jung pentru mica „atentie”, nu aveam numarul acelui gay care nu a ieşit încă din dulap, dar îi face pe barbati să nu fie în stare să umble drepti două zile după ce-şi bagă chestia aia imensă în fundul persoanei respective, şi da, îmi amintesc lungimea la perfectiune, acum tot ce s-a întâmplat în noaptea aceea e mult mai clar.
Chiar dacă îmi era antipatic acest Jung Yunho, parintii mei mi-au dat o educatie aşa că trebuia să îi multumesc pentru cadou, în plus nu e ca şi cum nu mi-a placut la nebunie, adică tort de ciocolată şi bezele în acelaşi timp? Paradisul pentru mine şi copilaşi.
Şi acum că mă gândesc cu câtă rautate vorbesc despre Yunho, iar înainte eram topit pe jos doar când îi auzeam numele ... cum se pot schimba sentimentele aşa de repede! Defapt cum se poate schimba omul atât de repede, în urmă cu aproape şase luni, mă gândeam că dacă aş avea copii nu i-aş iubi doar pentru că mi-ar distruge viata şi lumea m-ar considera un ciudat, pe lângă faptul să sunt gay, dar acum nu mă interesează parerea persoanelor care nu ţin la mine, le am pe mama şi surorile mele, îi am pe Yoochun, Changmin şi Jessica, ei mă iubesc neconditionat şi mă sprijină şi ajută în orice. Ah! Şi le mai am pe doamna Han şi pe Jihye, care mă iubesc la fel de mult ca şi cum aş face parte din familia lor, ceea ce mă face foarte fericit. Eu sunt iubit, aşa că nu trebuie să mă îngrijorez pentru copii mei şi ei vor fi iubiti în caz că voi păţi eu ceva. Aceste persoane care sunt în jurul meu îi vor adora şi îngriji la fel de bine cum aş face-o şi eu. Desigur, acestea sunt doar gândurile mele pe care nu i le spun nimanui. Nici mamei mele, nici lui Jess.
Doctorul m-a informat la ultimul control la care m-am dus în secret, fară să ştie nimeni că după naştere va trebui să iau nişte medicamente speciale din cauză că atunci îmi va începe menstruatia. Nu ştiu de ce se va întâmpla aşa ceva, dar el a spus că aşa au păţit şi celelalte cazuri. Deasemenea mi-a spus că e posibilitatea să am complicatii la naştere, din cauză că sunt barbat, mai ales că o să am gemeni. A spus că îi vor scoate la nouă luni prin cezariană, din moment ce nu am vagin. Medicamentele sunt pentru a anihila toxicitatea din sângele menstrual. Asta e tot ce am retinut pentru că doctorul Hangeng mi-a spus alte multele pe care le-am uitat, desigur, aveau nişte terminologii foarte necunoscute mie şi plictisitoare, oare când i-a absorbit creierul astfel de cuvinte pompoase?
După ce i-am trimis mesajul lui Yoochun mi-am pus telefonul pe masuţă şi m-am dus să fac o baie lungă cu multă spumă şi uleiuri aromate. Da, am obiceiuri de femei! Şi ? Meritam şi eu şi copiii să ne rasfăţăm.

După ce m-am îmbaiat şi m-am îmbracat repede ca nu cumva să racesc, am mers în bucatarie pentru a-mi face un ceai verde. Mi-am pus privirea pe cutia de bezele şi am oftat. Iar mi-am adus aminte de Yunho. Am luat în mână ceaşca de ceai şi m-am dus înapoi în sufragerie să-mi iau telefonul pentru a o suna pe doamna Han, azi trebuia să mă duc să mă întâlnesc cu ea. Am observat că am fost sunat de un numar necunoscut, am închis casuta care m-a anuntat acest lucru şi apoi am format numarul lui Eunhye. Am sunat-o de două trei ori dar nu mi-a raspuns aşa că am renuntat la sunat, presupunând că dacă nu m-a anuntat ea ca s-a anulat vizita nu o să fie nicio problemă să trec pe la ea.
Pe când am vrut să iau o gură de ceai telefonul meu brunsc a început să sune. M-am uitat la numarul afişat şi nu l-am recunoscut, dar totuşi mi-am spus să raspund.

- Jaejoong-shii?! a spus vocea de la capatul telefonului.
- Da, Yunho-shii? am raspuns cât de calm am putut.
- Cum ai ştiut că sunt eu? a întrebat surprins.
- Putini barbati au voce care să semene cu a ta. În fine, ce doreşti ? am raspuns încercând să par nepasator.
- Uh, pai, am cam vazut mesajul pe care i l-ai trimis lui Chun şi am zis să îţi iau numarul de telefon, pentru orice eventualitate. a raspuns bâlbâindu-se putin.
- Dacă mi-ati luat numarul de telefon era nevoie să mă şi sunati ? am intrebat putin deranjat.
- Pai ... da.
- Hmph, spune-mi Yunho, ce doreşti ? am dat la o parte formalităţile.
- Neaparat trebuie să îmi doresc ceva ? a întrebat vrând să pară inocent.
- Da, am raspuns sec.
- Bine, vreau să ne întânlim. mi-a spus direct, iar eu am râs batjocoritor.
- De ce ne-am întâlni? Suntem doi straini, Yunho-shii. am raspuns rapid.
- Da, dar vreau să o începem de la început. a spus serios, aproape facându-mă să râd.
- Ei bine eu nu vreau. La revedere, Yunho-shii ! am raspuns dispretuitor.
- Dar ... . nu a mai apucat să spună nimic caci i-am închis.

Cine naiba se credea barbatul acesta?! M-am gândit nervos în timp ce am trântit telefonul pe canapea. Defapt, de ce mă enervez? Nu a greşit cu nimic din punctul de vedere al unei persoane care nu e afectată de schimbarea lui de peste noapte, dar pentru mine e ceva de necrezut, după ce se poartă absolut urât cu mine, putea fi oricine în situatia mea, află că defapt persoana la care i-a tras-o fară să-i pese de consecinte e cel mai bun prieten al unuia dintre membrii lui şi decide să-şi ceara scuze şi să devină prieteni. Mi-am dat ochii peste cap şi m-am dus în bucatarie la cutia de bezele, trebuie să-mi calmez nervii cu ceva dulce.

După ce am reuşit să termin cutia de bezele într-un timp record, cinsprezece minute. Mi-am luat pe mine o bluză, o pereche de pantaloni negrii şi o geacă groasă şi am plecat la drum. M-am urcat în maşina mea, pe care nu o mai condusesem de mult timp, îmi era dor de ea, dar Jessica nu mă lasă să conduc, mereu îmi spune că pot păţi orice, un accident, să mi se faca rau şi altele. E prea grijulie cu mine. Nici mama nu îşi face atâtea griji. Strazile Seoul-ului erau la fel de aglomerate ca întotdeauna, sute de oameni circulându cu maşinile şi alte sute pe jos. Dacă aici mi se pareau aglomeratiile infernale nu ştiu cum aş putea rezista în New York. Mi-am întins mâna spre player-ul din maşină şi am apasat pe butonul de pornire în maşină a început să rasune Judas, melodia mea preferată de la Lady GaGa. Putini au înteles melodia aceasta ca fiind o iubire care nu se poate evita deşi ea ştie că îi face rau să-l iubească şi nu ar trebui să o facă. Presupun că doar sufeltele sensibile ca şi mine o pot întelege! Bine, am exagerat, dar melodia mi se potriveşte, iubesc un barbat nepotrivit. Da, îl iubesc pe Jung Yunho, nu pot nega, trei ani de zile de iubire nu se pot schimba în câteva luni în ciuda a ceea ce mi-a facut. Chiar dacă acum sentimentele pentru el încep să se scurgă încetul cu încetul. Nu aveam nevoie de iubire să supravietuiesc, cel putin aşa cred acum, gemenii mei îmi vor umple viata şi nu va fi nevoie altă persoană ca să-mi fie aproape, mă refer pe plan romantic, mereu o să am nevoie de prietenii mei şi de familia mea.
Fară să îmi dau seama am ajuns la casa doamnei Han, era o locuinţă mare şi frumos amenajată, cu nişte porti de fier mari care îşi dadeau acces la curtea frumos ingrijită, care avea în fata casei o parcelă mare de trandafiri roşii şi albi. Am parcat maşina în fata casei iar apoi m-am dus să sun la uşă. Jihye a fost cea care mi-a deschis uşa şi după ce expresie avea pe fata ei era cam prea suprinsă să mă vadă.

- Jae, ce cauti aici ? a întrebat rapid în timp ce şi-a muşcat buza inferioară, comportamentul ei facându-mă să mă întreb dacă am ajuns într-un moment nepotrivit.
- Azi e zi de vizită ? am raspuns pe un ton inocent facând-o să râdă.
- Haide, intră, scuză-mă că am fost nepoliticoasă. a spus ruşinată.

Am dat din umeri şi după ce s-a dat din uşă am intrat înauntru, un val de caldură lovindu-mă din plin facându-mă să mă simt mai bine. Chiar dacă era începutul lui februarie tot era frig, poate acum era mai frig decat în celelalte luni de iarnă. Mi-am dat jos geaca pe care mi-a luat-o Jihye şi a agăţat-o de cuier, apoi a venit repede la mine şi m-a îmbrăţisat spunându-mi că i-am lipsit. Am râs şi i-am ciufulit putin parul ca semn de afectiune. A început să îmi pună mâna pe burtă vorbind cu gemenii, nu ştiu de ce dar îi adoră de pe acum, cred că aceşti doi copilaşi o să fie înconjurati de multă, multă, multă iubire.
Ne-am dus împreună în sufragerie unde mi-a spus că se află mama ei cu ceva invitată, după tonul vocii ei mi-am dat seama că acea persoană nu prea îi cadea bine. Am zâmbit putin la gesturile ei copilareşti. Când am ajuns în sufragerie am vazut-o pe doamna Han stând pe un fotoliu în timp ce vorbea cu o femeie, era cu spatele la mine, deci nu i-am putut vedea fata. Jihye a anuntat-o pe mama ei că eram aici şi femeia imediat şi-a ridicat ochii spre mine zâmbind, dar imediat zâmbetul de pe buze i-a disparut. M-am încruntat putin la gestul ei, ceva era ciudat şi nu îmi placea deloc, dar i-am zâmbit înapoi, totuşi zâmbetul mi-a disparut când am vazut-o pe celalată persoană din încapere, Bae Seulgi. M-am uitat spre Jihye care mă privea îngrijorată şi nu am putut să zâmbesc în sinea mea, aveam o persoană pe lista neagră în comun. Am vazut-o ridicându-se de pe scaun şi s-a apropiat de mine.

- Îmi pari foarte cunoscut, ne-am mai întâlnit undeva ? a spus, iar apoi a schitat un zâmbet care trebuia să fie afectuos şi dulce, mi s-a întors stomacul pe dos şi am înghitit în gol, decinzând să mint, nu aveam nevoie de un alt scandal.
- Nu cred. am raspuns încercând să par confud iar apoi am continuat : Cine eşti ? ştiam că întrebarea aceasta avea să o enerveze, iar eu nu aveam să o depivez de acest lucru.
- Nu ştii cine sunt ? a întrebat, iar eu mi-am scuturat capul ca semn de „nu” şi m-am uitat la ea inocent.
- Ai trait într-o peşteră sau ce ? s-a rastit la mine, tot acelaşi temperament vulcanic îl are.
- Nu, dar nu mă dau în vânt după persoanele celebre pe spatele altora. deşi parcă mă dadusem de gol cu acest rasupuns nu am dat înapoi.
- Cum îndrazneşti ? a întrebat revoltată ridicându-şi mâna ca semn că vroia să mă pleznească.

Mi-am închis ochii aşteptând să o facă. Din nou, nu aveam să o impiedic, e o femeie în plus nu ar trebui să mă enervez din cauza copiilor. Am tot aşteptat şi aşteptat, dar impactul nu a mai venit. Mi-am deschis ochii uşor nesigur doar ca să o vad pe Jihye ţinându-i mâna lui Seulgi ca să o impiedice să mă lovească. Din câte se vedeau pe fata lui Yeulgi, parea că Hye o strângea cam prea tare.

- Nu e casa ta şi nu ridici tu mâna la el, ai înteles ? Nu ai niciun drept să-l loveşti oricum a avut dreptate în ceea ce a spus, sau vrei să negi că nu eşti „populară” pe spatele tatalui tau ? i-a spus fata pe un ton serios şi rece, înspaimântându-mă şi pe mine.
- Cum poti să-mi spui aşa ceva ? Eu care sunt ... . nu a mai putut continua din cauză că sotul doamnei Han a vorbit, când a venit în încapere ?
- Cred că e timpul să pleci acasă, Seulgi, astazi aveam planuri cu Jaejoong, aşa că vizita ta a fost pe neaşteptate, oricum tatal tau m-a sunat să-mi spună să te trimit acasă.

Şi-a tras mâna din strânsoarea lui Jihye şi s-a întors să-şi ia geanta ieşind din casă furioasă. I-am aruncat lui Jihye o privire plină de recunoştinţă, dar ea doar a zâmbit. M-am uitat înspre sotii Han şi am facut o mică plecaciune ca semn de parere de rau pentru cele întâmplate.

- Îmi cer scuze. am rostit uşor.

Doamna Han doar a râs şi a venit spre mine să mă îmbrăţişeze, lucru care l-am înapoiat bucuros. Adoram caldura pe care o emana Eunhye. Am mers apoi să-l îmbrăţişez pe domul Han. Am mers spre bucatarie caci aveam să luam o mică gustare, Jihye reuşise să facă o prajitură care să aibă gust şi aspect bun. Am vorbit toti patru despre tot felul de lucruri marunte, din când în când sotii Han mă mai întrebau cum e cu sarcina în timp ce Jihye tot îmi spunea planurile ei cu bebeluşii mei. Râdeam cu poftă la fiecare remarcă amuzantă, atmosfera facându-mă să mă simt foarte bine.
Seara în jur de ora nouă am plecat spre casă din cauză că Jessica mă sunase de zece ori să-mi spună că nu aveam voie să stau prea târziu afară. Pe bune? Nici mama nu îmi împunea atâtea lucruri.

A doua zi devreme am decis să mă duc până la mama acasă dis de dimineaţă din moment ce nu aveam cu cine să stau toată ziua, Changmin avea ceva sesiuni foto iar Jessica a zburat până în Busan pentru a filma pentru o reclamă. Mi-am petrecut jumatate de zi în compania mamei, care începuse să îmi ţină lectii despre cât de greu e să fi o mamă, adică parinte. Mi-a spus toate metodele de ingrijire a copiilor pe care le ştia, umplându-mi capul cu tot felul de lucruri pe care aveam să le uit oricum până când aveau să se nască copilaşii.
În jur de orele două am mers acasă trecând pe la supermarket pentru a cumpara câte ceva care îmi lipsea de prin frigider. Să traieşti cu Minnie era un chin pentru stocul frigiderului şi nici Jessica nu se lasă mai prejos cu mâncarea, oricum. E o fată slabă, dar mânâncă cât doi. După ce am ieşit din spermarket m-am dus spre o cofetarie pentru a-mi cumpara un tort de ciocolată, simteam nevoia să mânânc iar mama mi-a spus că nu trebuie să-mi refuz poftele. M-am reîntors la aparament în timp ce fredonam „Taxi” de la DBSK. Adora melodia. E aşa tristă dar în acelaşi timp placută. Am deschis uşa, dezbracându-mă apoi de geacă, mi-am dat papucii jos şi am mers în bucatarie. Am pus pungile cu ingredintele pentru cină pe masă şi am început să le scot pe rând. Încă fredonam Taxi şi mă mişcam încet prin bucatarie. Am început să spal nişte mere pentru a mânca în timp ce aveam să pregatesc prânzul.

- Ai o voce frumoasă. am auzit pe cineva vorbind din spatele meu.

Sperietura m-a facut să scapt tot ce aveam în mână şi să mă întorc repede spre locul de unde provenea vocea doar ca să-l vad pe Jung Yunho rezmat de tocul uşii. Purta o pereche de blugi deschişi la culoare şi un tricou negru care îi scotea în evidenţă corpul bine facut. Mi-am lins buzele instinctiv. De ce trebuia să am mereu reactii de faţă cu el de parcă aş fi frustrat sexual. Şi nu sunt! Bine, sunt, dar, doar putin! Mi-am revenit repede din mica mea fantezie.

- Ce cauti aici, Jung ? m-am rastit la el în timp ce mă apropiam de el.
- M-ai ignorat aşa că am venit eu la tine. a raspuns simplu.
- Nu suporti să fi ignorat, Jung Yunho ? l-am întrebat iar el a raspuns prin a da din cap, apoi am continuat. Obişnuieşte-te caci din partea mea nu o să ai prea multă atentie. Acum te vreau afară din apartamentul meu.
- Poti să-mi spui şi mie de ce eşti aşa tot timpul ? Mereu mă tratezi ca pe un nimic ând eu pun eforturi destul de mari ca să mă apropiu de tine! tonul vocii lui s-a schimbat în unul autoritar şi rece.
- Meriti să fi tratat mai bine? Te-ai gândit că poate eu NU vreau să te apropii de mine? Te-ai gândit că poate eu mai vreau nimic de a face cu tine? am raspuns încercând să-mi înghit lacrimile, da îmi venea să plâng.
- Încerc să repar o greşeală! Crezi că mie nu îmi pare rau pentru ceea ce ţi-am facut? Am fost beat şi a fost prima dată când m-am culcat cu un tip şi ... şi nu ştiu! vocea a continuat să-i fie rece.
- De ce crezi că poti repera greşeala? Jung Yunho nu cred că ştii în primul rând cu ce ai greşit! am început să ţip la el, nemai putând să ţin în mine emotiile acestea.
- Pentru că vreau să o repar! Crezi că doar tu ai suferit după acea noapte? Crezi că doar tu nu ai putut să dormi noaptea în somn? Ei bine, nu! Nici eu nu am putut să mă odihnesc gândindu-mă cum m-am purtat cu tine şi la faptul că nu ştiam cine eşti şi nici nu puteam să-mi cer scuze! Sunt un om arogant, da, dar ştiu când trebuie să-mi cer scuze pentru greşelile mele! Nu ai idee cât de uşurat m-am simtit că te-am reîntâlnit şi că avam şansa să mă revanşez pentru că am fost un idiot în acea noapte!

Am ramas fară cuvinte la ceea ce mi-a spus. A avut remuşcari de conştiinţă pentru faptul că s-a culcat cu un barbat? Nu a putut să doarmă la fel cum nu am dormit eu? Cine i-a spus aceste lucruri, nu le-am mentionat nimanui, a fost doar un apropo, nu-i aşa? Nu avea de unde să ştie ce am facut eu şi ce nu am facut. Şi totuşi nu îmi venea să cred că marele Jung Yunho îşi cerea scuze pentru o aventură. M-am uitat în ochii lui cautând ceva urmă de rautate sau nesinceritate, dar nu am putut gasi niciun resentiment sau ceva urmă că nu ar fi sincer. Am oftat şi m-am reîntors spre locul unde am scapat merele şi m-am pus în genunchi pentru a le aduna, nu puteam să mă aplec cum trebuie din cauza burticii. Am respalat merele şi le-am pus pe o farfurie, ignorându-l pe Yunho care încerca să-mi atragă atentia prin a-mi striga numele. Era oarecum draguţ felul în care se comportă. Mă pregateam să mă duc spre frigider, dar el s-a pus în fata mea.

- Sunt iertat? a întrebat uitându-se în ochii mei iar eu nu am putut decât să-mi mut privirea în altă parte.
- Mai vedem. Acum lasă-mă să gatesc dacă vrei să mânânci azi ceva. am raspuns simplu şi l-am dat la o parte uşor ca să ajung la frigider.

Aveam de gând să fac japchae* aşa că am scos spanacul, un morcov de marime mijlocie, o ceapă tot mijlocie, cinci ciuperci shiitake proaspete şi un pachet de ciuperci albe, trei căţei de usturoi şi opt cepe verzi. M-am întors spre masă şi am început să pregatesc ingredientele înainte să le gatesc. M-am uitat spre Yunho şi i-am facut semn cu mâna să vină să mă ajute, avea să mânânce şi el aşa că trebuia să muncească pentru mâncare. I-am spus să taie ciupercile shiitake foarte subtire, în timp ce eu le taiam pe cele albe. Din când în cânt mă mai uitam spre el să vad cum se descurcă, era cam neîndemânatic, dar reuşea cumva să le taie cum trebuie. După ce am terminat de taiat ciupercile şi le-am pus într-o farfurie, i-am spus să taie ceapa verde foarte subtire în fâşii de aproximativ şapte cm, în timp ce eu mă ocupam de carnea de vită. L-am lasat singur în timpul în care am pregatit carnea pentru japchae, taind-o subtire în bucăţele mici, apoi m-am reîntors la Yunho pentru a vedea ce face doar ca să fiu şocat.

- Yah, Jung, cum ţi-am spus să tai ceapa? În fâşii subtiri! Nu să o tai marunt! E ceapă verde pentru numele lui Dumnezeu! E pentru japchae! am început să îl cert pentru greşeala facută.
- Err, mi-ai spus dar e greeeeeu! a încercat să sune ca şi un copilaş nevinovat.
- Tch, nu te-a învăţat Seulgi a ta cum să tai o ceapă pentru japchae? am scos pe gură fară să îmi dau seama.
- Nu ştie să gatească, nu mi-a facut niciodată o masă ea singură. a raspuns serios, iar eu am putut doar să înghit în gol, ce mai femeie, să nu ştie să gatească la anii ei.

Am oftat şi m-am dus spre el şi am luat altă ceapă. I-am luat mâna dreaptă, care era cea cu care ţinea cutitul şi am înecput să îi arat mişcarea corectă. Contactul cu mâna lui m-a facut să mă încalzesc deodată, amintindu-mi ce a facut cu mâinile lui în noaptea aceea . Calmează-te Jaejoong, aici încerci să faci de mâncare, nu să te gândeşti cum ţi-a tras-o tipul de lângă tine. Am oftat lung şi apoi m-am uitat spre Yunho care era încă concentrat pe ceea ce facea. Am zâmbit involuntar la imaginea lui facând ceva atât de simplu precum să tai o ceapă. Mi-am şters zâmbetul rapid şi am început să tai morcovul subtire şi ceapa în formă de peştişori.
După ce am terminat de pregatit ingredientele m-am dus să iar o cratiţă să o pun la foc cu apă pentru a fierbe taieteii din cartofi.
Timp de trei minute m-am tot holbat la Yunho pe ascuns care parea ocupat mâncând un mar. Nu pot să nu îl admir, e aşa ... barbat! Adică, şi eu sunt barbat, am ceea ce au toti barbatii, dar eu sunt feminin să nu mai zicem că am şi uter. El arată a barbat în tot sensul al cuvântului. Mâini mari, masculine, pe lângă ale mele, mici şi delicate. Umeri lati şi bine conturati, bicepşi bine facuti şi picioare lungi. Desigur, Changmin le avea mai lungi şi mai sexy, dar totuşi le prefer pe ale lui Yunho.
Am scos taieteii de la fiert şi i-am stros, pe urma punându-i într-un bol punând peste ei o lingură mare de ulei de sos de soia şi alta de sos de susan. Apoi am pus spanacul la fiert timp de un minut, ca apoi să-l trec pe sub apa rece şi să îl tai în fâşii subtiri şi lungi. L-am pus şi pe el într-un bol mai mare, adaugând o jumatate de lingură de ulei de susan şi o jumatate de sos de soia şi le-am amestecat uşor cu mâna.

- Adu-mi farfuria cu morcovii. i-am spus în timp ce am scos o tigaie şi am adaugat putin ulei de masline.

După ce s-a încalzit uleiul am pus morcovii şi i-am fript timp de treizeci de secunde apoi i-am pus în alt bol. Am mai adaugat ulei şi am prajit ceapa, după ce a fost gata am pus-o în acelaşi bol în care am pus morcovii. La fel am procedat cu ciupercile albe şi cu ceapa verde, adaugându-le lângă morcovi în bol. Ultima tură de fript era carnea de vită şi cu ciupercile shiitake, peste care am adaugat cei trei căţei de usturoi tocat, o jumatate de lingură de sos de soia şi altă jumatate de lingură de ulei de susan, când s-au prajit le-am turnat peste restul legumelor. Am pus şi spanacul şi taieteii în acel bol şi le-am asezonat cu două linguri de sos de soia, trei linguri de zahar, două de ulei de susan şi o linguriţă de piper negru macinat. Apoi le-am amestecat pe toate ca să se asezoneze cum trebuie şi ca ultimul retuş am pus seminte de susan prajite.
Am batut din palme la propia mea realizare şi mi-am dat seama că uitasem de Yunho complet. M-am întors spre el muşcându-mi buza şi mi-am cerut scuze pentru că nu l-am bagat în seamă.

- Nici nu aveam altă pretetie, pareai foarte ocupat pregatind japchae-ul! Abia aştept să-l gust. Mi-a raspuns râzând.

Am zâmbit ruşinat şi m-am dus să arajez masa pentru a lua prânzul. Am pus bolurile cu orez împreună cu fafuriile cu kimchi* şi apoi tacâmurile. L-am poftit pe Yunho să ia loc şi m-am dus să iau farfuria cu japchae punând-o în mijlocul mesei, apoi m-am dus şi am scos o sticlă de soju* din frigider pentru Yunho, eu nu aveam voie alcool din cauza sarcinii aşa că mi-am luat un pahar de apă. M-am îndreptat spre masă şi m-am aşezat.

- Sper să nu ţi se pară prea picant kimchi-ul şi Changmin s-a facut roşu de cum l-a mâncat prima dată. Ador mâncarurile picante! am spus râzând iar el mi s-a alaturat repede.

Am început să mâncam în linişte, nu eram obişnuit cu liniştea deoarece Jessica şi Minnie mereu vorbeau la masă. Dar presupun că era o linişte placută. L-am vazut că se cam ferea de kimchi după ce a luat vreo două bucăţi şi am zâmbit pentru mine. Nu poate mânca picant, mi-am notat în minte.

- De la cine ai învăţat să gateşti? a întrebat Yunho întrerupând liniştea, mi-am ridicat ochii spre el şi i-am raspuns.
- De la mama. Cred că pe la vreo cincisprezece ani ştiam să gatesc cum trebuie, în plus e o pasiune pentru mine.

A dat din cap şi a zâmbit la acel gest am putut doar să mă uit înapoi în bolul meu cu orez. În timp ce mâncam am simtit nevoia de putin muştar aşa că m-am ridicat în linişte de la masă şi am mers să-l iau din frigider. M-am reîntors la masă şi mi-am pus o lingură bună în orez după care am pus peste kimchi şi am început să mânânc. I-am simtit privirea lui asupra mea şi m-am uitat rapid spre el.

- Ce? am întrebat curios.
- Muştar cu orez şi kimchi? a întrebat ironic.
- Mda, dacă o să fi vreodată gravid o să vezi cum e să ai pofte de mâncaruri ciudate. Cum ar fi asta sau perele cu maioneză. i-am raspuns rautacios.
- Dar chiar e nevoie să mânânci aşa ceva? a întrebat nesigur.
- Trebuie, ca să nu le fac rau copiilor.
- De ce îi pui mereu pe ei în primul plan? m-a întrebat brusc iar eu m-am uitat perplex la el.
- Nu există un motiv, doar prin simplul fapt că ei cresc în mine mă face să-i ador şi să vreau să-i protejez. Când o să fi parinte o să-ţi dai seama că ai fi în stare să îţi dai viata doar ca ei să fie bine şi fericiti. am raspuns parcă ar fi ceva natural.

A urmat din nou o clipă de tacere profundă. Presupun că nu avea ce să-mi spună. Ce ar face dacă ar şti defapt că e parinte? Că ar avea ocazia să ştie cum să iubeşti aceste fiinte care cresc în tine şi te fac fericit prin simplul fapt că ştii că peste câtva timp o să poti să-i ţii în brate. Mă va urî oare dacă va afla că defapt copii aceştia sunt ai lui? Că l-am mintit, că i-am despartit şi că nu i-am lasat să se vadă? Am facut alegerea proastă? Aceea de a ascunde adevarul de aproape toată lumea? Am facut bine că am ales ca eu să fiu şi „mamă” şi tată pentru copii?
Am lasat un oftat lung şi m-am uitat spre el, el holbându-se la mine, am zâmbit trist şi am luat o ultimă îmbucatură din orez. Nu mai aveam poftă de mâncare. M-am ridicat şi mi-am dus bolul şi tacâmurile la chiuvetă, Yunho venind şi el cu ale lui. M-a ajutat sp le spal şi să strâng ce a ramas de pe masă. I-am spus să meargă în sufragerie întimp ce eu am facut ceai verde şi am curăţat şi am taiat nişte mere. Am luat o tavă şi am mers în încaperea în care se afla Yunho. El se uita la T.V la ceva ştiri. Am pus tava pe masă şi i-am pus în faţă ceaiul. M-am aşezat şi eu pe fotoliu facându-mă confortabil şi bucurându-mă de caldura ofertă de ceaşca de ceai pe care o ţineam în mâini. După ce mi-am simtit mâinile calde am pus ceaşca pe masuţă şi mi-am aşezat mâinile pe burtică, un gând prostesc de a le transmite caldura bebelaşilor. Am chicotit la cât de naiv eram şi ce slabiciune aveam pentru ei.

- Chiar ai facut inseminatie artificială? m-a întrebat barbatul din fata mea suspicios, iar eu am înghetat de frică şi de ce m-a întrebat.
- Desigur. am raspuns cu o voce stinsă, nesunând la fel de încrezator ca la alte raspunsuri pe care i le-am dat azi.
- Deci nu te-ai mai culcat cu niciun barbat? a întrebat iar, uitându-se în ochii mei.
- Nu. am raspuns parcă fiind în transă.

A dat din cap ca şi cum m-ar aproba şi a baut din ceai apoi zâmbind subtil şi-a îndreptat privirea înapoi spre televizor. Am dat din umeri şi am continuat să-mi mângâi burtica, brusc, am simtit o mişcare în burtă şi am scos un sunet plin de uimire şi am ramas complet nemişcat. L-am auzit pe Yunho rostindu-mi numele cu îngrijorare.
Mi-am simtit ochii arzând. Nu credeam că aveam să fiu aşa emotiv la prima mişcare a copiilor, dar a fost ceva, magic parcă imposibil de simtit. Putini ar întelege defapt ce e aşa emotionant la o mişcare din partea copiilor, dar e ceva superb, să simti o fiinţă mişcându-se în tine. Mi-am ridicat privirea încet spre Yunho când mi-am dat seama că statea în fata mea .

- Ce ai păţit? m-a întrebat putin panicat.
- S-au mişcat. am spus simplu.
- S-au mişcat? m-a întrebat prostesc.
- Copii, s-au mişcat în interiorul meu. am zis muşcându-mi buza să nu plâng, l-am vazut marindu-şi ochii.
- Pot ? a întrebat în timp ce şi-a adus mâna încet spre burta mea, iar eu am aprobat dând din cap.

Când i-am simtit mâna pe burta mea m-am relaxat. Parcă toti muşchii mei cedaseră. Mi-am închis ochii şi am luat o gură mare de aer. L-am auzit inspirând adânc de la surpriza de a simti cât de cât mişcarea, iar eu am zâmbit la cât de interesat era de copii. Mi-am deschis ochii privindu-l în timp ce zâmbeam, iar el mi-a înapoiat zâmbetul. Preţ de câteva clipe am ramas aşa, uitându-ne unul la altul dar am fost întrerupti de sunetul telefonului lui. Şi-a retras rapid mâna şi a început să-şi caute telefonul prin buzunare. A raspuns la telefon iar zâmbetul meu a disparu în momentul în care am auzit numele persoanei care îl suna, Seulgi. Nu auzeam clar ce vorbea cu ea din cauză că încă ma recuperam din acea experienţă minunată de a simti copiii mişcându-se, dar încerca să scape cumva de ea, totuşi până la urmă a acceptat să se întâlnească cu ea. A închis telefonul rapid şi şi-a trecut mâna prin par agresiv, iar apoi s-a uitat spre mine, regertul citindu-se în ochii lui.

- Trebuie să ... . a început să spună dar eu l-am întrerupt.
- Să pleci. Ştiu. Du-te! Logodnica ta te aşteaptă. am spus zâmbind fals.

S-a uitat la mine nesigur, dar eu i-am facut semn cu mâna să plece. M-am ridicat de pe fotoliu şi l-am salutat, el stând câteva momente pe gânduri iar apoi şi-a luat geaca de pe canapea şi a mers spre ieşire, dar nu înainte de a-mi multumi pentru prânz. Când am auzit uşa de la intrare închizându-se, picioarele m-au lasat şi am cazut înapoi pe fotoliu. Am ramas la fel ca în acea noapte.

Singur.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#30
Wow deci wow. Am ras la capitol, am ramas uimita si etc :)) Mi-a placut mult, dar au fost nistre greseli de tastare. Eh... e seara, tarziu, de abia mai pot citi :)) deci sunt uitate. "Off spunei naiba odata ca is copii lui!! Ce te doare gura? " Mesaj pentru gravidul nsotru :-" Whaaat? Tarfa aia va cauza probleme? Nu nu nu! De ce esti asa cruda :(( Eh cu, cat mai cruda cu atat mai super va fi finalul. Super capitol si nu mai comentez fiindca e perfec + ca eu nu stiu din ce motiv mi-e somn. Ah varo vino inapoi!

Psycho XD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)