Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Other fluffy member at ze board ^o^

#1
Trebuie sa mentionez ca inca rad. Nu am motive, dar totusi o fac. Chiar dupa ce am scris cu mentionari clar si promte, dupa ce-mi facusem o prezentare in toata regula, s-a trezit curentul sa plece. Un inceput promitator! ^^

Incep in mod normal cu un salut : Buna !
Am aflat de ceva timp despre acest forum, dar pana acum nu mi-a venit ideea sa ma loghez. Probabil ca eram de parere ca nu-mi ajunge timpul. Ciudata ideea, mai ales ca trebuie mereu sa-ti faci timp pentru ceea ce-ti place. Pe fiecare forum manga/anime am alt cont pentru ca in general prefer sa nu existe persoane care sa ma recunoasca. De ce? Deoarece ador noutatea, noile idei, noile dezbateri. Ma simt mai in largul meu considerandu-ma o persoana straina. De aceasta data, insa, imi voi schimba tactica. Cu putin timp in urma am realizat ca e bine sa fi cunoscut de altii, izolarea nu e deloc buna. ^_<

Trecand la ceea ce intereseaza in mod evident, aduc in discutie fenomenul anime care mi-a cucerit si mie sufletul. Am fost fan fidel al desenelor Disney, iar cand am auzit prima oara de animeuri mi se parea ca e o cocurenta proasta. M-am inselat pe parcurs ! ^^ Am vazut multe serii, pe unele le-am lasat pentru ca m-au plictisit, pe altele le-am vizionat cu sufletul la gura. Inca mai astept urmatoarele sezoane la cateva serii.
Voi face o mica lista cu animeurile care-mi vin acum in minte, care m-au marcat mai mult sau mai putin. Momentan nu explic la fiecare in parte. ^^
  • Bleach
  • Naruto
  • Death Note
  • DN Angel
  • Zombie-loan
  • Code geass
  • Shaman King
  • Darker than black
  • D. Gray-man
Dupa cum se poate vedea sunt o adepta a genului shonen. Chiar si nick-ul meu este un nume de baiat. Da, in realitate sunt fata ^o^.
Intorcandu-ma la anime, trebuie sa precizez ca serii precum Fruits Basket, Ouran Host Club, Nana, Rosario+Vampire, Rozen Maiden s.a. m-au incantat la culme. In clipa de fata nu-mi reamintesc de o alta serie care sa ma fi pasionat asa ca zic pas.

In ceea ce priveste manga nu am fost de la inceput pasionata. Am capatat pe parcurs o admiratie mai mare chiar si decat cea oferita animeurilor. Manga este pentru un anime cum e un roman pentru un film, adica fara comparatie.
Reamintesc de titluri precum :
  • Bleach
  • Naruto
  • Dogs
  • Inubaka
Nu e o lista mare, dar ele sunt in top. Am citit si Elfen Lied, The Melanchoy oh H.S. , Angel Sanctuary s.a. precum si mangaurile de la aproape orice anime vazut. ^^

Mangaka preferat ... sa zicem grupul Peach-Pit . Desigur Tite Kubo ramane undeva in strafundul inimii mele pentru ca a dat nastere unei povesti atat de frumoase cum este Bleach ^^.

OVA nu prea urmaresc.
Am vazut ,,She and her cat" (care la drept vorbind nu prea e OVA) si ,,I love my yonger sister".
Am sa cer niste recomandari pentru ca personal nu stiu ce as putea vedea *sad puppy eyes*.
Formatii and co ... Olivia inspi' Reira se pune ? *grin*

Date despre mine nu am dat pentru ca nu stiu ce as putea zice. Intrebati voi ce va intereseaza Smile . Daca aveti chef de vorba or more like that ask my ID ^^. By the way I'm a manga/anime fan so subiectele de discutie se invart numai pe aici (don't judge me for this xD).

Sper ca prezentarea nu este obositoare, dar daca e prezentare, prezentare sa fie. Am vrut sa spun tot ce se putea spune despre m&a , dar deja am impresia ca mi-a scapat ceva. Oh well, daca mai vreti sa stiti ceva doar intrebati ! ^__^

#2
Wow... probabil ca e una dintre cele mai lungi prezentari de pe Animezup.
Ma bucur ca mai inca un fan shonen pe aici. Si mie imi place shounen chiar daca prefer totusi seinen. Daca vrei, iti pot recomanda niste manga-uri bune, ca in ultima vreme am mancat manga pe paine 4
Altceva ce pot zice...
Un calduros "Bine ai venit" la noi! Happy posting ^^

#3
W00t O fana d-gray man pe forum! Nu mai sunt singura ! 4
Intrebari ...Ce hobbyuri ai ?
Bun venit pe forum si sper sa te simti bine printre noi ! Si eu urmaresc mai degraba shounen decat shojo (shojo is too pink for me -_-) ...

#4
Multumesc de primire ! ^^
Flaw, chiar te rog sa-mi recomanzi ceva manga. Mai mult sau mai putin simt ca am obosit sa caut singura si sa gasesc orice alt gen inafara de shonen. Nu stiu cum mi se intampla de nu gasesc niciodata ceea ce caut. xD
Shiva, ma bucur ca am intalnit alt fan D. Gray-man ^^. De obicei lumea nu prea il baga in seama. In ceea ce priveste hobby-urile, ei bine pe langa manga si anime ador sa fac sport, orice tip de sport precum si sa desenez. ^.^ Mereu am fost de parere ca o fata trebuie sa stie ori sa deseneze ori sa cante la un instrument. xD
Sper sa am parte de mult amuzament aici ^^ ! Abia astept sa incep postatul.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Just a new random member. Adrian.- 3 2.583 05-01-2016, 05:43 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  Weird person on board. Agrona 6 3.335 26-10-2010, 09:07 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  new member here . Teki 7 3.498 16-01-2010, 01:48 PM
Ultimul răspuns: Teki
  Hellou new member here MagicStar 3 2.905 24-01-2009, 01:01 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)