Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2011- editia a V-a

#81
Și eu știam că este în toamnă, din ce auzisem, dar nu știam exact când. Octombrie... nice... poate pică în apropierea zilei mele de naștere, ce drăguț ar fi ! =^____^=
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#82
A fost asa de phuuuun. ^__^ M-am distrat enorm pe scena,desi nu vedeam nimic din cauza luminilor.
Despre cosplay:
Aici nu prea o sa comentez,totul e public si presimt ca vor fi urmari dramatice.Ei bine,putine grupe,costume ok...jurizarea..hmmm.Sa zicem ca a fost ciudat sa fie 2 echipe locul 1 si una singura pe 3.Locul 2 cam disparuse...

Despre concursul AMV:
N-aveau lame la automat.Zau asa,a fost un amv total emo cand era sa si adorm.Doar 2-3 AMV-uri mi-au placut cat de cat...cel cu ,,Ne place'',cel al lui Horia si cel de pe locul 9 cu Angel Beats.Ma asteptam sa fie ceva mai funny,parca si pe editori i-a afectat criza,zau asa. 22 Habar nu am la ce sa ma astept la Nijikon.

Despre mancare:
Lol,wutt?Chipsuri si CocaCola.Bine ca nu s-au dat si seminte...

Despre aerisire:
Slava Domnului cui a avut ideea sa deschida geamurile in sala.

Despre oameni:
Au fost draguti,dar ma asteptam sa fie ceva mai veseli.

Despre merchandise:
Gosh.Ce preturi ... N-am apucat sa-mi iau cine stie ce.

Despre workshopuri si gaming:
Habar n-am.

Despre organizatori si voluntari:
La capitolul Cosplay,au fost foarte grijulii cu toate grupele,mai ales ca toti cei din grupa mea fiind minori au avut nevoie de mai multa atentie,si cum uneia dintre fete i s-a facut rau,s-au ocupat atent de ea.
Cei de la general se plimbau de colo-colo neincetat.

So...a fost o editie destul de ok,astept Nijikon-ul 8
[Imagine: heh.png]

#83
@MisaPyon: La ce grupa ai facut cosplay? Si cum te-ai simtit pe scena?
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#84
(22-05-2011, 08:22 PM)MimiÅŸor A scris: Da Deea, am vazut, am dat dislike din greseala la videoul cu mine o.o"
Oricum, mare parte din ce spui tu, faza cu " Mimi trebuia sa castige " o spui mai mult pentru ca ne intelegem bine, de restul nici nu v-a pasat pentru ca eram si eu in concurs, de Silviu ce sa mai zic, fata de voi, juriul a fost neutru si a ales corect, deci nu ma oftic pentru ca am pierdut (mult spus 'pierdut', premiul nu era cine stie ce vacanta-n Tokyo, sa spunem ca n-am fost pe podiu) , stiam ca imi trebuia un costum mai complex pentru castig. ^ ^

aaaaaaaaaaaaaaa gresesti 10 *damn iar spamez*.Nu e vorba de inteles bine sau nu dar mi-a placut 10 si oricum nu exista o concurenta foarte mare ...pentru ca am impresia ca s-au luat mai mult dupa costum si nu aproape deloc dupa coregrafie n_n
Dar poate la Niji ajungi printre primii 3 10
[Imagine: wqymg0.jpg]

#85
Hello, everyone! Am facut upload la toate prezentarile de cosplay la individual pe care le puteti gasi aici cosplay. La unele prezentari nu am detalii exacte cu privire la personaj/anime, eventual lasati un comment si eu voi modifica. Have fun

#86
(23-05-2011, 11:15 AM)Dragonz Eyez A scris: @MisaPyon: La ce grupa ai facut cosplay? Si cum te-ai simtit pe scena?
Shokora no Shinobi.Am avut emotii ca n-o sa iasa dar a fost phun avand in vedere ca i-am avut alaturi de mine pe amicii mei. Smile
[Imagine: heh.png]

#87
Ah da, ati fost geniali. Mi-au placut multe faze la voi. Trea' sa luati locu' I 10
Si "After Midnight" mi-a placut foarte mult.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#88
(24-05-2011, 06:25 PM)Dragonz Eyez A scris: Ah da, ati fost geniali. Mi-au placut multe faze la voi. Trea' sa luati locu' I 10
Si "After Midnight" mi-a placut foarte mult.

La anul vom fi si mai buni.Nu i se va mai face rau nimanui pe scena sau inainte de spectacol,vom lucra din greu la costume,nu vom mai schimba persoane in ultima clipa,nu vom mai primi fitosi in grup si ne vom pregati din timp pentru sceneta.Stim ca se putea si mai bine dar a fost prima oara pentru noi si deh,trebuie sa experimentam mai mult.
Si mie mi-au placut After Midnight4 fetele sunt super de treaba si au avut idei geniale,pacat ca n-am putut sa le vad skit-ul pana la sfarsit deoarece eram in spate s-o calmez pe colega mea...
Am luat aminte sa nu mai lucrez in grup cu persoane ca L . Ok,am inteles,vroia sa intre in pielea personajului,dar sa faci de capul tau si sa arunci cu recuzita altuia de pe scena cand el avea nevoie de ea...serios 22 astea sunt aere ieftine.Pe langa ca mi-a aruncat prazul,nici macar n-a respectat sceneta.De obicei se respecta regulile liderului.L-am rugat frumos sa iasa de pe scena pentru ca nu-si avea locul si el:nu.
Nu puteam sa procedez in nici un mod,chestia asta nu s-a intamplat la repetitii.Dar sa muncesti saptamani intregi ca sa-ti strice cineva munca e ceva josnic.Am citit pe undeva ca L nu-si avea locul pe acolo si era in plus,nu mai stiu cine scrisese dar mare dreptate are.Ma simt luata peste picior si am tot dreptul sa fiu furioasa.
Nu trebuie sa-ti tradezi colegii de echipa ca fii in centrul atentiei.Probabil aplauzele de la individual i-au facut cam mult rau la cap.

Ah da,si multumim celui care ne-a innapoiat prazul repede 71
[Imagine: heh.png]

#89
Hey !
Si eu am fost la Otaku, dar in a doua zi.. daca nu ma scotea Zer0, nu veneam 21
Poate pentru unii, cosplayurile au fost amuzante si super; dar eu una m-am plictisit. Anul asta nu prea a avut imaginatie nimeni.
Despre costume... hmm unele reusite, unele mai putin reusite...
Despre lume... a fost cam retrasa.
Mi-ar fi placut sa fi ajuns si in prima zi.. dar nu am putut.
In prima zi a fost mai multa lume.. dar in a doua am fost eu si cu Zer0, dupa ne-am intalnit cu Silviu iar dupa cu Mimi si Hiraiu , cred ca au fost multi useri si as fi vrut sa ii intalnesc pe toti, dar daca nu am avut ceva dupa care sa ne cunoastem...
Sper ca la niji o sa fac si eu cosplay 4
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#90
deci cineva dupa zup pe care eu am intalnit si voi nu. are numele Ciel pe zup si Cookie pe mess, cea de care se ascundea zero 24))
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.457 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.300 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.605 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.800 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.641 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.349 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)