Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2011- editia a V-a

#51
@Ciel-cred ca nu are nimic,fiecare are dreptul sa se imbrace cum vrea4.

Workshop-urile nu costa separat,nu?

#52
@Ciel: Bineinteles ca nu, ba chiar cred ca vei atrage atentia (in sensul bun al cuvantului).
E un festival pentru fani anime, nu o sa supere nimeni daca faci cosplay, din contra 4

@anaoha: Din cate stiu eu, workshop-urile nu au costat niciodata nimic si nici nu cred ca vor costa acum. DAR au un numar limitat de locuri si trebuie sa ai grija ca ajungi mai devreme ca sa te poti inscrie

De asemenea, noutati:

La Otaku Festival se va lansa cel de-al treilea numar al Otaku Festival

Citat:La Otaku Festival V va fi lansat numarul al treilea al revistei independente Cosplay Gen, dedicata cosplayerilor din toata lumea, o initiativa ce s-a dovedit pana acum unul dintre cele mai de succes proiecte otaku din Romania si unul cu raspuns pozitiv imediat si din ce in ce mai extins la nivel international, devenind partener media al unor conventii si evenimente importante din intreaga lume. Acest numar, considerat drept cel mai bun de pana acum, aduce noutati precum un numar mai mare de pagini, alt tip de legare, un poster dublu si o rubrica noua.

Click aici pentru mai multe informatii: http://otakufestival.com/2011/noutati/co...-festival/

#53
Ok.Sper sa ajung devreme ca vreau sa prind si tricou :001_cool:.Nu am mai fost la Otaku pana acum si abia astept.

#54
c: ooh e bine atunci ^^ thx for replay <3 abia astept sa vin sambata si duminica la festival x3
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Imagine: kuroshitsuji-2-ciel-sebastian_00104.jpg?w=450]
http://www.youtube.com/watch?v=rb5CXew9Kvs

#55
Alte noutati legate de Otaku Festival

1. Concurs de Fighting Games

http://otakufestival.com/2011/activitati...ing-games/

Organizate de cei de la 4h, concursurile de fighting games de anul acesta vin si cu niste premii care cu siguranta vor fi tentante pentru toti gamerii de aici 4
Aveti un link deasupra pentru mai multe detalii

2. Lansarea concursului MangaZen

http://otakufestival.com/2011/activitati...-festival/

Ce e concursul MangaZen? Va pot spune doar ca se adreseaza iubitorilor de manga 4 Mai multe detalii veti afla in curand!

#56
Asta sună din ce în ce mai interesant. Voi încerca din răsputeri să ajung şi eu acolo, sunt aşa de entuziasmată!

Păcat e că lunea trecută am auzit de Otaku, ştiam doar de Nijikon xD. Mă bucur că am aflat şi atunci aşa că sper să îmi conving părinţii să mergem la Bucureşti.
Auziţi, dar va fi şi karaoke? Mie una mi-ar plăcea, dar m-am uitat pe site şi nu scria nimic legat de asta. Ce păcat..
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.

#57
Pff... și eu vreau să meeerg ! Am aflat târziu de Otaku totuși, și maică-mea deja îmi luase de luni bilete la teatru pentru Sâmbăta în care se desfășoară festivalul. Am să încerc să vin dar să plec mai devreme ca să pot ajunge la timp și la teatru.
Se oferă cineva să meargă și cu mine? De preferat cineva de vârsta mea / apropiat de vârsta mea, ca să nu fiu eu intimidată? *nervous laugh*
E prima dată când merg la un eveniment de genul, deci nici nu știu dacă m-aș descurca prea bine să ajung singură până acolo. Sunt din București, btw.
Ah, acum că mi-am amintit... știe cineva când, mai exact, va fi concertul celor de la The Laughing Men?
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#58
@ Allison As putea merge eu cu tine. Depinde acum si unde stai mai exact. Plus ca e prima data si pentru mine la Otaku si sigur ne vom descurca noi *laugh*.

Am auzit ceva p-aici despre tricouri. Despre ce tricouri e vorba?
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#59
@Dragonz Eyez - Daaaa, ți-aș fi recunoscătoare. Eu stau pe Iancului. Să îmi dai id-ul tău sau ceva de genul și stabilim noi.
Șiii... nu sunt sigură, dar cred că despre asta e vorba:
http://otakufestival.com/2011/noutati/tr...estival-v/
Arată drăguț, dar eu una nu mă dau în vânt după verde.
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#60
Dap.Ala e tricoul.Mie imi place la nebunie design-ul.Daca nu prind tricou macar un afis trebuie sa-mi iau :drool:.

Am vazut la sectiunea de rhytm games DDR(Dance Dance Revolution),oare va fi si dance pad?4.Ca cel de la Niji a fost suuuuper ^^.

Eu de 3 ani tot zic sa merg la Otaku,dar n-am avut ocazia.Acum voi merge finally.Sper sa fie phuun!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.462 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.323 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.630 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.836 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.649 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.365 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)